Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Wątpliwości się rozwiały. Gdyby się sprzedawca nie bawił fotoshopem byłoby łatwiej. Gdyby sprzedawca nie bawił się w holowanie to pewnie sprzedałby drożej :) Pierwszą licytacje przegrałem licytując 1050, drugą wygrałem stawką 499 zł. Wskazówki nowe (zupełnie mi to nie przeszkadza) i sekundnik powinien być czerwony ale za 500 zł jestem zachwycony :)

DSC01974.JPG

 

Ale to ten sprzedawca z Lublina?

Tak mi się kojarzy ale nie śledziłem już później aukcji. Widocznie nie mógł sprzedać drożej... Nie jest łatwo sprzedać i wycenić legendarne zegarki, a szczegolnie te, ktore nie są  do końca  oryginalne lub niektóre części  mają bardzo zniszczone.

Sam ostatnio znalazłem  dwie sztuki i zainteresowani chcieli dać  tylko połowę z tego na  ile byly wycenione, a cena nie byla zaporowa. Tarcze były dosyć zniszczone. Rozumiem to, wtedy kupujący przelicza to na sumę części oryginalnych ale trudno dostępnych.

Lepiej kupić ładną, oryginalną tarczę niż oryginalne wskazówki  i stary sygnowan ymechanizm. 

Jesli to ta osoba to zegarek powinien być po serwisie, bo kiedyś poznałem starego zegarmistrza, który z całą pewnością robi tej osobie serwisy.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@art_69 ten egzemplarz na tle większości które się spotyka jest w super stanie. Jest mnóstwo egzemplarzy totalnie już wyeksploatowanych z bardzo kiepskimi tarczami i wskazówkami. Tu mechanizm chodzi bardzo dobrze i jest oryginalny. Wszystkie cechy charakterystyczne są, włącznie ze stop sekundą. Tarcza w bardzo ładnym stanie choć oczywiście widać po niej lata, ale właśnie taka ma być. To że wskazówki są nowe ale zgodne z oryginałem mi nie przeszkadza, wolę niż gdyby miały być skorodowane i bez lumy. Jedynie sekundnik trochę razi bo jest zwykły złocony, ale to już naprawdę drobiazg. Jak dla mnie świetny egzemplarz do kolekcji nawet tak jak jest, a sekundnik może kiedyś wymienię albo i nie :) I nadal uważam że wartość tego zegarka to spokojnie ponad 1000 zł :) Gościu po prostu maksymalnie spartolił  tę sprzedaż. Z korzyścią dla mnie finalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Jedynie sekundnik trochę razi bo jest zwykły złocony, ale to już naprawdę drobiazg.

Jeśli kształt się zgadza a różnica jest tylko w kolorze (ma być czerwony) to jaki problem.

Kup np na allegro farbkę modelarską "Humbrol" lub "TAMIYA" w odpowiednim kolorze, kosztuje z 10 zł, paleta kolorów jest ogromna więc raczej trafisz.

Pomaluj sam, albo zleć zegarmistrzowi i masz wskazówkę jak oryginał.

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mechanizm znalazłem w kupionym pudełku. Mam wrażenie, że to jest radziecki werk ale. prośba o identyfikację. 

 

IMG_8645.jpeg

IMG_8646.jpeg

IMG_8647.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poljot 2609


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mkoch napisał(-a):

Tak, poljot 2609

Bardzo dziękuję. To teraz czas zacząć poszukiwania koperty. 

Edytowane przez Hecke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkoch napisał(-a):

Tak, poljot 2609

.h


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Poljot 2609.H (bo 2609 to tzw. bocian i miał inny mostek)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hecke napisał(-a):

Bardzo dziękuję. To teraz czas zacząć poszukiwania koperty. 

Bardzo możliwe że to było montowane poza ZSRR i koperta też nie była radziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Tym bardziej, że ten pierścień z trzema uszkami raczej nie występował w radzieckich, prawda?

