Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Rezygnując z serwisu pełnego, cena 60-80 zł za wymianę to chyba adekwatna cena?

To chora cena...

Zmiana tarczy i poprawienie wskazówek nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji w mechanizm, więc niech nie opowiada bajek, że już przy okazji...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponował smarowanie, może coś źle zrozumiałem, może chodziło o to, ze przy okazji wizyty u zegarmistrza. To chyba standard, że gdy majster widzi vintydżowego mechanika, proponuje serwis (zakładając, ze klient nie zna historii serwisowej zegarka, lub dawno go nie serwisował).

.

 

W każdym razie poszedłem do znanego mi (innego) zegarmistrza i wycenił na 80 zł n.w. usługę:

- wymiana tarczy

- wymiana wskazówek

- ew. wymiana tarczy datownika

- uzupełnienie lumy na wskazówkach (ma farbkę akrylową, w kolorze zieleni (ale nie oliwkowozielonej, zobaczymy, jak to wyjdzie)

- przeszlifowanie szkiełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

wycenił na 80 zł

Daj spokój!!!  kliknij maila do mnie albo do @25kamil25 i będziesz wiedział gdzie pójść :)

 

 Za te historie co wymieniłeś (tzn bez rozbierania mechanizmu i smarowania łożysk) to góra 2 dyszki. Swoją drogą to zdecydowanie odradzam Ci "uzupełnienie lumy na wskazówkach (ma farbkę akrylową, w kolorze zieleni"  ...nie musisz czekać "jak to wyjdzie" już Ci piszę: wyjdzie  syf-malaria

 

Jeżeli zależy Ci na odnowieniu wskazówek, to tylko profesjonalną farbą luminescencyjną!!!!  niestety majster z pl.Pereca  taką nie dysponuje  (jest stosunkowo droga i jej zakup by mu się nie zwrócił)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj majster p[okazał mi taką farbkę - kosztuje 5 stówek i starcza na max 10 zegarków. Wiem, ta akrtylowa ma syfowaty kolor, przekręcę do niego i poproszę, żeby nie uzupelnial. Dzięki za radę :)

 

A ile na Pereca bierze za smarowanie ruskich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem niewielkiej rezerwy chodu Poljota 17. kamykowego i nie tylko może być:

1. Rozwarstwienie bębna sprężyny naciągowej. Źle założony dekielek oddzielił się częściowo lub w całości i trze o płytę.

2. Skrócona sprężyna naciągowa. Mało prawdopodobne bo ten mechanizm jest łatwo dostępny czyli części również a zrobienie w sprężynie otworu na zaczep wałka albo zgrzanie poprzecznego zaczepu do szczeliny bębna mało realne.

3. Brak smarowania lub zły smar zastosowany do sprężyny naciągowej.

4. Zmęczona życiem sprężyna naciągowa.

5. Uszkodzenie łożyska wałka bębna sprężyny naciągowej co powoduje przekoszenie bębna i tarcia o płytę. Należy sprawdzić czy nie ma śladów tarcia na płytach mechanizmu.

6. Skrócenie rezerwy chodu spowodowane zatarciem lub poważnym ograniczeniem sprawności przekładni chodu lub koła zdawczego czyli koła przenoszącego napęd z ćwiertnika na koło godzinowe. Trzeba bardziej wysilić sprężynę naciągową by mechanizm zaczął działać.

problem okazal sie jeszcze inny. Nieoryginalna zbyt mala koronka nie pozwalala na pelny nakret. Faktycznie klalem ze nie mozna dobrze jej zlapac. Poobserwuje ale podobno jest juz ok.

 

Nill Satis Nisi Optimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dwa zegarki.

W pierwszym mechanizm pracuje bdb, po nakręceniu chodzi spokojnie ponad dobę, data przeskakuje prawidłowo. Jednak pewnego razu chciałem nakręcić i...wyciągnąłem koronkę z wałkiem. Po wciśnięciu z powrotem, wszystkie funkcje działają prawidłowo ale wystarczy mocniej pociągnąć i wałek z koronką wychodzi. Nie wiem czy to oryginalna koronka bo przy wkręcaniu wystarczy jeden, dwa obroty i już jest zakręcona.

Oto delikwent:

post-88718-0-82206900-1459959739_thumb.jpg

 

W drugim również mechanizm po nakręceniu działa dość długo, jednak po jakimś czasie zatrzymała się wskazówka godzinowa i pracuje w zakresie od 11 do 2 albo od 2 do 11, w zależności jak się uda jej przeskoczyć.

Minutowa i sekundnik chodzi w pełnym zakresie.

To ten zegarek:

post-88718-0-96657900-1459959829_thumb.jpg

 

No i teraz pytanie dla szanownych kolegów :)

Na co obstawić w przypadku tych uszkodzeń?

Doradzi coś, ktoś  :)

 

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ratuj Ukrainę, piszę to z powodów całkowicie emocjonalnych, aczkolwiek oba zegarki ładne, jak na ten styl ;) 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka w pierwszym mi się też nie podoba, chyba pochodzi z Amfibii, bo wygląda na stalową.

Pewnie ma walnięty tiret, skoro wałek wyskakuje.

