Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie czy jest szansa na przyspieszenie chodu tego mechanizmu o 5 min na dobę bez rozbierania go na części pierwsze ( bo tego nie potrafię )

post-76233-0-40502300-1553709134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie czy jest szansa na przyspieszenie chodu tego mechanizmu o 5 min na dobę bez rozbierania go na części pierwsze ( bo tego nie potrafię )

Wajcha balansu mocno na plus co sugeruje znaczne opóźnienie. Mechanizm ewidentnie na serwis.

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem slave 2414 ale rozsypała mi się zmiana daty. Myślałem że poskładałem dobrze ale nie przerzuca wręcz próbuje przerzucić na wsteczną datę, potem wraca na tą samą. Co zrobiłem nie tak? Ktoś coś w temacie? 59d5a3419a5c695322c73115fc9acbbb.jpg258e8f48f00253707d0477e14f227294.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem slave 2414 ale rozsypała mi się zmiana daty. Myślałem że poskładałem dobrze ale nie przerzuca wręcz próbuje przerzucić na wsteczną datę, potem wraca na tą samą. Co zrobiłem nie tak? Ktoś coś w temacie?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

źle sprężyna trzymająca zapadkę na drugim zdjeciu. ramię sprężyny które kontruje musi być przed zapadką a nie za

 

post-84779-0-45973100-1553717602_thumb.jpg

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle sprężyna trzymająca zapadkę na drugim zdjeciu. ramię sprężyny które kontruje musi być przed zapadką a nie za

 

attachicon.gifslava.jpg

Dłuższe ramię po prawej czy lewej? Zapadka chyba dobrze ułożona. ???? Teraz muszę kontrolować trajektorię lotu sprężyny. Jedna poszła już w kosmos, trzeciej nie mam.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

d892467906d8105c2a54d73e1c87d0fc.jpg

Edytowane przez Gizmo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższe ramię po prawej czy lewej? Zapadka chyba dobrze ułożona. ????

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Krótsze ramie przylega do płyty, dłuższe kontruje. Jak chcesz samemu robic to musisz się dokładnie przyjrzec jak to ma działać. Daj olej na pin gdzie osadzasz zapadke i zwilż gdzie sprężyna albowiem powiadam Ci, że będziesz szukał sprężyny jak odskoczy

 

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótsze ramie przylega do płyty, dłuższe kontruje. Jak chcesz samemu robic to musisz się dokładnie przyjrzec jak to ma działać. Daj olej na pin gdzie osadzasz zapadke i zwilż gdzie sprężyna albowiem powiadam Ci, że będziesz szukał sprężyny jak odskoczy

 

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

Olej dałem ale za drugim razem ... Człowiek uczy się całe życie.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuższe ramię po prawej czy lewej? Zapadka chyba dobrze ułożona. ???? Teraz muszę kontrolować trajektorię lotu sprężyny. Jedna poszła już w kosmos, trzeciej nie mam.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

tak ma być

Olej dałem ale za drugim razem ... Człowiek uczy się całe życie.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

ja dopiero za 20 razem dałem jak na to wpadłem :)

Olej dałem ale za drugim razem ... Człowiek uczy się całe życie.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

istnieje teoria,że można włożyć sprezyne przy zamknietej płycie jak w wostoku 2414. Może kolega @Ritter coś podpowie :)

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma być

 

ja dopiero za 20 razem dałem jak na to wpadłem :)

 

 

istnieje teoria,że można włożyć sprezyne przy zamknietej płycie jak w wostoku 2414. Może kolega @Ritter coś podpowie :)

Potwierdzam da się włożyć sprężynę przez "okienko", mi udało się to za drugim razem. Chyba po to jest to okienko "życia" nerwy można stracić jak się to robi od drugiej strony. Dzięki Sebolski . Kolejny trupek odratowany .

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ratunku. Staram się zreanizować ministerke. Cudem znalazłem tarczę w Ori. Jakby tą okropną plamę podczyścić? Pendzelek i mydło szare ?

post-104735-0-23627500-1554217493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo akceptujesz plamę i zostawiasz jak jest, albo akceptujesz ryzyko zniszczenia tarczy podczas czyszczenia. Jeżeli wybierasz to drugie to zacznij od letniej wody z mydlinami i miękki pędzelek po całości. Jak nie pomoże to mocniejsze środki juz tylko na plamę, omijając napisy - Plyn do naczyń, cytryna, ziemniak, cif.

