Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle, że Omega zostawiajac ceny moglaby dużo na tym zyskać bo Rolexa to już niewielu będzie w Polsce kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich cenach Rolexa w PL można polubić Omegę ...

Nie znacie Panowie jakiegoś fajnego, tańszego hobby ; )

Można zbierać grzyby w lesie , ale sezon troche krótki :)

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem tego fenomenu grzybobrania poza tym mam już jedno niepraktyczne hobby z krótkim sezonem ...ale dzięki za kreatywność ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem tego fenomenu grzybobrania poza tym mam już jedno niepraktyczne hobby z krótkim sezonem ...ale dzięki za kreatywność ; )

Szukałeś tańszego hobby , więc .... :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zbierać grzyby w lesie , ale sezon troche krótki :)

 

Ty stary twardziel proponujesz sport dla zgredów?  ^_^  :D

 

Spodziewałem się, ze zaproponujesz pływanie w otwartych akwenach przez cały rok lub przygotowania do Ironmana  B) (chociaż znam jednego gościa co zrobił Ironmana bez przygotowania, a kilka tygodni później 48h rajd rowerowy ze Szcecina na Bieszczady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega proponował nie dla siebie...taki protekcjonalizm połączony z ironią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze chyba jest bieganie - kupisz buty, koszulkę i jakieś gacie w Lidlu, wydasz 300 zł., a biegać możesz na okrągło... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, bieganie to nie hobby chyba że mówisz o zwiedzaniu świata z maratonu na maraton. Ale to noże to ciekawa alternatywa , i jaka praktyczna ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega proponował nie dla siebie...taki protekcjonalizm połączony z ironią

Absolutnie nie chciałem nikogo urazić .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info. Ehhh, co za chora sytuacja.

 

https://www.uhrinstinkt.de/rolex-submariner-date-116610-lv.html?c=1766- nieco ponad 31 tys.

https://www.uhrinstinkt.de/rolex-gmt-master-ii-116710-blnr.html?c=1766- 33,5 tys.

 

Nawet jadąc tam osobiście po odbiór i tak wyjdzie taniej, a jeszcze można sobie wycieczkę krajoznawczą zrobić.

Mam pytanko. Kupowałeś może w tym sklepie? Sprawdzony sprzedawca?

A może ktoś z forumowiczów kupował w tym uhrinstinkt.de?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest Polska, tutaj nawet pierdnięcie renifera w Laponii jest odbierane jako powód do podnoszenia cen.

W drugą stronę rynek albo nie reaguje wcale albo bardzo powoli :(

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Kupowałeś może w tym sklepie? Sprawdzony sprzedawca?

A może ktoś z forumowiczów kupował w tym uhrinstinkt.de?

 

Osobiście nie, ale jak przejrzałem opinie w necie o nich, to wygląda na to, że są wiarygodni.

 

http://uhrforum.de/haendler-uhrinstinkt-de-vertrauenswert-t73552

https://pl.trustpilot.com/review/www.uhrinstinkt.de

http://www.yelp.com/biz/uhrinstinkt-de-schwabach

 

Ale jeśli ktoś z Was u nich kupował, to niech się nie krępuje tutaj napisać opinii o sklepie :)

 

EDIT: Aha i wygląda na to, że strona jest prowadzona na bieżąco, parę dni temu przeglądałem, to zielony sub kosztował około 29 tys. a GMT 32 tys. także widać, że i tam podwyżkę mieli, no ale nie taką jak u nas. Jak byłem w Warszawie we wrześniu, to w Kruku na Placu Trzech Krzyży widziałem "hulka", cena z metki 31 tys. z groszami. No to jeśli w pół roku to poleciało na 38 tys. to dziękuję, postoję.

Edytowane przez Moretti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat rolex 3135 vs omega 2500?

Z tego co czytałem na zagranicznych forach to można by między nimi postawić znak równości.

Który jest dokładniejszy?

Który jest trwalszy?

Który po prostu lepszy? ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przecież Omega 2500 to nic innego jak Eta 2892-A2, modyfikowana i z Co-Axialem

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca Jacku, cały wychwyt został wymieniony na co-axial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat rolex 3135 vs omega 2500?

Z tego co czytałem na zagranicznych forach to można by między nimi postawić znak równości.

 

Postawiłbym w tym zestawieniu jednak na 3135.

