Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Czarny GMT leży stylistycznie zbyt blisko ikony ( kanibalizacja ? )

?

Możesz coś więcej?

 

 

Dla mnie czarny GMT jest idealnym modelem dla jednozegarkowca.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając SUBa chcę kolorowego GMT i odwrotnie, przy czarnym GMT to wybór SUB czy GMT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez jeździć Ferrari, albo Ferrari oklejonym na złoto z rejestracją K1 ROLEX, jak pewien znany i pobożny krakowski filantrop. Dla mnie to wiocha, ale mnie nie stać to się może lepiej nie będę wypowiadał.

 

Fajne fotki, można się pośmiać.

 

Powiedz mi tylko czy czytałeś ze zrozumień wcześniejsze posty bo wyraźnie zaznaczyłem o jaki złoty zegarek chodzi, wrzuciłem fotę. Wiem i szanuję to, że nie lubisz złotych zegarków ale ja nie mówiłem o obwieszaniu się kilogramami złota czy oklejaniu Ferrari. Wyraźnie to zaznaczyłem a Ty próbujesz na siłę coś udowodnić. Uważam, że zakładając Daytonę z kopertą z różowego złota, z czarnym, ceramicznym bezelem na gumie jest nieporozumieniem porównywać do wieśniackiego hindusa z kg złota na sobie ( może z złotymi zębami  ^_^ ) czy z tym Panem w Ferrari( nie użyję tu słów bo cenzura :) ) - jeżeli nie podoba Ci się ten zegarek,  to wyraź to i nie kupuj ale nie porównuj do osób na zdjęciach, które wrzuciłeś bo to wtedy jest ....obciachowe. 

Możesz mi wierzyć mnie takie obwieszanie, pokazywanie kasy, snobizm też się nie podoba i nie muszę nic nikomu udowadniać ale spójrz na poniższe zdjęcia i stawianie ich w jednej linii dla mnie osobiście jest nieporozumieniem.

Idąc tak w skrajność to może zaraz mam zdjąć obrączkę bo złota a może nie zakładajmy Rolexów bo  wielu kręgach kojarzą się z snobizmem, efekciarstwem czy pychą....

post-99839-0-40192800-1560188486_thumb.jpg

post-99839-0-11628200-1560188611_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nicon cały czas dojrzewa...kiedyś uważał że Rolex to obciach ...dajmy mu kilka lat ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał dokupić Moonwatcha i usuwać konto, ale zrobił nas w trąbę i w zamian zmienił Submarinera na Submarinera Date, czyli jednak krok w tył w kategorii heritage, której zawzięcie bronił :-D Za kilka lat to on już będzie zmieniał Daytonę w żółtym zlocie na wersję Rainbow bezel :-P

 

W ramach edukacyjnych czytam od początku m.in. temat Rolexa. Sam nie jestem bez skazy, ale aż się prosi żeby powyciągać trupy z szafy (deklaracje, poglądy, argumenty) wobec niektórych z kolegów :-D Wszystko się zmienia w czasie :-)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając SUBa chcę kolorowego GMT i odwrotnie, przy czarnym GMT to wybór SUB czy GMT...

Teraz zrozumiałem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał dokupić Moonwatcha i usuwać konto, ale zrobił nas w trąbę i w zamian zmienił Submarinera na Submarinera Date, czyli jednak krok w tył w kategorii heritage, której zawzięcie bronił :-D Za kilka lat to on już będzie zmieniał Daytonę w żółtym zlocie na wersję Rainbow bezel :-P

 

W ramach edukacyjnych czytam od początku m.in. temat Rolexa. Sam nie jestem bez skazy, ale aż się prosi żeby powyciągać trupy z szafy (deklaracje, poglądy, argumenty) wobec niektórych z kolegów :-D Wszystko się zmienia w czasie :-)

Bo człowiek nie krowa...;

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogodzę Was z tym złotem. Jestem nią zachwycony, miałem przyjemność trochę poznać i gdyby nie inwestycja byłaby noszona że hej. 

Bardzo blisko jej do Big Reda i nawet ta  guma  nie zniechęca.

A z noszenia Pepsi; jubilee z easylinkiem kapitalna na upały. Nie wiem czy można to pobić.

Ale co tam. Panowie 4 do przodu, idę na taras i 3xL.

 

 

post-89160-0-15008800-1560200080_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon pozytywny komentarz. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrozumiałem.

