Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kkwpk

Żenujący zegarek Strojnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten napis kojarzy mi się z napisem na torcie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napis kojarzy mi się z napisem na torcie :lol:

 

chyba takie było "urodzinowe" zamierzenie ;)


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze kupa to raz, to ze ktos niezle ludzi wkreca to dwa :o


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napis kojarzy mi się z napisem na torcie :lol:

 

Bo pewnie tak miał dokładnie wyglądać więc się nie dziw.

 

Do krytykujących osobę, która wygrała licytację. Krytykujecie człowieka, którego nie znacie (ja też nie znam), piszecie o nim "ą i ę", "snob" i tym podobne idiotyzmy. Wiecie w ogóle co to jest aukcja charytatywna? Nie liczy się co kupujesz. Nie ważne, czy to gówniany zegarek, czy po prostu gówno liczy się tylko cel i zakładanie od razu złej woli oraz chęci pokazania się przez osoby licytujące w tych aukcjach jest dla mnie żenujące.

Co do samego "super" zegarka, który Strojny chce wciskać jeleniom (a tacy się na pewno znajdą) jako wyjątkowy to jest tak samo żenujący jak niektóre powyższe opinie. Zgadzam się z opinią, że strzela sobie w kolano, bo mimo, że zarobi na tym syfie parę groszy to delikatnie mówiąc traci to na co firma pracowała przez te wszystkie lata. Warto? Moim zdaniem nie, ale sami muszą sobie na to pytanie odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając szczytny cel, to cudo owo jest kwintesencją tego, czego bym nie chciał ani posiadać ani oglądać.


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy co to są aukcje charytatywne, ale to jest oszukiwanie ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie do aukcji charytatywnej nijak formalnie się nie da przyczepić. W takich sytuacjach zawsze mamy swego rodzaju wartość dodaną. Tzn 20 tys poszło na cel aukcji. Wartość przedmiotu licytowanego może wynosić nawet i 50 groszy. I tak nie ma to znamion paragrafów dotyczących rozporządzania mieniem.

 

Natomiast zwykła, regularna sprzedaż za 3 tys, prawdopodobnie może podpadać pod wyłudzenie.

Aktualna wartość przedmiotu $85 (+free shipping), 11 x mniej... A propo, nie tylko koronka nie jest zmieniona, ale również pasek jest "origi" :D

http://www.ebay.com/itm/parnis-White-dial-Special-hand-winding-Watch-6498-leather-black-strap-ST3620-030-/320886893882

 

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciach jak nie wiem podrabiać podróbe hihi

a te zdobienia werku to juz majstersztyk obciachu - tak szpetnego to nawet

w najgorszych fejkach nie widziałem

chyba obrobił mu go początkujący kandydat na protetyka :-)albo student stomatologii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wyłudzenie się nie kwalifikuje, bo to w końcu ręko(tfu)dzieło. Czyli jest "wartość dodana" przez "artystę". A, że jest to nabijanie naiwnych ludzi w butelkę? Ano jest mellow.gif

I prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia co robić w takich sytuacjach. A jest ich całkiem sporo (i abstrahuję już tu od zegarków).


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EPPL

Jednym słowem ŻENADA :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten napis kojarzy mi się z napisem na torcie :lol:

 

 

mam zupełnie takie same odczucia ---- chyba poziom obciachu przekroczył dno---- ale ja tam się nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten zegarek i nie mogę zrozumieć jak można za taki badziew żądać 3000 :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wyłudzenie się nie kwalifikuje, bo to w końcu ręko(tfu)dzieło. Czyli jest "wartość dodana" przez "artystę".

To nie należy do naszej interpretacji. Gdyby przyjąć taką filozofię, to wyłudzenia w ogóle by nie istniały. Zawsze jest jakaś "wartość dodana", w ukraińskiej malowance też :D Zauważ że w "oryginale" ten mechanizm jest mniej lub bardziej udaczną podróbką mechanizmu IWC, więc można to również zinterpretować jako "zacieranie śladów" B)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zacierania śladów, to już nie sposób się z Tobą nie zgodzić laugh.giflaugh.giflaugh.gif


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zacierania śladów, to już nie sposób się z Tobą nie zgodzić laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Ta zatarł ślady i zrobił z tego oryginalną limitowaną podróbe podróby hihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie...

