Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Nigdy nie spotkałem osoby, która traktowałaby kogoś kto ma tańszy rower jak dziada, a jeżdżę na szosie z mnóstwem osób. Kumple mają rowery warte kilkadziesiąt tysięcy, ja swój kupiłem dwa lata temu za 4 tys i oni dalej chcą ze mną jeździć :) Jeśli będę zmieniał rower to tylko na karbon, bo inna zmiana to byłaby zmiana dla zmiany. Karbonowe szosy w tym momencie zaczynają się od 9 tys, a rower, który mi się podoba kosztuje 11 tys. i jest na osprzęcie, który mam w swoim rowerze za 4 tys. :) Będzie pewnie jeszcze drożej. Po prostu nie jesteś w temacie.

Guest fidelio

Pogoda taka, że dziś tylko gravel...

IMG_20210417_131027.jpg

IMG_20210417_131000.jpg

IMG_20210417_130900.jpg

IMG_20210417_114441.jpg

Screenshot_20210417_144631_com.mapmyrun.android2.jpg

1 godzinę temu, tessio napisał(-a):

Nigdy nie spotkałem osoby, która traktowałaby kogoś kto ma tańszy rower jak dziada

Pod tym mogę się podpisać.

Natomiast zauważam pewną prawidłowość z małymi wyjątkami.

Ponieważ jeżdżę i szosą i mtb, to stwierdzam, że jadąc szosą bardzo rzadko mogę liczyć na pozdrowienie od jadącego mtb i oczywiście tak samo odwrotnie. Im bardziej mijany wygląda na „pro” tym mniej odwzajemnionych pozdrowień...

Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Ja już raczej nie pozdrawiam osób jadących na rowerze innym niż szosa, bo patrzą najczęściej jak na kosmitę. Są wyjątki, ale to widać po zawodniku, że jest kumaty ;)

Pozdrawiam każdych.

Jak jadę i szosą i mtb.

" Góral " rzadko odwzajemni. Dziwne..

[mention]tessio [/mention] cóż to za maszyna?
[mention]egzo18 [/mention] jak góral wyjedzie z lasu to dziki jest

Rozumiem, że pytasz o rower który wpadł mi w oko? ;) Ten - https://bikeon.pl/rower-orbea-orca-m30-2021-weglowo-tytanowy.html ale w sumie nie miałem w tym roku kupować i bardzo nie chcę hamulców tarczowych, a opłacalność zakupu na szczękach jest w tym momencie dyskusyjna ;) więc finalnie pewnie się nie zdecyduje -_-

1 godzinę temu, egzo18 napisał(-a):

Pozdrawiam każdych.

Jak jadę i szosą i mtb.

" Góral " rzadko odwzajemni. Dziwne..

„U nas w Warszawie” ... nikt nikogo na rowerze nie pozdrawia. Może za dużo tych welocypedów i rąk by zabrakło do trzymania kierownicy (kierownika drzewiej)  

Jak jeździłem motocyklem to motocykliści się pozdrawiali, ale jak jest teraz nie wiem bo sprzedałem motocykl. Z ciekawostek, przy wyprzedzaniu pozdrawiali się nogą, jakby kto nie wiedział  :unsure:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

W jakim ja świecie żyje, pierwszy raz słyszę o pozdrowieniach na rowerze. Ale zagadnieniem pozdrawiania identyfikujących się grup... No powiedzmy, że temat z potencjałem. Ha! powiedziałem jak w programie typu Dorota was urządzi czy innym Mirujciu.

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

To w smutnej okolicy jeździsz... U mnie pojawiła się dziewczyna z warkoczem. Pomachałem (nie tylko ja)- ona zaskoczona. Po 2 tyg z daleka macha. Jak dla mnie to miłe i fajne.

Pierwsze km wpadły. Troszku zimno. Nogi nawet kręcą. Jednakże problemy z drętwieniem dłoni są. Będę kombinował z pozycją.

d6ab781ab070a8eda7f9ea3133c14b60.jpg

7 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

W jakim ja świecie żyje, pierwszy raz słyszę o pozdrowieniach na rowerze. Ale zagadnieniem pozdrawiania identyfikujących się grup... No powiedzmy, że temat z potencjałem. Ha! powiedziałem jak w programie typu Dorota was urządzi czy innym Mirujciu.