Dlatego jakbym kupował suba, to niebieski bikolor:)

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post 1524 z serii usprawiedliwianie kupna złotej Daytony...

 

Podejście w kraju to mamy akurat bardziej cywilizowane i dojrzałe. Arabowie jeszcze do niedawna jeździli na wielbłądach i nagle jak się pojawiła kasa z ropy to się obwieszają złotem jak choinki, mentalność prymitywów. W Europie jak ktoś ma prawdziwe pieniądze to chce zaimponować ludziom ze swojego kręgu, a tutaj złoty Rolek szału nie zrobi. Za to w zacofanych mentalnie regionach chcesz pokazać tym niżej że się dorobiłeś i tutaj złoty zegarek pasuje idealnie, bo się kojarzy plebsowi z bogactwem, jak złote zęby. Stąd ruscy oligarchowie w obklejonych na złoto RR czy hindusi w koszulach ze złota.

 

Wow dawno nie czytałem bardziej rasistowskiej i ignoranckiej wypowiedzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na żywo też świetnie się prezentuje B)

Pogodzę Was z tym złotem. Jestem nią zachwycony, miałem przyjemność trochę poznać i gdyby nie inwestycja byłaby noszona że hej. 

Bardzo blisko jej do Big Reda i nawet ta  guma  nie zniechęca.

A z noszenia Pepsi; jubilee z easylinkiem kapitalna na upały. Nie wiem czy można to pobić.

Ale co tam. Panowie 4 do przodu, idę na taras i 3xL.

hmmm,  myślę co  napisać, żeby znowu mi się nie oberwało :D a na poważnie super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Przeczytałem kilka Twoich postów w których racjonalizujesz sobie zakup złotej Daytony i się trochę niezdrowo zatriggerowałem.

 

Dyskusje w zasadzie we wszystkich wątkach sprowadzają się do racjonalizacji bezsensownych zakupów bezużytecznych przedmiotów za pomocą bezsensownych argumentów, więc nie ma co tego brać do siebie. 

 

 

Widzisz, z tą Daytoną to zakup był trochę zabawny. Przez 2 dni  negocjowałem w Audamarsie R.O. Offshore i nie chodziło tak o kasę jak o zasadę rabatu ^_^ żyłka handlowca wzięła górę. Wyszedłem, byłem już zdecydowany na zakup ale.....przetrzymam ich chwilę - wszedłem do Rolexa i akurat była i wziąłem. A więc nie racjonalizuję zakupu, nie szukam tłumaczenia ale też nie żałuję. Zakup był spontaniczny ale nie z tych, że teraz próbuje szukać uzasadnienia - cieszę się nią i drugi raz postąpiłby tak samo - nie patrz na wszystkich z swojego punktu widzenia :blink: .

 

a co do bezsensownych zakupów to pisałem - "Nie każdy kupuje zegarki z pasji - jak my  :) - racja, gust  i co się komu podoba to jedno ale jak cofniemy się do pytania po co nam zegarek, no bo przecież nie do odmierzania czasu   :lol:, dodatkowych funkcji raczej też nie wykorzystujemy...."  

 

ale czy przez to życie nie jest piękniejsze, mamy pasję, wydajemy kasę nie tylko na to co trzeba, czerpiemy przyjemność, zdobywamy nowe doświadczenie,zawieramy ciekawe znajomości na forum ^_^  czy poprawiamy sobie samopoczucie- ale to przychodzi z wiekiem  ;) 

 

fajna fota i "sikor" też super  ! :) wreszcie coś ciekawego i konstruktywnego z Twojej strony  - żartuję, nie bierz do siebie -  taki humor mi się włączył  ale uczę sie od najlepszych :ph34r: ! - pozdrawiam

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawę to Nicon ma.... rację. Często z innymi pasjonatami mogę dyskutować godzinami odnośnie zakupu danego zegarka, ważyć argumenty za i przeciw. Ale, choćbym się nie wiem nawet jak starał, podczas rozmowy np. z moimi teściami (ludzie z b. praktycznym podejściem do życia) nie przekonam ich że kawałek blachy wart jest kilkadziesiąt tysięcy. Szwagier chałupę postawił systemem gospodarczym kilkanaście lat temu za niewiele więcej. A jak im powiem że owo cudo mechaniki precyzyjnej nigdy nie osiągnie precyzji porządnego kwarca to już w ogóle koniec dyskursu zegarkowego.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawę to Nicon ma.... rację. Często z innymi pasjonatami mogę dyskutować godzinami odnośnie zakupu danego zegarka, ważyć argumenty za i przeciw. Ale, choćbym się nie wiem nawet jak starał, podczas rozmowy np. z moimi teściami (ludzie z b. praktycznym podejściem do życia) nie przekonam ich że kawałek blachy wart jest kilkadziesiąt tysięcy. Szwagier chałupę postawił systemem gospodarczym kilkanaście lat temu za niewiele więcej. A jak im powiem że owo cudo mechaniki precyzyjnej nigdy nie osiągnie precyzji porządnego kwarca to już w ogóle koniec dyskursu zegarkowego.