A no


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dopieszczenia. Wostok ma świetną srebrzystą i lustrzaną tarczę. ZIM jak to ZIM, fajny maluszek :) No i sekundę ze Szturmana (tego Krzyśkowego :D )

 

8iYglLyyA87hWR0fjE9eawWhzzJOZnbztqG0Y_lvOSyYHojOnqxPNip-wqIOY2MEztOQ9ZnSSPB-w1ILfChG7M9FQVSP_BwQN92mdGMJIFcYboJZTRDQrhM85xq43XHoK99Od_hJ6QoryOumoTtjoIUo-5Q39t-raJjXYT1bj67BrZYjq5z9ZkjddJIF13o37OubZX2Mou1NYxope_CqEl5AVp93KC-YLaRVdQvxWRuouEPcF-ob0le5vMJN8NtgPR-d66yk0JBi8cB6oKqwsypGQNIeBVxdtmLaPFty1gy53z0oT-ffYHEcdwAIipNa-TALD37J3-rvUWE9HI4Vt3RK_3f-UqPIYF2Ni3QCkSFx3ptQH9ix0vvcmBKsS9mhgtoF6uNTeDsjgJvuh1k17pb0mEj9Pp697N1noyBGaB3GaXNOogDgkALwZfgYKFGBMo1kLNSCdnAZ3ykzBErFEE29axket1aXO1NK287bX__EVCPaigqx2Qw76px4udI8DK5rj6WF1lnXUKjTv-Wv0AzbzWttpR_62ZLzt_HCWuTb0f67TuuTAwni7vV7hbD1Llg3c8rygJmRAuQ4p0uR4v3x2aPZ7itLaDnSCMWAg5ZHYSH9LcZBTgN2n5A2wXj7X39wCxTXOq0kav19PQKRS5ZJkfIzx-fUyGYDQSz1O6eHLojeVoIsxrU_xw8Fcnb59f2NzZX3-lKVLC7w0Elv3etNtiCLFqWxLtaU9-ADlEcUuu519LQRJ91Ev_o1bkB4z_gCSb2jPRiZOEL5xdkrabHp6GCMseQAhkEidTeH--Dje8LrVCueHAestdtq2WOHDJ8V1RGlJslz2z6PnWtC0pJSObxNvTnz488O0hlEiu4o4eAtTe_i29lXPNMMjVulig7BnMXo2IIRUdsm13cXiboK-UBrvmq0beF2pXywCTUxoQYexVFBHn_JHS4OXaNM5F3_39kNe2teNXGlh_acTw=w655-h914-s-no?authuser=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiadomo że 63?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Skąd wiadomo że 63?

Data importu do UK a przynajmniej do takich doszedłem wniosków razem z Dashiellem.

20230315_145344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Data importu do UK a przynajmniej do takich doszedłem wniosków razem z Dashiellem.

20230315_145344.jpg

To chyba 1968. Cyfra 3 chyba byłaby taka jak na końcu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Hecke napisał(-a):

To chyba 1968. Cyfra 3 chyba byłaby taka jak na końcu. 

Tutaj lepsze zdjęcie. To stempel więc zawsze będą jakieś różnice.

Screenshot_20230316-184001_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Tutaj lepsze zdjęcie. To stempel więc zawsze będą jakieś różnice.

Screenshot_20230316-184001_eBay.jpg

Z tej perspektywy wygląda na 3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, art_69 napisał(-a):

Taki Poljot dostałem przy rozliczeniu. Nie wiem czy lata 70 czy może 60, bo te Poljoty chyba przerabiają na  polskie Błonie z 60 lat i z tego powodu trochę ich  szkoda.

Muszę popracować nad balansem bieli bo tarcza jest biała, a tu chyba wyszła żółtawa.

Prawdopodobnie jest dwie wersje tego zegarka rózniacych się odcieniem tarczy.

Ten wygląda jakby wczoraj był kupiony w sklepie.

 

20230317_101820.jpg

Gratuluję. Piękny stan. Kupiłbym, ale mnie się takie nie trafiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.