Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Guest fidelio
4 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

a takich nie mieli ? :) 

chodzi mi o kolor... ;)

bianchi-oltre-xr4-dura-ace-di2.jpg

Nie mieli... Takiego bym nie wziął. Właśnie z powodu koloru 😉

8 godzin temu, fidelio napisał(-a):

Tu gdzie ja zazwyczaj jeżdżę, jest płasko, więc 11-28 spokojnie daje radę...

U siebie mam na tyle płasko, że jeżdżę w zasadzie tylko z blatu 50 i w tym roku spróbowałem kasety 12-25.

Na razie jestem bardzo zadowolony, dużo biegów co 1 ząbek co powoduje łatwość utrzymania stałej kadencji.

Na teren mocno pofałdowany w moim przypadku byłoby oczywiście za twardo.

Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Znalazłem łożyska, były jednak tylko z metalowym kryciem mini droższe niż się spodziewałem bo po 12 zł za sztukę, a takie z metalowym kryciem nie lubią wysokich obrotów gdy ruchoma jest bieżnia zewnętrzna bo siła odśrodkowa wypycha ponić smar. Jednak metal jest mniej szczelny od tworzywa sztucznego. Ale nie będę miał tutaj 50 000 obrotów, a i opór takie mniejszy stawiają niż te z kryciem z tworzywa sztucznego. No zobaczymy. Muszę tylko lekko podszlifować kółko by łożysko weszło z lekkim oporem, tak z 8 setek średnicy trzeba będzie zdjąć bo boje się, że pęknie jak wciwcisnę je na siłę. Ale luzu przynajmniej nie mają jak te pseudo ceramiczne.

IMG_20210414_121214.jpg

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Znalazłem łożyska, były jednak tylko z metalowym kryciem mini droższe niż się spodziewałem bo po 12 zł za sztukę, a takie z metalowym kryciem nie lubią wysokich obrotów gdy ruchoma jest bieżnia zewnętrzna bo siła odśrodkowa wypycha ponić smar. Jednak metal jest mniej szczelny od tworzywa sztucznego. Ale nie będę miał tutaj 50 000 obrotów, a i opór takie mniejszy stawiają niż te z kryciem z tworzywa sztucznego. No zobaczymy. Muszę tylko lekko podszlifować kółko by łożysko weszło z lekkim oporem, tak z 8 setek średnicy trzeba będzie zdjąć bo boje się, że pęknie jak wciwcisnę je na siłę. Ale luzu przynajmniej nie mają jak te pseudo ceramiczne.

IMG_20210414_121214.jpg

A tak po polsku o co Ci chodzi? 

9 minut temu, Burns napisał(-a):

A tak po polsku o co Ci chodzi? 

Nie przejmuj się bo ja lekko stuknięty jestem.

Godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

ten Twój rower niedługo to będzie statek kosmiczny ;)

Posted (edited)

Łożysko osadzone, nie było łatwo bo kółko ma otwór jak dokładnie sprawdziłem o 6 setek mniejszy, a prasy nie mam, ale ostatecznie po użyciu mini szlifierki weszło, luzów osiowych nie stwierdziłem. Na starych kółkach jest i osiowy i promieniowy a na tym niby ceramicznym łożysku jest luz osiowy.

IMG_20210414_151344.jpg

No i po zamontowaniu stwierdzam, że w istocie jak pisali tu i tam, nieco głośniej pracują ale w końcu przerzutka działa jak u kolegi w deorce. I w górę i w dół przełącza biegi bez zastanowienia, bez ślizgania, wcześniej na starych kółkach od nowości, jakbym nie regulował to zawsze któryś bieg niedomagał

IMG_20210414_172031.jpg

Edited by albiNOS 01

Nie rozumiem, ale ważne, ze kolega zadowolony.

Panowie pedały platformowe do MTB polecicie jakieś fajne, kolorowe.

Moja żona zdecydowała się na takie XPEDO
061804d3529e1fff9624cc8787cbcdf8.jpg
W zestawie otrzymujesz zapasowy komplet pinów, ultralekkie, świetnie trzymają stopę. Przynajmniej tak twierdzi żona.

Godzinę temu, satanic napisał(-a):

Stampy 3 

Dzięki za propozycje, ale jeszcze tak wkręcony nie jestem żeby wydać tyle😉 

Myślałem bardziej do 150 zł.

