Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Wieniek1410 napisał(-a):

2300 zł, w 81 roku, to mniej więcej tyle co teraz, taka powiedzmy najmniejsza pensja wtedy to była.

Gratuluję nabytku.

 

PS

Przypomniało mi się 😉

Dokładnie za 2300 zł w 81 roku kupiłem Junaka 350, mój pierwszy w życiu motocykl, rama na kołach a silnik w częściach, w worku 🙂

W szukaniu wartości złotego za komuny....

W 1983 pamiętam jak dziś moja Mama kupiła mi kołowrotek wędkarski Rex (ten z DDR) za 1750 w Sezamie :), na stoisku wędkarskim.

Mam go do dziś i o dziwo działa. Wiem że to wtedy dla mnie była kupa forsy a wykorzystałem na to kilka miesięcy kieszonkowego.

O zegarkach to wtedy nie myślałem...Musiały być droższe.

obraz.png.9e246420ff4eb85aa79f904d6ea5d3db.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na komunie w 1980r dostałem ruski rower Minsk,kosztowal 1100 zl.

 

P.s Nie chcialem skladaka,mialem manie wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam gdzieś zwłoki takiego Rexa i do kompletu całkiem sprawnego Tokoz'a , oraz ze 4 Delfiny ruskie :-)

Na komunię dostałem medalik, zegarek Wostok i kasę, starczyło na składaka (pamiętam, 1950 zł kosztowała Czajka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam że za komunijne udało mi się tylko kupić pokrowiec i szkiełko na nowy telefon (samsung j3 2016-mam go do tej pory wręcz w idealnym stanie 😁) bo reszte (po kilku latach się dowiedziałem) że tato wziął na kupno kawasaki gtr 1000 z 89 roku 😅

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majaki lubie naprawiac, natomist ni mam "sentymentu" do nich., mimoże to bardzo dokładne mechanizmy..... przepraszam


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walter_87

Mołnia fajniutka. Jednak ten poljot z lewej strony to składak

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wskazówki do innej tarczy ale koperta chyba do  zegarka polskiego  z Blonia. Pokaż jak wygląda  koperta z tyłu, czy jest zjechana. 

Natomiast ten poljot po środku ma chyba dosyć ładną kopertę, często  te koperty mają pokrzywione uszy czy duże  ubytki w złoceniu.

I chociaż w oryginale  to  można szukać atrakcyjniejszej lub ładniejszej tarczy, bo wiele można znaleźć ciekawych tarcz po zegarkach gdy koperta  idzie  na przetop.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mkoch napisał(-a):

@Walter_87

Mołnia fajniutka. Jednak ten poljot z lewej strony to składak

 

 

6 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Tak, wskazówki do innej tarczy ale koperta chyba do  zegarka polskiego  z Blonia. Pokaż jak wygląda  koperta z tyłu, czy jest zjechana. 

Natomiast ten poljot po środku ma chyba dosyć ładną kopertę, często  te koperty mają pokrzywione uszy czy duże  ubytki w złoceniu.

I chociaż w oryginale  to  można szukać atrakcyjniejszej lub ładniejszej tarczy, bo wiele można znaleźć ciekawych tarcz po zegarkach gdy koperta  idzie  na przetop.

 

 

Dziękuję! Miałem dotychczas jedną Mołnię (miedzianą), a ta ma w dodatku mikroregulację. Słusznie obstawiam początek lat 60.?

 

Oczywiście, że Poljot z lewej to składak, dlatego napisałem, że wymaga(ją) wysiłku i doprowadzenia do właściwego stanu ;)
Tak, koperta z Błonia. Teraz byłoby miło znaleźć jakąś tarczę pasującą do koperty II typu. Pewnie łatwe to nie będzie...

 

Pozłacany Poljot też trochę kombinowany, ale na razie ujdzie. W dodatku miał urwaną koronkę. Umyłem kopertę (nie była otwierana od baaardzo dawna) i dobrałem koronkę. Prezentuje się przyjemnie (koperta w dobrym stanie, nie wytarta, uszy proste).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

 

 

 

 

Dziękuję! Miałem dotychczas jedną Mołnię (miedzianą), a ta ma w dodatku mikroregulację. Słusznie obstawiam początek lat 60.?

