Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam sekundnik z grotem przy takim, ale jest to starsza wersja z namalowanym sputnikiem :) 

 

Fajowe zegarki znowu Panowie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś już trochę bardziej popularny niż wczorajszy Wostok ale wiekowo podobny :)

 

Noo, ta tarcza Stolicznego to jest rzadka rzecz. Nie zdziwiłbym się, gdyby unikalność była podobna. Wostok jednak bardzo piękny. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

A jak wiekowo one wyglądają, przełom 60-70, czy raczej połowa 70-ych lat ?

Połowa lat 60.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, ta tarcza Stolicznego to jest rzadka rzecz. Nie zdziwiłbym się, gdyby unikalność była podobna. Wostok jednak bardzo piękny.

Dziękuję, jak niebawem przyjdzie Pobieda to też się pochwalę...pewnie kojarzysz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrot z remontu od zaufanego mistrza. Pozdrawiam 3203d70f89238852dbc4e1eddf22a63f.jpg

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś cos wie, jakiś damski taki niewyględny, driver czy coś ee925a6707a333ac56e90546ed5761a3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie jest radziecki? Czy się mylę? Pokażesz mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Sputnik ale jakby trafił się lepszy egzemplarz to nie pogardzę :)

 

attachicon.gif_20200404_170015.JPG

Wiesz, że poskładany?...Jeśli się nie mylę, biała tarcza + złote wskazówki szły do złoconej koperty. Ale i tak plusuję przez sympatię do tego staruszka.

Ktoś cos wie, jakiś damski taki niewyględny, driver czy coś

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

o Kurdej, ale Szatan :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że poskładany?...Jeśli się nie mylę, biała tarcza + złote wskazówki szły do złoconej koperty. Ale i tak plusuję przez sympatię do tego staruszka.

 

Z tym twierdzeniem pozwolę sobie się nie zgodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że poskładany?...Jeśli się nie mylę, biała tarcza + złote wskazówki szły do złoconej koperty. Ale i tak plusuję przez sympatię do tego staruszka.

 

 

Mnie się zawsze wydawało że w jasnych tarczach byly złote w czarnych srebrne wskazówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa wersja i fajny stan zachowania jak na to co się pojawia na aukcjach.
Sputników Kirowa z białą tarcza były cztery odmiany. Pierwszy, to taki jak Twój, z białą tarczą, żółtymi wskazówkami i kopertą chrom, druga taka sama tylko w kopercie złoconej, trzecia jest w chromie tylko bez logotypu fabryki na tarczy (mega rzadka odmiana, znam tylko dwa egzemplarze i oba widziałem w Polsce - u Krisa i Wolfa). Czwarty był jeszcze Sputnik w kopercie Sportiwnyje, z sekundnikiem jako dodatkowym szkiełkiem - wspominałem o nim niedawno. Bezcenny egzemplarz prototypowy.


@cheles, gratulacje. Ładna perełka.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa wersja i fajny stan zachowania jak na to co się pojawia na aukcjach.

Sputników Kirowa z białą tarcza były cztery odmiany. Pierwszy, to taki jak Twój, z białą tarczą, żółtymi wskazówkami i kopertą chrom, druga taka sama tylko w kopercie złoconej, trzecia jest w chromie tylko bez logotypu fabryki na tarczy (mega rzadka odmiana, znam tylko dwa egzemplarze i oba widziałem w Polsce - u Krisa i Wolfa). Czwarty był jeszcze Sputnik w kopercie Sportiwnyje, z sekundnikiem jako dodatkowym szkiełkiem - wspominałem o nim niedawno. Bezcenny egzemplarz prototypowy.

@cheles, gratulacje. Ładna perełka.

 

Wiesz co, czy on miał "sputnika" namalowanego na ruchomym szkiełku? Jeśli tak, to gdzieś ostatnio widziałem, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa wersja i fajny stan zachowania jak na to co się pojawia na aukcjach.

Sputników Kirowa z białą tarcza były cztery odmiany. Pierwszy, to taki jak Twój, z białą tarczą, żółtymi wskazówkami i kopertą chrom, druga taka sama tylko w kopercie złoconej, trzecia jest w chromie tylko bez logotypu fabryki na tarczy (mega rzadka odmiana, znam tylko dwa egzemplarze i oba widziałem w Polsce - u Krisa i Wolfa). Czwarty był jeszcze Sputnik w kopercie Sportiwnyje, z sekundnikiem jako dodatkowym szkiełkiem - wspominałem o nim niedawno. Bezcenny egzemplarz prototypowy.

 

 

Dzięki Łukasz za wyjaśnienie, ale wiesz cały czas czekam na Twoje info jakby co... :) Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Do tej pory myślałem, że czarna tarcza szła do chromowanej koperty z chromowanymi (czy niklowanymi?) wskazówkami, a do złoconej koperty - jasna tarcza ze złotymi wskazówkami. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zona juz sie przymierzala ale powiedzialem zeby zapomniała dostala na pocieszenie slawe w kwarcu

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, czy on miał "sputnika" namalowanego na ruchomym szkiełku? Jeśli tak, to gdzieś ostatnio widziałem, serio.

Tak, dokładnie ten i to byłoby wydarzenie, gdybyś takiego znalazł. Inicjator Soviet Watch Museum mówił mi, że Sputnik-Sportiwnyje był w jednym znanym egzemplarzu w muzeum Poljota - jedyne zdjęcie zostało wykonane w latach 90, nim wschodnim obyczajem zbiory rozszabrowano. 

O, bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Do tej pory myślałem, że czarna tarcza szła do chromowanej koperty z chromowanymi (czy niklowanymi?) wskazówkami, a do złoconej koperty - jasna tarcza ze złotymi wskazówkami. 

Bo tak rzeczywiście pasuje najbardziej. Kirowskie kraby w chromowanych kopertach i ze złotymi wskazówkami wyglądają zwykle mniej atrakcyjnie, niż ich odpowiednicy w złoconych. Późniejsze Poljoty miały konsekwentnie montowane wskazówki i indeksy barwione w kolorze koperty. Zegarek był prostszy i zyskiwał na harmonii. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ostatnio Wostok a'la Ałmaz, Stoliczny a teraz kolejny z serii "popularesów" Zibena :D

Tarcza z lekką sinicą :D i chyba pierwszy właściciel wydrapał sobie jakąś ważną dla siebie datę żeby może nie zapomnieć ;) ale ma klimat starych czasów...

I wreszcie z Petrodworca ;)

post-108042-0-75337700-1586456801_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) w zegarkach z petrodworca często nawiązywano do spaskiej baszty, ponieważ kremlowskie gwiazdy wykonano w TTK-1, czyli w PCzZ zanim został PCzZ-tem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, nie wiem jak za granicą bo nie śledzę ale na polskim rynku chyba nie spotkałem w ciągu ostatnich miesięcy... zresztą jak mogłem spotkać jak do niedawna tylko gapiłem się na Rakiety :D :D

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Warszawy :)

 

ed: Aaaaa myślałem że o tego Atlantica pytasz

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.