Z jednej strony się śmiejemy, ale z drugiej (ja na pewno) wściekamy się. Ze złości na takich naciągających Strojnych, z drugiej na takie Allegro reklamujące się: szybko - tanio - pewnie (czy jakoś tak).


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie tak miał dokładnie wyglądać więc się nie dziw.

 

No fakt jak tak patrzę to napisałem oczywistą oczywistość :lol:

 

Z przyjemnością napisze do firmy Strojny

Jak rownież prześle link

 

Ale czy to coś zmieni ?

Jak juz ktoś napisał świadomość zegarkowa w naszym kraju jest znikoma i zegarki rozejda się jak ciepłe bułki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze Pan Strojny zakpil sobie z Nas wszystkich

i wydaje Mu sie ze w Polsce nikt nie zna sie na zegarkach

żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i zegarki rozejda się jak ciepłe bułki :(

Oj już tam od razu :D Tłum otoczył butik... ukonstytuował się komitet kolejkowy :lol:

Jak sprzeda 5 sztuk, to będzie dobrze.. akurat zwróci się kosz "inwestycji"


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczescie w nieszczesciu ze wybral imo bardzo brzydki zegarek i do tego jeszcze dodatkowo oszpecil tarcze wiec moze nie znajdzie sie zbyt wielu chetnych.

 

Jednak szczytem zachlannosci jest oryginalny pasek. Jak on spojrzy w oczy nabywcy ktory wydal czy to 20k czy 3k a pasek mu sie rozejdzie po tygodniu noszenia... Chyba ze zalozyl ze nikt normalny takiej szkarady nie ubierze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Panowie, ale jak już się człowiek otrząśnie ze zdziwienia, że renomowana firma robi coś takiego, to budzi się prosta refleksja. Pan Strojny ma prawo wyrzeźbić sobie zegarek nawet z g..a. Ma też prawo wycenić go sobie wg własnego "widzimusię" i żądać za niego 1000000$. A każdy z nas ma prawo uśmiechnąć się pod nosem, albo postukać w czoło ustosunkowując się do jego oferty. Mamy przecież podobno wolny rynek i nikt nikogo do zakupu nie zmusza.

 

A czym w zasadzie różni się oferta Strojnego od ofert np firm modowych pakujących kwarcowy chłam w blink-blink kopertę z logo Wypierdacze?

A zacne i uznane "manufaktury", które tworzą swe "dzieła sztuki zegarmistrzowskiej" poprzez konfekcjonowanie od lat tych samych, budżetowych, masowo produkowanych werków? Wołają za swoje dzieła jeszcze więcej i nawet się wstydzą przyznac, kto robi komponenty ich zegarków, wymyślając kuriozalne definicje oznaczenie "swiss made"...

 

To po prostu biznes i marketing. A człowiek po to ma rozum, zeby dokonywać świadomych wyborów przy zakupach.

A pisanie do Strojnego, informowanie o dyskusji itd? Napiszmy też do Armaniego, ze uważamy jego zegarki za tandetę - na pewno się przejmie ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to piekne ze ktos zaplacil 20 tys. za to COS na szczytny cel.Ale sama akcja Strojnego to porazka.Zrozumialbym gdyby tylko o aukcje chodzilo, ale sprzedaz podroby-podroby to juz zakrawa na jakis dziwny zart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pisanie do Strojnego, informowanie o dyskusji itd? Napiszmy też do Armaniego, ze uważamy jego zegarki za tandetę - na pewno się przejmie ;)

Są dwie skrajne tendencje.

Pierwsza to cicho sza, nic nie mówmy, bo i tak nic to nie da.

Druga skrajność, to oczekiwanie nie wiadomo czego. Że forumowe, uzbrojone oddziały inkwizycji, wpadną do sklepu i zaplombują wszystko jak leci.

Czyli takie sobie bzdurne melepecenie.

Rób to co robisz. Napisz swoją opinię. Kto niegłupi ten znajdzie, a kto głupi, to nawet nie ma kogo żałować.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.