Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Takie techniczne pytanie w celu upewnienia się:

 

czy z takiego komandira:

il_340x270.1125292541_9wo6.jpg

 

Można całość wraz z koronką przerzucić do takiej koperty jak ta:

IMG_5130.jpg

 

Zdjęcia poglądowe z neta...

Moim zdaniem tak bo to jest ta sama rozmiarówka tylko prosiłbym o potwierdzenie.

 

 

Drugie pytanie czy mechanizm wraz z tarczą dałoby radę z tego komandira przerzucić do koperty z koronką na godzinie 2 jak tutaj:

11049436_1393293784319774_983771624_n.jp

 

Wydaje mi się, że nie, ponieważ całość nie będzie wycentrowana i przesuną się godziny.

Trzeba by w starej tarczy zmienić układ nóżek, tak żeby weszły odpowiednio w otwory na mechanizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczy.

Mam awarie Poljota 3133, kupiony na bazarku.

Dzisiaj jak zawsze rano nakrecam i co sie dzieje? Nie ma oporu, sprężyna przeskoczyła. Sprawdzam działanie zegarka - stoper. Przyciski nie daja odpowiedniego takiego jak wczesniej oporu, stoper wyystartował, ale nie zlicza minut. Zeruje dobrze. Co mogło sie stac, nie odniosł zadnych wstrzasów, nie było upadku, bardzo dbam o niego.

Kogo polecicie do naprawy na terenie Śląska - okolice Bytomia, Katowic??

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy nakręceniu nie ma oporu i koronką można kręcić w nieskończoność to mogła wyrobić sie sprężyna napędowa i pękła. W takim wypadku tylko wymiana. Co do naprawy chronografów to ciężko jest znaleźć dobrego majstra bo większość nie chce się podejmować z racji tego że trzeba do tej naprawy rozebrač cały mechanizm oraz pewnie przy okazji czyszczenie i oliwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Pisałem posta na którego nie otrzymałem odpowiedzi w październiku 2015 roku, temat jest natomiast wciąż aktualny ale nico wyjaśniłem. Przytoczę posta:

 

" Witam, zarejestrowałem się na forum w celu uzyskania kilku informacji o zegarku Drużba Дружба produkcji СССР z 11 kamieniami. Sam na mechanizmach zegarkowych zupełnie się nie znam. Zegarek jest podziadkowy, ma dla mnie wartość pamiątkową, ale niestety nie działa. Z tyłu posiada mechanizm jak ze zdjęcia (zdjęcia znalezione w sieci nie moje). nakręcenie zegarka nie pomogło go rozruszać, wszystkie przyciski i pokrętła działają ale od rozruchu właśnie nie. Czy myślicie, że zegarmistrz będzie w stanie go przywrócić do działania ?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. "

 

1. Zaniosłem już jakis czas temu zegarek donzegarmistrza, powiedział, że mechanizm jest niestety uszkodzony a naprawiać sie zegarka nie opłaca.

 

2. Mimo wszystko naprawa nawet sięgająca 500 zł nie odstraszyłaby mnie. Tyle tylko, że teraz wpadła mi na oko działająca Drużba z poprawnym mechanizmem za kilkadziesiąt złotych. Stad moje pytanie czy mozna przełożyć mechanizm z działajacego zegarka do mojego zabytkowego ? Podobno wszystko radzieckie budziki miały ten sam

mechanizm czy to prawda ? (Podkreślam ze nie znam na zegarkach, liczę na waszą fachową pomoc). Pomóżcie mi przywrócić moją piękną pamiątkową Drużbę do życia :)

Edytowane przez misha00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Zastanawiam się jakie mogą być "wszystkie przyciski i pokrętła" w Drużbie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie techniczne pytanie w celu upewnienia się:

 

czy z takiego komandira:

il_340x270.1125292541_9wo6.jpg

 

Można całość wraz z koronką przerzucić do takiej koperty jak ta:

IMG_5130.jpg

 

Zdjęcia poglądowe z neta...

Moim zdaniem tak bo to jest ta sama rozmiarówka tylko prosiłbym o potwierdzenie.

 

 

Drugie pytanie czy mechanizm wraz z tarczą dałoby radę z tego komandira przerzucić do koperty z koronką na godzinie 2 jak tutaj:

11049436_1393293784319774_983771624_n.jp

 

Wydaje mi się, że nie, ponieważ całość nie będzie wycentrowana i przesuną się godziny.

Trzeba by w starej tarczy zmienić układ nóżek, tak żeby weszły odpowiednio w otwory na mechanizmie?

 

 

 

No nie wierzę, że wśród miłośników radzieckich czasomierzy nikt nie pomoże przy tak banalnym pytaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Bo o takim, zwłaszcza bez fotki,nikt nie ma bladego pojęcia: "...w celu uzyskania kilku informacji o zegarku Drużba Дружба produkcji СССР z 11 kamieniami..."

