Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
donika27

Damskie zegarki - kolekcje

Rekomendowane odpowiedzi

@AK&AK zdecydowanie 🥰

 

a zegarek córeczki przepiękny 😄🦋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AK&AK napisał(-a):

Temat damskich zegarków-kolekcji ostatnio niestety stracił na popularności... Tymczasem u mnie w kolekcji pojawił się pierwszy Epos. Średnica 34 mm, mechanizm ETA 2892, tarcza z masy perłowej, indeksy z diamencików. Sekundnik jako łodyga róży... Ciekawy, spójny projekt. Cieszy 😃

 

IMG_20220708_150102.jpg

IMG_20220709_173140.jpg

IMG_20220710_101326.jpg

IMG_20220710_101600.jpg


jest przepiękny, widziałam go wczoraj w timetrendzie 🥰 ten detal w postaci wskazówki-łodygi 😍 chociaż do mnie najbardziej przemawia masywna koronka i tarcza - niby gładka, ale dzięki masie perłowej ma się wrażenie pięknej faktury ❤️🌹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej @AK&AK ta Certina - super wygląda, czy mogę prosić o zdjęcie na nadgarstku? Myślę, że ciekawie by pasowała do kolekcji z Phoibosem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nocny duch napisał(-a):

hej @AK&AK ta Certina - super wygląda, czy mogę prosić o zdjęcie na nadgarstku? Myślę, że ciekawie by pasowała do kolekcji z Phoibosem :)

Proszę bardzo. Więcej zdjęć w temacie marki. Zegarek polecam.

IMG_20220813_134909.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mojej pięknej małżonce podarowałem takiego:

 

aDSC04301.thumb.jpg.a0d5c2a03737ad8854a41c39023d2682.jpg

 

Sama go zresztą sobie upatrzyła: miał być ten i już, bo ja oczywiście usiłowałem ją przekonać do Longinesa. Ale kto wie, nosi go dwa dni i już chyba łapie bakcyla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Edmund Exley napisał(-a):

A ja mojej pięknej małżonce podarowałem takiego:

 

aDSC04301.thumb.jpg.a0d5c2a03737ad8854a41c39023d2682.jpg

 

Sama go zresztą sobie upatrzyła: miał być ten i już, bo ja oczywiście usiłowałem ją przekonać do Longinesa. Ale kto wie, nosi go dwa dni i już chyba łapie bakcyla ;)

znaczy szykują się  podwójne zakupy zegareczków .... :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Do kolekcji dołączył Rado Hyperchrome 😃

1663747507699.jpg

IMG_20220921_101613.jpg

Jest z czego wybierać, fajna szuflada, u mojej "połówki" dwie sztuki i rzadko noszone. A tu jak u dr Strange ;)

JUI0l9G.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego popołudnia 🌸

 

 

1C5F68C4-B676-471B-8B70-748CB33B7285.jpeg

Edytowane przez AKPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas szybko płynie, to nie ściema, już prawie października nie ma... Aż chyba kupię coś z pomarańczową tarczą 😉

IMG_20221031_142742.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tematów poradnikowych odnośnie zakupu zegarka damskiego (temat już zamknięty) rozpoczęła się dyskusja, którą proponuję przenieść tutaj.

@damp napisał: "(...) niektóre kobiety lubią błyskotki. Jak zegarek nie świeci po oczach złotem, albo nie ma diamentów i perłowej tarczy to... 

Niestety kobiety często nie zwracają uwagi na werk, a nawet na markę zegarka..."

 

@krondar napisał "(...) Moją żonę od bardzo dawna wkurza to o czym wspomniał @damp. Przez to że bardzo duża część kobiet nie przywiązuje wagi ani do werków, ani do marki, a wręcz woli te modowe - ciężko znaleźć naprawdę fajne damskie zegarki, które nie mają diamencików, brylancików, perełek czy innego ustrojstwa 😉 Ileż to ja się nasłuchałem sarkania że zamiast ładnych indeksów są cytując 'cholerne brylanciki'".

 

Panowie, nie większość kobiet nie zwraca uwagi na mechanizm zegarka, czy markę, preferując znane sobie, w tym modowe, ile większość klientów w ogóle (i płeć nie jest tu wyznacznikiem). Co do diamentów, złota (lub pozłocenia) i masy perłowej to takie zegarki są produkowane, gdyż jest na nie zapotrzebowanie. Osobiście lubię złoto (i to w różnych kolorach) i diamenty, i to nie tylko w zegarkach. Lubię też masę perłową. Oprócz zegarków posiadających powyższe cechy mam też zegarki z ładnymi indeksami. Podobnie jak wiele koleżanek. I od razu dodam, iż oferta producentów w tym zakresie jest całkiem bogata... A jedne nie wykluczają drugich. Wystarczy przejrzeć ten temat... 😉 

 

W dniu 3.11.2022 o 15:11, AKPS napisał(-a):

Dziś niebiesko 😁

Świetnie wyszło. Pasuje Ci ten żółw 👍

Edytowane przez AK&AK

Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

W jednym z tematów poradnikowych odnośnie zakupu zegarka damskiego (temat już zamknięty) rozpoczęła się dyskusja, którą proponuję przenieść tutaj.

