Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę późnił. Balans w sumie też miał mało życia. Może to faktycznie problem z balansem. Wymieniłem z ciekawości kamień nakrywkowy balansu, ale bez zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Skoro to Wostok2209 i masz pojęcie to na początek należy go puścić luzem ;) . Po pierwsze dokonaj przekładki bębna naciągowego z czegoś co działa. Zdemontuj także sekundnik i wszystko na górze co znajduje się na głównej płycie mechanizmu czyli wszystkie koła: minutowe, godzinowe, zdawcze, blaszkę je dociskającą. Sprężynę dociskową sprzęgła koła zdawczego możesz zostawić. Wtedy sprawdź czy mechanizm nadal jest niemrawy? Jak masz naoliwione łożyska balansu to je umyj w alkoholu albo benzynie i złóż na sucho i wstaw dla testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jednak coś nie tak było z balansem, podmieniłem na trzeci i już chodzi idealnie :)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele z tymi pryszczami możesz zrobić, trochę zetrzesz aluchromem ale napisy przeszkadzają

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Po wyjęciu mechanizmu upewniasz się, to jedynie formalność, że szkło i pierścień oparte są w kopercie o występ wewnątrz korpusu koperty. Wtedy wiadomo, że szkiełko jest zakładane od zewnątrz a tym samym i demontowane. Demontaż polega na wypchnięciu szkiełka razem z pierścieniem za pomocą palców.  Postaraj się nie wypychać palcem szkła na środku a raczej po obwodzie w kilku miejscach. Powinno wyjść bez problemu.

Narzędzia typu śrubokręt należy używać z rozwagą w takich sytuacjach gdyż krawędź śrubokręta będzie w czasie podważania wprowadzała duże punktowe naprężenia co może skutkować pęknięciem szkła a przynajmniej powstaniem rysy.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie  ( i Panie?)

 

Szukam specjalisty , który przywróci do życia mój komunijny zegarek - ZIM , rok produkcji 1980.

Zegarek nie ma dużej wartości materialnej, podobne, działające  egzemplarze  można kupić za ok 100zł.

Nie działa, najprawdopodobniej odłożony do szuflady z powodu uszkodzenia.

Jeśli naprawa będzie zbyt kosztowna, to można włożyć inny, sprawny mechanizm .

Ewentualnie, w grę wchodzi również wymiana szkiełka.

 

Specjalista najchętniej z okolic Gdańska, ale korespondencyjnie też można sprawę załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( i Panie?)

 

Szukam specjalisty , który przywróci do życia mój komunijny zegarek - ZIM , rok produkcji 1980.

Zegarek nie ma dużej wartości materialnej, podobne, działające egzemplarze można kupić za ok 100zł.

Nie działa, najprawdopodobniej odłożony do szuflady z powodu uszkodzenia.

Jeśli naprawa będzie zbyt kosztowna, to można włożyć inny, sprawny mechanizm .

Ewentualnie, w grę wchodzi również wymiana szkiełka.

 

Specjalista najchętniej z okolic Gdańska, ale korespondencyjnie też można sprawę załatwić.

Napisz do kolegi Sebolski. Może coś doradzi lub naprawi.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcesz złożyć coś w kopercie amfibiowej i nagle stwierdzasz brak pierścienia ustalającego werk w kopercie to już drugi taki "projekt" i działa ring z koperty wostoka jajo. 0f32dac2d4707d711dbfc8bf5e41e90b.jpg5b96b798ca02bb9e1d405b77de315937.jpg

 

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O-BRZY-DLI-WE ;)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne to nie jest. Wiem. To są założenia projektowe na przyszłość

 

można powiedzieć: twórcze podejście do materii i sumy części, jakie składają się na zegarek :P


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcesz złożyć coś w kopercie amfibiowej i nagle stwierdzasz brak pierścienia ustalającego werk w kopercie to już drugi taki "projekt" i działa ring z koperty wostoka jajo.

 

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Typowa januszowska robota Edytowane przez wempiełqr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa januszowska robota

O kochany, nie znieważaj robotnika, któren wraz z chłopem i inteligentem pracującym stanowią zdrową siłę narodu.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie można zrobić pasówke jeśli chodzi o wymiar koperty 37mm jeśli ma ktostaki rozmiar pasówki mile widział był zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 2616 2H - da się ustawić godzinę wałkiem, sekundnik działa ale wskazówka godzinowa i minutowa nie idzie - co jest nie tak. Wałek ma różny opór przy kręceniu - ustawianiu godziny.

 

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 2616 2H - da się ustawić godzinę wałkiem, sekundnik działa ale wskazówka godzinowa i minutowa nie idzie - co jest nie tak. Wałek ma różny opór przy kręceniu - ustawianiu godziny.

 

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Problem z cwiernitnikem - mi zegarmistrz już kilka razy to naprawiał

 

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po wyjęciu wałka z koronką z Rakiety tv teraz przy zakładaniu go z powrotem chodzi luźno tzn można go wkładać i wyciągać jak się chce... co go może boleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm nastawczy do "nastawienia", tiret, wodzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale co mogło być powodem usterki?

Bo przy wyciąganiu koronki z wałkiem nie było żadnych komplikacji

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy "przycisk" który się wciska przy wyciąganiu walka, odskoczył do pierwotnego położenia, a nie został wciśnięty na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i tutaj może być problem..ale jak go zmusić żeby wrócił do pierwotnego ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba zdjąć tarczę i mu pomóc...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.