Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Ładniutka, ale tarcza jest raczej przemalowana.

Na zdjęciach to tak wygląda, dość marnie powiem szczerze ale nie sądzę. Na żywo wg mnie to oryginał. Na drugim zdjęciu widać że w środku jest koło a wokół okrąg i malowanie bardzo bardzo dokładne. Okrąg jest pod pewnym kątem jakby bar.dziej szary, ciężko to uchwycić na zdjęciu.

A poza tym zegarek jest tak idealny jak chodzi o kopertę i werk że po co ktoś miałby kombinować z tarczą? Wg mnie jest po prostu super zachowany. I nie wiem czy Czesi kombinowaliby z Moskwą , a właśnie z Czech przyjechał.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwracam honor. To jest odmiana ЧН-645К, przemaluj tylko sekundnik na czerwono i będzie, jak oryginał.

 

W swoim opracowaniu http://www.poezjaczasu.pl/Moskwa-1960.pdf na stronie11 zrobiłem w takim razie błąd. Wstawiłem tam zdjęcie takiej samej Moskwy, ale z jakimś giloszowaniem (?), tymczasem z opisu wynika, że tarcza jest gładka, tylko obramowanie pod nią matowe (jak w Twoim egzemplarzu).

 

Jeśli pokolorujesz tę wskazówkę i zrobisz zdjęcie, podeślij mi, będę mieć dobrą fotkę do katalogu. (Ewentualnie chętnie odkupię zegarek lub wymienię na inny) :)

 

PS: W tym egzemplarzu ciekawa jest czcionka dwóch ostatnich liter napisu "Kirowa". "B" i "A" są inne niż w pozostałych Moskwach. "B" nie ma równych brzuszków, a "A" jest u góry szpiczaste. (M.in. z tego powodu myślałem, że to tarcza malowana).

Edytowane przez Ender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem u mnie dwa nowe nabytki. Pierwszy to Amfibia z czarną tarczą - dość droga była, ale ten model zawsze mnie urzekał :)

post-25327-0-38448200-1414419151.jpg

 

Z zewnątrz stan zegarka nie jest rewelacyjny - szkiełko wymaga polerowania. Za to tarcza nie ma najmniejszej skazy i na żywo wygląda rewelacyjnie :)

 

Drugi nabytek to Rakieta na werku 2609HA, w starszej wersji koperty (z zatrzaskowym deklem).

 

post-25327-0-49829400-1414419317.jpg

 

Niby nie jest to nic szczególnego i wymaga remontu, ale z zakupu tej Rakiety jestem zadowolony, bo będę miał parkę :)

 

post-25327-0-51313800-1414419394_thumb.jpg

 

Koronki w tym modelu Rakiet stanowią pewien problem, bo mają nieco inne wymiary niż w późniejszych kopertach z zakręcanym deklem. W chromowanej Rakiecie jest właśnie taka dopasowana koronka - na zdjęciu tego nie widać, ale ta koronka za bardzo wystaje poza kopertę - aktualnie poluję na "dawcę", co zważywszy na wiek i stan tych Rakiet nie jest takie łatwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jakbyś jednak chciał się pozbyć tego Wostoczka, to chętnie pozbędę się nieco kasy ;)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok fajny a Rakieta też super  :)

 

Artur jak chcesz się pozbyć trochę kasy to masz chyba moje dane?!  :P

Chętnie przyjmę bo mam taką dziurę w budżecie że szok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, jakbyś jednak chciał się pozbyć tego Wostoczka, to chętnie pozbędę się nieco kasy ;)

 

Może kiedyś - jak mi się znudzi, to go puszczę w obieg - jakby co, to będziesz pierwszy. Póki co muszę się sam nią nacieszyć :)

 

EDIT:  @Artur: pokażę Ci jeszcze pewną Czajkę :)

 

post-25327-0-84170300-1414438824.jpg

 

Zegarek nabyty od Kolegi Nightdream już jakiś czas temu, w stanie niesprawnym. Całe wczorajsze popołudnie i kawałek dzisiejszego przedpołudnia spędziłem na przywracaniu do życia tego krnąbrnego werku 3050 :angry:  Kilkukrotnie startował i chodził kilkanaście minut, po czym się zawieszał (sekundnik drgał w jednej pozycji). Później udało się doprowadzić do sytuacji, gdy chodził tylko w pozycji "tarczą do dołu". W końcu chyba się udało go przywrócić do pełnej sprawności (od 8 godzin go noszę na ręce i chodzi prawidłowo).

