Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli okienko daty ma być tak "wysoko" to może pod nią też dać indeks?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ST-19 pytałem raczej z ciekawości. w tym projekcie bedzie kwarc.

 

Co do ceny mogę wam tylko powiedzieć że sam mechanizm ST-19 jest droższy niż cały zegarek w kwarcu.

Ale cena i tak jest atrakcyjna biorąc pod uwagę ile kosztuje np. ETA Valjoux 7750

 

Wiadomo, ten projekt to kwarc i tego sie trzymamy. Ale mysle, ze byloby super gdybys kiedys w przyszlosci chcial podjac sie drugiego projektu z werkiem mechanicznym. Ceny zegarkow z St-19 oscyluja w granicach 200 - 400 dolarow. Mysle, ze udalo by sie cos zrobic w tej cenie na naszym podworku i zebrac wystarczajaca ilosc chetnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już poważna sprawa. Tak jak już pisałem ST-19 trzeba by było na miejscu u nas rozłożyć na czynniki pierwsze i "poprawić" .

Jeśli sami Chińczycy podchodzą do tego werku z ostrożnością to " wiedz, że coś się dzieje !!" :D

Mogło by się okazać że dostawałbym zwroty i ugotowałbym się tylko z tym projektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sami Chińczycy podchodzą do tego werku z ostrożnością to " wiedz, że coś się dzieje !!" :D

 

:D


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Trochę mi się zaległości narobiło w wątku, bo strzelacie postami jak z karabinu. Ale:

 

Ta Autavia w barwach Tudora będzie miażdżyć :D

 

1428.jpg

 

+miliard!!!

Moim zdaniem w takiej wersji, z wąskim tachometrem, wygląda przerewelacyjnie. Wrzucić do tego wiadome kolorki i urywa suty przy samych kostkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko poszukałem co ma do zaoferowania Seiko Instruments.

 

Mechanizm VK64 - układ taki sam jak w Miyocie OS21, czyli mała tarcza minutowa po lewej, 24 godzinowa po prawej, data na dole. Różnica jest natomiast w odległościach tych elementów od środka. W SII małe tarczki są oddalone o 7,5mm od środka, w Miyocie 6,8mm. Odległość do górnej krawędzi okienka daty - SII VK64 1,02cm, Miyota 0,895cm. Większa odległość elementów od środka wydaje się na razie sporą korzyścią.

 

Załączam specyfikacje techniczne dla zainteresowanych:

SII VK64 http://www.timemodule.com/sii/pdf/vk64a_SS.pdf

Miyota OS21 http://www.citizen.co.jp/miyota_mvt/download/pdf/draw_0S21.pdf http://www.citizen.co.jp/miyota_mvt/download/pdf/spec_0S21.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VK64 jest stosowany jako gorszy mechanizm przez Chińczyków względem Miyoty. Ale trzeba by poszukać konkretnych opinii.

 

Natomiast większy rozrzut liczników i okna daty zdecydowanie nam pasuje !!

 

VK64 jest większy głównie dlatego aby tarcze chrono sensownie wyglądały w zegarkach modowych, dużych których w Chinach produkuje się najwięcej.

 

Miyota dobrze wygląda generalnie w zegarkach do 40mm. Chociaż i u nas w galeriach pełno zegarków większych na tym werku ale czasami wyglądają komicznie poprzez właśnie skupienie tarcz chrono w centralnej czesci tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wąskiego bezela...moim zdaniem nie ma jaj ! :-) ...taki "pizdusiowaty" przepraszam za sformułowanie . Dodatkowo wąski bezel to większa tarcza a większa tarcza to ZUO!! w naszej sytuacji gdzie chcemy aby liczniki chrono znajdowały się bliżej krawędzi tarczy. Dobrze mówię ?? :-)

 

Tak wygląda prawdziwe Mięcho !!! ( ubierzcie śliniaki :P ) :

 

http://orologi.forumfree.it/?t=63395300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizdusiowaty czy nie, gruby bezel wygląda w naszej wersji beznadziejnie. Wąski bezel z małymi cyframi będzie dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizdusiowaty czy nie, gruby bezel wygląda w naszej wersji beznadziejnie. Wąski bezel z małymi cyframi będzie dużo lepszy.

 

A ja z kolei uważam, ze w przypadku naszego projektu (zewnętrzny tachymetr na bezelu) szerszy jest lepszy, zwłaszcza ze zmniejsza tarcze i w ten sposób przybliża tarczki do zewnętrznego ringu.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu swoją opinię wyraziłem. Nie chcę bezela jak w Omedze Speedmaster.

Czcionka na bezelu być może się zmieni ale jego wymiary są zdecydowanie bardziej Vintage/Heritage . Późniejsza wersja re-edycja z wąskim bezelem pozuje na eleganta....a mi się to nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okienko daty ma być tak "wysoko" to może pod nią też dać indeks?

