Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady ;) Ciekawe co by na to powiedzieli w Tudorze? A ponadto wątpliwie aby przy takiej ocenie zegarka, sam kształt tarczek a w zasadzie jego zmiana z trapezów na okrągłe, od razu spowodował zmianę zdania bo na pierwszy rzut oka wygląda przecież tak samo. Nie dokonałes żadnych istotnych zmian w wyglądzie poza nimi więc jeżeli komus się kojarzy z zegarkiem na komunię to teraz powinien mieć nadal takie same skojarzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ;) Ciekawe co by na to powiedzieli w Tudorze? A ponadto wątpliwie aby przy takiej ocenie zegarka, sam kształt tarczek a w zasadzie jego zmiana z trapezów na okrągłe, od razu spowodował zmianę zdania bo na pierwszy rzut oka wygląda przecież tak samo. Nie dokonałes żadnych istotnych zmian w wyglądzie poza nimi więc jeżeli komus się kojarzy z zegarkiem na komunię to teraz powinien mieć nadal takie same skojarzenia :D

 

Możliwe, ale zachwiała moimi uczuciami odnośnie tego zegarka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, trapezy ładniejsze.

 

Co do "zegarka na Komunie", taka jest istota projektu, ze ma być kolorowy i sportowy, więc nie odbieram tego jako pocisk, ale potwierdzenie, ze jest on odbierany zgodnie z planem :-P

 

Jeszcze jedno, pokaz żonie film promocyjny Tudora - Kolega QV zamieści link chyba ok 10 strony tego wątku -, a nie ogólny zarys grafiki, który wykonaliśmy w paincie, a potem zapytaj raz jeszcze, czy wciąż uważa, ze to "zegarek na Komunie", czy jednak czyste lata 70te...


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pokazałem projekt żonie i stwierdziła ze wyglada jak zegarek na komunie :/ i te trapezy dodają kiczowatośći i niczemu nie służą... Po namyśle jestem skłonny się z nią zgodzić.

 

Nie chcialbym wyjsc na seksiste ale w wiekszosci przypadkow opinie kobiet o zegarkach trzeba traktwac z duza doza poblazliwosci. Zanim wtajemniczylem nico moja zone w tematyke to uwazala, ze moja zlota Omega z lat 60 to szmelc a firmy modowe to dopiero klasa sama w sobie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym wyjsc na seksiste ale w wiekszosci przypadkow opinie kobiet o zegarkach trzeba traktwac z duza doza poblazliwosci. Zanim wtajemniczylem nico moja zone w tematyke to uwazala, ze moja zlota Omega z lat 60 to szmelc a firmy modowe to dopiero klasa sama w sobie:)

 

:D

 

Ja do tego podchodzę ostrożniej i wychodzę z założenia, że opinie wszystkich osób, które nie interesują się tą tematyką są mi raczej obojętne, bo dość często są zbieżne z tym, co napisałeś. Nie noszę zegarków dla innych tylko dla siebie ;)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że taka koperta definitywnie już odpadła

 

czombpv8dwlv.jpg

 

Szkoda.

To może koronkę "przerzucić" na drugą stronę

 

heuerq.jpg

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I przecież na ten zegarek też zdecydują się osoby, którym się po prostu podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak my wszyscy :) Dlatego też, dopiero po zamieszczeniu na forum profesjonalnej sporządzonej grafiki zaczną się zapisy, tworzenie listy i zaliczki. Mam nadzieję, że ostatecznie zegarek będzie wyglądał co najmniej tak dobrze, jak się zapowiada i nie będziesz miał cienia wątpliwości. Pozdrawiam!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym wyjsc na seksiste ale w wiekszosci przypadkow opinie kobiet o zegarkach trzeba traktwac z duza doza poblazliwosci. Zanim wtajemniczylem nico moja zone w tematyke to uwazala, ze moja zlota Omega z lat 60 to szmelc a firmy modowe to dopiero klasa sama w sobie:)

Zgadzam sie :P

Mimo, ze moja narzeczona akceptuje moje hobby to uwaza je za bezsensowne bo i tak "wszystkie te zegarki wygladaja tak samo" ;)

Po pewnym czasie juz przestalem ja pytac o zdanie na temat konkretnych modeli bo i tak dostane jedna z dwoch odpowiedzi:

a) no ladnyyy

B) ale przeciez mam juz taki sam, po co Ci kolejny

 

:D

 

/offtopic


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) no ladnyyy

B) ale przeciez mam juz taki sam, po co Ci kolejny

/offtopic

A myślałem że tylko ja tak mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie :P

Mimo, ze moja narzeczona akceptuje moje hobby to uwaza je za bezsensowne bo i tak "wszystkie te zegarki wygladaja tak samo" ;)

