Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

@Goral35  myślę ,że troszkę puszczasz MichailWPR  w maliny . Skoro miał kłopot z przesunięciem regulatora  , to co mówić o przekładce. Ja przed wielu ,wielu  laty eksperymentowałem na  Poltiku , po moich naprawach zegarmistrz nie chciał wziąć na części za 5 zł . Michał  umów się z jakimś doświadczonym kolegą  z okolicy na dobre piwo. Jak już głowa i ręka dojdą do normy , to wezcie się za zegarek. Po kilku takowych korepetycjach i Ty będziesz mistrzem od zegarków , powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Według mnie, o ile oczy nie mylą na podstawie zdjęcia spirala włosa jest przesunięta za bardzo "na północ" jka powinno być. To dysyć częsty przypadek w  tych mechanizmach po kilku nie koniecznie całkiem wprawnych  konserwacjach. Aby to działało elegancko, tak z +10..+15s/24h wypadałoby nieco "tyćnąć" włos by spirala zwijała się centrycznie a nie centrycznie i z przesunięciem. Póki co to niewykonalne, nie na tym etapie.

"UMF-ka nie pyta co potrafisz, UMF-ka wybacza  :) ". Dokładniej chodzi o bezkamieniowy mechanizm UMF24 stosowany w RUHL-ach i innych tego typu sprzętach. Czopy osi są grube a mechanizm wysoki i można się dobrać do wszystkiego z boków bo płyty są scalone ze sobą scalone na tulejach. Oś balansowa jest łożyskowana na stożkach czyli odpada problem połamania czopów na wczesnym etapie nauki i nie trzeba rozbierać łożysk. W Przypadku wyboru z centralna sekundą jest pewien drobny problem gdyż koło napędzające oś sekundową jest na zewnątrz ale to nie problem bo jest ono osadzone na wcisk i warto je zdjąć do nauki, podobnie jak zdemontować os sekundową i blaszkę ją dociskającą. Duże śrubki bardzo ułatwiają wszelkie operacje.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Goral35  myślę ,że troszkę puszczasz MichailWPR  w maliny . Skoro miał kłopot z przesunięciem regulatora  , to co mówić o przekładce. Ja przed wielu ,wielu  laty eksperymentowałem na  Poltiku , po moich naprawach zegarmistrz nie chciał wziąć na części za 5 zł . Michał  umów się z jakimś doświadczonym kolegą  z okolicy na dobre piwo. Jak już głowa i ręka dojdą do normy , to wezcie się za zegarek. Po kilku takowych korepetycjach i Ty będziesz mistrzem od zegarków , powodzenia

Wiesz co jest kilka szkół pływania jedni zaczynają treningi na sucho później wanna, później brodzik dla dzieci dalej basen rękawki itd... Ale można się spiąć i wskoczyć na głęboką wodę. Każdy z nas jakoś zaczynał i sam pamiętam swoje pierwsze przełożenie zespołu balansu jaka była radość jak werk zaczął żyć po tej operacji. Nie nauczy się niczego jak nie będzie dłubał eksperymentował a tylko czytał. Praktyka to podstawa, jasne że każdy zapewne nie raz nie dwa podpiera się literaturą fachową ( sam też tak robię wertując Podwapińskiego ) i każdy kolejny naprawiany czy serwisowany werk daje nam kolejne doświadczenia. Nie ma się czego bać w końcu od tego nie zależy los ludzkośći a każdy z nas "uwalił" nie jeden werk  :D :D :P


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

pytanie trywialne, ale...

Stare Pobiedy mają zamiast teleskopów druciki. Czy można je jakoś wyjąć i ponownie założyć jak teleskopy, czy wmontowane są na stałe? Jeśli chcemy je zachować to wchodzą w grę tylko paski przekładane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są chyba przylutowane do koperty. Można by je spróbować wylutować ale nie gwarantuje wytrzymałości ponownego łączenia. Lub też można małym wiertłem wywiercić otwory w KOPERCIE na teleskopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy wyciągałem szczypcami i wyszły w całości zostawiając normalne otwory pod zwykły teleskop. Druciki oczywiście wtedy w kosz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie. A czy możecie polecić kogoś z Pruszkowa i okoilc, kto kompetentnie i z sercem zająłby się radzieckim zegarkiem? Mam jeszcze amfibię do małego ogarnięcia.

