Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, ze masa handlarzy tego nie ogarnia i bardzo łatwo mozna sie wpakowac w dobrej wierze w fejka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dla mnie Bartek jest autorytetem i nie wchodze w polemike jego słowo mi wystarczy.

Ja bym jednak polemizował zwłaszcza w odniesieniu do "totalizatorów", cokolwiek to znaczy.  :)

 

Moim zdaniem nie pasi bezel, fonty, totalizatory:

[...]

Tutaj totalizator, czcionka:

Na totalizatorach podobna sytuacja, inne fonty, grubsza czcionka w fejku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze masa handlarzy tego nie ogarnia i bardzo łatwo mozna sie wpakowac w dobrej wierze w fejka :(

Kolejki u Kruka będą od dzisiaj jeszcze dłuższe :lol: :lol: :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze masa handlarzy tego nie ogarnia i bardzo łatwo mozna sie wpakowac w dobrej wierze w fejka :(

A który handlarz jest takim durniem żeby odkupić od kogoś Rolexa bez otwierania? 

Kupić Rolexa od handlarza bez otwarcia go samodzielnie lub sprawdzenia u zegarmistrza który Rolki ogrania to też proszenie się o kłopoty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze masa handlarzy tego nie ogarnia i bardzo łatwo mozna sie wpakowac w dobrej wierze w fejka :(

Rzetelni handlarze miłośnicy na pewno ogarniają. Problem jest z pośrednikami/ spekulantami a tak naprawdę słupami mafii zegarkowych a może nawet paserami ...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Ja bym jednak polemizował zwłaszcza w odniesieniu do "totalizatorów", cokolwiek to znaczy. :)

 

 

Miało być subtarcze?

A polemizować zawsze możesz, ja to widzę;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Z tego co Watchfinder pokazywał, to niestety otworzenie też już nie do końca wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, z wymiennością części z oryginałem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Miało być subtarcze?

A polemizować zawsze możesz, ja to widzę;-)

Bartek,

żadne subtarcze, totalizatory, cyferblaty, cyferblaciki i inna tego typu kreatywność portalowa dotycząca "chronografów". Piszemy o wskazaniach licznikowych stopera, więc można użyć skrótu myślowego - "liczniki stopera". To właśnie miałem na myśli pisząc o polemice.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku współczesnych jednak zdecydowanie mniej trzeba się doktoryzować. Vintage to bagno, a vintage Rolex to bagno najgłębsze ze względu na popularność i ceny. Nawet nie chodzi o pełne fejki, ale frankeny, pojedyncze fejkowe części, jakieś sztuczne postarzania i to wszystko przy absolutnym braku wsparcia ze strony samego Rolexa i zdania się na zdanie forumowych ekspertów gdzie w zasadzie werdykt jest po stronie bardziej licznej. Demokratycznie rozstrzyga się czy dana tarcza/wskazówka/pusher pasuje do modelu z danej epoki, cyrk.

 

Ale to chyba wystarczy otworzyć żeby nie mieć wątpliwości, chyba że są jakieś dobre fejki 4130?

Są takie fejki mechanizmów Rolexa, że pasują do nich części z oryginałów. 

Jest jednak kilka cech w mechanizmach które producenci fejków robią niezgodnie z oryginałem. 

"Partolą" te elementy umyślnie pomimo tego, że mogliby zrobić je dobrze. Dlaczego? 

Ano dlatego, że sku***ny, sprzedając te lepsze jakościowo fejki oferują do nich gwarancje dwuletnie które rzeczywiście realizują. 

