Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No można, ale tak jak jest chyba lepiej wygląda.

 

Ja też uważam, że trójkąt wygląda lepiej.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło - i już nie ma co za dużo kombinować

choć faktycznie małe wskazówki lepiej jak by były proste

wskazówka sekundnika do pomarańczowego indeksu i mucha nie siada ;)

jak co to pisze sie na dwie sztuki

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1, powinny byc w pewnym sensie miniaturkami dużych wskazówek godzinowej i minutowej.

 

W zupełności się zgadzam.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest, kurcze szkoda tylko że zostały te niebieskie pola na subtarczach, trochę za bardzo Tudorowo jest, zwykłe okrągłe były by lepsze, mniej kontrowersyjne. Choć i tak jest bomba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi ktoś tą drobną podziałkę pomiędzy tymi większymi kreskami ? Po 4 kreski. A tam gdzie wypada pomarańczowy kwadracik, po 3 kreski z każdej strony. Kreseczki połowę chudsze i połowę krótsze od kresek sekundowych.

 

Ja nie dam rady :-(

Krzywo, w paincie, i zrobiłem połowę, bo na więcej mi cierpliwości nie starczyło, ale daje nam to pewien pogląd jak to będzie wyglądało. Moim zdaniem ok, ale uważam, że trzeba odchudzić pomarańczowe indeksy, tak żeby zmieściły się wszystkie wskazania 1/5. Odchudzenie będzie niewielkie, a jednak taki niuans sprawi, że ta podziałka będzie bardziej precyzyjna i z sensem.

 

EDIT: niżej to lepiej wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno się skapowałem, że dorabiam podziałkę nie do tego rendera, więc tarcze są trochę inne:/ no ale porównać podziałki można:)

post-58018-0-79690700-1368545636_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest, kurcze szkoda tylko że zostały te niebieskie pola na subtarczach, trochę za bardzo Tudorowo jest, zwykłe okrągłe były by lepsze, mniej kontrowersyjne. Choć i tak jest bomba :)

Dokładnie. Jedyny minus tego zegarka, to to, że za bardzo przypomina wciąż Tudora. I takim polem zapalnym są te subtarcze w formie trapezu - element charakterystyczny dla tego modelu. Jakby to wyeliminować, to by była bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. Jestem za, wchodzę. I 150 na pomaranczowo byłaby ok.

 

PS Czy propozycja ceny wzięła się stąd : D -

 

Ehhhhh szkoda...Bo szykował się ciekawy zegar :(

Cóż żyjemy na zielonej wyspie Donalda Tuska gdzie "tubylców" bardziej stać na zegar za 380zł niż za 4500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by miała być podziałka to jedynie ta z lewej którą pokazał kolega lenio

Choć osobiście uważam że podziałka w ogólę nie jest potrzeba bez niej jest lepiej - "czyściej" na tarczy

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by miała być podziałka to jedynie ta z lewej którą pokazał kolega lenio

Choć osobiście uważam że podziałka w ogólę nie jest potrzeba bez niej jest lepiej - "czyściej" na tarczy

 

Pozdrawiam

Też tak sądzę, ale wtedy nie ma potrzeby brać mechanizmu z płynącym chrono. A skoro już bierzemy taki mechanizm, to lepiej zrobić dokładną podziałkę - czyli z odchudzeniem pomarańczowych indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie też programu graficznego nie mam ale na szybko napis tachymetr na pomarańczowo i dodatkowo ramka trójkąta na 12, dodatkowo napis Limited i uważam że czcionka użyta do nazwy przez QV była lepsza dlatego jej użyłem:

 

i2P8KxO.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie róbmy dyskoteki, te pomarańczowe wstawki na bezelu są niepotrzebne zupełnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest, kurcze szkoda tylko że zostały te niebieskie pola na subtarczach, trochę za bardzo Tudorowo jest, zwykłe okrągłe były by lepsze, mniej kontrowersyjne. Choć i tak jest bomba :)

 

To znowu ktoś by narzekał że za bardzo podobny do Hamiltona Pan Europ . Wiadomo skojarzenia będą jednoznaczne...ale nie przesadzajmy nikt nie ma patentu na figury geometryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno się skapowałem, że dorabiam podziałkę nie do tego rendera, więc tarcze są trochę inne:/ no ale porównać podziałki można:)

 