Zegarki są przewartościowane - po prostu robią nas w balona. Tylko 2 sprawy:

- weźmy pod uwagę dobra luksusowe ( one wszystkie są przewartosciowane - kawałek "szmaty" za średnią krajową czy torebka za roczny zarobek, nie mówiąc o samochodach) a zegarki tego  typu, z pierwszej półki to takie dobra.

- jeżeli dochodzisz do pewnego pułapu ( także mentalnego) i nie zabierasz na ten zegarek z życia codziennego,nie musisz się martwić czy starczy na to czy na tamto a drugie zaczynasz po pewnych przejściach życiowych doceniać, że żyjesz a czas ucieka i coraz bliżej a tam nic nie weźmiemy 

 

to tłumaczy nasze "zakupy" i robimy to z premedytacją ale to fakt, że nie są warte tych pieniędzy nawet w połowie. 

 

Wiele osób powie,że komuś odwaliło kupując taki zegarek i mają poniekąd rację. Dużo zależy od punktu widzenia. Niestety jest to bardzo drogie hobby.

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenach zegarkow to mozna porozmawiac na forum, z kolegami hobbystami, ale z rodzina nigdy ;)

 

Jak ktos jest dociekliwy to niech sobie szuka i sam sprawdza.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cenach zegarkow to mozna porozmawiac na forum, z kolegami hobbystami, ale z rodzina nigdy ;)

 

Jak ktos jest dociekliwy to niech sobie szuka i sam sprawdza.

 

Co racja to racja  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się brzydzę zbieractwem ;).

 

[g]

A tam brzydzić się od razu! ;):D

Trzeba mieć różne zegarki by się nie znudziły! :P

 

Skromna ale uniwersalna trójka w teren, na codzień i do koszuli.

 

post-22413-0-16088600-1560268513_thumb.jpeg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam brzydzić się od razu! ;):D

Trzeba mieć różne zegarki by się nie znudziły! :P

 

Skromna ale uniwersalna trójka w teren, na codzień i do koszuli.

 

attachicon.gif3D31ECD9-D0DE-4722-B272-522D53E3E7B8.jpeg

Super zestaw. Ja tez poszedlem w dwie generacje Subow i takze w wersji No Date + Date (14060m + 116610lv). :) Ten starszy 4-liner to 5513? Co to za Day-Date?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zestaw. Ja tez poszedlem w dwie generacje Subow i takze w wersji No Date + Date (14060m + 116610lv). :) Ten starszy 4-liner to 5513? Co to za Day-Date?

Dzięki Hulka bym też kupił bo jest super ale mierzyłem nowe referencje i to nic dla mnie już nie raz próbowałem się przełamać pożyczałem, nosiłem i nie ma porównania z 16610.

 

A Sub z malowanym indeksami to 1680 bo uważam go za dużo fajniejszego niż 5513 i lubię datę i dość często korzystam z niej.

 

DD to 18039 piękny ale ciężki. :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hulka bym też kupił bo jest super ale mierzyłem nowe referencje i to nic dla mnie już nie raz próbowałem się przełamać pożyczałem, nosiłem i nie ma porównania z 16610.

 

A Sub z malowanym indeksami to 1680 bo uważam go za dużo fajniejszego niż 5513 i lubię datę i dość często korzystam z niej.

 

DD to 18039 piękny ale ciężki. :)

 

Rzeczywiscie - na tym zdjeciu nie zauwazylem w 1680 daty - super zegarek. Ja tez wole Kermita niz Hulk i mozliwe, ze kiedys sobie wymienie. :) Myslisz, ze DD moze splenic role dress watch, w tradycyjnym sensie? Ten 18039 wyglada naprawde swietnie i dla wielu to na pewno lepszy/bardziej elastyczny wybor niz "skromna" Calatrava za podobna cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.