 

Trochę mi się nie podoba bagatalelizujące podejście "mojego" zegarmistrza (główny Pruszkowski zakład - kto z tego rejonu, to wie, który). Trzymali zegarek tydzień, a nawet nie ruszyli regulatorem (choć mówiłem, że sie śpieszy), nie mówiąc już o ewentualnej kwestii przesuniętej spirali włosa, o której pisał Ritter. Tak więc, ktoś coś?

Edytowane przez MichalWPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Drobne korekty wykonywane regulatorem chodu wydawały się nie robić pobiedzie większej różnicy. Dopiero regulator ustawiony o jedną podziałkę przed minusowym końcem skali, pozwoilł zmniejszyć odchyłek dobowy do w zupełności dla mnie akceptowalnych 45 sekund (mniej więcej).

45 sekund jak na ten mechanizm do bdb wynik jeśli nie musisz nic w nim nie rób. Zakładaj na nadgarstek i ciesz się zegarkiem Vintage


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz mam go na nadgarstku. :) Pytam tak na przyszłość

Używaj dopóki nie zacznie fiksować tzn mocno późnić albo spieszyć lub wyskoczy coś innego. A najlepiej kup jakiś inny i wtedy będziesz miał na podmiankę, póxniej dokup następny i lkolejny. No i witaj w klubie tak zaczyna się choroba zegarkowa :D zegarkowe opętanie :P:D :D 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Zegarników :)

 

Chciałbym się podzielić takim spostrzeżeniem odnośnie napraw. Po paru kilkudniowych akcjach mam niemal pewność :)

Spostrzeżenie brzmi : "Im więcej środków oraz czasu poświęcasz na naprawę zegarka tym problem okazuję się błachy i prosty. "

 

Pozdrawiam i udanego długiego weekendu :)

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak z problemami w biurze. naklad pracy na identyfikacje naglasnianie i usuwanie problemow jest odwrotnie propocjonalny do skali tegoz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę bez obaw dokręcać ręcznie automat Poljota 29k czy jednak nie powinno się tego robić?


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę bez obaw dokręcać ręcznie automat Poljota 29k czy jednak nie powinno się tego robić?

Ten automat i tak samo 23k można. W tych mechanizmach koła sprzężone z automatem są lepiej zrobione i wytrzymalsze niż np. w sławach. Też trzeba wspomnieć że w 29k jest zupełnie inna konstrukcja automatu niż w wyżej wspomnianych 23k i sławach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dot. Amfibii. Szkiełko paruje nawet przy niewielkim zamoczeniu zegarka. Na uszczelce widoczne kropelki wody. Może za słabo dokręcam pierścień? Odkręcenie go przychodzi z łatwością. Czy powienien być mocniej dociągnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nieszczelność może być na deklu, szkle lub koronce.

Oddaj do majstra, niech wyjmie mechanizm i sprawdzi szczelność koperty na mokro.

Dobry majster ma takie ustrojstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak powinien. po drugie, troche smarowidla na uszczelke, po trzecie troche smarowida na uszczelkle pod koronke. Zwykle stosuje sie smar silikonowy. minimalne ilosci. pewnie purysci mnie zjdedza ale na jednej amfie dalem troche zwyklej nivei i dziala znakomicie. plywalem z nia w morzu i zero przeciekania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Może za słabo dokręcam pierścień? Odkręcenie go przychodzi z łatwością. Czy powienien być mocniej dociągnięty?

Podejrzewam że masz stwardniałą i rozgniecioną uszczelkę.

Tego typu utensylia podlegają okresowym wymianom podczas przeglądów. ;)

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie. Zacznę od przesmarowania i mocniejszego dokręcenia. Jak nie pomoże, pójdzie do majstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Komplet uszczelek do Amfibii to koszt rzędu 5$ + ship.

Chyba nie doprowadzi do bankructwa, co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój link nie działa.

Komplet np. taki https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-rubber-seals-set-to-vostok-amphibian-watch.html

 

+ pierścień doszczelniający szkło, bo nie napisałeś jaka to Amfibia.

Najlepiej pokaż fotkę.

U mnie link działa, zdjęcie w aukcji identyczne.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.