 

Drugi - z pewnością coś nie tak pod tarczą, czasem zdarzają się wyłamane zęby w delikatnych kołach...

Co by to nie było - części do 2414A są łatwo dostępne, nie powinno byc żadnych problemów z naprawą.

Z pierwszym o tyle, że trzeba by dorwać jednak oryginalną koronkę z wałkiem...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie powinienem...

 

http://allegro.pl/wostok-komandirski-koronka-walek-do-zegarka-i6043404734.html

 

co tam - i tak jest tylko jedna oferta

Na 99% pasuje, 100% pewności nigdy nie ma...

 

Czy tiret nie będzie jednak wymagał naprawy to insza inszość...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do komandira są dwie długości wałków. Zmierz swój i spytaj sprzedawcy.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Do komandira są dwie długości wałków. Zmierz swój i spytaj sprzedawcy.

Dwie długości i co najmniej 3 profile.

Bez demontażu i "naocznych" oględzin się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nawet nie wiedziałem...

Ja myślę, ze ten powinien pasować, zresztą, w najgorszym razie straci się te kilka złotych, a wałek wykorzysta kiedy indziej ;)

Wiem coś o tym ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dzięki. Nawet nie wiedziałem...

Ja myślę, ze ten powinien pasować, zresztą, w najgorszym razie straci się te kilka złotych, a wałek wykorzysta kiedy indziej ;)

Wiem coś o tym ;)

A pewnie :)

Podobnie jest z bezelami. Zwłaszcza Beczek  i Uszatych.

W przypadku Beczek wysokość szkła delikatnie się różni i nie każdy bezel wygląda dobrze (pomimo, że zgodny z fotką z katalogu). Niektóre są ciut wyższe od szkła, wystaje krawędź bezela i nie wygląda to dobrze.

W przypadku Uszatych nie wszystkie bezele są wprost zamienne, różnią się średnicą. Jeden będzie luźno latał pomimo podginania sprężynki, a innego nawet nie wciśniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wyjścia nie mam, zegarki muszą trafić do dobrego zegarmajstra, żeby je odratował. Ta koronka wraz z wałkiem co siedzi w tym pierwszym komandirku ma łączną długość 21,2mm, a wygląda tak:
 

post-88718-0-50148300-1459967054_thumb.jpg

post-88718-0-90042300-1459967064_thumb.jpg

 

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz patrze, to ta koronka chyba jest jednak chromowana?

To przetarcie do mosiądzu, czy odblask?

Jesli chromowana, to daj do majstra, zeby Ci tiret sprawdził i ew. wymienił...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) 

Tak zrobię ale w między czasie i tak muszę poszukać dobrego majstra. Chciałbym też odratować Ukrainę.....

 

edit.:

 

To przetarcie do mosiądzu, czy odblask?
 

 

Przetarcie do mosiądzu, chociaż nie robiłem fotki szkłem makro, stąd i odblaski też pewnie jakieś się pojawiły....

Edytowane przez robertos102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, wracam się z prośbą i jednocześnie pytaniem. Czasem trafi mi się zegarek którego chód pozostawia wiele do życzenia (spóźnienia 5-7minut na dobę, zatrzymanie się na 1h itp). Czy któryś z forumowiczów mógł by mi z tym pomóc w rozsądnej cenie? Nie chcę się brać sam za regulację chodu bo nie chciał bym rozregulować bardziej. Więc wszystkich którzy by mi z takimi drobiazgami mogli pomóc zapraszam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, wracam się z prośbą i jednocześnie pytaniem. Czasem trafi mi się zegarek którego chód pozostawia wiele do życzenia (spóźnienia 5-7minut na dobę, zatrzymanie się na 1h itp). Czy któryś z forumowiczów mógł by mi z tym pomóc w rozsądnej cenie? Nie chcę się brać sam za regulację chodu bo nie chciał bym rozregulować bardziej. Więc wszystkich którzy by mi z takimi drobiazgami mogli pomóc zapraszam:)

 

Nie sądzisz, że łatwiej byłoby szukać pomocy, gdybyś podał w jakiej części kraju mieszkasz? Mnie znajdziesz w Poznaniu i okolicach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że łatwiej byłoby szukać pomocy, gdybyś podał w jakiej części kraju mieszkasz? Mnie znajdziesz w Poznaniu i okolicach. 

Bydgoszcz, ale część kraju ma mniejsze znaczenie. Zawsze mogę wysłać więc jeśli nie będzie w okolicy to i tak poczta rozwiązuje mój problem:)

Ale faktycznie może się ktoś z okolic Bydgoszczy znajdzie. Po prostu za rozsądną cenę szukam. Nie chcę też nikomu zawracać gitary to sporadyczne przypadki bo najczęściej kupuję tutaj z forum i są na dobry i precyzyjnym chodzie. Ale czasem trafi się gdzieś okazja i okazuje się ze spieszy 10 minut na dobę:)

Edytowane przez ChemikD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Pacjent ma brudna tarczę przy koronce - czy da się to oczyścić jakimiś prostymi sposobami ? Gdzieś na forum czytałem że te Wostoki 2209 taki brud często zbierają...

 

 

post-69664-0-01770300-1460135342_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.