W kwestiach technicznych dot. naprawy werku 3050 - to jak znajdę chwilę czasu, to zrobię odpowiedni wpis w "bezdusznych" - może się komuś przyda na przyszłość. Na razie zdradzę tylko tyle, że ten werk ma kilka części wspólnych z... Rakietą 2609HA :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś - jak mi się znudzi, to go puszczę w obieg - jakby co, to będziesz pierwszy. Póki co muszę się sam nią nacieszyć :)

 

EDIT:  @Artur: pokażę Ci jeszcze pewną Czajkę :)

 

attachicon.gifIMAG0253.JPG

 

Zegarek nabyty od Kolegi Nightdream już jakiś czas temu, w stanie niesprawnym. Całe wczorajsze popołudnie i kawałek dzisiejszego przedpołudnia spędziłem na przywracaniu do życia tego krnąbrnego werku 3050 :angry:  Kilkukrotnie startował i chodził kilkanaście minut, po czym się zawieszał (sekundnik drgał w jednej pozycji). Później udało się doprowadzić do sytuacji, gdy chodził tylko w pozycji "tarczą do dołu". W końcu chyba się udało go przywrócić do pełnej sprawności (od 8 godzin go noszę na ręce i chodzi prawidłowo).

W kwestiach technicznych dot. naprawy werku 3050 - to jak znajdę chwilę czasu, to zrobię odpowiedni wpis w "bezdusznych" - może się komuś przyda na przyszłość. Na razie zdradzę tylko tyle, że ten werk ma kilka części wspólnych z... Rakietą 2609HA :)

 

Marek....wiedziałem, że się Tobie uda :) Nie takie cuda już robiłeś z bezdusznymi. Gratuluję i podziwiam. Niech się dobrze nosi :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek....wiedziałem, że się Tobie uda :) Nie takie cuda już robiłeś z bezdusznymi. Gratuluję i podziwiam. Niech się dobrze nosi :)

 

Dziękuję za gratulacje :) Ale pewność, co do wyników mojej pracy, będę miał dopiero jak zegarek będzie działał przez co najmniej tydzień :) Na razie dobrze rokuje. Równocześnie z naprawą tej Czajki zajmuję się konserwacją dwóch Poljotów na werkach 3050 (należą do naszego forumowego Kolegi) - niby takie same mechanizmy, ale prawie każda część wygląda inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trzymam kciuki, każde sprawne 3050 cieszy!

 

Wpis zrób koniecznie, przyda się na pewno :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Wostok,bardzo fajna grafitowa tarcza,jeszcze takiej nie widziałem.Przełom lat 60/70.

2014-10-28%2009.38.44.jpg

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taki zanabyłem ;) b. tanio :D

Szkiełko grubości zegarka, spróbuję trochę podszlifować, mam dwa jakby nie wyszło.

post-68064-0-82514600-1414500886_thumb.jpg

post-68064-0-26146200-1414500907_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To składak, koperta od Lucza, a koronka od czapy.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka to wiem, ale byłem pewien, że były i poljoty w tych kopertach. Cholercia, dlatego było tanio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a koronka od czapy.

 

I tak jesteśmy świadkami narodzin nowej marki zegarków radzieckich... "Czapa" :D

Edytowane przez daktarin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jesteśmy świadkami narodzin nowej marki zegarków radzieckich... "Czapa" :D

Proponuję strzelić koledze tak ze 27 plusików za ten post :D . Ja już dałem bo bardzo mnie rozbawił. Większość czap to u mnie chyba jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rzadkości Czap świadczy m.in. to że zostały po nich tylko koronki.

Praktycznie nie jest możliwe nabycie kompletnego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kurcze a ja kiedyś chyba miałem taki zegarek. Kolega który podobno "się zna" powiedział żebym go wyrzucił bo tam wszystko jest od czapy... ale lipa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

To chyba narodziny przez cesarkę?

 

Bo nie pośladkowe,

gdyż egzemplarze były by

nie tylko od czapy ale od i do d*py

co praktycznie uniemożliwiało,

by jakikolwiek zakup!

Ba!

Nawet znalezienie śladów

po takowym.  


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

To chyba narodziny przez cesarkę?

 

Bo nie pośladkowe,

gdyż egzemplarze były by

nie tylko od czapy ale od i do d*py

co praktycznie uniemożliwiało,

by jakikolwiek zakup!

Ba!

Nawet znalezienie śladów

po takowym.

 

Ta marka sama sobie wygryzła drogę na świat ;)

 

Panowie a mozecie zapodać jaką fotę lub link do łucza w takiej kopercie, domyślam się, ze deluxe, ale czy tylko jakiś jeden typ tarczy, czy było kilka wzorów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.