Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Budzik amerikanskej firmy zegarowej Session.8 dniowy

Session Clock Co. została założona w 1903 roku, kiedy William E. Session a niektórzy z członków jego rodziny przejęła część EN Welsh Co. w Forestville, Conn.

Odlewnia ojca Sessions "w Bristolu, w stanie Connecticut., uczynił obudowy zegarów dla Walijczyków i William stał zainteresowany zarabianiem zegara.

Aż do 1930 roku, Session wykonane różnorodne zegary ścienne zegary w tym reklamy dla firm, zegary regulatora i różnych stylów i półkę nad kominkiem. Począwszy od 1930 roku, firma zaczęła wprowadzać zegary elektryczne i liczniki, a pod koniec II wojny światowej, został wykonując ruchy elektrycznych, że inne firmy umieszczone w różnego rodzaju wypadkach, głównie metalu i porcelany.

Zmiany własnościowe zaczęło występujące pod koniec 1950 roku, a Session zlikwidowano ostatecznie w 1970 roku.

Sesje Zegar Co. została założona w 1903 roku, kiedy William E. Sesje a niektórzy z członków jego rodziny przejęła część EN Welsh Co. w Forestville, Conn.

Odlewnia ojca Sessions "w Bristolu, w stanie Connecticut., uczynił obudowy zegarów dla Walijczyków i William stał zainteresowany zarabianiem zegara.

Aż do 1930 roku, Sesje wykonane różnorodne zegary ścienne zegary w tym reklamy dla firm, zegary regulatora i różnych stylów i półkę nad kominkiem. Począwszy od 1930 roku, firma zaczęła wprowadzać zegary elektryczne i liczniki, a pod koniec II wojny światowej, został wykonując ruchy elektrycznych, że inne firmy umieszczone w różnego rodzaju wypadkach, głównie metalu i porcelany.

Zmiany własnościowe zaczęło występujące pod koniec 1950 roku, a Sesje zlikwidowano ostatecznie w 1970 roku.

post-88777-0-04477500-1471790573_thumb.jpg

post-88777-0-88689400-1471790612_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko spotykany,a z mechanizmem 8 dniowym to ciekawostka.Wygląda na potężną maszynę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć rzadki Junghans Hippo Repetition z 1955r mechanizm W 731 ,oprócz tarczy która była tylko umyta(budzik był bez szkła ładnych parę lat)został całkowicie przeze mnie odnowiony ze stanu śmietnikowej ruiny :) Tarcza bardzo ładna z przetłoczeniami środka ale ciężko zrobić zdjęcie ;) świeci nadal super.hippo%20prz%C3%B3d.JPGhippo%20ty%C5%82.JPGhip%20prz%C3%B3d2.JPGhip%20ty%C5%822.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny. Wygląda jak z fabryki. Czy obudowa jest z mosiądzu? Czyściłeś czy to po galwanizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety obudowe musialem chromowac ,byla calkowice zardzewiala,tyl malowany vanilia.duzo pracy ale ujela mnie piekna tarcza i cena 10zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zachowany budzik Kienzle lata 30?Nikiel nieprzetarty z niewielkimi uszkodzeniami ,po czyszczeniu i konserwacji wygląda całkiem dobrze :) .Ciekawe jest wyłączanie dzwonienia poprzez kładzenie uchwytu a i otwieranie budzika ułatwia tylna ruchoma stopka ,którą wysuwamy zaciskany dekiel puszki budzika.Wielkość okazała, 13 cm.kienzle%20prz%C3%B3d.JPGty%C5%82%20kie.JPGwy%C5%82%20dzwonka.JPGstopka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny budzik z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Tarcza oryginalna? W katalogu na tarczy widać sygnaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny budzik z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Tarcza oryginalna? W katalogu na tarczy widać sygnaturę.

W tych czasach niemieckie firmy nie były już wszędzie mile widziane. Myślę, że oryginalna.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to i ja się dopiszę... oto właśnie dotarł do mnie zegar z alarmem znanej i lubianej (na pewno przeze mnie) firmy Marathon. Świetnie wykonany, dość masywny jak na budzik z tworzywa, z podświetlaniem (przycisk lub tryb automatyczny w zależności od natężenia światła w pokoju). No i dają do niego bardzo fajny mechanizm z absolutnie gładko "płynącą" sekundą, a nie skaczącą jak to zazwyczaj bywa w takich zegarach. Jest cool! Są budziki, i są budziki Marathon'a... ciekawe czy też na numer NSN jak jego naręczny brat ;)

 
marathon_clock_900.jpg

Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A to i ja się dopiszę... oto właśnie dotarł do mnie zegar z alarmem znanej i lubianej (na pewno przeze mnie) firmy Marathon. Świetnie wykonany, dość masywny jak na budzik z tworzywa, z podświetlaniem (przycisk lub tryb automatyczny w zależności od natężenia światła w pokoju). No i dają do niego bardzo fajny mechanizm z absolutnie gładko "płynącą" sekundą, a nie skaczącą jak to zazwyczaj bywa w takich zegarach. Jest cool! Są budziki, i są budziki Marathon'a... ciekawe czy też na numer NSN jak jego naręczny brat ;)

 
 

 

Eee tam ,mnie się podoba ten scyzoryk gadżeciarski,a budzików nie lubię i już.

Edytowane przez tarant
nie cytujmy zdjęć z poprzedniego postu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma swoje zalety w użytkowaniu codziennym,ale to już elektroniczny chińczyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutki budzik UTI z ładnym mechanizmem ,ma nawet 4 kamienie :) a ciekawostką jest aluminiowa !! pokrywa mechanizmu która jest jednocześnie czaszą dzwonka.Nie znalazłem wiele o firmie ,ani podobnych budzików w sieci ,ale myślę że to lata 50-60uti%20prz%C3%B3d.JPGuti%20mech.JPGuti%20ty%C5%82.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za często też, w budzikach z tamtego okresu można spotkać tak wykonane indeksy godzinowe.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich !

Chciałbym pokazać mój nabytek . Budzik , w sumie , trzech firm .

Gustav Becker , Junghans , oraz Leijona .

post-93729-0-80287900-1479833376_thumb.jpgpost-93729-0-68764200-1479833578_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezłe. Junghans z maja 1937 roku. Ale ten Lew co to za firma? To już chyba Ty najłatwiej sprawdzisz :)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się o niej trochę więcej dowiedzieć .

W każdym razie , firma fińska i działa ( o ile się nie mylę ) od 1907 roku .

Oczywiście kupiony w Finlandii !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawiam i zadaję ostatnio na tym forum pytania dotyczące zegarów, jakie trafiły do mnie hurtem w ramach "rodzinnej pamiątki". 

O tym nabytku piszę tutaj, bo jako budzik chyba najlepiej się w tym poście odnajdzie.

 

post-94104-0-10282000-1479940697_thumb.jpg

 

To Junghans nazwany Coeur. W sieci znalazłem taki oto fragment katalogu, który opisany był jako rocznik 1927:

 

post-94104-0-71223600-1479942510.jpg

 

Niestety, jakiś laik próbował chyba na nim swoich sił zegarmistrzowskich, bo zegar jest w stanie agonalnym, co na kolejnych fotkach widać aż za dobrze. Zaniosłem już tego sympatycznego malucha do fachowca, ale wydaje mi się, że postawiłem go przed nie lada wyzwaniem.

 

50f06ca5562e5e09med.jpg

 

ca0164a272ef704amed.jpg

 

c4de309316a64dc6med.jpg

 

 

Będę miał sporą satysfakcję, jeśli ta reanimacja się uda.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są wszystkie części to poskładać do" kupy" nie problem,ale jak coś brakuje to na zapasy zegarmajstra bym nie liczył :D ale mechanizm często stosowany więc zawsze można znaleźć kawałki,a budziczek w ładnym stanie ,warto zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro  byl  juz  GB  to i  ja  swojego  wstawie,pozny  okres chyba  ?

 

post-27388-0-98967200-1479990881.jpg

post-27388-0-36150800-1479990889.jpg

post-27388-0-76535300-1479990900.jpg

post-27388-0-60199600-1479990910.jpg

post-27388-0-83870300-1479990917.jpg

post-27388-0-97633300-1479990932.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.