Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Może kropelka oleju pod bolec?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mogło być powodem usterki?

Bo przy wyciąganiu koronki z wałkiem nie było żadnych komplikacji

Mozliwe że za bardzo wcisnołeś ten przyciski przy wyciaganiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za sugestie, jutro obejrzę na spokojnie czy to faktycznie ten przycisk się zaciął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest różnica podczas wciskania tego guziczka podczas wyjmowania koronki z Rakiety w jakim położeniu jest koronka?

Tzn czy wciśnięta czy może wysunięta jak do ustawiania godziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest różnica podczas wciskania tego guziczka podczas wyjmowania koronki z Rakiety w jakim położeniu jest koronka?

Tzn czy wciśnięta czy może wysunięta jak do ustawiania godziny?

Jak do ustawiania godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dlatego coś spieprzyłem bo wyjmowałem ja jak była normalnie wciśnięta jak do nakręcania i teraz można ją wkładać i wyjmować jak się chcę bo sie nie blokuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze (chyba) trzeba odciągnąć koronkę, bo inaczej wypada beczka (wodzik) i potem trzeba rozkręcić pół werku. Wiem coś o tym...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamierzam odświeżyć/pomalować w kilku zegarkach wskazówki sekundowe. Kolor czerwony. Jakiej farby użyć? lakier do paznokci? farbka modelarska? coś innego? Co  polecacie? 


Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie farba modelarska :) np.humbrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie co to za werk? Jaka fabryka zrobiła?

post-76233-0-58750000-1559032062_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie co to za werk? Jaka fabryka zrobiła?

 

Chińczyk. Standardowy chiński werk stosowany w najtańszych zegarkach - orientex, no-name, barokowych kieszonkach, itp


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kolega kolegi kupił Atlantica z ukraińską tarczą i tym werkiem za 100zł. To była okazja...

Edytowane przez Remo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była okazja...

...no raczej nie za bardzo :D

 

A pokaż tarczę

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z daleka śmierdzi podróbą  ;)

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jednego podróba, dla drugiego wintydż...frycowe trzeba uiścić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frycowe trzeba uiścić :)

sedno sprawy


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Na widok zdjęcia "Atlantica" aż mną wzdrygło .

Mechanizm ZSH SS7 albo 2650G albo... . Warto przyjrzeć się i porównać z mechanizm Geneva Sport 141. Różnica w podniesionym z 18k do 21k6 taktowaniu na korzyść SS7. Tym samym nie jest to kiepski mechanizm choć zwykle wygląda jak by go pies zjadł, przeżuł, połknął, przetrawił a następnie zwrócił.

Aby nie był kiepski warunki są dwa. Pierwszy i kluczowy czyli jakość wykonania. Na pierwszy ogień po rozłożeniu należy przejrzeć stan kamieni łożysk bo to czasami wygląda koszmarnie. Nawet bez praski, w amatorskich warunkach można wcisnąć lepiej kamienie i co ważne ich nie uszkodzić. Drugi feler to permanentny brak śrubek mocowania cyferblatu. Tym samym tego typu składaki działają póki trzyma samoprzylepna taśma dwustronna.

Ogólnie koledze naprawdę słabo poszedł zakup bo z tego czegoś nie da się odzyskać nic sensownego poza :) mechanizmem. Reszta to zawartość kosza na śmiecie.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Może miał mieć wybitą cechę Błonie ;) ? Spotkałem trochę bardzo późnych, zapewne już postZSRR Poljotów2614.2H także bez oznaczeń na mostku. Ale czemu się dziwić? Jak pracownicy dostawali częściowo lub całkowicie wypłatę w tym co skolektywizują i opchną.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rakiecie automacie mam taką usterkę, że wskazówki nie kręcą się do przodu tylko do tyłu.

Czy takie objawy to coś skomplikowanego do naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to ze masz cwiertnik na granicy zatarcia. trzeba wyjac z koperty, zrzucic wskazowki i tarcze i datownik...

 

Nie krec wiecej i do majstra, lub samemu cwiertnik naoilwic, a zapewne caly werk pasowalo by przeczyscic i nowa oliwe dac, szczegolnie jak juz wyjety bedzie.

 

Jak bedzies krecil to urwiesz zeby na kole posrednim pomiedzy minutami a godzinami. typowe dla rakiet, gdzie zapomnialo sie o serwisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś w Polce serwis uznający gwarancje na voctok komandirskij zakupiony online w #meranom w Rosji? Mam jeszcze miesiąc gwarancji a nastawnik sue zespół chyba, zegarmistrz wycenił ns 200zl części i naprawę a to 3/4 ceny nowego, najlepiej #slask ale we wtorek będę w #warszawa i niedługo w #krakow to tez może być #krakow.

post-108503-0-87606100-1559174960_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innego zegarmistrza.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.