Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
On 3/30/2024 at 3:05 AM, KrysH said:

Coś czuje że w tym roku 40mm Everose będzie wycofany... Albo wejdzie 42mm wersja.

 

A wy macie jakieś typy/predykcje na nowości z Rolexa w tym roku? Co taka cisza w tym temacie, zazwyczaj przed W&W to burza mózgów jest na forum!

 

IMG_8705.thumb.jpeg.00cf2821c983686c95a1f2dbe283f3b1.jpeg


Ten koleś wydaje się mieć ‚inside track’ co do rolex’owych nowości: 

 

A może to tylko żart ;).

Edytowane przez Walezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2024 o 10:56, SzefSzefow napisał(-a):

 

Dam rade 😜

 

To pomóż mi z zakupem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma takie samo insider trading info jak ja. Do tego jego przedwczesny Prima Aprillis byl marnych lotow - nie zadbal nawet o odpowiednio prawdopodobne fejkowe referencje.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Jak często serwisujecie Rolexa. Kupiłem nową sztukę z 2018 i zastanawiam się czy odsyłać na serwis. Zegarek idzie bez odchyleń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o współczesne  modele to w zasadzie zużywa się jedynie lubrykant,  to odbija się na punktualności. Tak więc jeśli chód jest ok to nie musisz wysyłać do serwisu nawet po rekomendowanych 10 latach.

 

Zwróciłbym jedynie uwagę na testy szczelności jeśli pływasz z zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To daytona 

 

IMG_0871.jpeg

IMG_0872.jpeg

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, nixon111 napisał(-a):

 

To pomóż mi z zakupem :)

 

Ale Ty szukasz 69200?

1 godzinę temu, Matt2405 napisał(-a):

Mam do Was pytanie. Jak często serwisujecie Rolexa. Kupiłem nową sztukę z 2018 i zastanawiam się czy odsyłać na serwis. Zegarek idzie bez odchyleń. 

 

Podejdz do jakiegos zegarmistrza zeby wrzucil na przyrzad i zmierzyl aplitude. Bedziesz miec odpowiedz na swoje pytanie 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Rozumiem że zalecany okres serwisowy to 10 lat. Myślałem że 5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Ale Ty szukasz 69200?

 

Podejdz do jakiegos zegarmistrza zeby wrzucil na przyrzad i zmierzyl aplitude. Bedziesz miec odpowiedz na swoje pytanie 😉

 

Nie wiem jaka ref.

Jubilee do obecnego Batmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nixon111 napisał(-a):

 

Nie wiem jaka ref.

Jubilee do obecnego Batmana

 

To ja mam wiedziec jaka ref chcesz? 😅


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

To ja mam wiedziec jaka ref chcesz? 😅

Z pewnością chodzi mu o B20-69200-20-E1


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Z pewnością chodzi mu o B20-69200-20-E1

 

Właśnie Mario taka jak Twoja. Ja nie wiem jaki to ref bo nigdy nie miałem okazji tego namierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, nixon111 napisał(-a):

 

Właśnie Mario taka jak Twoja. Ja nie wiem jaki to ref bo nigdy nie miałem okazji tego namierzyć.

To już wiesz. Powyżej masz pełen numer referencyjny Jubilee do najnowszego GMT 126710. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

To już wiesz. Powyżej masz pełen numer referencyjny Jubilee do najnowszego GMT 126710. 

 

A tak z ciekawości, ktoś ma/zna numer ref Oyster właśnie do GMT 126710 :) Bo to jest jeden z tematów, które mi chodzi po głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, uhck997 napisał(-a):

 

A tak z ciekawości, ktoś ma/zna numer ref Oyster właśnie do GMT 126710 :) Bo to jest jeden z tematów, które mi chodzi po głowie :)

Proszę bardzo. B20-79200-20-E1

15s wyszukiwania w internecie. 😉

Jakieś 3,5k €. https://www.stevanellaorologi.it/index.php?route=product/product&path=90_182_184&product_id=597


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzane dzisiaj. Ten DD jest odlotowy i wskoczył na listę oczekiwań. A 1908 niestety rozczarował trochę - zbyt duży, jakiś taki plackowaty. Nie podszedł mi. Gdyby jednak się komuś podobał, to na Capri leży go wzięcia od ręki. Zdjęć mało i średnie, bo syn wpadł do salonu i wyciągnął mnie na lody. 
 

 

IMG_6438.jpeg

IMG_6437.jpeg

IMG_6436.jpeg

IMG_6435.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo 1908, ale na tej fotce wygląda całkiem nieźle. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@beniowski 

Jak dla mnie ten 1908 jest piękny i taki ponadczasowy klasyczny styl :D ale wiadomo gusta i guściki. (a wskazówka godzinowa 1908 przypomina nieco PP World Time 5130) 

A właśnie swoją drogą jak tam odpowiedź od Patek Philippe odnośnie oddawania zegarka na serwis i oryginalności w kwestii paska / bransolety? :) 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 1908 to taki ni pies, ni wydra. Na pewno jest ciekawszy niż Cellini (którą to linię, zakładam, ten model zastępuje). Stylistycznie podobny jest do PP Calatravy 6119R (od której jest tez zdecydowanie tańszy). Ale może właśnie dlatego że mi tę Calatravę przypomina, jestem jakoś na nie. Fakt że ten model nawiązuje historycznie do tego co robił ponad sto lat temu jest niezaprzeczalny, choć patrząc nie tak dawno wstecz, możnaby uznać że to ulepszony design tego Cellini z 2014 roku jakiego zdjęcie wklejam poniżej. Na pewno ten model leży lepiej niż Cellini, który był wysoki i niewygodny. Ale porównując go np. do mojego ALS Saksonii Small Seconds, uważam że Lange bije go na głowę, będąc cenowo na podobnejimage.thumb.png.51b40ebebe6d5197e9e3aa8804bdd564.png półce (choć ten mój model jest już nieprodukowany). Dla mnie tak klasyczny zegarek powinien mieć mechanizm manualny, nie automatyczny, bo z założenia nie będzie (raczej) noszony na codzień, a od czasu do czasu. I wtedy łatwiej utrzymać go na chodzie, nakręcając go sobie raz dziennie, co np. ja czynię z Saksonią, którą właśnie noszę rzadko, bo to bardzo elegancki zegarek, który nie pasuje do mojego typowego stroju obecnie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beniowski

też tak mnie się zdaje że 1908 jest pewnym zastępstwem kolekcji Cellini.

Jak kiedyś dawali do mierzenia to pobawiłem się Celinni z fazą księżyca później żałowałem że nie kupiłem a dostępne od ręki były - wtedy. 

Twoja Saxonia jest bardzo ładna. 

Osobiście kiedy nie noszę profesjonali to raczej wolę właśnie takie raczej klasyki na co dzień. Ostatnio zauważyłem że ciągnie mnie w tą stronę właśnie. 

Za taką Calatravę 611R w manualu to bym się nie pogniewał w kolekcji :D  z drugiej strony takie Lange jakie tu macie co niektórzy też są świetne :D trochę klasyki, odrobinę takiego neovintygu jednocześnie art deco.. 

Tego R 1908 chętnie bym nosił tyle że może w białym złocie, ale faktycznie mogliby pomyśleć przy takim stylu nad manualem, 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.