Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

To ja ciągle męczyłem Karola żeby mi dawał znać jak będzie miał coś ciekawego a On innym się narzucał, dziwne, a myślałem że mnie lubi  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby banowano za zielone Rolki, bo Mariusz - artme też coś ucichł  -_-

Zyje, zyje :D

Nie odzywam sie z Hulkiem, bo nie mam czasu mu robic fot, ktorych sie nie bede wstydzil, ale wezme Twoj niepokoj do serca i postaram sie poprawic B);)

 

ps

A Karola szkoda - mam nadzieje, ze chociaz wczesniej dostal jakies ostrzezenie a nie tak od razu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy swiadomie, to nie wiem. Mnie rowniez na innym forum zdarzylo sie zlamanie regulaminu, gdyz po dluzszej nieobecnosci po powrocie regulamin sie zmienil i o tym nie wiedzialem, ale po ostrzezeniu wytlumaczylem co i jak i mi cofnieto, wiec jesli swiadomie, to tak musi byc, ale jak mowie - ufam, ze najpierw jesli cos nie tak zrobie, to dostane ostrzezenie i tyle - kazdemu sie zdarzyc moze.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o odpowiedzenie mi na pytanie zadane wyżej. (Nie chcę powielać postu).

A konkretnie na które?;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy ? Psują się 500zl i 0,5mln - przedmiot jak każdy inny i nie ma w nim żadnej magi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że tutaj każdy sobie rzepkę skrobie?

Bo ja nie nadążam za tematem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka renoma firmy i taki bubel wypuścili ? Jak często to się trafia w tej marce  ? ja bym na gwarancję oddawał a nie leciał gdzieś prywatnie.

 

 

  

A co to ma do rzeczy ? Psują się 500zl i 0,5mln - przedmiot jak każdy inny i nie ma w nim żadnej magi.

  

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że tutaj każdy sobie rzepkę skrobie?

Bo ja nie nadążam za tematem...

;)

@Burns ma rację, to tylko przedmiot.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam jeżeli było nie zrozumiałe;

Destro napisał ,że fabrycznie nowy sub przyspieszał 14 sekund na dobę.

 

Czy z Waszego doświadczenia (2 lat na forum) możecie powiedzieć ,że był to dziwny przypadek czy zdarza się wypuszczenie tak nie precyzyjnego zegarka w rynek ? 

 

----EDIT---

nie mówimy o zegarku który się zepsuł tylko o fabrycznie nowym...a to wielka różnica Panowie.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rolex znany jest z precyzyjnosci,rzeczony przypadek wymaga profesjonalnej regulacji i tyle, , a nazywanie bublem takiej przypadłosci jest wielce na wyrost.

Regulacja była nieprawidłowa, lub pomiar :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu myśli ze zegarki mechaniczne niczym się nie róznią ( wskazania) od tych z wavecptorem...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez mądrości ludowe...np "chodzić jak szwjacarski zegarek"... i później takie ludzkie dramaty się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle już napisano a nikt nie odpowiedział na moje pytanie zadane do posiadaczy.. miałem wrażenie ,że dotykam sfery zakazanej...i ,że to nie ja mam wygórowane oczekiwania tylko Wy nie wspominacie nigdy o minusach.

 

Nie ,nie jestem tym co ma wygórowane oczekiwania od zwykłych zegarków... Kupiłem pierwszy w życiu mechanik taniej firmy wiedząc (bo zostało to zawarte na stronie producenta) ,że będzie mógł spieszyć się 12-13 sekund na dobę (jak dobrze pamiętam) chciałem wtedy nie przepłacić a zobaczyć czy ogólnie zafascynują mnie zegarki mechaniczne...to było kiedyś.

 

Kupiłem nowego Breitlinga jak chciałem precyzji i mam na prawdę jedną sekundę może mniej szybszego biegu. Chociaż o tym raz wspomniałem już na forum.

 

Rolex de facto to półeczka wyżej, więc nie potrafię zrozumieć takiego niedopatrzenia, zegarmistrz przeoczył ? ktoś go zastępował ?