No chyba, że wróżbita Maciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym chyba tak lecz w komadirze jest chromowana koronka i wizualnie tak trochę nie pasuje do stalowej koperty. W drugim po przełożeniu tarczy godziny się przesuną tam gdzie jest 2 będzie 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo o takim, zwłaszcza bez fotki,nikt nie ma bladego pojęcia: "...w celu uzyskania kilku informacji o zegarku Drużba Дружба produkcji СССР z 11 kamieniami..."

No chyba, że wróżbita Maciej.

Dla kolegi znawcy myślałem, że pytanie jest chyba proste - czy da sie przełożyć mechanizm z jednego budzika do drugiego :)

Jutro mogę podesłać zdjęcia, co sfotografować aby mozna było udzielić najbardziej rzeczowej odpowiedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ach, to budzik :)

 

Jest temat o budzikach. Zadaj pytanie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, to budzik :)

 

Jest temat o budzikach. Zadaj pytanie tam.

W pierwszym poście wspomniałem i mozna było wywnioskować, ze chodzi o budzik... Zamiast pisać ironiczne wypowiedzi trzeba dokładniej czytać. Temat poruszę w dziale budziki dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym chyba tak lecz w komadirze jest chromowana koronka i wizualnie tak trochę nie pasuje do stalowej koperty. W drugim po przełożeniu tarczy godziny się przesuną tam gdzie jest 2 będzie 3

 

I o to mi chodziło - dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

W pierwszym poście wspomniałem i mozna było wywnioskować, ze chodzi o budzik... Zamiast pisać ironiczne wypowiedzi trzeba dokładniej czytać. Temat poruszę w dziale budziki dzieki.

Wiesz, czytam, i to częściej niż raz na dwa lata.

A, że od 2 czy 3 dni, w którymś z tematów mowa jest o naręcznej Drużbie, to myślałem, że i Ty się podpiąłeś.

Jakże się myliłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy nakręceniu nie ma oporu i koronką można kręcić w nieskończoność to mogła wyrobić sie sprężyna napędowa i pękła. W takim wypadku tylko wymiana. Co do naprawy chronografów to ciężko jest znaleźć dobrego majstra bo większość nie chce się podejmować z racji tego że trzeba do tej naprawy rozebrač cały mechanizm oraz pewnie przy okazji czyszczenie i oliwienie.

Niestety, byłem u majstra i okazuje sie, że sprężyna jest OK.  Natomiast do wymiany są sprzęgła napędu ... cokolwiek to znaczy. Szukam koła koronkowego, beczki i półbeczki do Poljot 3133...Jest ktoś w stanie pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie mi jakie rozmiary mają szkła do:

1. Komandira Juniora

2. Komandira

3. Amfibii

 

Każde zbrojone jest?

 

42e30637d32007a597292b1b6dc2fc7c_big.jpg

 

P1030870.JPG

 

DSC_0751.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM 

SZUKAM TAKIEJ TARCZY POD MECHANIZM  MCZZ  2409  2408 

stan bez znaczenia aby miał nóżki mocujące  

a jak by nie było to tez sobie poradzę   wiadomość  pw  

14955756235910c72f359b5-271791-wm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev
Napisano (edytowane)

Do Komandira i Amfibii 31,2mm , ale różnią się grubością i profilem. Czasami źle to wygląda przy bezelu/

 

Maluch nie wiem.

 

Każde zbrojone. Nawet nie próbuj montażu bez pierścienia.


Podpowiecie mi jakie rozmiary mają szkła do:

1. Komandira Juniora

2. Komandira

3. Amfibii

 

Każde zbrojone jest?

 

 

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek!

 

 

Do Komandira i Amfibii 31,2mm , ale różnią się grubością i profilem. Czasami źle to wygląda przy bezelu/

Maluch nie wiem.

Każde zbrojone. Nawet nie próbuj montażu bez pierścienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panie i Panowie mam taki niezły zgryz z ostatnio zakupionym zegarkiem. Ale po kolei czyli kupiłem zegarek napędzany werkiem quartz-owym ( cal.1337 ) i po włożeniu nówki baterii zegarek ochoczo ruszył do przodu i ze ZDWOJONĄ siła w ciągu godziny zrobił dwie godziny !!! No cóż pomyślałem kryształ się sypnął  więc wymieniłem na nówkę sztukę " Typ rezonatora: kwarcowy (zegarkowy)    Montaż: THT     Obudowa: cylindryczna    Częstotliwość: 32,768MHz "   Zegarek ruszył ponownie ale teraz sprawa jest taka że jak poleży spokojnie na blacie to trzyma czas co do sekundy jak nim poruszyć zmienić pozycję to zaczyna przyśpieszać i zwalniać i to zupełnie tak jakby tracił stabilizację. Spotkał się ktoś z Was takim zachowanie kwarcowego werku ?? Gdzie szukać wady - uszkodzenia ?? Wskazówki siedzą sztywno na swoim miejscu, luty sprawdziłem są OK, jeszcze podejrzewam trymer ale gdzie kupić takie mały zegarkowy z lat 70/80 tych ?? Każda myśl może być pomocna . Przychodzi Wam coś do głowy

Pozdrowionka Darek

 

Rezonator kwarcowy 32,768kHz zegarkowy


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mógł już zjeść :) baterię, radzieckie zegarki były łase na energię. 

