Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Te też????

IMG_2656.JPG

IMG_2403.jpg

Te są typowo wojskowe. 

22 godziny temu, michsla1981 napisał(-a):

I tak można dalej...

Te zaś nie są okrętowe tylko biurkowe 🥳

Screenshot_2023-02-03-15-47-32-06_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2023-02-03-15-47-48-60_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

 

 

22 godziny temu, michsla1981 napisał(-a):

I tak można dalej...

Te zaś nie są okrętowe tylko biurkowe 🥳

Screenshot_2023-02-03-15-47-32-06_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2023-02-03-15-47-48-60_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

 

FB_IMG_1675463011942.jpg

FB_IMG_1675463015298.jpg

FB_IMG_1675463019930.jpg

FB_IMG_1675463017596.jpg

Edytowane przez aronus
No ale co tu jest niejasne? Na rynek cywilny było produkowane zegary o innym dizajnie niż na rynek wojskowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Wostoka kupiłem na części. właściwie  przez przypadek. To był szybki zakup.  Wszedlem do internetu i akurat pojawiła sie oferta kupna. Zdjęcie było mało  ostre i niewyraźnie.

Brakowało mi czasu na dopytywanie i postanowiłem zaryzykować. 

 

Miałem z niego zrobić model w stalowej kopercie, bo jest też  wersja z tą  tarczą ale  zegarek działa i wygląda  całkiem  dobrze, także nie pójdzie  na części. 

 

Porównałem   z ostatnio kupionym Wostokiem i widać, że koperta jest sporo masywniejsza.

Jest też  atrakcyjniejszy sekundnik.

Po napisach możemy rozróżnić, który zegarek szedł na eksport, a który na rynek wewnętrzny. 

To chyba dość popularny  model ale wyróżnia się wśród Wostoków na plus. Ma wysublimowany wygląd, dobrze scharmonizowany z czarną tarczą. Zegarek zwraca uwagę, charakterystycznymi wskazówkami  i nakładanych  indeksami.

Koperta też ma coś w sobie.

20230204_141409.jpg

20230204_154644.jpg

20230204_154918.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki dziś noszę. Ta koperta na ichszy rynek to chyba najfajniejsza ze wszystkich jakie widziałem z tym werkiem; szkoda, że nie ma jej w stali.

IMG_20230204_163225.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś kiedyś stwierdził, że wsadzi 3133 w kopertę na valjouxa 7733 to nie róbcie tego - nie pasuje.(na zdjęciu po kilku godzinach zbierania wnętrza koperty i kombinacji żeby się dało wsadzic koronkę)

20230204_163239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się paskudnik w stanie NOS

luch578.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, oszolom napisał(-a):

Trafił się paskudnik w stanie NOS

 

Już kolejny na forum 2609 łucza 😎


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, oszolom napisał(-a):

Trafił się paskudnik w stanie NOS

 

Ten "mercedes" był w stali???


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rysqut napisał(-a):

U mnie trzeci w kolekcji, najładniejszy

 

Rewelacja już któryś z kolei taki widzę, ciekawe skąd to się pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten miał fabryczną niedoróbkę w werku przez co bardzo trzeszczał przy nakręcaniu. Prawdopodobnie dlatego trafił do szuflady a na zegarku nie ma śladów użytkowania. 

Majster podmienił wadliwą część i teraz wspaniale pracuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rysqut napisał(-a):

Ten miał fabryczną niedoróbkę w werku przez co bardzo trzeszczał przy nakręcaniu. Prawdopodobnie dlatego trafił do szuflady a na zegarku nie ma śladów użytkowania. 

Majster podmienił wadliwą część i teraz wspaniale pracuje. 

 

Pewnie tak jest i szczerze gratuluję. Ja takich historii o tym zegarku od wakacji wysłuchałem 5. I to mnie zastanawia...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest norma, że zegarki w dobrych stanach często są w jakimś stopniu uszkodzone mechanicznie. Jakby mechaniczne z nimi było wszystko OK to by były zajechane jak miliony radzieckich zegarków. Druga sprawa często zegarek schowany do szuflady "zasycha" i przestaje chodzić lub uszkadza się przy próbie nakręcenia i przestawienia godziny ostatnio miałem taki przypadek w zegarku, który nie był nakręcany przez 30lat😔 

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aronus napisał(-a):

To jest norma, że zegarki w dobrych stanach często są w jakimś stopniu uszkodzone mechanicznie. Jakby mechaniczne z nimi było wszystko OK to by były zajechane jak miliony radzieckich zegarków. Druga sprawa często zegarek schowany do szuflady "zasycha" i przestaje chodzić lub uszkadza się przy próbie nakręcenia i przestawienia godziny ostatnio miałem taki przypadek w zegarku, który nie był nakręcany przez 30lat😔 

 

Pewnie jest w tym cień prawdy tylko dlaczego nie spotyka się zegarków w takim stanie, z tej samej rodziny zegarków, ktore mają  prawdziwe indeksy lub rzadsze wskazówki, których nie można pożyczyć od Kamy. Szukam podobnych modeli z tego samego okresu, niektóre wcale się nie trafiają, a inne w opłakanym stanie.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład moja wołna w stanie idealnym miała zjechane zęby półbeczki i zamiast sprzeskawiwania zapadki podczas nakręcania słychać było niełapiącą półbeczkę o koło 🙃

(I jeszcze wskazówka godzinowa późniła o 30 minut ale na to można było przymknąć oko)

Pewnie dzięki dlatego jest narazie moją ozdobą kolekcji 😁

20221212_075048.jpg

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczęścia chodzą parami :lol::D


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.