Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Passero to jednak jest spec, ja nie zauważyłem na pierwszy rzut oka tych niuansów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , że już po temacie Daytony bo jeszcze kilka emocjonalnych postów , ciętych ripost i by nam na kilka dni forum zablokowali

Dalej nie rozumie po co ktoś raczej celowo wrzuca takie tematy , próbuje przekonać wszystkich do swoich racji , potem obraża wszystkich a na koniec sam się obraża na wszystkich ?

Chyba za stary jestem żeby to zrozumieć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Passero to jednak jest spec, ja nie zauważyłem na pierwszy rzut oka tych niuansów.

Cała szuflada fejków do porównań, to nic trudnego;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem kolego wyprodukujesz takiego że nie poznają. Nawet po trzcionce  :D  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą jeszcze myślałem, że Techniec padł ofiarą oszusta, ale kasowanie zdjęć wyraźnie świadczy, że z premedytacją zamieszczał zdjęcia podróbki.

Brawo Marcin za szybką reakcję.

 

Przed banem patrzyłem - użytkownik od 2011 roku.... trochę słabo, mówiąc delikatnie.

 

 

Passero to jednak jest spec, ja nie zauważyłem na pierwszy rzut oka tych niuansów.

 

Ja nadal do końca nie widzę, więc chyba pozostaje mi dalej koncentrować się na vintage. Nówki Rolexy (tak od 2006 roku) to dla mnie czarna magia.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Z czasem kolego wyprodukujesz takiego że nie poznają. Nawet po trzcionce :D:P

Bezlitosny i zawsze czujny;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Muszę przyznać, że tak jak w Omegach podróbki rozpoznaję całkiem nieźle, tak tutaj nawet po wskazaniu na co patrzeć nie widzę różnicy. Przerażające... i zniechęca trochę od zakupów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Panowie, chylę przed Wami czoła! :)

6930bb7aff1258e2f339f64deb1a6dc3.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede mną akurat nie, że to fejk zauważył ktoś inny, tylko nie wrzucił tego na forum. Dla mnie ta sytuacja to również kolejna nauka. Ale widzę sensowną metodologię i jest to to, co uczynił Bartek Passero, czyli analiza zdjęć makro. Widać podróbę w 5 sekund.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to była oryginalna Daytona, ja tam nic nie widze podejrzanego po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede mną akurat nie, że to fejk zauważył ktoś inny, tylko nie wrzucił tego na forum. Dla mnie ta sytuacja to również kolejna nauka. Ale widzę sensowną metodologię i jest to to, co uczynił Bartek Passero, czyli analiza zdjęć makro. Widać podróbę w 5 sekund.

Ale ktoś musiał pierwszy kamieniem rzucić... ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Moim zdaniem to była oryginalna Daytona, ja tam nic nie widze podejrzanego po prostu

Julek nie była... zdjęcia słabe, ale widać wyraźnie różnice-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek nie była... zdjęcia słabe, ale widać wyraźnie różnice-)

Wytłumacz mi jak piecioletniemu dziecku ;)

Bezel? Czcionka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba która to wyłapała jest ekspertem w temacie fejków, ale to też nie byłem ja.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej o lepsze zdjęcie prosił...Filip :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega słabo się zachował i swoimi komentarzami nie pomógł w uwiarygodnieniu ale po tych zdjęciach nie byłbym w stanie nic stwierdzić. Także panowie jakbyście jeszcze bardziej naprowadzili co z tymi fontami i z którymi konkretnie ...bo jedno zdjęcie jest pod kątem, w innej odległości, słabszej ostrości itd ...już bezele Pepsi też się niektórym kolorystycznie różniły na zdjęciach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba która to wyłapała jest ekspertem w temacie fejków, ale to też nie byłem ja.

Dla mnie Bartek jest autorytetem i nie wchodze w polemike jego słowo mi wystarczy.

Ja nic nie widze, pokornie stwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Wytłumacz mi jak piecioletniemu dziecku ;)

Bezel? Czcionka?

Julek, na bezelu widać wyraźnie różnice w czcionce na literze R, fejk ma szeryfa, a ori nie. Poza tym czcionka na całym bezelu jest trochę inna, choć to może być wina zdjecia, ale przy R różnica jest zbyt wyraźna, żeby był to przypadek;-)

Na totalizatorach podobna sytuacja, inne fonty, grubsza czcionka w fejku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne jest to, że (były) kolega Techniec pokazywał swoje Rolexy od 8 kwietnia 2019 roku (z wyjątkiem jednego, usunął wszystkie zdjęcia). I dopiero dzisiaj "się okazało"?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dla mnie Bartek jest autorytetem i nie wchodze w polemike jego słowo mi wystarczy.

Ja nic nie widze, pokornie stwierdzam.

Julek, z tym autorytetem to Cię poniosło. Mi też ktoś zwrócił uwagę na szczegóły, które od razu stały się jasne;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek, na bezelu widać wyraźnie różnice w czcionce na literze R, fejk ma szeryfa, a ori nie. Poza tym czcionka na całym bezelu jest trochę inna, choć to może być wina zdjecia, ale przy R różnica jest zbyt wyraźna, żeby był to przypadek;-)

Na totalizatorach podobna sytuacja, inne fonty, grubsza czcionka w fejku.

Masz rację, w słowie HOUR każda litera jest inna ( w oryginale są bardziej smukłe ) . Szacun dla tego tajemniczego łowcy fejków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich "niewidomych" ;) 

post-102082-0-48051700-1562855614_thumb.png

Polecam przyjrzeć się cyferce trzy na bezelu. Strzałką zaznaczyłem który element owej cyferki jest istotny. Jak widać nie zgadza się odległość przerwy. ;)

post-102082-0-22142300-1562856209.png

 

Edytowane przez Czarny123bialy456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Litera R na bezelu aż kłuje w oko;-)

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwójka na bezelu ( odstęp) to samo co trójka... no i zrobił się wątek edukacyjny...

Jak to było...” zesra..ś się ...”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Teraz widzę. Przerażające, bo to znaczy, ze widać to po drobnych detalach, które łatwo mogą poprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.