Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

puma

PRZESTROGA-złocenie koperty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dla przestrogi zdjęcia zegarka złoconego u "fachowca" o nicku mokoki z Warszawy oferującego Złoto Chrom koperta Omega Tissot Doxa Warszawa na popularnym portalu internetowym All...ro.

Tak wygląda złocenie po 5 dniach noszenia zegarka. Bliższe dane fachowca na PW.

pict0443d.jpg

pict0447.jpg

pict0449d.jpg

pict0452l.jpg

pict0453z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to miało ładnie wyglądać a nie być noszone!!! :D

pewnie pomalował to farbataką na wzór srebrzanki :D


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeelegancko... nie ma co komentować - żenada :(

Dzięki za ostrzeżenie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***iste (przepraszam) złocenie! Nic, tylko wysyłać koperty <_<

Swoją drogą bezczelność ludzka nie zna granic - jak można odwalić taką fuszerkę i wziąć za to pieniądze? :unsure:<_<<_<:blink:

Widziałem wiele wystawianych przez niego odnawianych zegarków - jeśli wszystkie renowacje są na takim poziomie, to tylko kupować!

Rzeczywiście "prezent z klasą" :lol:<_<


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamowałem ale jak kamień w wodę, woda w ustach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o żesz... a rozważałem wysłanie tam koperty, ale to co widzę mnie wyleczyło. Zbrodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawałem do złocenia do Głowackich w Wa-wie i nie miałem zadnych probelmów. Z pewnością sami tego nie wykonali tylko komuś podzlecili ale jest to z pewnością sprawdzony galwanizator.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawałem do złocenia do Głowackich w Wa-wie i nie miałem zadnych probelmów. Z pewnością sami tego nie wykonali tylko komuś podzlecili ale jest to z pewnością sprawdzony galwanizator.

 

Pozdrawiam

Czy koperta była ze stopu aluminium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem chromowanie kopert u tego człowieka. Na szczęście odstraszył mnie termin (ponad 4 tyg) a później uslyszałem od zaprzyjaźnionego zegarmistrza, że to partacz.

 

Swoją drogą - czy cienkie, galwaniczne złocenie kopert do noszenia ma sens? Na ile to starczy? 6-8 miesięcy do pierwszych przetarć? Stałem przed takim dylematem odnawiając Omegę Geneve - zdecydowałem się jednak na chrom (teraz żałuję, że nie spróbowałem "oczyścić sam, bo doczytałem, że to złocona koperta z nierdzewki - może wystarczyło zedrzeć złoto i polerkę zrobić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - czy cienkie, galwaniczne złocenie kopert do noszenia ma sens? Na ile to starczy? 6-8 miesięcy do pierwszych przetarć? Stałem przed takim dylematem odnawiając Omegę Geneve - zdecydowałem się jednak na chrom (teraz żałuję, że nie spróbowałem "oczyścić sam, bo doczytałem, że to złocona koperta z nierdzewki - może wystarczyło zedrzeć złoto i polerkę zrobić).

 

Do codziennego użytku to sens dyskusyjny. Na ogół złoci się koperty albo w zegarkach do kolekcji, używanych sporadycznie, albo "pod sprzedaż" - zegarek ma ładnie wyglądać przy sprzedaży, a co się z nim dzieje dalej, to już problem nabywcy.

Na ile wystarczy złocenia? Któż to wie? Rozmawiałem z paroma gośćmi oferującymi pozłacanie i żaden nie potrafił określić grubości nanoszonej powłoki... Trwałość zależy od jakości położenia no i grubości pozłoty

A z tą omegą chromowanie to rzeczywiście nie najlepszy pomysł...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do codziennego użytku to sens dyskusyjny. Na ogół złoci się koperty albo w zegarkach do kolekcji, używanych sporadycznie, albo "pod sprzedaż" - zegarek ma ładnie wyglądać przy sprzedaży, a co się z nim dzieje dalej, to już problem nabywcy.

Na ile wystarczy złocenia? Któż to wie? Rozmawiałem z paroma gośćmi oferującymi pozłacanie i żaden nie potrafił określić grubości nanoszonej powłoki... Trwałość zależy od jakości położenia no i grubości pozłoty

A z tą omegą chromowanie to rzeczywiście nie najlepszy pomysł...

Powolam sie na kuzyna ktory jest jubilerem ze 40 lat,gdy chcialem zrobic zlocenie koperty powiedzial mi ze to mija sie z sensem ,zniknie za kilka miesiecy{tak jak mowisz Arturze}.Podal mi adres jednej firmy w Polsce ktora wykonuje tego typu uslugi profesjonalnie, z tym ze zajmuja sie zabytkami i pracuja dla Angoli......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Decydując się na odnowienie zegarka zawsze kieruję się tym aby było to dobrze wykonane ,a co za tym idzie i trwałe ( nawet jeśli kiedyś zegarek ma być sprzedany). Zegarek to nie znaczek pocztowy powinien być chociasz co jakiś czas na chodzie - takie jest moje zdanie.

Czy złocenie ma sens to już kwestia tego kto chce odnowić sobie zegarek i jakie ma na to fundusze. Wiedząc że złocenie któremu poddałem kopertę to zabieg tylko kosmetyczny za 100 zł to napewno bym sie na to nie zdecydował.

Ja już znalazłem zakład w którym ponownie koperta zostanie pozłocona. Po rozmowie z właścicielem zdecydowałem sie na powłokę grubości 2 mikronów. Według przyjętych norm jeden mikron to rok noszenia zegarka. I to z moich obserwacji sie pokrywa z prawdą (mam kilka zegraków z lat 50-tych pokrytych 20 mikronową powłoką i są poprzecierane tylko albo aż na kantach koperty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety wszyscy chcą mieć 24karatowe złoto, z najwyższej próby . A to jest złoto miękkie.

Do zegarków , do noszenia ich a nie do oglądania powinno się chyba stosować 16karatowe, tak mi przynajmniej powiedzieli ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mokoki dalej  siedzi na All..go, pościk się przydał, bo rozważałem go :)

 

Dziękli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Swoją droga on wygląda jakby od spodu był tylko pomalowany żółta farbką a nie miał odnowioną pozłotkę ... 

I weź tu załatwiaj coś przez internet ;/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystał ktoś ostatnio z usług zmieniło się coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamiast dwoch mikronow masz zero, teraz maluje koperty vidaronem.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.