Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Z racji tego, że brak odpowiednika tego zegarka w wersji "Poljot", przychylalbym się do stwierdzenia, że z Poljota ten zegarek ma tylko mechanizm. Po prostu ktoś kupił werki Poljota i włożył do koperty obcego pochodzenia.

Przecież 1 Moskiewska klepała też werki 2414 dla szwajcarskiej Bienny. Mam takie logowane Bienna 17 Jewels i Bienna 17 Uewels (żeby było śmieszniej). Były pozbawione wszelkich oznaczeń wskazujących na radzieckie pochodzenie, zwłaszcza na kołach, niektóre miały nawet na płyty bite loga Bienny. 

Tutaj dyskusja na Watch U Seek, wypowiada się też Dashiell z ciekawym przykładem:

https://forums.watchuseek.com/f10/impex-2609-movement-watch-4677421.html

Myślę, że to dashiell ma rację, co tylko potwierdza moją teorię, że te zegarki z ZSRR mają tylko wspólny werk. Odwrotność wczesnych K43 z rosyjskimi kopertami i tarczami, a amerykańskim werkiem :D.

Zakupiony Poljot choć po przejściach PP wreszcie dotarł cały i zdrowy:)

Ale dziwny Poljot, chyba takiego akurat nie widziałem. Ma ktoś więcej takich tarcz?

Taki troszkę rzadszy Poljot wpadł. Stan mocno niedoskonały bo koperta powycierana, ale zegarek rzadki i z tarczą obłędnej moim skromnym zdaniem urody. Eksportowa wersja Poljota a'la Sportiwny. No i dekielek fajnie sygnowany :)

O Panie, w końcu tajemnica odkryta - jest drugi. Gratulacje, ekstraklasa rzadkich zegarków. Krzysztof, jaki mechanizm jest w środku? Wcześniej znałem tylko ten co puściłem do Krisa i był na zwykłym deklu (bez żadnych sygnatur). Ten wygląda bardzo legitnie. 

Edited by Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Taki troszkę rzadszy Poljot wpadł. Stan mocno niedoskonały bo koperta powycierana, ale zegarek rzadki i z tarczą obłędnej moim skromnym zdaniem urody. Eksportowa wersja Poljota a'la Sportiwny. No i dekielek fajnie sygnowany :)

O Panie, w końcu tajemnica odkryta - jest drugi. Gratulacje, ekstraklasa rzadkich zegarków. Krzysztof, jaki mechanizm jest w środku? Wcześniej znałem tylko ten co puściłem do Krisa i był na zwykłym deklu (bez żadnych sygnatur). Ten wygląda bardzo legitnie.

Tak mi się wydawało, że już gdzieś widziałem tą tarczę. A sam zegarek to świetny nabytek, wspaniały okaz kolekcjonerski :) gratuluję.

Tak mi się wydawało, że już gdzieś widziałem tą tarczę. A sam zegarek to świetny nabytek, wspaniały okaz kolekcjonerski :) gratuluję.

Tarcza to tez bardzo rzadki Sportiwny, ale ich jest kilka o których wiem, ten jeden widziałem:)

[quote name="Tajtek" post="2726155"

Fajny Poljot Ci się trafił, takiego też bym chciał :-)

[quote name="Tajtek" post="2726155"

Fajny Poljot Ci się trafił, takiego też bym chciał :-)

Dzięki. Nie jest idealny, ale w bardzo przyzwoitym stanie  :D

Czy POLJOT jest stalowy?

One są złocone albo chrom - to te grubaski ale fajne.

Odebrałem Pobiede z przeglądu, założyłem pasek, jak nówka teraz jest (pomijając pęknięcie szkiełka w rogu), żonie się podoba dry.png

Poszedłem na bazarek, trafiłem kolejną Pobiedę, za 10 zł, koperta i koronka super, pomyślałem będzie na części (brakuje mi 2 koronek i dwu balansów do 2602)

Tak mi się spodobała ta niebieska tarcza, że chyba go jednak przywrócę do życia smile.png.

Kumpel przyniósł mi nowy zegarek (nówka w folii z 95 roku), kupił od ruskich, miał być ruski, a jest chiński biggrin.png , cały stalowy, fajne werk, spieszy się 40 min, ale pogrzebałem i chyba jest dużo lepiej.

Może będzie na co dzień, do roboty wink.png

PS

1. co zrobić z tą plamką na tarczy niebieskiej, jest to jakby pod lakierem jakaś reakcja zaszła ?

2. skąd załatwić szkiełko do takiej Pobiedy (w sumie do tych małych ze 4 sztuki potrzebuję), jaki jest rozmiar tego szkiełka ?

post-111999-0-31950700-1583663960_thumb.jpg

post-111999-0-47369800-1583663971_thumb.jpg

post-111999-0-21726200-1583663980_thumb.jpg

Edited by Wieniek1410

Wczoraj na giełdzie w Bytomiu udało mi się zakupić dwa ciekawe zegarki.

Pierwszy z nich to Poljot budzik w bardzo ładnym stanie. Drugi zegarek zaprezentuję w TOP 10 24.03.

post-97671-0-45548600-1583664822_thumb.jpg

Piękny budzik :wub:  

U mnie takie w średnim stanie, ale żal było nie wziąć. W Kirovskim i Sputniku korci, żeby umyć tarczę, ale raczej zostanie tak jak jest.

IMG-20200308-125646.jpg

IMG-20200308-125831.jpg

IMG-20200308-125359.jpg

IMG-20200304-170032.jpg

Piękny budzik :wub:  

U mnie takie w średnim stanie, ale żal było nie wziąć. W Kirovskim i Sputniku korci, żeby umyć tarczę, ale raczej zostanie tak jak jest.

Kuba, świetna jest cała trójka - Kirow wygląda świetnie z tą patyną. Koperta natomiast budzi największą zazdrość - to już farcik, by taką znaleźć. :)

PS. Mam oryginalną tarczę w niezłym stanie, mogę Ci podesłać w razie czego.

Edited by Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Dzięki Łukasz! :)  Niestety koperta w Kirovie dość mocno wytarta na uszach, ale dzięki temu patyna na tarczy pasuje. 

Beczka76 

Qba.

Dzięki za miłe słowa. W tym stanie żal było nie brać.

Wieniek1410

Po prostu czasami i ja mam trochę szczęścia. Ostatni raz na tej giełdzie byłem ponad pół roku temu.

Edited by pabloo_

Sputnik jest rewelacyjny. Strasznie pod górkę mam z tym modelem :) Kiedy mogę go kupić, to zawsze w zasięgu pojawia sie coś innego... A przeważnie kończy się to tak, że nie ma jednego i drugiego ;)