Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takiego- angielskiego. Nazywa się Baby Ben, z tyłu Made in Scotland, na podstawie Australia patent! 

Też miałam takiego, poszedł w dobre ręcę. Bardzo wygodny był ten jednoczesny naciąg chodu i dzwonienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolejny budzik Junghans z 1911. Sporo pracy przy nim bylo ale chyba bylo warto. Brakuje mu jeszcze miniaturowej tarczy i pokretla ze wskazówka budzenia od tylu. Moze ktos z Was posiada te elementy na wymiane lub do odsprzedania.

 

post-45525-0-89731600-1383901534_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna fotka, tym razem od tylu gdzie widać braki

post-45525-0-62846500-1383901823_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardz fajny, szkoda że nie pokazałeś zdjęć sprzed remontu.. Takiej tarczki budzeniowej sama szukam do budzika HAU, tez jak Twój na dwóch łapach-dzwonkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie na ten watek, choć ściśle związane z budzikami, a właściwie z napędem chodu i bicia zasilanym jedną sprężyną. Miałem kiedyś budzik Junghansa z takim rozwiązaniem, ale jakoś nie zastanawiałem się nad technicznym aspektem tego rozwiązania. Czy, a właściwie gdzie można znaleźć materiały na ten temat?

Może to jest link który cię zainteresuje http://www.flickr.com/photos/vivaopictures/sets/72157626142383216/comments/

Podobny budzik to chyba również mała radziecka ZARIA na 23 kamieniach.

Edytowane przez Tomasz ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy wyśmienity, wkład pracy olbrzymi. Gratulacje jeszcze większe.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fotki sprzed remontu

To trochę roboty z nim miałeś, choć trzeba przyznać, że jak na swój wiek, to był w całkiem dobrym stanie.  Wygląda wyśmienicie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wasze opinie. Rzeczywiscie byl w w miare dobrym stanie. Jesli moge poprosic kolege Taranta aby sprawdzil w katalogu jak nazywa sie ten model ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej świeża zdobycz , zegarek podróżny szwajcar. kiedyś widziałem identycznego Zenitha ale ten jest bezimienny.

 

 

0de7.jpg

 

5ghz.jpg

 

flwr.jpg

Edytowane przez docent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghansa jak Twój nie znalazłem. Spieszony automobilowy Szwajcar piękny,


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghansa jak Twój nie znalazłem. Spieszony automobilowy Szwajcar piękny,

Hmmmm.  :unsure:  Być może to był HAC/HAU z mechanizmem Junghansa ( z regóły i tak były identyczne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie . Nie jestem zwolennikiem renowacji budzików , wolę takie w oryginalnym stanie zachowania . A poniżej moja najświeższa zdobycz lenzkircha z numerem 2 miliony 20 tyś , czyli początek lat 20 .

post-56989-0-70662700-1384447404.jpg

post-56989-0-05348700-1384447436.jpg

post-56989-0-91499300-1384447462.jpg

Edytowane przez klonsi1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki .

Może ktoś (FRANK )wie jak nazywał się ten model ?

Widziałem już taki budzik lenza.Posiadam jeden w podobnej obudowie lecz jest przeznaczony na części.W swoich katalogach nie znalazłem tego modelu .Zakupiłem ostatnio 9 katalogów lenza,które niedługo dostanę z Niemiec może tam będzie ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam , że indentyczny , lub bardzo podobny model był sprzedawany na ebay . de jakieś 8 miesięcy temu , ale nie mogę go odnaleźć w swoim katalogu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam drodzy eksperci.
Na jednej z rosyjskich stron dla zegarmistrzów, widziałem tu ciekawy budzik. Ma promocje wiosna i walki panować jednego klawisza.
Nigdy nie widziałem takiej decyzji.
Zastanawiam się, co takiego zrobił fabrycznie zegarek?
 
Siergiej.
 
 
Здравствуйте уважаемые эксперты.
На одном из Российских сайтов для часовщиков, я увидел вот такой интересный будильник. У него пружина хода  и пружина боя заводятся одним ключём.
Никогда не видел такого решения.
Интересно, какая фабрика делала такие часы?
 
Сергей.

 

post-46635-0-91719600-1384626139.jpg

post-46635-0-07789400-1384626191.jpg

post-46635-0-15864700-1384626224.jpg

post-46635-0-35451000-1384626257.jpg

post-46635-0-14077500-1384626276.jpg

post-46635-0-77628800-1384626294.jpg


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie z automatu jest nie zawsze dobre :) Siergiejowi  chodzi o to że budzik jest nakrecany jednym pokretłem ,chód i bicie razem i chciałby sie dowiedzieć kto produkował takie budziki(jestem z okresu uczenia j.rosyjskiego w szkołach bez innej alternatywy ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie budziki produkowała np. DUFA


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ten jest bardzo ciekawy , jak już ktoś wcześniej wspomniał nakręcany jest jednym pokrętłem . Kręcąc w prawo nakręca się sprężynę chodu , natomiast kręcąc w lewo nakręcamy budzenie . Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie , bo obydwie sprężyny znajdują się na jednym bębnie .

Mam takich budzików kilkanaście , więc później zamiszczę zdjęcia kilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , dufa też produkowała takie budziki , ale ogólnie to nie była masowa produkcja .

Mam kilka takich jak Siergiej , czyli D.R.G.M. , czyli są na niemieckim patencie . Były też produkowanie we francji z sygnaturą brevete .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BREVETE to też oznaczenie patentu (francuskie), a jeśli dodatkowo z krzyżem równoramiennym to szwajcarskie.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O , i tu właśnie przykład patentu francuskiego , jak dobrze kolega zauważył . Mechanicznie budziki taki sam jak jego niemiecki kolega D.R.G.M. , lub D.R.P.&G.M , taki przykład jest na kolejnym zdjęciu

post-56989-0-50789300-1384697057.jpg

post-56989-0-20801700-1384697285.jpg

Edytowane przez klonsi1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.