Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

U mnie też do pary, bo nie potrafiłem się powstrzymać, by nie kliknąć kup teraz, jak się pojawił ten zegarek w pełni oryginalny na allegro. Poprzedni mam z wymienionym szkłem, a tak niskiego szkła jak w ori zegarku nie da się kupić. Szkoda, że zdjęcie nie oddaje uroku szampańskiej tarczy w tym modelu, bo to jeden z najpiękniejszych zegarków radzieckich.faaef570c15ba2a32f4488e7ebe57736.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka
 

W takim stanie tarczy to jest naprawdę rzadki zegarek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Ciągnie prąd i cyka, stan w rzeczywistości dużo lepiej niż na fotce 😉

20230212_132504.jpg

na fotce wygląda na bdb stan ;)

wystawia ktoś na alle za 350 "złotego" i nie może sprzedać, zdaje się, ale z ceny nie schodzi. niby dobry chód, ale mam obawy :P


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, oszolom napisał(-a):

 .......niby dobry chód, ale mam obawy :P

To jest zegarek sterowany rezonatorem kwarcowym, więc dokładny będzie, o ile nie ma jakichś większych oporów mechanicznych.

Ten mój robi odchyłkę dobową rzędu +1,2 - 2,0 s na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ostatnio werku 2209, i tak się złożyło że kupiłem kilka, w tym jeden z piękną tarczą Sekondy wraz ze wskazówkami.

Przypadkiem miałem jakiegoś poskładanego "Poljota", wszystko z innej parafi, ale w pięknej kopercie chromowanej od Łucza.

Posiedziałem kilka godzin, zrobiłem serwis mechanizmu, poskładałem toto i wyszedł moim zdaniem oryginał i to bardzo ładny.

Zostało tylko spolerować rysę na szkiełku (z prawej strony, nad koronką)

Wzorowałem się na egzemplarzu od Mroatmana 😉

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/sekonda?lightbox=dataItem-j5uzqpsb

 

Sekonda 23j.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Szukałem ostatnio werku 2209, i tak się złożyło że kupiłem kilka, w tym jeden z piękną tarczą Sekondy wraz ze wskazówkami.

Przypadkiem miałem jakiegoś poskładanego "Poljota", wszystko z innej parafi, ale w pięknej kopercie chromowanej od Łucza.

Posiedziałem kilka godzin, zrobiłem serwis mechanizmu, poskładałem toto i wyszedł moim zdaniem oryginał i to bardzo ładny.

Zostało tylko spolerować rysę na szkiełku (z prawej strony, nad koronką)

Wzorowałem się na egzemplarzu od Mroatmana 😉

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/sekonda?lightbox=dataItem-j5uzqpsb

 

 

 

Tak, wyszlo bardzo  dobrze, mam  gdzieś takiego  samego Łucza z tą tarczą.  

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny kolor się jeszcze zachował. Unikaj słońca ;) Dziwią mnie tylko te cienkie nóżki. Koperta wygląda jak od stalowego de Luxa, a nie bociana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W de Luxach była ta sama koperta. Widziałem kilka bocianów pod nazwą Sekonda w takiej samej więc zakładam że ori ale tarcza to rzeczywiście wrażliwa na słońce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj nóżki z tym Poljotem z kolekcji Krzysztofa

https://www.facebook.com/photo/?fbid=543231917837057&set=pb.100064507607712.-2207520000.

obraz.png.e331fe6ee05904c7b2ca71d8907b7981.png

 

Są wyraźnie inne. Za to takie same jak w PdL-u stalowym, też pożyczam zdjęcie od Krzysztofa.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1298588376883561&set=a.1298587280217004

obraz.thumb.png.0ec1ed1678bd267db47b6cd07afd383e.png

 

Być może Sekondy ładowali w koperty jak w PdL-ach, ale te Poljoty na 17 kamieniach są zazwyczaj widziane w kopercie z grubszymi nóżkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Porównaj nóżki z tym Poljotem z kolekcji Krzysztofa

https://www.facebook.com/photo/?fbid=543231917837057&set=pb.100064507607712.-2207520000.

