Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrovka

„Oszukać Przeznaczenie” ? :unsure:

 

Aż tak tragicznie to by się nie skończyło,bo jak kojarze to w filmie bohaterzy ginęli jeden za drugim,ale napewno jakaś kość mogłaby być naruszona :P

Ten sen był dość specyficzny. Wtedy użytkowałem starego zmodyfikowanego Scott'a YECORA i nic nie zapowiadało się ze będę go zmieniał.

Aż tu nagle sen, gdzie jade sobie na całym czerwonym rowerze z pełnym zawieszeniem.

Ciekawe jest to, że na poczatku miał włożonego czerwonego MARZOCCHI Z4 i faktycznie, jadąc na nim,z perspektywy jeźdca,miało się wrażenie że rower jest cały czerwony.

 

z wiekiem "magia" zostaje zastąpiona przez "zdrowy rozsądek"  :lol:

 

W moim przypadku tak i nie.

Bo dalej nie mam kasku do DH,a ze zdrowego rozsądku mam tyle,że zmieniłem konstrukcje na bardziej zaawansowaną z odpowiednią geometrią Scott VOLTAGE FR 20 z 2012r

Aczkolwiek,odpuściłem też jazde na ''złamanie karku'' - za gówniarza uważałem że jak nie ma wywrotki, tzn że zjazd nie był 'hardcorowy' //tak odbierałem powiedzenie extrim sport :P//

 

Mrovka,

Podobny

To był mój rower " rok po komunijny " 

 

Mój to chyba był Scott G-ZERO FX-3...i najfajniejsze jest to ze dalej jeździ po drogach w/w konfiguracji:P

O ile mnie pamięć nie myli, to w następnym sezonie, lub dwa lata później wyszedł model GENIUS

Także stareee czasy

 

takie rzeczy to się gravelem robi ;)

 

 

Że tak sie ośmielę..to filmik autorski ? Pytam bo bohater ma dość sympatyczną twarz :)

''...coś większego..i głupszego...''  

 

Wyobraźcie sobie ze NS eksportuje ten model do UK :P  

W miescie Reding, w południowej Anglii, na wystawie okiennej widziałem RAG'a +...Tyle ze kolor miał ciemnozielony z delikatnymi pomarańczowymi wstawkami.

Wyglądało skromnie,ale kolory były tak dobrane,ze z daleka był zauważalny

 

Osobiście mi się podobają - jeżeli chodzi o gravela -  konstrukcje z geometria zbliżoną do Merida SILEX.

Choć przyznaje, na żadnym nigdy nie siedziałem, więc nie wiem jaka rama by mi bardziej przypasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Że tak sie ośmielę..to filmik autorski ? Pytam bo bohater ma dość sympatyczną twarz :)

''...coś większego..i głupszego...''  

 

Wyobraźcie sobie ze NS eksportuje ten model do UK :P

W miescie Reding, w południowej Anglii, na wystawie okiennej widziałem RAG'a +...Tyle ze kolor miał ciemnozielony z delikatnymi pomarańczowymi wstawkami.

Wyglądało skromnie,ale kolory były tak dobrane,ze z daleka był zauważalny

 

Osobiście mi się podobają - jeżeli chodzi o gravela -  konstrukcje z geometria zbliżoną do Merida SILEX.

Choć przyznaje, na żadnym nigdy nie siedziałem, więc nie wiem jaka rama by mi bardziej przypasowała.

ta konstrukcja to chyba gdzieś w okolicach zamieszkania Kolegi egzo18 stoi, ja z trójmiasta jestem :)

 

widziałem na żywo Raga 2020 w tym niebieskim lakierze - wygląda super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drop jest w moim lokalnym lesie.

Skacze na gravelu kolega.

Ale to pros.

Zawodowo trenuje xc. Superior zator przedtem. Teraz ns.

Miał sukcesy w akademickich mistrzostwach mtb.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiemu gościowi to te zawiasy by przeszkadzały normalnie.

No i jeżdzenie na sztywno słabo ogranicza.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę pracować nad tymi nogami by ich nie giąć tak :P

 

Przyjdzie z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciągnęłem rower na spacer zrobiłem 16.6km.i próbowałem dogonić gościa, Ja na góralu a on na kolażówce ,Ja miałem na liczniku 44.4km/h ale mi zwiał ,spokojnie leciał z 50km/h.

:)

post-66905-0-14474000-1583100871_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafię tyle na prostej trzymać tylko z wiatrem na szosie :P te 44. :D

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciągnęłem rower na spacer zrobiłem 16.6km.i próbowałem dogonić gościa, Ja na góralu a on na kolażówce ,Ja miałem na liczniku 44.4km/h ale mi zwiał ,spokojnie leciał z 50km/h.:)

Masz wspólny rower z tatą czy konto na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić single speeda do obijania w bagażniku, czy dać sobie spokój?

 

Zazwyczaj spędzam 3 dni w tygodniu w delegacji, wieczorami nie chce mi się z hotelu pchać się w miasto samochodem, a z perspektywy rowerzysty można trochę pozwiedzać.

 

Nie chce mi się wozić mojego podstawowego roweru, wykręcać spd i potem ustawiać przerzutek.

 

Z tego co widzę jest jeden problem - na rynku są bardzo ciężkie rowery ze stali (zapewne hi-ten) z wiotkimi korbami np. b'twin eloop 500 z 9 stów a na drugim biegunie loca (aluminium) z korbą miche za ponad 4k.

 

Chciałbym coś jezdnego, ale żeby nie było szkoda go poodbijać, czy zostawić przed restauracją na godzinę.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wspólny rower z tatą czy konto na forum?

Konto jest moje i mój rower.

A ostatnio pytałem o rower dla taty i wstawiłem zdjęcie jego roweru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Kupić single speeda do obijania w bagażniku, czy dać sobie spokój?

 

Zazwyczaj spędzam 3 dni w tygodniu w delegacji, wieczorami nie chce mi się z hotelu pchać się w miasto samochodem, a z perspektywy rowerzysty można trochę pozwiedzać.

 

Nie chce mi się wozić mojego podstawowego roweru, wykręcać spd i potem ustawiać przerzutek.

 

Z tego co widzę jest jeden problem - na rynku są bardzo ciężkie rowery ze stali (zapewne hi-ten) z wiotkimi korbami np. b'twin eloop 500 z 9 stów a na drugim biegunie loca (aluminium) z korbą miche za ponad 4k.

 

Chciałbym coś jezdnego, ale żeby nie było szkoda go poodbijać, czy zostawić przed restauracją na godzinę.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

A jaki budżet?

Bo tak pomyślałem o rowerze BROMPTOM, ale moze nie zgrać sie z restauracja :P - no chyba że do środka :)

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Nawyki z gt.. Muszę się wyleczyć z tego uginania nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mrovka

 

Tak do 3k, choć im taniej tym lepiej, bo nie będę się musiał martwić zostawiając w ruchliwej okolicy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić single speeda do obijania w bagażniku, czy dać sobie spokój?

 

Zazwyczaj spędzam 3 dni w tygodniu w delegacji, wieczorami nie chce mi się z hotelu pchać się w miasto samochodem, a z perspektywy rowerzysty można trochę pozwiedzać.

 

Nie chce mi się wozić mojego podstawowego roweru, wykręcać spd i potem ustawiać przerzutek.

 

Z tego co widzę jest jeden problem - na rynku są bardzo ciężkie rowery ze stali (zapewne hi-ten) z wiotkimi korbami np. b'twin eloop 500 z 9 stów a na drugim biegunie loca (aluminium) z korbą miche za ponad 4k.

 

Chciałbym coś jezdnego, ale żeby nie było szkoda go poodbijać, czy zostawić przed restauracją na godzinę.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

@Mrovka

 

Tak do 3k, choć im taniej tym lepiej, bo nie będę się musiał martwić zostawiając w ruchliwej okolicy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Złomowisko moim przyjacielem, a i czasem zdarza mi się rama szosowa.

Kup sobie jakąś starą szosę, przerób to na fixie i po temacie.

 

Jak dobrze pokombinujesz to zmieścisz się w 5-ciu stówach.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, tylko geometria wtedy była dość ostra, no i trzeba się uciekać do druciarstwa w kwestii napinania łańcucha.

 

Można zawsze kupić frameset np. loca i coś złożyć. Jakieś lekkie, mocne koła pod 85+ możesz polecić? Pokazywałeś ostatnio jakieś chińskie.

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były ramy optymalne ( nie takie wygodne gówniska jak teraz) , były i wyprawówki, a i były i gravele, bo od tego zaczęły się wyścigi jakie dziś znamy jako szosowe , tylko:

Wszyscy łapią się na ten marketing, co to jakie cuda, a większość już była. Podstawa co dziś się w tym wykorzystuje to typowa tzw ludzka otyłość fizyczna jak i psychiczna spowodowana technologicznym makdonaldem.

Jakie druciarstwo? Stosujesz prosty napinacz za parę groszy, ew TZ 50 i blokujesz na śrubach i ramę Favorita, czy nawet Eski Sport ( spoko nawet z prostą kierą). Koła tak, chińczyki, albo Stars Circle pod wolnobieg nakręcany za 130 pln komplet i masz spoko zap..ierdalacz.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki.

Fizyczna i psychiczna otyłość - mocne i niestety prawdziwe.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade na rower, bo piękna pogoda

Ja swój trzymam bliżej mieszkania, nie muszę po niego dojeżdżać  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade na rower, bo piękna pogoda

Nie wygłupiaj się, lepiej coś poegzuj kluczem dymamo... dymano... kluczem coś odkręć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błoto trochę jest4b763747816bcc87baf9a80f56d4c66e.jpg

I pod domem5544949cdb654629708cb85533244839.jpg

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapytanie, członek rodziny szuka trekking'a/mieszczucha do swobodnego przemieszczania się - ścieżki rowerowe/twarde leśne dukty/park.

 

Ja nie znam się zbytnio, w okolicy wysypało sporo tego typu sprzętów z Niemiec.

Potencjalny właściciel podchodzi pod 190cm więc rozmiarowo 60 podejdzie tak myślę.

Poniżej pozwolę sobie wkleić kilka linków z ofertami.

 

https://www.olx.pl/oferta/sliczna-winora-talparo-na-alfine-8-stan-idealny-CID767-IDDRNmF.html

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-rower-trekkingowy-rabeneick-ts5-stan-idealny-deore-10-CID767-IDDRMow.html

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-rower-stevens-cf-city-flight-stan-idealny-nexus-8-CID767-IDDRJXS.html

 

Dlaczego ten sprzedawca - ponieważ mamy go pod nosem, w razie zakupu powrót na kołach.

Wystawia faktury oraz spisuje umowy kupna-sprzedaży.

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał nr 2 - turystyczna wersja deore m6000, korba też. 3x10, przełożeń nie zabraknie a sam napęd bardzo dobrze działa. Hamulce mt200 szału nie ma ale do tego typu zastosowań w pełni wystarczą. Prądnica i ledowe oświadczenie Bush&Muller to bardzo fajna opcja jeśli ktoś nie liczy każdego grama.

 

Ogólnie za te pieniądze (a pewnie da się jeszcze coś ugrać) wydaje się bardzo rozsądnie wyłożony i w mojej opinii schludnie zaprojektowany.

 

Nexus do mnie nie przemawia, alfine nie miałem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.