Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

o coś takiego mi chodziło z tymi indeksami - wkomponowane w sekundy, ładnie twoje zdjęcie to obrazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka będzie grubość zegarka?

 

Dobre pytanie. Jaka będzie?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji te ramki subtarczek jeśli da się w tym budżecie.


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o coś takiego mi chodziło z tymi indeksami - wkomponowane w sekundy, ładnie twoje zdjęcie to obrazuje

 

Wygląda to także fajnie ale wtedy pozbędziemy się pomarańczu na obwodzie i zostanie nam już naprawdę nie wiele akcentów pomarańczowych.

Trzeba się zdecydować na którąś opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można węższe nakładane nałożyć na pomarańczową malowaną podstawę - znowu posłużę się przykładem Monstera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Samo 6 będzie lepiej.

 

 

 

 

 

A według mnie nie. Nie będzie symetrycznie względem 18stki.

 

Pomysł z 06 jest mój autorski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to także fajnie ale wtedy pozbędziemy się pomarańczu na obwodzie i zostanie nam już naprawdę nie wiele akcentów pomarańczowych.

Trzeba się zdecydować na którąś opcję.

 

Cały projekt opiera się na dwóch podstawowych założeniach: design vintage i połączenie trzech kolorów. Jeśli wyrugujemy najbardziej charakterystyczny kolor z tarczy, to podkopiemy podstawowe założenia.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej już pisałem, mimo, że ktoś to niezbyt ładnie "zjechał", to pod napisem Heritage Chrono, dodałbym jeszcze ten Limited Edition. W końcu tak jest w rzeczywistości i wg mnie należy to zaakcentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub końce nakładanych od środka tarczy zakończyć pomarańczem - najlepiej pomarańczową superluminową tak jak w Seiko Sarb035 zakończone są "fosforem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A według mnie nie. Nie będzie symetrycznie względem 18stki.

 

Pomysł z 06 jest mój autorski.

 

Niech zostanie w takim układzie 06, żeby było bardziej symetrycznie. Może będzie to lepiej wyglądało po zmianie podziałki w tej tarczce. Wtedy zrobi się tam więcej przestrzeni i będzie to wyglądało lepiej.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pomysł aby 150tkę na tachymetrze zrobić pomarańczową. Jako że limitacja będzie 150 :-) Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pomysł aby 150tkę na tachymetrze zrobić pomarańczową. Jako że limitacja będzie 150 :-) Co o tym myślicie ?

Mysle, ze to fajny akcent :)

 

BTW, czy mozesz zdradzic w jakim wariancie kolorystycznym bedzie pozostale 150 egzemplarzy? :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub końce nakładanych od środka tarczy zakończyć pomarańczem - najlepiej pomarańczową superluminową tak jak w Seiko Sarb035 zakończone są "fosforem"

 

Pokomplikowalibyśmy Chińczykowi sprawę jak cholera :D . Weź to później wszystko ręcznie równo ponakładaj aby wszędzie było tak samo.

Nie ryzykowałbym. Krzywo potrafią to ponakładać nawet szwajcarzy w zegarkach za kilka tysiecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, choć tak naprawdę czepiamy się teraz szczegółów bo zegarek już teraz fajnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomarańczowy to prędzej napis tachymeter, ta 150 ani nie jest wycentrowana z żadnym indeksem (bo być nie może) ani nie jest prędkością graniczną na naszych szczątkach autostrad :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pomysł aby 150tkę na tachymetrze zrobić pomarańczową. Jako że limitacja będzie 150 :-) Co o tym myślicie ?

 

Świetny pomysł!

 

Jak wcześniej już pisałem, mimo, że ktoś to niezbyt ładnie "zjechał", to pod napisem Heritage Chrono, dodałbym jeszcze ten Limited Edition. W końcu tak jest w rzeczywistości i wg mnie należy to zaakcentować.

 

W tym kontekście może nie warto rezygnować z "Limited Edition" albo "LE" na tarczy...


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywo potrafią to ponakładać nawet szwajcarzy w zegarkach za kilka tysiecy.

czyli ze swojego bogatego doświadczenia wiesz o czym piszę

ja się nie upieram przy indeksach wkomponowanych w sekundy, ale wiemy jak to pewnie im wyjdzie - jakiś rozjazd zawsze będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest pomysł aby 150tkę na tachymetrze zrobić pomarańczową. Jako że limitacja będzie 150 :-) Co o tym myślicie ?

 

 

+1

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym dodal napis "Limited Edition". Caly czas jest na tarczy wystarczajaco miejsce. I rozumiem zegarki beda numerowane na deklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wydrukowac sobie ten projekt w kolorze w skali 1:1. Wyglada fantastycznie :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dłuższa wskazówka chrono

- zmniejszone indeksy na 24h

- ERITAGE --> HERITAGE :P

- 150

 

vuvmrcyuc48j.jpg


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cacy, ale mi się ta 150tka nie podoba (zakłóca spójność)

próbujecie z pomarańczowym napisem tachymeter czy nie ma sensu ?

 

jednocześnie ciekawi mnie czy podziałka tachymeter będzie żłobiona czy tylko malowana ?

wklęsłe białe indeksy na podziałce wyglądałby bardzo ciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ze swojego bogatego doświadczenia wiesz o czym piszę

ja się nie upieram przy indeksach wkomponowanych w sekundy, ale wiemy jak to pewnie im wyjdzie - jakiś rozjazd zawsze będzie

 

Masz rację, że jest ryzyko nierównego nałożenia indeksów względem pomarańczowych linii. Pytanie, czy nałożenie indeksów na te linie, tak jak w Monsterze, załatwi sprawę. Jak myślicie?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie równowagą dla 150 są dwa ćwierćokręgi na lewym totalizatorze. ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.