 

Dlatego, że to mechanizm od początku do końca zaprojektowany i wykonany z uwzględnieniem wszystkich jego docelowych elementów składowych.  

 

W przypadku 2500 jest to modyfikacja (idąca na pewne kompromisy) gotowego mechanizmu ETA 2892-A2 (nie zaprojektowanego jednak pod wychwyt współosiowy – brak wystarczającej przestrzeni do optymalnej pracy trójpoziomowego koła wychwytu) polegająca m.in. na wymianie wychwytu kotwicowego na Co-Axial. Skutkiem tej implementacji, w pierwszych wersjach 2500 wystąpiły problemy z poprawnym działaniem mechanizmu i dopiero kolejne wersje ich nie powielały. Także nie można mówić o jednakowej jakości wszystkich mechanizmów 2500.

Optymalne warunki (przestrzeń, odległości pomiędzy elementami) pracy wychwytu Co-Axial zapewnił dopiero, od nowa zaprojektowany 8500. W wychwycie kotwicowym w ETA (zastąpionym przez współosiowy) koło wychwytu pełni dwie funkcje: tworzył połączenie z kołem pośrednim i generuje impuls do balansu. W Co-Axial funkcje te zostały wydzielone i w efekcie koło napędowe przejęło tylko funkcję połączenia z przekładnią zębatą, notabene w efektywniejszy sposób gdyż zwiększono dodatkowo liczbę zębów.            

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie do końca Jacku, cały wychwyt został wymieniony na co-axial.

dlatego napisałem, że modyfikowana i z co-axialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie Panowie, jeszcze wracając do tematu alternatyw. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć o sklepie: http://kraff.pl/? Ogólnie całość wygląda lekko podejrzanie, ceny się nie zmieniają od lata, kiedy na tę stronę natrafiłem (a już wtedy były korzystne), do tego jak sprawdziłem adres na street view, to pokazuje mi jakiś prywatny dom na obrzeżach miasta. Co więcej, kilka stron temu bodajże Karol pisał, że były sytuacje właśnie na Śląsku, że ludzie byli umówieni na odbiór towaru, a kończyło się to pobiciem i kradzieżą pieniędzy. Oczywiście nie feruję wyroków o tym sklepie, bo w Internecie nie widziałem o nim żadnych opinii. Czy ktoś z Was kupował zegarek za ich pośrednictwem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem, że modyfikowana i z co-axialem

 

 

Jasne, czytałem przed Twoją edycją.

 

 

 


O właśnie Panowie, jeszcze wracając do tematu alternatyw. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć o sklepie: http://kraff.pl/? Ogólnie całość wygląda lekko podejrzanie, ceny się nie zmieniają od lata, kiedy na tę stronę natrafiłem (a już wtedy były korzystne), do tego jak sprawdziłem adres na street view, to pokazuje mi jakiś prywatny dom na obrzeżach miasta. Co więcej, kilka stron temu bodajże Karol pisał, że były sytuacje właśnie na Śląsku, że ludzie byli umówieni na odbiór towaru, a kończyło się to pobiciem i kradzieżą pieniędzy. Oczywiście nie feruję wyroków o tym sklepie, bo w Internecie nie widziałem o nim żadnych opinii. Czy ktoś z Was kupował zegarek za ich pośrednictwem?

 

 

Sprzedawca sprawdzony, wiele osób z forum kupowało u niego zegarek. Z tego, co pamiętam pojawił się tylko jeden głos na minus, ktoś pisał, że sprzedał mu zegarek nie do końca nowy (jakiś ML o ile pamiętam).

Nikt Ci jednak nie zagwarantuje, że wszystko będzie idealnie, używaj zdrowego rozsądku.

O cenę pytaj jednak bezpośrednio, bo jest płynna.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no to super, na takie info czekałem. A jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć jak tam wygląda sprawa z gwarancją? Czytając opinie o uhrinstinkt natrafiłem, że pomimo, iż oni nie są AD, to gwarancje i tak karty gwarancyjne przychodzą wypełnione i są honorowane. Wiesz jak to jest w tym przypadku w kontekście Rolexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj u źródła, z różnymi markami może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy dotyczące ML o których wspominał Tomek miał Mikołaj N.

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w dniu dzisiejszym w Kruku SDDS ponad 50K,  a u niezależnego sprzedawcy 34k, czyli ok 20k taniej, :wacko: 

 Cyrk  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.