obraz.png.e331fe6ee05904c7b2ca71d8907b7981.png

 

Są wyraźnie inne. Za to takie same jak w PdL-u stalowym, też pożyczam zdjęcie od Krzysztofa.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1298588376883561&set=a.1298587280217004

obraz.thumb.png.0ec1ed1678bd267db47b6cd07afd383e.png

 

Być może Sekondy ładowali w koperty jak w PdL-ach, ale te Poljoty na 17 kamieniach są zazwyczaj widziane w kopercie z grubszymi nóżkami.

 

Możesz mieć rację, tarcze do Poljota 23 trudniej znaleźć  do koperty w stali. W UK czesto spotykałem przypadkowo wstawiane tarcze do Poljotów i Sekund. Czasami na jednej aukcji byly wystawiane 2, 3 zegarki a tarcze pozamieniane. U nas widziałem poljota w tej kopercie za 200 zl ze złą  tarczą  i odpuściłem , bo trudno znaleźć prawidłową.  

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W eksportowych wersjach to zapewne różne konfiguracje występowały. Poniżej jeszcze jeden przykład na cienkich nóżkach.

Screenshot_20230214-130944_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W katalogu taką Sekondę znalazłem.

 

ww.jpg

 

I taką jeszcze. Tą bardzo często w UK widywałem. Chociaż też często tarcze były pozamieniane z  pozłacanych kopert.

 

ww1.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie wyżej 23 kamienie. Czyli mechanizm 2209.

Ta wyżej z metaliczną niebieską tarczą to musi być świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Obydwie wyżej 23 kamienie. Czyli mechanizm 2209.

Ta wyżej z metaliczną niebieską tarczą to musi być świetna.

 

A były takie z niebieskimi tarczami? 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dotarł. Znam już Wasze opinie i wiem, że tylko serce ma ori. Ale to mi wystarcza - gdyby był z epoki, to szkoda byłoby go nosić. Wygrał wyglądem z nowymi vostokami i chińczykami. Sprawia ogólnie pozytywne wrażenie, ale nie jest tak solidny i ciężki jak Tissot PRS, którego jako "daily" nosiłem. Na minus bezel, który kręci się bez oporu w obie strony...IMG_20230215_101815.thumb.jpg.86328022d327c2bdb6b2ccb777c47b92.jpg

IMG_20230215_101752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny 😍


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Wieniek1410 napisał(-a):

I kolejny "cieniasek" uratowany.

Mechanizm po przeglądzie, dwa tygodnie cykał w szufladzie, kopertę i szkiełko w robocie wypolerowałem, dzisiaj trochę wolnego to go poskładałem.

Cieszy kolejny "odrestaurowany", tym bardziej że tarcza i wskazówki w pięknym stanie, koperta już swoje przeżyła, ale cóż, to jego historia.

Założyłem na przedostatnim pasku 18 jaki miałem w pudełku 😉

Noszę i testuję 😉

 

20230216_104002.jpg

20230216_120159.jpg

👍👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dotarły takie dwa.Oczywiscie potrzebują opieki.

IMG_20230218_103420985.jpg

IMG_20230218_103439841.jpg

IMG_20230218_103336692.jpg

IMG_20230218_103252974.jpg

IMG_20230218_103220884.jpg

Edytowane przez sergius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, sergius napisał(-a):

Do mnie dzisiaj dotarły takie dwa.Oczywiscie potrzebują opieki.

 

IMG_20230218_103439841.jpg

 

 

IMG_20230218_103220884.jpg

Niezłe wigry3 ci się trafiło 🙃

Jakbyś jednak rozbierał ją na części to chętnie przygarnę tarczę, koło bębna i sekundnik 😅


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz trudniej kupić cokolwiek sensownego z zegarków radzieckich, ale czasem jeszcze trafi się coś ładnego. Wg mnie baaaardzo ładny Wostok :)

WOSTOK 2603-431214.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.