@damp napisał: "(...) niektóre kobiety lubią błyskotki. Jak zegarek nie świeci po oczach złotem, albo nie ma diamentów i perłowej tarczy to... 

Niestety kobiety często nie zwracają uwagi na werk, a nawet na markę zegarka..."

 

@krondar napisał "(...) Moją żonę od bardzo dawna wkurza to o czym wspomniał @damp. Przez to że bardzo duża część kobiet nie przywiązuje wagi ani do werków, ani do marki, a wręcz woli te modowe - ciężko znaleźć naprawdę fajne damskie zegarki, które nie mają diamencików, brylancików, perełek czy innego ustrojstwa 😉 Ileż to ja się nasłuchałem sarkania że zamiast ładnych indeksów są cytując 'cholerne brylanciki'".

 

Panowie, nie większość kobiet nie zwraca uwagi na mechanizm zegarka, czy markę, preferując znane sobie, w tym modowe, ile większość klientów w ogóle (i płeć nie jest tu wyznacznikiem). Co do diamentów, złota (lub pozłocenia) i masy perłowej to takie zegarki są produkowane, gdyż jest na nie zapotrzebowanie. Osobiście lubię złoto (i to w różnych kolorach) i diamenty, i to nie tylko w zegarkach. Lubię też masę perłową. Oprócz zegarków posiadających powyższe cechy mam też zegarki z ładnymi indeksami. Podobnie jak wiele koleżanek. I od razu dodam, iż oferta producentów w tym zakresie jest całkiem bogata... A jedne nie wykluczają drugich. Wystarczy przejżeć ten temat... 😉 

 

Świetnie wyszło. Pasuje Ci ten żółw 👍

 

Jako że wywołano mnie do tablicy, to zaznaczę na starcie tylko nieśmiało że nie pisałem o większości pań - ale o 'dużej części' :) Nie mam niestety na podorędziu dostępnej żadnej statystyki, a moje doświadczenia oparte są na dość wąskiej grupie - ludzie z pracy (kilka naprawdę dużych firm na przestrzeni ~20 lat mojej pracy), znajomi, przyjaciele, oraz zegarki zaobserwowane u ludzi mijanych na ulicy (tak, mam to zboczenie obserwacji zegarków obcych ludzi :P ), rozmowy z zegarmistrzami, oraz sprzedawcami AD. Spośród ludzi z którymi rozmawiałem, tylko jedna (!) kobieta poza moją małżonką miała jakąkolwiek świadomość marek typowo 'zegarkowych' i mówimy tu jedynie o zegarkach należących do grupy swatcha. Co faktu nie zmienia że sama miała złotego 'modowca' z masą perłową i krzykliwymi diamentami 😉 - ale jak to mawia klasyk 'De gustibus non est disputandum'. Wśród panów z którymi rozmawiałem bywało różnie z tą świadomością, ale napotykane na rękach zegarki to dużo częściej kwarcowe japońce, albo tańsze szwajcary (Atlantic, Tissot, Certina tudzież Adriatica - jeśli zakwalifikujemy ją jako szwajcara... 😉 ). Co jest ciekawe, mam wrażenie że u pań dużo częściej można zaobserwować posiadanie zegarka (który nie jest smartwatchem), ale bardzo często są one traktowane głównie jako biżuteria, więc nie do końca robi czy to pan Kors, czy Atlantic. W wypadku panów, zegarki są spotykane mam wrażenie trochę rzadziej, a jak są - to są to smartwatche, albo tool watche. takie jak Casio, Lorus, Seiko, Citizen, tudzież wspomniane tańsze szwajcary. Moja żona (z która notabene właśnie o tym rozmawiam), narzeka głównie na brak zróżnicowania wśród damskich powiedzmy 'poważniejszych' zegarków - przy jej malutkim, szczuplutkim nadgarstku rozmiar 38mm - 39mm to raczej maksimum, bo powyżej większość zaczyna wyglądać dość zabawnie. To generalnie kasuje większość 'uniseksów' i zawęża grono do mniejszych - a tu jest bardzo dużo tych bardziej nazwijmy to 'dekoracyjnych'. Na co też moja lepsza połowa zwraca uwagę - to brak damskich modeli wśród manufaktur choćby naszej rodzimej Vratki. Aby oddać sprawiedliwość, wśród zegarków mojej żony jest np. nurkowa Certina z masą perłową i małymi diamentami, ale nigdy nie nazwałbym tego zegarka ani krzykliwym, ani przeładowanym :) 
To tak w kwestii mojego spojrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona, poza garminem, ma aktualnie dwa tissoty, certinę, maurice lacroix, raymond weil i śliczny w swej prostocie vintage’owy edox. Natomiast co ciekawe puściła w świat m.in. dwa jlc i omegę… więc można by stwierdzić, że nie zwraca uwagi na marki zegarków… wręcz nie ma wobec nich szacunku, ani litości, można by powiedzieć. 😂

