Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny zegarek się Nam szykuje :) Do tego nawet w powiększeniu tak naprawdę nie widać różnicy w rozmieszczeniu tarczek przy obu mechanizmach, a w normalnej skali będzie to jeszcze mniej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli taki wyjdzie w samplu to piszę się na jedną szt.

na chwilę obecną rewelka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz należy wybrać mechanizm - znawcy tematu proszeni o wskazywanie plusów i minusów jednego i drugiego aby wybrać lepszy. Aha, no i jak będzie wyglądał cena z jednym lub drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!:)

 

Po wprowadzeniu podziałki 1/5s być może nie trzeba będzie wydłużać wskazówki sekundowej. Tylko wtedy chyba odpadają nakładane indeksy z 3 i 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie lepiej VK 64, moim zdaniem wyszedł genialny zegarek do "codziennej orki"

 

QV gratululuje samozaparcia i kreatywności!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba!

Mechanizm oczywiscie VK 64.

 

Wydluzylbym wskazowke sekundowa tak aby dotykala ringu z podzialka minutowa.

 

Oprocz tego fajnie byloby zobaczyc profil koperty :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój Chińczyk jest podejrzany bo jakiś taki rzetelny...mi się wydaje i poinformował mnie, że mechanizm VK64 ma więcej plastikowych elementów konstrukcyjnych niż Miyota. Jest też nieco tańszy.

Nie wiem na ile te plastikowe elementy mają wpływ na trwałość...w Valjoux 7750 w podstawowych wersjach ponoć także siedzą plastikowe elementy.

 

Na pewno VK64 jest dla nas lepszy bo wielkosciowo fajniej pasuje i ma płynącą sekundę ale jak widac na grafikach Miyota też może wyglądać znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie projekt z VK 64!

 

Ujmując analitycznie...

 

Argumenty za:

1. tarczki szerzej rozstawione na tarczy, dzięki czemu lepiej wyglądają na trapezach,

2. większy datownik bez nakładanego indeksu na 6tej,

3. płynący sekundnik chronografu.

 

Do poprawy:

1. dłuższy sekundnik chronografu (powinien stykać się z niebieskim ringiem),

2. drobniejsza podziałka sekundowa na niebieskim ringu,

3. na tarcze 24godzinnej skrócenie poszczególnych linii podziałki poza 24, 6, 12 i 18, których linie należy pogrubić, tak jak na tarcze minutowej pogrubione są linie odpowiadające każdej 10tej minucie,

4. litera "H" w napisie "HERITAGE".

 

Ogólnie jest bardzo dobrze, a co dodatkowo cieszy - super tempo pracy.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby pozbyć się tych głównych malowanych indeksów ? i te nakładane wkomponować w tą podziałkę ? dodatkowy ring to zawsze rozjazd w odwzorowaniu (zwłaszcza, jeżeli będą to robili Chińczycy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV gratululuje samozaparcia i kreatywności!

 

+1 :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze uwagi do indeksów w przypadku wyboru VK 64:

na 12-tej należy indeks skrócić a na 3 i 9 wogóle zrezygnować.

Poza tym projekt wyszedł SUPER!


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdyby pozbyć się tych głównych malowanych indeksów ? i te nakładane wkomponować w tą podziałkę ? dodatkowy ring to zawsze rozjazd w odwzorowaniu (zwłaszcza, jeżeli będą to robili Chińczycy)

 

Myślę, że to zły pomysł. Malowane, pomarańczowe indeksy ożywiają tarczę. Jeśli się ich pozbędziemy będzie za mało pomarańczowego na tarczy :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój Chińczyk jest podejrzany bo jakiś taki rzetelny...mi się wydaje i poinformował mnie, że mechanizm VK64 ma więcej plastikowych elementów konstrukcyjnych niż Miyota. Jest też nieco tańszy.

Nie wiem na ile te plastikowe elementy mają wpływ na trwałość...w Valjoux 7750 w podstawowych wersjach ponoć także siedzą plastikowe elementy.

 

Na pewno VK64 jest dla nas lepszy bo wielkosciowo fajniej pasuje i ma płynącą sekundę ale jak widac na grafikach Miyota też może wyglądać znośnie.

 

Tylko żeby się nie okazało, że jak wybierzemy ten VK64 to przez te plastikowe elementy okaże się malo trwały i szybciutko odłożymy Nasze zegarki do szuflad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze uwagi do indeksów w przypadku wyboru VK 64:

na 12-tej należy indeks skrócić a na 3 i 9 wogóle zrezygnować.