Panowie, macie napisane 'superlative chronometer officially certified" nie po to by było to tylko grafiką. I nie mówimy o pierwszych starych modelach gdzie był ten napis ,bo były inne warunki technologiczne i inne standardy.

 

Jak wspomniał destro zegarmistrz mu to szybko wyregulował, więc nie była to wada mechanizmu lecz pracy ludzkiej nad tym w końcowym etapie...

 

Pytanie aktualne... i proszę o odpowiedź. Nie czepiam się tylko badam rynek. Rozpatrywałem  jako następny zakup explorera II gmt z białą traczą. Jednak wczoraj widziałem za witryną Ulysse Nardine Marine z niebieską tarczą i wskazówkami nie prorosyjskimi.....no kropka bo będę słodził :)

.

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Każdy Ci już odpwiedział na swój sposób ;)

 

Normalnie, zegarki które szukasz, są w normie "COSC," co oznacza -4/+6 sek, prócz Vintage lub tych bez certyfikatu COSC

Link 1: https://en.wikipedia.org/wiki/COSC(Wiki)

Link 2: http://www.rolex.com/about-rolex/movements.html(Rolex)

 

Także, bez stresu...to że wyszedł od zegarmistrza, jakiegoś, z odchyłką 14 sek, jest bardzo nienormalne i powinno być przez niego poprawione, jednak to nie oznacza że każdy Rolex wychodzi z dramatyczną odchyłką ze sklepu.

 

Mozesz kupić zegarek który się dopiero po noszeniu "ustawia".  W dodatku, zależnie czy go odłożysz na noc, np. na koronce, po przeciwnej stronie lub na deklu, również może wpłynąć na różnicy / odchyłki.

 

Jakbym tak jak ty reagował na te odchyłki, przy tych zegarków które ostatnio kupiłem, to bym już dawno z szedł na zawał :D

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 sekund...piszesz tak jakbys szukal zaczepki :). To naprawde nie jest nic i z tego co kojarze to odchylki dobowe mozna pominac i patrzy sie w ujeciu tygodniowym czy i nawet miesiecznym.

 

Podam ci przyklad: moj zegarek w ciagu 4 tygodni uzytkowania spoznil sie 2 minuty. Nie ustawialem na nowo bo +-2 minuty to bede zyl. Nie zgine od tego. Nie sprawdzalem pozniej przed dlugo odchylki bo jakos mnie przestalo interesowac jaka ona jest :D Czas pokazywal w miare dokladnie wiec po co sie spinac. 6 miesiecy pozniej przy zmianie czasu postanowilem ze ustawie jak juz zmieniam godzine. Ku mojemu zdziwieniu bylo -90 sekund, wiec nadrobil.

 

Takze mozesz sie rozluznic i kupic to na co masz ochote.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awi temat cocs przewertowałem dawno temu.

sateless to był Twój przypadek i głos na TAK (o takie opinie pytałem).

Ale gdybyś miał 14 na dobę to po 4 tygodniach byś miał 6,5 minuty do przodu. Wiem ,że dużo zależy od tego jak jest używany. Jednak +14 jest daleko, daleko poza cosc.

Wasze dotychczasowe głosy (wykluczajac sateless'a) nie brzmią w  kontekście "jak to możliwe ?"...zdziwienia. ^

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

AaaHaa..no to stateless Ci też na to odpowie :)

stateless ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miarowy chód jest ważny, aczkolwiek jak wspominali koledzy istotniejsze od dobowych wahań są różnice w dłuższym ujęciu czasowym.

 

Oddaj zegar jeszcze raz, Panowie z placu Konstytucji robili dla mnie wiele rzeczy i byłem zadowolony. Każdy może mieć też gorszy dzień....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka renoma firmy i taki bubel wypuścili ? Jak często to się trafia w tej marce  ?

 

 

 

Nie pamiętam żeby ktoś opisywał taki problem jak mój.

Poza tym Rolexy z reguły chodzą dokładniej od wymaganej granicy normy COSC.

Edytowane przez destro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.