 

2dMEi5N.jpg

 

To co podał Sfrog odnośnie wielkości mechanizmu dlatego KamilZlg podniosłem. Dorian teraz z indeksem poniżej datownika.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wąskiego bezela...moim zdaniem nie ma jaj ! :-) ...taki "pizdusiowaty" przepraszam za sformułowanie . Dodatkowo wąski bezel to większa tarcza a większa tarcza to ZUO!! w naszej sytuacji gdzie chcemy aby liczniki chrono znajdowały się bliżej krawędzi tarczy. Dobrze mówię ?? :-)

 

Tak wygląda prawdziwe Mięcho !!! ( ubierzcie śliniaki :P ) :

 

http://orologi.forum....it/?t=63395300

 

Genialna jest ta koperta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mechanizm VK64 w kopercie 42mm ( weźcie pod uwagę że u nas dochodzi jeszcze bezel któru trochę miejsca zajmie )

 

VK64-3355852.jpg

 

Ruscy za tego kwarca chcą 1200zl :P ..swoją drogą ładny :-)

 

Poniżej Miyota os21, koperta także 42mm:

 

TRIWA_NEVIL_DIAL1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

2dMEi5N.jpg

 

To co podał Sfrog odnośnie wielkości mechanizmu dlatego KamilZlg podniosłem. Dorian teraz z indeksem poniżej datownika.

 

Rozumiem. Przegapilem. Masz racje. Powinien być indeks na 6.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej Miyota os21, koperta także 42mm:

 

TRIWA_NEVIL_DIAL1.jpg

To nie najlepiej wygląda. :(

 

2dMEi5N.jpg

 

To co podał Sfrog odnośnie wielkości mechanizmu dlatego KamilZlg podniosłem. Dorian teraz z indeksem poniżej datownika.

Super. Właśnie o to mi chodziło. Teraz jest o wiele lepiej.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wąskiego bezela...moim zdaniem nie ma jaj ! :-) ...taki "pizdusiowaty" przepraszam za sformułowanie . Dodatkowo wąski bezel to większa tarcza a większa tarcza to ZUO!! w naszej sytuacji gdzie chcemy aby liczniki chrono znajdowały się bliżej krawędzi tarczy. Dobrze mówię ?? :-)

 

Tak wygląda prawdziwe Mięcho !!! ( ubierzcie śliniaki :P ) :

 

http://orologi.forum....it/?t=63395300

Zaśliniłem się cały!

Fajny jest!


Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda mechanizm VK64 w kopercie 42mm ( weźcie pod uwagę że u nas dochodzi jeszcze bezel któru trochę miejsca zajmie )

 

VK64-3355852.jpg

 

 

Wygląda nieźle i znacznie lepiej niż ten drugi. A to niby tylko 1,4mm różnicy odległości. Jeśli dojdzie dość gruby bezel, do tego wewnętrzny ring, co wymusi mniejsze tarczki. Mniejsze tarcze będą dalej od siebie i może to już przyzwoicie wyglądać. Przydałby się już dobry rysunek koncepcyjny w skali. Bez bajerów, czcionek, kolorów - rysunek techniczny pokazujący proporcje zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle i znacznie lepiej niż ten drugi. A to niby tylko 1,4mm różnicy odległości. Jeśli dojdzie dość gruby bezel, do tego wewnętrzny ring, co wymusi mniejsze tarczki. Mniejsze tarcze będą dalej od siebie i może to już przyzwoicie wyglądać. Przydałby się już dobry rysunek koncepcyjny w skali. Bez bajerów, czcionek, kolorów - rysunek techniczny pokazujący proporcje zegarka.

 

Zgadzam się. Pytanie, jakie są opinie o tym mechanizmie? Ma ktoś zegarki z takim?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ruscy wkładają do swoich chrono z mineralnym szkłem ! i kasują 1200zl to chyba nie są to złe mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, należy wziąć pod uwagę bardzo dużą średnicę totalizatorów w tym zegarku. Gdyby je zmniejszyć, np. o 2mm zegarek wyglądałby bardziej proporcjonalnie.

 

TRIWA_NEVIL_DIAL1.jpg


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mechanizmem SII VK64, zegarek będzie wyglądał lepiej moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mechanizmem SII VK64, zegarek będzie wyglądał lepiej moim zdaniem.

W OS21 można zrobić większe totalizatory bo będzie więcej miejsca na tarczy jak środki są bliżej osi godzinowej :rolleyes: Co kto lubi, mechanizmu nie widać, ja tam wolę Miyotę. Jakieś takie większe zaufanie mam (mam chrono citizena co ma już chyba ponad 10 lat, wiele przeszedł i dalej działa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nieciekawie wygląda sprawa z tym mechanizmem, VK64 bardziej by odpowiadał. QV ta autavia bardzo ładna.

Tak nieśmiało zaproponuję żeby ten niebieski w naszym projekcie trochę ciemniejszy był.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.