Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303” cz. 2

Wybieramy tarczę i wielkość koperty  

153 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Bez wytężania:

 

 

 

1. koronka

2. "luneta"

3. sekunda

4. koperta

5. logo

 

:D

 

Odnosiłem się wyłącznie do tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i koronka są robocze. Takie pierwsze koncepcje po prostu :D

Dommir, pierwsze koncepcje były bardziej twórcze, ale później wygrała opcja, żeby upodobnić do Omegi, robionej wg specyfikacji RAFu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

troche OT

 

ciekawostka303.jpg

 

A był to złoty zegarek...


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tyle samo różnic można znaleźć między tym Dornbluth'em, a Omegą która była pierwowzorem tego projektu. :D

Dmn dobrze mówi, wybierzmy kolor tarczy i wielkość, bo będziemy kręcić się w kółko,


'' Cena 2000 PLN na zegarek klubowy niemeicki lub szwajcarski to za mało '' T.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był to złoty zegarek...

 

zgadza się, nawetz wygrawerowanym napisem: „Podporucznikowi Śliwińskiemu

W. za zestrzelenie 200-go samolotu npla - koledzy z 303- Dyonu. 6.9-43-"

 

ale nie chciałem wklejać całej strony z książki :D


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co smutne został stracony 15 sierpnia 1951 w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujacych wielu a zdecyduje sie ilu? Moze etapami odsiewajmy , zaczynajac od rozmiaru. Niech glosuja zainteresowani, ale tak konkretnie, prawie na 100% zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki

Indeksy

 

możemy zrobić konkurs..

DSC00045.jpg

 

ciekawe, że przeważają tarcze w jasnym kolorze :D

 

Ja mógłbym dorzucić jeszcze fotkę mojego ściennego Gustawa B. też ma podobną tarczę i o zgrozo wskazówki :D

 

W owych czasach taki był trynd wzorniczy. Mi osobiście nawiązanie do takiego wzoru bardzo odpowiada :)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne, proste i czytelne były :D

co smutne został stracony 15 sierpnia 1951 w polsce

Jak wielu. Ilu wtedy naszych dzielnych obrońców zabito? Jak bardzo zniszczono nasz naród? Ale prawda jest taka, że sobie sami pozwoliliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujacych wielu a zdecyduje sie ilu? Moze etapami odsiewajmy , zaczynajac od rozmiaru. Niech glosuja zainteresowani, ale tak konkretnie, prawie na 100% zakupu.

Liczę w tym względzie na samych głosujących, głosów niezainteresowanych i tak nie jestem w stanie powstrzymać. Musielibyśmy wpierw zrobic wstępną liste chętnych, a potem w swoim gronie zagłosować nad rozmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem i ja..zobaczmy jak będzie dalej

jasna tarcza, 40 mm

Będzie pięknie się kadrował z koszulą :D

 

 

p.s. o napisie pamiętam :) :) :D


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę w tym względzie na samych głosujących, głosów niezainteresowanych i tak nie jestem w stanie powstrzymać. Musielibyśmy wpierw zrobic wstępną liste chętnych, a potem w swoim gronie zagłosować nad rozmiarem.

Do tego potrzeba wiedzy na temat ceny zegarka ...


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto wyznaczyć termin obowiązywania ankiety, potem podsumować wyniki i przejść do następnych elementów. W innym przypadku zadyskutujemy się na śmierć :D


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na jasną tarczę, rozmiar 42, Made in Poland.

 

 

 

 

Optuję także za polskimi napisami - zarówno na tarczy, jak i na deklu. :-)

 

A zarzut, że projekt jest podobny do Dornblutha... No cóż... słaby dosyć.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wszyscy spod 39-tki, wycofujcie swój głos i dawajcie na 40, W przeciwnym wypadku wygra 42 :D:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zasadzie rozmów z rodzinami pilotów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bert69, no właśnie widząc postępy chciałem zaproponować, że ta ankieta do czwartku obowiązuje, bo tu już prostszy temat niż poprzedni. MacAron, zgadzasz się na taki termin? Koledzy, macie jakiś głos sprzeciwu?

zbylak, cena do 1000 złotych. Ostateczna cena będzie znana po zrobieniu projektu, ale raczej na 1000 się zamknie :D

MacAron, słuszna uwaga. Osoby głosujące na 39 i 43 mogą zmienić głos, bo już nam się trójka przeważająca wyłania. A biorąc pod uwagę, że raczej 41 też nie dogoni czołówki to proponuję, żeby głosować tylko na 40 i 42, nawet ci co głosowali już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wszyscy spod 39-tki, wycofujcie swój głos i dawajcie na 40, W przeciwnym wypadku wygra 42 :D:):D

Tak zrobiłem już wcześniej :)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem głos na 40mm i będę wspomagał najmniejszą opcję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem głos na 40mm i będę wspomagał najmniejszą opcję :)

To remisik już jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bert69, no właśnie widząc postępy chciałem zaproponować, że ta ankieta do czwartku obowiązuje, bo tu już prostszy temat niż poprzedni. MacAron, zgadzasz się na taki termin? Koledzy, macie jakiś głos sprzeciwu?

zbylak, cena do 1000 złotych. Ostateczna cena będzie znana po zrobieniu projektu, ale raczej na 1000 się zamknie :D

MacAron, słuszna uwaga. Osoby głosujące na 39 i 43 mogą zmienić głos, bo już nam się trójka przeważająca wyłania. A biorąc pod uwagę, że raczej 41 też nie dogoni czołówki to proponuję, żeby głosować tylko na 40 i 42, nawet ci co głosowali już :)

Termin może byc,

Co do rozmiaru to dzięki za poparcie inicjatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To remisik już jest

Bo ja średnicę zmniejszyłem o 1 mm;) Pro publico bono, jako, że mi to obojętne. Mam zegarki 30-45 mm :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam lubie większe zegarki a i nadgarstek mam nie mały, to imo 42mm przy tak delikatnej kopercie to za dużo.

Wyjdzie talerz na nadgarstku


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wszyscy spod 39-tki, wycofujcie swój głos i dawajcie na 40, W przeciwnym wypadku wygra 42 :D:):D

A nie powinna być przypadkiem brana pod uwagę średnia ważona (czyli Ci co głosują na 39 lub 43 też są brani pod uwagę):

Aktualnie byłby to wynik

(10*39)+(29*40)+(12*41)+(29*42)+(4*43)= 390+1160+492+1218+172 = 3432

łączna ilość głosujących: 84

 

średnia ważona 3432/84 = 40.85

 

W/g średniej ważonej, na chwilę obecną wygrywa rozmiar 41mm, pomimo że ma niewiele głosów.

 

 

EDIT:

Z drugiej strony jeśli będzie brana pod uwagę średnia, to wszyscy ktrórzy chcą mniejszy zegarek przerzucą swój głos na 39mm, a wszyscy którzy chcą większy przerzucą na 43mm (żeby maksymalnie zmniejszyć lub zwiększyć śrrednią)... i to też będzie paranoja!!

 

ODWOŁUJĘ swój wniosek o średniej ważonej Aaaaaaajajajaj :)B) (to byłoby dobre tylko przy tajnym głosowaniu)

 

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to jest najsensowniejsza opcja bo niestety st2551 i pochodne są ciężkie do zmieszczenia do mniejszego zegarka,chyba że jest opcja innego mechanizmu ale wątpię czy to możliwe i czy jest sens szukać,chyba zmienię głos na 41mm bo mniejszy chyba jest mało prawdopodobny niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.