Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Na 3 zakończyłbym temat i do roboty :)

 

Nie lubie pisać "+1" ale nie ma tu co zmieniać, ani dodawać i do wykonania, żeby temat się nie rozmył jak Forumowiec 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka stopera w projekcie 3 musi być mocno dłuższa...

To miałem napisać. Jest IMO za krótka.

A na lewym totalizatorze nie lepiej by wyglądało jak by były tylko cyfry 20, 40, 60 a po między same indeksy?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A na lewym totalizatorze nie lepiej by wyglądało jak by były tylko cyfry 20, 40, 60 a po między same indeksy?

 

Możliwe, ze lepiej. Jutro zmienię.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunąłem indeksy lewego totalizatora i wydłużyłem wskazówkę od chrono

 

9xuedu834tqd.jpg


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunąłem indeksy lewego totalizatora i wydłużyłem wskazówkę od chrono

 

9xuedu834tqd.jpg

 

Rzeczywiście lepiej, bardziej przejrzyscie. Oczywiście w lewej tarczce indeksy 10minutowe są dłuższe od minutowych, ale w paincie trudno to osiągnąć :-)

 

Mamy tez już 128 głosów na tak, a niektórzy wezmą wiecej, niż 1 zegarek (ja sam moze wezmę 2), więc po grafice możemy spokojnie robić listę i wpłaty.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest super.

Jeśli można ja proszę numer 40.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest super.

Jeśli można ja proszę numer 40.

 

Nie zaczynajmy w tym miejscu wyboru numerów, bo to nie czas i miejsce, a zbędnie zamieścimy wątek plus będzie zamieszanie. Będzie lista, ale pózniej.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko te indeksy na godzinie 3 i 9 są niepotrzebne, bez nich wygląda to lepiej.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeks na 12-tej powinien być krótszy jak pozostałe i najlepiej podwójny


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunąłem indeksy lewego totalizatora i wydłużyłem wskazówkę od chrono

 

9xuedu834tqd.jpg

 

 

 

Super!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko te indeksy na godzinie 3 i 9 są niepotrzebne, bez nich wygląda to lepiej.

 

Ale ze względu na mechanizm totalizatory będą bliżej środka i prawdopodobnie tarcza z indeksami na 3 i 9 będzie wyglądać lepiej.

Najlepiej jak zakończymy dyskusje do pojawienia się grafiki spasowanej z mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętni bym zakupił jedną sztukę, o ile można się jeszcze dopisać do listy chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętni bym zakupił jedną sztukę, o ile można się jeszcze dopisać do listy chętnych.

 

Zaglosuj na tak ankiecie i juz jestes uwzgledniony, a potem obserwuj watek.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również super te ostatnie zmiany też już się piszę :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zrobić taki projekt, z tym, że wstawcie nakładane kwadratowe indeksy, zobaczycie jak będzie wtedy super wyglądać :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie zrobić taki projekt, z tym, że wstawcie nakładane kwadratowe indeksy, zobaczycie jak będzie wtedy super wyglądać :)

Warto spróbować, rzeczywiście może być ciekawiej.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bylaby szansa na koronke i przyciski od chrono takie jak w Tudorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy bylaby szansa na koronke i przyciski od chrono takie jak w Tudorze?

 

Nawet gdyby była, to taki pomysł nie przejdzie, przy kopercie Autavii będzie to źle wyglądać i straci "vintage look".


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Oczywiście nie było by problemu z takimi przyciskami ale akurat do koperty ala Autavia by nie pasowały.

Spokojnie po realizacji tego projektu szykowany będzie następny z kopertą z uszami , wew bezelem i własnie przyciskami chrono o przekroju litery T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB

wew bezelem - czyli to będzie zegarek typu compresor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wew bezelem - czyli to będzie zegarek typu compresor ?

 

Raczej nie. Chrono, być może mechaniczne. Na pewno trochę droższe bo mechanizmy wszystkie z chin trzeba będzie rozebrać i przesmarować porządnie u nas w kraju...bo zdarzają się niedosmarowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Chrono, być może mechaniczne. Na pewno trochę droższe bo mechanizmy wszystkie z chin trzeba będzie rozebrać i przesmarować porządnie u nas w kraju...bo zdarzają się niedosmarowane.

 

No to by byla rewelacja! Wiem, ze to pewnie za wczesnie na szczegoly ale moze jakis wstepny timing jest juz wiadomy? Czy w gre wchodzi ST19?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko te indeksy na godzinie 3 i 9 są niepotrzebne, bez nich wygląda to lepiej.

 

Nie zgadzam się. Moim zdaniem, z indeksami jest zdecydowanie lepiej.

 

 

Spróbujcie zrobić taki projekt, z tym, że wstawcie nakładane kwadratowe indeksy, zobaczycie jak będzie wtedy super wyglądać :)

 

Również się nie zgadzam. Uważam, że wydłużone (prostokątne) indeksy pasują najlepiej.

 

W ogóle w tym momencie jestem zdania, że nie ma potrzeby dalszych zmian. Już to pisałem w tym wątku. Lepsze jest wrogiem dobrego! Poczekajmy teraz na profesjonalną grafikę, która uwzględni proporcje na tarczy związane z konstrukcją mechanizmu, wielkość koperty itd. Wtedy zobaczymy, czy trzeba cokolwiek jeszcze zmienić, czy już można zlecać wykonanie.

 

Swoją drogą, projektowanie tego zegarka przebiega w błyskawicznym tempie i to zasługa kolegi QV, który wpadł na naprawdę świetny pomysł.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie po realizacji tego projektu szykowany będzie następny z kopertą z uszami , wew bezelem i własnie przyciskami chrono o przekroju litery T.

 

Mam nadzieję, że co do kształtu koperty, to zaprojektujesz go będąc zainspirowanym kształtem koperty prezentowanego wcześniej Zenith'a El Primero New Vintage 1969 :) Jeśli jeszcze w środku będzie werk manualny, to już nie mogę się doczekać!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie manualny, to jest na 1szej stronie ... zagarek jest za 380 zlociszy. Tutaj krzycza za mowienie takich rzeczy Kamil, wiec uwazaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.