Dużo zależy czy jest to nalot, przebarwienie, czy wzer, trzeba przez lupke ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak mieszanka lumy która się wykruszyła i oliwki. Dzięki za informacje. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Wygląda to jak mieszanka lumy która się wykruszyła i oliwki. Dzięki za informacje. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wygląda na uszkodzenie farby na tarczy, ale może tak nie jest. BTW, jeśli nie pójdzie mydlinami czy płynem do naczyń + gorąca woda 3x, to spróbuj delikatnie przetrzeć plamę naftą, tylko z ostrożnością, i jakby coś się działo - natychmiast płucz.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Jak zobaczę że coś dzieje się niepokojącego to zaprzestań akcji. Myślę że spróbuję szarym mydłem i pędzelkiem jak niedawno rady to zostawiam jak jest. Szkoda mi tych napisów by było. Swoją drogą jak można tak zniszczyć tarczę ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce pękło. Kolega wyżej miał rację tarcza jest uszkodzona choć i tak troszkę ten tłusty nalot zmyła woda z mydlinami. Wyszło jak na zdjęciu. W moim odczuciu jest troszkę ładniej. Jak oceniacie ?

post-104735-0-64845200-1554309796_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem taką oto slave i chciałem wyczyścić kopertę. wcisnąłem bolczyk ,  wyjąłem wałek z koronką , wyczyściłem kopertę . Włożyłem wałek i teraz nie mogę nakęcic . Wskazówki obracają się jak przy ustawianiu godziny. Ktos powiedział , że tu chyba najpierw trzeba ustawić odpowiednio godzinę zanim się wyjmie koronkę , jestem amatorem co teraz jakie to ustawienie. co powiecie o samym zegarku jkie to mogą być lata produkcji. Zaczynam dopiero  przygodę z radzieckimi zegarkami i chyba coś zepsułem już na starcie :)

post-108993-0-58895800-1554313448_thumb.jpg

post-108993-0-35386300-1554313463_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem taką oto slave i chciałem wyczyścić kopertę. wcisnąłem bolczyk , wyjąłem wałek z koronką , wyczyściłem kopertę . Włożyłem wałek i teraz nie mogę nakęcic . Wskazówki obracają się jak przy ustawianiu godziny. Ktos powiedział , że tu chyba najpierw trzeba ustawić odpowiednio godzinę zanim się wyjmie koronkę , jestem amatorem co teraz jakie to ustawienie. co powiecie o samym zegarku jkie to mogą być lata produkcji. Zaczynam dopiero przygodę z radzieckimi zegarkami i chyba coś zepsułem już na starcie :)

Parę postów wyżej pytałem o problemie ze złożeniem slavy 2414. Musisz zdjąć wskazówki, tarcze, ring z daty dostać się do beczki itd.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej pytałem o problemie ze złożeniem slavy 2414. Musisz zdjąć wskazówki, tarcze, ring z daty dostać się do beczki itd.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

I na zapas przygotować kilka sprężynek od zapadek daty :) Będą fruwać po całym pokoju ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na zapas przygotować kilka sprężynek od zapadek daty :) Będą fruwać po całym pokoju ;)

Myślę że nie jeśli będzie wkładał od strony "okienka". Mi udało się bez straty sprężynek za drugim podejściem. Ale wcześniej na 5 prób poszly 2 lub 3.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem amatorem i chyba sam tego nie ogarnę na razie ograniczam się do wyjmowania mechanizmów ściaania wskazówek ewentualnie rarcz oddam do zegarmistrza ciekawe ile policzy za to. jak często powinno się smarować taki zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem amatorem i chyba sam tego nie ogarnę na razie ograniczam się do wyjmowania mechanizmów ściaania wskazówek ewentualnie rarcz oddam do zegarmistrza ciekawe ile policzy za to. jak często powinno się smarować taki zegarek?

Myślę że dla sprawnego to 15 minut roboty. Co do ceny wszystko zależy od miejscowości i czy mistrz będzie "uczciwy" myślę, że nie powinno kosztować nie więcej niż 20PLN.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze przy wyjmowaniu sprężynek z kalendarza i inkabloka używam plasteliny zegarmistrzowskiej. Polecam to naprawdę działa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce pękło. Kolega wyżej miał rację tarcza jest uszkodzona choć i tak troszkę ten tłusty nalot zmyła woda z mydlinami. Wyszło jak na zdjęciu. W moim odczuciu jest troszkę ładniej. Jak oceniacie ?

Jeśli o mnie chodzi to niestety przed myciem wyglądało to lepiej... :(

To jest oczywiście moje zdanie i można się z nim nie zgadzać.

Za dużo poleciało napisów i indeksów. Ta przeczyszczona luma też nie współgra z całością. No i troszkę środek zbyt mocno przeciągnięty.

 

Ale czyszczenie starych tarcz to zawsze jest loteria. Jedna da się zrobić ładnie, druga poleci. I to czasem identyczna tarcza od tego samego modelu. Wszystko zależy od tego jak zegarek był eksploatowany i przechowywany. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak tarcza zachowa się podczas próby czyszczenia.

 

Szkoda, że nie zajrzałem wcześniej. Z całego serca odradzałbym czyszczenie tej tarczy. -_-


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.