Prawidłowo go uruchamiając powinieneś przed zapięciem blaszki blokującej ogniwo zasilające zmierzyć za pomocą multimetru na możliwie niskim zakresie np. 2000uA jaki prąd pobiera z ogniwa mechanizm? Wtedy wiesz czy mechanizm nie wymaga przeglądu?

Wymiana kwarcu wcale nie musi poprawić dokładności chodu. Nie kojarzę mechanizmu, ma trymer do regulacji rezonatora? Mała ceramiczna śrubka. Ogólnie należy przed złożeniem wszystkie kontakty elektryczne, szczególnie te związane z blaszkami, przemyć izopropylem.

Same objawy wskazują na zjedzone na sniadanie ogniwo zasilające lub brak kontaktu z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł już zjeść :) baterię, radzieckie zegarki były łase na energię. 

Prawidłowo go uruchamiając powinieneś przed zapięciem blaszki blokującej ogniwo zasilające zmierzyć za pomocą multimetru na możliwie niskim zakresie np. 2000uA jaki prąd pobiera z ogniwa mechanizm? Wtedy wiesz czy mechanizm nie wymaga przeglądu?

Wymiana kwarcu wcale nie musi poprawić dokładności chodu. Nie kojarzę mechanizmu, ma trymer do regulacji rezonatora? Mała ceramiczna śrubka. Ogólnie należy przed złożeniem wszystkie kontakty elektryczne, szczególnie te związane z blaszkami, przemyć izopropylem.

Same objawy wskazują na zjedzone na sniadanie ogniwo zasilające lub brak kontaktu z nim.

 

Hey 

 

Wczoraj w godzinach popołudniowo wieczornych dokonałem: 

1. Wymiany kwarcu na nówkę sztukę ( baterie wykluczyłem jako pierwszą pomierzona wszystko z poborem prądu jest OK ) 

2. poprawiłem wszystkie luty każdy z osobna smarując je pastą lutowniczą. 

3. pomierzyłem trymer - czy przypadkiem nie ma przebicia ( jest OK ) 

4. pomierzyłem przejścia - ciągłość ścieżek - wszystkie są ok każda przewodzi wszystkie styki OK 

wszystko robione na macie antystaycznej w którą zainwestowałem 2 dychy !!! a zegar dalej wariuje !!!

Hey 

 

Wczoraj w godzinach popołudniowo wieczornych dokonałem: 

1. Wymiany kwarcu na nówkę sztukę ( ale po Twojej podpowiedzi wydłubię z jakiegoś czynnego kwarcoka i przelutuję raz jeszcze ) 

2. poprawiłem wszystkie luty każdy z osobna smarując je pastą lutowniczą. 

3. pomierzyłem trymer - czy przypadkiem nie ma przebicia ( jest OK ) 

4. pomierzyłem przejścia - ciągłość ścieżek - wszystkie są ok każda przewodzi wszystkie styki OK 

wszystko robione na macie antystaycznej w którą zainwestowałem 2 dychy !!! a zegar dalej wariuje


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Widocznie czas na to by dokonać konserwacji mechanizmu kwarcowego. Do oiliwienia łożysk użyj najlżejszej oliwy 1. Tylko zwilż łożyska, należy użyć znacznie mniej oliwy jak w mechanicznym. Składanie także jest nieco inne gdyż czopy są cieńsze. Reszta w miarę taka sama. Nie zapomnij o oddziaływaniu magnesu trwałego w silniku krokowym. Potrafi się "przytulać" ;)

Zwykle dziwne sprawy wychodzą w tych mechanizmach na skutek nie najlepszego odziaływania kalendarza jeżeli jest. Dlatego ja nie chcesz rozbebeszać przekładni chodu to rozbebesz kalndarz, demontując jego części i sprawdź czy reszta działa poprawnie.

Jest jeszcze problem rozmagnesowania się magnesu trwałego w silniku krokowym. To są mechanizmy, które mają lekko licząc ćwierć wieku i były robione w tamtych realiach z tamtych materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

nie rozumiem jednej rzeczy... na półmostku nast "ZIM" a na kole naciągu Pobieda... To od czego to jest  końcu werk?

post-91672-0-07114000-1494516901_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.