Przy realizacji gwarancji chcą mieć pewność, że to "ich produkt" a nie egzemplarz wykonany przez innego producenta tego typu szajsu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

żadne subtarcze, totalizatory, cyferblaty, cyferblaciki i inna tego typu kreatywność portalowa dotycząca "chronografów". Piszemy o wskazaniach licznikowych stopera, więc można użyć skrótu myślowego - "liczniki stopera". To właśnie miałem na myśli pisząc o polemice.  :)

Ale jeden z nich jest zazwyczaj wskazaniem sekundowym aktualnego czasu...czy jak to tam poprawnie się nazywa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Bartek,

żadne subtarcze, totalizatory, cyferblaty, cyferblaciki i inna tego typu kreatywność portalowa dotycząca "chronografów". Piszemy o wskazaniach licznikowych stopera, więc można użyć skrótu myślowego - "liczniki stopera". To właśnie miałem na myśli pisząc o polemice. :)

Mariusz, dziękuję za wyjaśnienie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Piszemy o wskazaniach licznikowych stopera

 

To ja jednak zostanę przy subtarczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej rzucająca się w oczy tutaj jest pozycja "1" w liczbie 110 na bezelu względem trójkątnego indeksu.

I pewnie dziesiątki takich różnic, ale to wszystko ciężkie do wyłapania, bez porównawczych zdjęć oryginału.

 

Chyba, że ktoś jest w stanie mieć w małym palcu ze 100 "kontrolnych" cech danego modelu, jak choćby pozycja takiej "1" w liczbie 110.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale jeden z nich jest zazwyczaj wskazaniem sekundowym aktualnego czasu...czy jak to tam poprawnie się nazywa ;-)

 

W Polsce używa się określenia "totalizator" w kontekście wskazań stopera, więc do tego się odnosiłem. Każdy na forum chyba odróżnia wskazówkę sekundową służącą do wskazywania ciągłego pomiaru czasu przez zegarek od licznikowej wskazówki sekundowej stopera.  :)

 

Mariusz, dziękuję za wyjaśnienie;-)

 

Proszę bardzo.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie pasi bezel, fonty, totalizatory:

Tak jest na słabym zdjęciu Kolegi:

 

Wielki szacun !!!!!

Ludzie tworzą forum i to, że dzielą się wiedzą, pomagają przyciąga do forum. Niektórzy, tak jak pseudo kolega, którego już nie ma, tego nie rozumieją ale dla pozostałych jest to wielka pomoc.  

Gratuluję wiedzy!!!

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

W Polsce używa się określenia "totalizator" w kontekście wskazań stopera, więc do tego się odnosiłem. Każdy na forum chyba odróżnia wskazówkę sekundową służącą do wskazywania ciągłego pomiaru czasu przez zegarek od licznikowej wskazówki sekundowej stopera.  :)

 

W Polsce używa się określenia "totalizator" lub (ja bardziej to znam) "subtarcza" by odnieść się zarówno do wskazań licznikowych stopera, jak i wskazań ciągłego pomiaru czasu sekundowego. Ot, uproszczenie do jednego słowa, by można było łatwo i czytelnie mówić np. o układzie subtarcz w zegarku i porównywać np. różnice ich pozycji pomiędzy Speedmasterem Pro a Reduced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc z gorącego tematu, takiego Exa dzisiaj mierzyłem. Ps. Na Hulka listy zostały już zamknięte :(7254adf9dd650e15abdf4699b524bdb4.jpge2b6b804f7e11bbac457a31b6a5e75a1.jpg07084e0ede6a6226355273bc568099b7.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacyjne przymiarki?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Wszystkie zmiany w tym modelu fajne, poza zmiana wielkości. W 40mm był bardziej zborny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacyjne przymiarki?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Rzucili coś nowego do poznańskiego butiku i trzeba było przymierzyć. Pomimo 42 mm w porównaniu do mojego GMT II leżał o dziwo równie dobrze. A na wakacje nabyłem miesiąc temu czarną SMPc :)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie modele jak expl2 (wersja 42mm) czy Milgauss które niezbyt wielu nabywców interesowałyby gdyby nie logo Rolexa. Miałyby inne logo i kosztowały połowe - może by schodziły , może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego cierpisz na manie prześladowczą, moim zdaniem to już przypadek kliniczny. Dowiedz się co na to specjaliści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.