Otóż nie, twoja to już lata 70

Tak wygląda werk z 60 roku:20230305_211245.thumb.jpg.12d39aaa27963b71ef09bfc0c1497eac.jpg

Co prawda balans z mostkiem ktoś już zmienił ale precyzyjna była jedyną wysoką mołnią która miała pasy


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Otóż nie, twoja to już lata 70

Tak wygląda werk z 60 roku:

Co prawda balans z mostkiem ktoś już zmienił ale precyzyjna była jedyną wysoką mołnią która miała pasy

Albo ślepy jestem albo to rok 50....

W sumie to ślepnę w zastraszającym tempie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 6 tam jest 😁

20230305_211248.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie 6 tam jest
20230305_211248.thumb.jpg.e24de52158f631b2e0d5c82e3accb268.jpg
Żeby uściślić ten mechanizm z tym datowaniem pochodzi raczej z Lucza (ew.Kristala). Molnija 18 kamieni z mikrolegulacja i pasami to lata 1965-66 a juz bez pasow 1967-76.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Otóż nie, twoja to już lata 70

Tak wygląda werk z 60 roku:20230305_211245.thumb.jpg.12d39aaa27963b71ef09bfc0c1497eac.jpg

Co prawda balans z mostkiem ktoś już zmienił ale precyzyjna była jedyną wysoką mołnią która miała pasy

Raczej nikt nie zmieniał mostka, nie było możliwości na pasach posadzić mechanizmu regulacji precyzyjnej, wszystko by się pokrzywiło.

A czy mechanizm jest rzeczywiście z roku 60, trudno odgadnąć, tarcza jest odpowiednia do Mołni precyzyjnej. To jest moja Mołnija, miała rozwalony jeden z kamieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta precyzyjna  bez pasów, to wychodzi że 66-68, w/g opracowania z początku tematu ( a szerzej to od 63-73 roku)

 

Mołnia precyzyjna (4.6 mm, 18 kamieni, fazowane mostki bez pasów, precyzyjny regulator)

http://szafran.civ.pl/watch/edukacyjne/molnija-timeline.pdf

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ślicznotka, kupiona dzięki Kolegom  z Forum, dotarła 🙂

IMG_20230307_153933.jpg

IMG_20230307_154004_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony juz jakiś czas temu, ale dopiero niedawno odebrany od zegarmistrza po regulacji. Spodobał mi się na tyle, że myślę o jasnej wersji do kompletu ;)

20230310_115623.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, który można kupić bez problemu ale trafić na coś ciekawego jest niezwykle trudno.

Przez ostatnie pół roku zastanawiałem się co kupić.  Zbiegiem czasu traciłem jednak często cierpliwość i coraz bardziej się irytowałem. Później straciłem nadzieję, bo ciągle ze  swoimi oczekiwaniami natrafiałem na ścianę.

 

Od razu źle założyłem, że nigdy nie kupię Poljota, chociaż sama  myśl miała sens. Szybko nauczyłem się, co trzeba wiedzieć  aby nie kupić składaka.

Życie płata jednak figle zdecydowałem się  kupić jednak Poljota i to w dodatku składaka.

I co mnie dziwi jestem zadowolony.

 

Pierwsza myśl była taka, że doprowadzę go do oryginału ale teraz myślę, że prawdopodobnie zostanie tak jak jest: Poljot zbudowany z oryginalnych części pochodzących z różnych ale zazębiających i bardzo charakterystycznych  okresów, z potencjalną możliwością odbudowania go do jeszcze efektowniejszego zegarka.

Gdyby nie jego wojskowa historia w tle pewnie bez skrupułów doprowadziłbym go oryginału i odbudował zupełnie inny ale bardzo podobny zegarek.  

 

Zegarek pochodzi  z polskiego pułku lotnictwa myśliwskiego.

 

20230310_132113.jpg

 

20230219_151259.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Poljota kolega mi sprezentował a że pogoda kiepska to trochę zabawy i doprowadzony do względnego stanu. 

 

IMG_8500.jpeg

IMG_8502.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.