Ale, co ciekawe, spośród tych wszystkich jedynie jeden tissot ma brylancik (jedna sztuka na godzinie dwunastej), a żaden nie ma i nie miał masy perłowej, czy jeszcze innych „damskich” dekoracji. 
Ale też prawda jest taka, że na ogół nie są to aktualne sklepowe modele, tylko raczej wyławiane tu i ówdzie w internecie perełki. 
Jej ulubieniec z posiadanych to ML. 
Taka historyjka ode mnie w tej sprawie. 😅


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, krondar napisał(-a):

 Moja żona (z która notabene właśnie o tym rozmawiam), narzeka głównie na brak zróżnicowania wśród damskich powiedzmy 'poważniejszych' zegarków - przy jej malutkim, szczuplutkim nadgarstku rozmiar 38mm - 39mm to raczej maksimum, bo powyżej większość zaczyna wyglądać dość zabawnie. To generalnie kasuje większość 'uniseksów' i zawęża grono do mniejszych - a tu jest bardzo dużo tych bardziej nazwijmy to 'dekoracyjnych'. 

Hmmm, akurat marki grupy Swatch dostępne w naszym kraju, "atakujące" z licznych witryn galerii handlowych mają sporą ofertę zegarków dla kobiet w małych rozmiarach, bez "ozdobników" i to zarówno kwarcowych jak i mechanicznych. Jako miłośniczka Rado i sympatyczka Longinesa wiem to z doświadczenia i licznych przymiarek ;).

W świadomości ogółu zapisują się marki, które skądś znamy... I nieważne, czy to nachalna reklama audiowizualna, czy subtelniejsze pozycjonowanie produktu, podświadomość działa... I tak jest z zegarkami, butami, alkoholami, sprzętem AGD i RTV, itd.

12 godzin temu, krondar napisał(-a):

Na co też moja lepsza połowa zwraca uwagę - to brak damskich modeli wśród manufaktur choćby naszej rodzimej Vratki. 

Temat był wałkowany i to w czasach prosperity. Decydent nie podejmie decyzji o zrobieniu zegarka damskiego, a już na pewno mechanicznego w obawie o jego sprzedaż... Cóż, coś w tym może być. Z krajowych marek typowo damskie zegarki wypuściła tylko Polpora (modelem Polon bym nie pogardziła, ale ja lubię diamenty).

 

7 godzin temu, agremi napisał(-a):

Moja żona, poza garminem, ma aktualnie dwa tissoty, certinę, maurice lacroix, raymond weil i śliczny w swej prostocie vintage’owy edox. Natomiast co ciekawe puściła w świat m.in. dwa jlc i omegę… więc można by stwierdzić, że nie zwraca uwagi na marki zegarków… wręcz nie ma wobec nich szacunku, ani litości, można by powiedzieć. 😂

😅

Świadoma konsumentka. Wie czego chce... Wiesz, ten temat czeka na zdjęcia kolekcji Twojej żony.

7 godzin temu, agremi napisał(-a):

Ale, co ciekawe, spośród tych wszystkich jedynie jeden tissot ma brylancik (jedna sztuka na godzinie dwunastej), a żaden nie ma i nie miał masy perłowej, czy jeszcze innych „damskich” dekoracji. 