O takiej podzialce myślałem. Pomarańczowy napis tachymeter i ramka wokół trójkąta na bezelu super! Przede wszystkim jednak napis limited edition mi sie podoba.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie róbmy dyskoteki, te pomarańczowe wstawki na bezelu są niepotrzebne zupełnie

 

Może i masz rację ale kilka osób o tym wspomniało więc można się wypowiedzieć. Poprawiłem trójkąt na 12 cały na pomarańcz i jak ktoś mówił zabrałem indeksy z 3 i 9. Nie trzeba akceptować a porównać można:

 

QXWD0Af.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno się skapowałem, że dorabiam podziałkę nie do tego rendera, więc tarcze są trochę inne:/ no ale porównać podziałki można:)

 

Lenio, wklejaj proszę grafiki na zewnętrzny hosting np. imageshack.com

 

Bo forumowy mechanizm wrzucania zdjęć masakruje jakość tak że wszystko się zlewa.

Powiększyłem sobie to co zrobiłeś i jest według mnie super !! Chodź ja bym jeszcze spróbował z tą mniejszą podziałką przyklejoną do zewnętrznej strony niebieskiej obwódki. I wtedy wskazówkę chrono lekko wydłużył tak aby stykała się z nimi na niebieskim polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może i masz rację ale kilka osób o tym wspomniało więc można się wypowiedzieć. Poprawiłem trójkąt na 12 cały na pomarańcz i jak ktoś mówił zabrałem indeksy z 3 i 9. Nie trzeba akceptować a porównać można:

 

QXWD0Af.jpg

 

Moim zdaniem, bez tych indeksów słabo. Podobnie, bardziej podoba mi sie jasny trójkąt w ramce.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić trójkąty - po prostu przedłużyć niebieskie pola aż do osi zegarka?

A jeśli zostawiamy romby to proponuję je poprawić tak, żeby linia pionowa kończąca niebieskie pole była w takiej odległości od osi subtarczek, jak linie skośne. Czyli po prostu skrócić trochę pola niebieskie dla zachowania harmonii.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam trójkąt w ramce również mi się bardziej podoba ale tak dla porównania wrzuciłem. I myślę że sam napis jest bardziej proporcjonalny niż ten grafika.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt nie ma patentu na figury geometryczne.

Nie wiemy co Apple kombinuje... (sorry musiałem :))

 

Podziałka wygląda nienagannie. Kolorowe wstawki na bezelu mnie się podobają, jak ich nie będzie krzywda nikomu się nie stanie.

Istnieje możliwość pokazania go z boku? Głównie zależy mi żeby wiedzieć jak wysoki będzie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie padło już kilka razy, ale nie ma odp, wiec chyba nikt jeszcze nie wie.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jaki wysoki będzie bo tego nie ustaliliśmy :D . Ale stosując mechanizm kwarcowy wiadome jest że możemy zrobić dosyć cienki zegarek. Mechaniczne chrono z reguły są grube ze względu na skomplikowaną budowę.

 

Ale najlepiej by chyba było zachować proporcje Autavii :

 

72322802.jpg

 

98528806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błagam, tylko nie trzy ringi - to nie władca pierścienia

ja bym zostawił tą dokładną między nakładanymi indeksami i pozbył się drugiego pierścienia z pomarańczowymi, czyli to o czym wspominałem na 36 stronie

pomarańczowy TACH świetny, ale bez 150 i już na pewno bez pomarańczowego trójkąta bo choinka wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenio, wklejaj proszę grafiki na zewnętrzny hosting np. imageshack.com

 

Bo forumowy mechanizm wrzucania zdjęć masakruje jakość tak że wszystko się zlewa.

Powiększyłem sobie to co zrobiłeś i jest według mnie super !! Chodź ja bym jeszcze spróbował z tą mniejszą podziałką przyklejoną do zewnętrznej strony niebieskiej obwódki. I wtedy wskazówkę chrono lekko wydłużył tak aby stykała się z nimi na niebieskim polu.

 

OK, to raz jeszcze porównanie plus alternatywa indeksów rodem z autivii (jeżeli coś takiego się da i nie podniesie to za bardzo kosztów).

porownanies.jpg

alterv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zaczynamy juz chyba lekko wydziwiać , i tak każdemu sie nie dogodzi

Nie wiem ale po za wskazówkami nie ma już chyba co poprawiać

 

pierwszy z lewej dla mnie kompletny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.