Skoro w górach na szlaku się pozdrawia, to czemu nie na trasach rowerowych? Sympatyczne to.

Ja pozdrawiam wszystkich. Różnie jest z odmachiwaniem. Zakładam, ze będę edukował lokalne społeczeństwo kolarskie. Chyba, ze jedzie jakiś lokalny nurek. Jego priorytetem jest jak najszybsze dotarcie do sklepu

Guest fidelio
Posted (edited)

Tydzień temu na Kalince jeździłem, to taka "mekka" rowerzystów (głównie szosowych, choć nie tylko), w okolicy Łodzi. Wszyscy się pozdrawiali. Kiedy jeżdżę sam, zazwyczaj w okolicach Lutomierska, Chorzeszowa, to pozdrawiam innych. I w tamtych okolicach z odzewem jest różnie... Widać też, że na Kalonce kierowcy są do rowerzystów bardzo przyzwyczajeni. 

Edited by fidelio

Jako typowy amator, ale posiadający chęci i trochę pasji, chcąc utożsamiać się z ludźmi podzielającymi moje zainteresowania, zwykłym gestem nadgarstka pozdrawiamy się w trasie. Ten kto jest w temacie, zna odrobine rowerowej historii, kultury, zwyczajów napewno wykona gest w Twoim kierunku.

Pozdrawianie się w towarzystwie rowerowym, jest standardem międzynarodowym. Wiadomo, że nie każdy zna ten zwyczaj, ale to zależy tez zwyczajnie od charakteru człowieka. Ja spotykam po drodze nie tylko Niemców, ale i Holendrów, Anglików, Włochów, ludzi starszych i młodszych i jeśli nie są to „niedzielni” rowerzyści, to większość z nas się pozdrawia.
Osobiście, uważam to za przejaw kultury i szacunku dla osób podzielających te same zainteresowania. Sporo chodzę po górach, w Europie ludzie chętnie się pozdrawiają, wymieniają spostrzeżenia o szlaku itd. W Polsce, kiedy widzę turystę w sandałach, z 0,5 litrowa butelka wody wchodzącego na Zawrat, to zastanawiam się co mu powiedzieć, tu nie liczę nawet na znajomość zwyczaju pozdrawiania się zwykłym „cześć”.

8 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

W jakim ja świecie żyje, pierwszy raz słyszę o pozdrowieniach na rowerze. 

Najgorzej jest w łikendy „u nas w Warszawie”. Na wiślanych bulwarach tłok jak na Krupowkach, nikomu nie w głowie machanie rekami, każdy patrzy żeby z tego tłoku wynieść całe głowę i tyłek. Podobnie jest z popularnym i uczęszczanym parkingiem w Truskawiu, czyli najbliższych stolicy wrót do Puszczy Kampinoskiej. Jak jeszcze pojedziesz tam zanim słońce rosę wysuszy, masz szansę zaparkować i uniknąć tłumów na szlaku. Potem jest już tylko gorzej,  czyli jak na wspomnianych Krupówkach. Nawet korki się robią na dojazdówce. Brakuje tylko białych niedźwiedzi do pozowanych zdjęć. 🐻
Całe szczęście, że mam metę w NGI, w pobliżu Twojego rodzinnego domu 😎

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Guest fidelio

U mnie benzyna ekstrakcyjna się sprawdza. 

15 minut temu, nonsens11 napisał(-a):

I odwieczne pytanie... Jak czyścicie łańcuch rowerowy? 

Dla wygodnych jest w aerozolu środek do czyszczenia hamulców :huh:

Na Ęduro w moich okolicach zwykle ludzie się pozdrawiają ale to powoli zanika. Ja zwykle machne reka ale tez zalezy od zawodnika (np czasem sa tacy co jada na czołówkę a udają ze Cie nie widzą)

U mnie w sobotę wpadło z 5-6km :) Potrzebowałem na to ok 60min. Jednak najmłodszy zadowolony z wycieczki

20210417_183303.jpg

20210417_183316.jpg

Wojtek