Nie mówi się pe...ały tylko Afroamerykanie. A nie czekaj

Posted (edited)
15 minut temu, satanic napisał(-a):

Ja mam stamp 7 :D

Ale dostałem. Tyle bym nie dał za nie ale trzyma to sakramencko

Edited by egzo18

7 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Nie przejmuj się bo ja lekko stuknięty jestem.

To przechodzi z wiekiem. Jak mi skroili 2 customowe rowery stwierdziłem, że takie zabawy nie mają sensu i jeżdżę na tym na czym jeżdżę. Frajda jest taka sama a że nie ma szpanu to jak mawiają amerykanie who cares.

1 minutę temu, souls_hunter napisał(-a):

To przechodzi z wiekiem. Jak mi skroili 2 customowe rowery stwierdziłem, że takie zabawy nie mają sensu i jeżdżę na tym na czym jeżdżę. Frajda jest taka sama a że nie ma szpanu to jak mawiają amerykanie who cares.

"nie było łatwo bo kółko ma otwór jak dokładnie sprawdziłem o 6 setek mniejszy, a prasy nie mam"

Bo kolega źle podszedł do zagadnienia. Trzeba było kółko podgrzać a łożysko zamrozić. Wtedy wszystko pasuje tylko trzeba działać szybko i zdecydowanie.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

W dniu 13.04.2021 o 15:19, fidelio napisał(-a):

jestem Kaszubem

którym, północnym czy południowym ? 

Przy okazji - czy cube hyde race do dojazdu ścieżkami rowerowymi do pracy + z dzieckiem po ścieżkach Ursynów / Mokotów będzie OK ? 

Guest fidelio
15 minut temu, mroova napisał(-a):

którym, północnym czy południowym ? 

Przy okazji - czy cube hyde race do dojazdu ścieżkami rowerowymi do pracy + z dzieckiem po ścieżkach Ursynów / Mokotów będzie OK ? 

Północnym 😉

Aaa, ziomal ... ja prawie Kaszuba, bo ze Słupska, całe dzieciństwo spędziłem w Rowach - ale nie wiem, czy tam nie Słowińcy. Za to na studiach w akademiku zewsząd słyszałem "jo jo" 

Jak przeczytałem Wasze wpisy rowerowe to się poczułem jak u Patka bądź ALS. Ponawiam prośbę o opinię nt. cube hyde race na pasku. 

2 godziny temu, satanic napisał(-a):

No to DARTMOORY ‼️Polecam 👍

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Godzinę temu, egzo18 napisał(-a):

Nie polecam pedałów dartmoora. 

Czemu ? Mam i bardzo dobrze się sprawują. Trzymają nogę jak przyklejone do podeszwy ! 
chyba .... ze jest coś o czym nie wiem 😱

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

W dniu 12.04.2021 o 22:52, petruss napisał(-a):

Przejrzeliśmy - dzięki! Zona chyba zdecyduje się na Unibike Crossfire - sporo droższy, ale będzie to w jej przypadku zakup na długie lata. Z innej beczki - tak czytam sobie Waszą dyskusję, kupowanie roweru za 14000 zł to już dla mnie wyższy poziom abstrakcji. Zegarek tak - ale, że rower... :)

Posted (edited)

Za 14000 zł to teraz nie poszalejesz, jeśli chodzi o rower szosowy ;)

Edited by tessio

7 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Czemu ? Mam i bardzo dobrze się sprawują. Trzymają nogę jak przyklejone do podeszwy ! 
chyba .... ze jest coś o czym nie wiem 😱

Przy stampach mają marne trzymanie.

Luzy po 1 sezonie w mtb u mnie.

Mam je w szosie. Dają radę. Ale to nie to.

Miałem i w mtb

3 minuty temu, egzo18 napisał(-a):

Przy stampach mają marne trzymanie.

Luzy po 1 sezonie w mtb u mnie.

Mam je w szosie. Dają radę. Ale to nie to.

Miałem i w mtb

Nie ma co porównywać zawodowstwa z amatorszczyzną :huh:

Jak się pozbyłem metalowych pedałów, na których mokra podeszew wcale się nie trzymała, to na Dartmoorach jakbym pana Boga za nogi złapał :wub: