Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mat_k

Czy kupłbyś zegarek dla "tyłka"?

Kupiłbyś zegarek dla "tyłka"?  

81 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie wklejać przykłady :) Ja - owszem, ale tylko breugeta tourbiliona :)

 

5317PT-12-9V6-alt.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zdecydowany faworyt, bez przesadnych zdobień

 

LangeDoubleSplit32.jpg


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny mechanizm i przeszklony dekiel to coś co uwielbiam, ale gdyby reszta mi nie pasowała to nie kupiłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie był to główny argument, jednak dekiel Breitlinga B-1 zdecydowanie pomógł mu znaleźć się wysoko na liście poszukiwanych zegarków :)

 

123324d1219370643-fs-breitling-18k-yellow-gold-b1-img_7645.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny taki, jaki mi przychodzi do głowy, to Reverso, bo tam tyłek jest również przodkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuję nic wielkiego , ale nawet już taki wyciąga mnie z najbardziej molowego nastroju ;

 

a0e2f85b3d108c0fmed.jpg


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę szybko, bo zaraz ktoś mnie ubiegnie:

post-1617-0-68994500-1354096897_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując mojego Zenitha, kierowałem się klasyką w postaci widocznego silnika El Primero, więc tak, kupiłbym :) Choć w większości przypadków spoglądam najpierw na przód zegara.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, właśnie MeXy, myśleliśmy o tym samym :) To ja z innej półki ;)

04h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zegarki, które nosiłbym odwrotnie, czyli tarczą do nadgarstka np.:

post-28685-0-09739500-1354100674_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny taki, jaki mi przychodzi do głowy, to Reverso, bo tam tyłek jest również przodkiem.

 

Na bazarku jest fajne Reverso i fakt, jego tylek chetnie by sie ogladalo w wolnych chwilach :) Wiec w sumie masz racje, nosiloby sie przodem a jak ktos by spytal "ktora godzina?" bys mowil "czekaj, musze obrocic :P"


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że bym kupił, ale te naprawdę pięknę raczej poza zasięgiem potrfela :P

 

hyt-h1-watch-back.jpg

 


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że bym kupił, ale te naprawdę pięknę raczej poza zasięgiem potrfela :P

 

No tak :)

 

tagv4-2-785165.jpg


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na wygląd manualnego mechanizmu 4400 rozważałbym zegarek Vacheron Constantin Patrimony Traditionelle, który tarczę ma raczej nudną.

4400o.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupiłbym, ale front musi spełniać pewne minimum akceptowalne...

Choć, gdyby portfel utrzymał takie cacko, to i przód jakoś bym "zniósł" :)

 

20120507135945.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupiłbym, ale front musi spełniać pewne minimum akceptowalne...

Choć, gdyby portfel utrzymał takie cacko, to i przód jakoś bym "zniósł" :)

 

20120507135945.jpg

 

Czarny mechanizm? Niezłe! Jaką metodą robią elementy? W sensie to powłoka czy jak... :P?


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym zegarka dla samego dekla, ale uczciwie muszę przyznać, że Tissot le locle ma w tym względzie u mnie wielkiego plusa. Wiem, bo mam jednego na stanie:

 

oj836_lightbox_Le_Locle_T006_424_11_053_00_MT_jpg.jpg

mk691_598346_100927190825_T41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny mechanizm? Niezłe! Jaką metodą robią elementy? W sensie to powłoka czy jak... :P?

 

Nie mam zielonego pojęcia niestety...

ten model to PAM 348, Tourbillon, jest to skeletonizowana wersja in-house P.2005 (źródło: http://www.worldwatchreview.com/2010/01/21/sihh-2010-panerai-radiomir-tourbillon-gmt-ceramica-skeleton-48mm-pam348/)

 

Niestety... daleko poza zasięgiem... ale można pomarzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ... i bardzo mi się podobają FP Journe, ale ten Timewriter jest nie do zarąbania.

 

post-45049-0-48174800-1354723375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym zegarek dla wyglądu jedo tyłu bo Minerva 140th Anniversary Watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Portugalczyka dla jego "tyłka" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny mechanizm i przeszklony dekiel to coś co uwielbiam, ale gdyby reszta mi nie pasowała to nie kupiłbym.

 

To wg mnie jest sedno całej sprawy.

 

Nie kupiłbym zegarka gdyby mi się po prostu nie podobał i nie był do niego w danej chwili przekonany. Przeszklony dekiel może być "kropką nad i" przy zakupie lecz jest tylko składowym elementem wyboru. Nie wyobrażam sobie kupić zegarek, którego tarcza i koperta mi się nie podoba, tylko dlatego że ma ładnie eksponowany werk. Zegarek na co dzień oglądamy przede wszystkim od cyferblatu.

 

Przy zadanym pytaniu czy "kierowałbyś się w większej części tym co widać pod przeszklonym deklem" jakoś nie daję wiary wynikom tej ankiety, wybaczcie.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym zegarka gdyby mi się po prostu nie podobał i nie był do niego w danej chwili przekonany. Przeszklony dekiel może być "kropką nad i" przy zakupie lecz jest tylko składowym elementem wyboru.

Z tymi zegarkami u nas jest trochę jak z małżeństwem. No cóż, w małżeństwie jest tak, że czasem trzeba pogadać, i wtedy ładny tyłek w niczym nie pomoże ;)

Ale z drugiej strony...

Z drugiej strony, tutaj bigamia jest nie tylko dozwolona, ale wręcz wskazana. Więc jeśli ktoś wybierze powiedzmy jeden egzemplarz tylko i wyłącznie dla tyłka, to właściwie co w tym złego?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tymi zegarkami u nas jest trochę jak z małżeństwem. No cóż, w małżeństwie jest tak, że czasem trzeba pogadać, i wtedy ładny tyłek w niczym nie pomoże ;)

Ale z drugiej strony...

Z drugiej strony, tutaj bigamia jest nie tylko dozwolona, ale wręcz wskazana. Więc jeśli ktoś wybierze powiedzmy jeden egzemplarz tylko i wyłącznie dla tyłka, to właściwie co w tym złego?

 

Nie ma w tym nic złego, ale Tomek ma rację i nawet jeżeli ktoś ma kilka zegarków i kupi jakiś tylko dla tyłka to i tak nie będzie go nosił, a jak nie będzie nosił to po dość krótkim czasie stwierdzi, że czas go sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.