 

Ja bym z kolei zostawił tak, jak jest.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zły pomysł. Malowane, pomarańczowe indeksy ożywiają tarczę. Jeśli się ich pozbędziemy będzie za mało pomarańczowego na tarczy :)

 

Też tak uważa, te pomarańczoww akcenty dodają zegarkowi wyrazistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki każdy sobie może pobrać i poprzerabiać to co uważa za stosowne i pokazać nam efekt. Potem zbiorę uwagi i wyślę do poprawy Chińczykowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie projekt z VK 64!

 

Ujmując analitycznie...

 

Argumenty za:

1. tarczki szerzej rozstawione na tarczy, dzięki czemu lepiej wyglądają na trapezach

2. większy datownik bez nakładanego indeksu na 6tej

3. płynący sekundnik chronografu

 

Do poprawy:

1. dłuższy sekundnik chronografu (powinien stykać się z niebieskim ringiem)

2. drobniejsza podziałka sekundowa na niebieskim ringu

3. na tarcze 24godzinnej skrócenie poszczególnych linii podziałki poza 24, 6, 12 i 18, których linie należy pogrubić, tak jak na tarcze minutowej pogrubione są linie odpowiadające każdej 10tej minucie.

 

Ogólnie jest bardzo dobrze, a co dodatkowo cieszy - super tempo pracy.

 

Prawie we wszystkim się zgadzam:) ale drobniejszą podziałkę zrobiłbym tak jak w Tudorze, czyli to co jest zostawić a od środka dodać jeszcze niebieski ring z podziałką 1/5s wtedy wskazówka sekundnika będzie do niej dosięgać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zły pomysł. Malowane, pomarańczowe indeksy ożywiają tarczę. Jeśli się ich pozbędziemy będzie za mało pomarańczowego na tarczy :)

nie chodzi mi o kolory tylko o odwzorowanie,

w Seiko jakie miałem z taką konstrukcją nigdy nie było idealnie

jeżeli ktoś nie wie o co mi chodzi prawie dobrym przykładem może być Seiko Monster - nakładane indeksy wcięte są w pierścień/ring sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki każdy sobie może pobrać i poprzerabiać to co uważa za stosowne i pokazać nam efekt. Potem zbiorę uwagi i wyślę do poprawy Chińczykowi.

 

Bardzo dobry pomysł. Może też umówimy się na jakiś termin (najlepiej, gdyby QV wskazał), do którego takie uwagi należy przedstawiać, żeby uniknąć nieporozumień.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, jak już wcześniej wspomniano parę rzeczy do poprawy ale jak na tak krótki czas to jest dobrze.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że sekundnik powinien być dłuższy. Trzeba przywrócić też podziałkę 1/5s na tarczy i zobaczyć czy to nie popsuje efektu. Co do totalizatora 24h, to tak jak ktoś pisał, skróciłbym wszystkie indeksy poza 24, 6, 12, i 18. Dodatkowo liczba 06 mi się nie podoba. Nie lepiej po prostu 6? Czy w wogół datownika będzie jakieś wykończenie? Ramka jakaś albo coś? wygląda jakby czegoś tam brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dać kolorek niebieski wokół datownika, malowaną rameczkę jak w Tudorze. Można także na bogato chromowane okienko....ale nie wiem czy nie za dużo nawydziwiamy ! Czasami za dużo smaczków nie wpływa korzystnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczba 06 mi się nie podoba. Nie lepiej po prostu 6? Czy w wogół datownika będzie jakieś wykończenie? Ramka jakaś albo coś? wygląda jakby czegoś tam brakowało.

 

Zgadzam się. Samo 6 będzie lepiej.

 

 

Można dać kolorek niebieski wokół datownika, malowaną rameczkę jak w Tudorze.

 

Malowana, niebieska ramka wokół datownika to świetny pomysł.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka będzie grubość zegarka? Może dałoby się pokombinować z jakąś większą koronką, albo zrobić taką jak w Porsche?:080fa63f1aa67668.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dać kolorek niebieski wokół datownika, malowaną rameczkę jak w Tudorze. Można także na bogato chromowane okienko....ale nie wiem czy nie za dużo nawydziwiamy ! Czasami za dużo smaczków nie wpływa korzystnie.

 

ramka to super pomysł


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.