Ale też prawda jest taka, że na ogół nie są to aktualne sklepowe modele, tylko raczej wyławiane tu i ówdzie w internecie perełki. 
Jej ulubieniec z posiadanych to ML. 
Taka historyjka ode mnie w tej sprawie. 😅

Czyli u Was ty jesteś bardziej "biżuteryjny", a przynajmniej byłeś do momentu sprzedaży JLC z dość nieskromną ilością brylantów 😉


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Czyli u Was ty jesteś bardziej "biżuteryjny", a przynajmniej byłeś do momentu sprzedaży JLC z dość nieskromną ilością brylantów

To prawda. 😊

Ale to nie wszystko 😉 Miałem też jeszcze coś takiego, też już poszło w świat, ale ma naprawdę ciepłe miejsce w mych wspomnieniach. Zastanawiałem się potem nawet nad jego powrotnym odkupieniem… Myślę, że jakbym miał go teraz, to już bym się drugi raz nie pozbył. 😁

1424A591-0D19-4D74-B241-D833A29CEC04.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

Hmmm, akurat marki grupy Swatch dostępne w naszym kraju, "atakujące" z licznych witryn galerii handlowych mają sporą ofertę zegarków dla kobiet w małych rozmiarach, bez "ozdobników" i to zarówno kwarcowych jak i mechanicznych. Jako miłośniczka Rado i sympatyczka Longinesa wiem to z doświadczenia i licznych przymiarek ;).

To prawda, generalnie mam wrażenie że ostatnimi czasy pojawia się takowych bez ozdobników jakby więcej. Albo takich które nie są przeładowane ozdobnikami 😉 Nawet patrząc na ten wątek - nie muszę daleko sięgać, choćby Twój Epos z różą - dla mnie bomba. Fajny, spójny projekt.

 

Cytat

W świadomości ogółu zapisują się marki, które skądś znamy... I nieważne, czy to nachalna reklama audiowizualna, czy subtelniejsze pozycjonowanie produktu, podświadomość działa... I tak jest z zegarkami, butami, alkoholami, sprzętem AGD i RTV, itd.

Doskonale rozumiem - wolę być jednak świadomym konsumentem - jak kupuję ekspres do kawy, to najpierw robię rozpoznanie i zawężam do kilku opcji, które potem oglądam itd. Kiedy zamierzam kupić zegarek, to jest podobnie - mniej więcej, wiem czego chcę (tylko "chcę" zdecydowanie za często :P ). A jeśli jest to spontan u AD, to tak czy inaczej wybieram marki które znam i werki które lubię. Przyznaję bez bicia - moja lepsza połowa bije mnie w tej materii na głowę, może w kwestii zegarków mam lekką przewagę jeśli chodzi o wiedzę, ale w robieniu researchu jest po prostu lepsza 😉

Zastanawiam się też trochę na ile wpływ ma tu kwota zakupu. Nie często kupuję Casio, czy Lorusa za 200 zł :)

 

Cytat

Temat był wałkowany i to w czasach prosperity. Decydent nie podejmie decyzji o zrobieniu zegarka damskiego, a już na pewno mechanicznego w obawie o jego sprzedaż... Cóż, coś w tym może być. Z krajowych marek typowo damskie zegarki wypuściła tylko Polpora (modelem Polon bym nie pogardziła, ale ja lubię diamenty).

Może i temat był wałkowany, musiałem to wałkowanie przeoczyć. Swego czasu gadałem nawet na ten temat z Marcinem (od Vratki) i jak jego argumenty zdecydowanie do mnie trafiają, tak jako konsument - zadowolony z tego nie będę :) Może w Polsce czasy prosperity są za nami, ale obserwując zachodnich sąsiadów, tudzież tych za wielką wodą - mam wrażenie że u nich kolejne manufaktury pojawiają się teraz jak grzyby po deszczu (albo ja o ich istnieniu zwyczajnie nie wiedziałem...). Nawet ostatnio trafiłem na bardzo sympatyczny microbrand z USA i jak zegarki są dość tanie (~400 dolców), tak czas wysyłki, jej koszt i cło stawia trochę całość pod znakiem zapytania. Mam tu jednak wrażenie że zagraniczne microbrandy dużo częściej mają też te mniejsze wersje. Choćby Dan Henry i jego "Skin Diver", który ma rozmiar 37mm. Ciekawe skąd ta różnica - zamożność rynku? Czy może świadomość kupującego?

Edytowane przez krondar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2022 o 12:02, agremi napisał(-a):

(...) Miałem też jeszcze coś takiego (...)

👍 

 

Dziś jeden z moich zegarków bez brylancików, bez złota... Lubiany przeze mnie. Na żywo wygląda jeszcze ładniej...

IMG_20221108_135428.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Prosty i po prostu ładny!


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, gdyż jestem laikiem co do wiedzy zegarkowej. Mianowicie chcę kupić sobie zegarek i zastanawiam się jakiej firmy... . Rozważam JLC, lecz na fb polecają mi cartier zegarki, lecz niestety nie mam inf. dlaczego. 
Może ktoś mi pomoże w wyborze firmy z której powinnam kupić sobie zegarek 🤞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.