Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

Unitra Warel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio robiłem porządki i znalazłem  Unitrona 31 założyłem nową baterie i ruszył. Czy ktoś wie jak go się nastawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnio robiłem porządki i znalazłem Unitrona 31 założyłem nową baterie i ruszył. Czy ktoś wie jak go się nastawia?

Witam. Wiem dokładnie. To jest Polski mechanizm i ustawia się w sposób taki że zatrzymujesz żądaną godzinę. Jak chcesz zadzwoń. 604264844. Pzdr. Gdybyś sprzedawał daj znać też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś planował pozbyć się Unitry to jestem zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były Unitry w których czas był nastawiany magnesikiem (dołączanym do kompletu).

Czy brak magnesika można czymś zastąpić, aby ustawić czas? Inny magnes da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanik...myślisz o tej z all z folia na deklu? Myślę ze magnes to magnes tu głównie chyba o kształt chodziło żeby w te wgłębienia na deklu pasowały....niech sie tez inni wypowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny magnes miał dość specyficznie ustawione bieguny, można jednak nastawiać zegarek dowolnym magnesem.

Może być malutki neodymowy, zbyt duży będzie oddziaływał jednocześnie na oba kontaktrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Sanik...myślisz o tej z all z folia na deklu? Myślę ze magnes to magnes tu głównie chyba o kształt chodziło żeby w te wgłębienia na deklu pasowały....niech sie tez inni wypowiedzą

Tak, ten z alle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas przeglądania aukcji natrafiłem na Citizena z takim samym modułem jak Unitra. Dotychczas myślałem że były tylko Sanyo. 72038fc5aa52c2aeeb6cbc42db160111.png49cf047a88464a6a50c0c7638e4b2911.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanyo produkowało swoje moduły dla wielu firm nanosząc ich logo wedle życzenia, amerykański Pulsar też korzystał z ich usług. Ponieważ były to bardzo dobre moduły, często z nich korzystano.

Edytowane przez Tempus Fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz rozumiem ,tylko zastanawia mnie jeszcze czy w modelu

Dw 2005-P też jest moduł Sanyo bez logo czy to Polski produkt.Wyglada identycznie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Etin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moduły były Sanyo, ostatnie bez napisu miały duży udział krajowych elementów i były montowane w Polsce. Krajowej produkcji był wyświetlacz, fotorezystor i drobne elementy. Struktury logiczne były nadal japońskie, przynajmniej nie spotkałem innych w modułach późnych.

W Unitronie był już układ logiczny opracowany przez ITE i to był pierwszy całkowicie polski zegarek elektroniczny.

Edytowane przez Tempus Fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli całkowicie Polskiego modułu Led nie było,tylko Lcd. Dzięki za wyjaśnienie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wyjaśni taką zbieżność? Koperta Seiko, wydaje sie byc identyczna jak Unitrona 11. Dekiel Warel, w środku tez Warel. Wszystko ładnie dopasowane i działaacdfa2dc8645ee44a1f3c47a3d03d4dd.jpg82b552b0cc5881e563b0d7eca6c90860.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Może ktoś byłby zainteresowany oryginalnym zegarkiem Unitry - WAREL, model  DW-2005. Jestem jego pierwszym właścicielem (zakup 1977 rok). Zegarek oczywiście używany, 100% sprawny.

Sprzedam za 1000 zł (możliwa niewielka negocjacja ceny).

 

post-108511-0-92876500-1549913738_thumb.jpgpost-108511-0-71137900-1549913757_thumb.jpgpost-108511-0-12281800-1549913773_thumb.jpgpost-108511-0-21237600-1549913794_thumb.jpgPozdrawiam,

Krzysiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla rozruszania wątku .Znany i lubiany mechanizm w Longinesie pierwszy raz widzę w Szwajcarze. 6608e2add523a3b06c20c8968c422c7c.jpg2020be76c7d1dda93b295bd6aa2afce6.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny do kolekcji , kupiony jako niesprawny ,po wylaniu baterii. Wziąłem dla koperty w fajnym stanie i z oryginalnym paskiem .Na szczęście udało mi się naprawić :)

post-28251-0-56929100-1550661252_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj około 14:20 kończy się licytacja jedynej Unitry Warel na allegro (co prawda niesprawnej, ale zawsze). Chyba pójdzie za grosze.

 

Na ile wycenilibyście taką niesprawną Unitre?

post-70316-0-88233900-1550995239_thumb.jpg

Edytowane przez fifian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.