Po pewnym czasie juz przestalem ja pytac o zdanie na temat konkretnych modeli bo i tak dostane jedna z dwoch odpowiedzi:

a) no ladnyyy

B) ale przeciez mam juz taki sam, po co Ci kolejny

 

:D

 

/offtopic

 

:D :D :D


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jest Nas więcej, no i Naszych lepszych połówek ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - nie wiem ile miejsca jest/będzie w kopercie dlatego trudno mi oszacować o ile przesuną się totalizatory. Zrobiłem przykład zakładając że średnica koperty jest 42mm a mechanizmu 30,8mm. Totalizatory idą do środka o jakies 1-2mm (na oko). Grafika poniżej:

post-36537-0-97019200-1368433524.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu z nałożonym rys. technicznym werka: post-36537-0-34400400-1368433603.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu z nałożonym rys. technicznym werka: post-36537-0-34400400-1368433603.png

 

Po nalozeniu rys technicznego troche nieciekawie zaczyna to wygladac. Nie tylko tarczki chrono sa bardzo blisko siebie, ale takze okno daty jest sporo wyzej niz dotychczas.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nalozeniu rys technicznego troche nieciekawie zaczyna to wygladac. Nie tylko tarczki chrono sa bardzo blisko siebie, ale takze okno daty jest sporo wyzej niz dotychczas.

 

Fakt, ale zwróć uwagę, że przesunięto tylko tarczki, a nie całe trapezy, więc teraz tarczki stykają się z granicą niebieskich trapezów. Należałoby sprawdzić, jak to będzie wyglądać, gdy trapezy wydłużą się o odległość, o jaką przesunięto tarczki. No i trzeba wydłużyć indeksy na 3 i 9, a raczej zastosować te, które są na pozostałych godzinach. Wtedy wrócimy do proporcji, jakie były zachowane dotychczas.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te trapezy zabiorą dużą część tarczy, bez sensu je utrzymywać. Skoro nie chcemy robić chrono na kołach, to może na takich fajnych kwadratach z wyoblonymi rogami, jak ktoś wrzucał parę stron temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk obiecał jutro wysłać grafikę. Zobaczymy co zmotał. Tymczasem zapytałem go o ile wzrosła by cena zegarka gdybyśmy zastosowali mechaniczne chrono ST-19 . Podał mi ceny za mechanizm w 2 wersjach wykończenia ( nie podam jej tutaj na forum z wiadomych względów ). Jednocześnie informując, że bezpieczniej będzie wybrać Miyotę bo ST-19 niestety lubią szwankować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz że z ST-19 będzie raczej drożej, a dwa że to nie jest najbardziej niezawodny mechanizm. Miał być sportowy zegarek a ST-19 będzie dodatkowo bardziej wrażliwy na wstrząsy wszelkiego rodzaju. Poza tym jak mechanik to tył w szkle, jak w szkle to szafir, itp. itd. Zostałbym przy kwarcu w środku jak mamy się trzymać budżetu :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, masz pełną skrzynkę.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, masz pełną skrzynkę.

Dzięki za info. juz czysta.

 

Z ST-19 pytałem raczej z ciekawości. w tym projekcie bedzie kwarc.

 

Co do ceny mogę wam tylko powiedzieć że sam mechanizm ST-19 jest droższy niż cały zegarek w kwarcu.

Ale cena i tak jest atrakcyjna biorąc pod uwagę ile kosztuje np. ETA Valjoux 7750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej pisaliście o napisie LE i okienku daty to tylko taka zabawa nie grafika ale pewnie troszkę bliżej przy tym mechanizmie:

 

JB509aT.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. juz czysta.

 

Z ST-19 pytałem raczej z ciekawości. w tym projekcie bedzie kwarc.

 

Co do ceny mogę wam tylko powiedzieć że sam mechanizm ST-19 jest droższy niż cały zegarek w kwarcu.

Ale cena i tak jest atrakcyjna biorąc pod uwagę ile kosztuje np. ETA Valjoux 7750

 

Słusznie. Ja też uważam, że powinien zostać kwarc i to pomimo tego, że z zasady omijam kwarce. Jak rozumiem, pierwszy raz robisz projekt w Chinach, więc może być różnie, a Miyota to sprawdzona marka. Natomiast, jeśli tym razem się powiedzie, to czemu nie zrobić mechanicznego chrono w przyszłości? :)

 

 

Kilka postów wyżej pisaliście o napisie LE i okienku daty to tylko taka zabawa nie grafika ale pewnie troszkę bliżej przy tym mechanizmie:

 

JB509aT.jpg

 

Co do "LE", to podoba mi się. Natomiast, okienko daty powinno stykać się z niebieskim ringiem.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta Miyota jest już postanowiona? Na rynku na pewno są też inne mechanizmy i konkurencja może mieć coś lepszego do zaoferowania. Nie wiem, Casio, Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.