Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz rację..może :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego cierpisz na manie prześladowczą, moim zdaniem to już przypadek kliniczny. Dowiedz się co na to specjaliści.

Analizuje zawsze na chłodno. Krytycznie patrzę na niektóre wypusty Rolexa a niektórych jestem zwolennikiem , jak DJ41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W Polsce używa się określenia "totalizator" lub (ja bardziej to znam) "subtarcza" by odnieść się zarówno do wskazań licznikowych stopera, jak i wskazań ciągłego pomiaru czasu sekundowego. Ot, uproszczenie do jednego słowa, by można było łatwo i czytelnie mówić np. o układzie subtarcz w zegarku i porównywać np. różnice ich pozycji pomiędzy Speedmasterem Pro a Reduced.

 

Pamiętam jak na naszym forum wszyscy posługiwali się określeniem "półwahnięcie" w odniesieniu do oscylacji balansu. Na szczęście pan prof. Zdzisław Mrugalski wyprowadził wszystkich z błędu. Na okoliczność tej dyskusji postanowiłem sięgnąć do książki pana profesora (człowiek w końcu uczy się całe życie) i przejrzeć słownik pojęć. Nie znalazłem tam słowa "totalizator" ani "subtarcza". Nie poddałem się i sięgając do języka naszych przyjaciół Amerykanów doszedłem do wniosku, że totalizator może mieć coś wspólnego ze słowem "totalize" co oznacza - zsumować, zliczyć. :) Ale co to jest ten totalizator? W żadnej przeczytanej przeze mnie książce dotyczącej zegarmistrzostwa, a opisującej stopery oraz zegarki ze stoperem, nie było nic o totalizatorach.  Z pomocą przyszedł niezawodny Słownik Języka Polskiego. Totalizator to system gry w formie zakładów, których uczestnicy typują wyniki zawodów sportowych (np. piłki nożnej, wyścigów konnych) lub losowania numerów w loteriach sportowych. Jako synonim słowa totalizator słownik wskazał wyraz: "kolektura".  :) Podsumowując, jeżeli upierasz się przy stosowaniu niepoprawnych pojęć w kontekście zegarków, to trudno, Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, niedawno szukałem tego pojęcia i nie było żadnego źródła, także tłumaczenie totalizer na totalizator jest bez sensu.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego cierpisz na manie prześladowczą, moim zdaniem to już przypadek kliniczny. Dowiedz się co na to specjaliści.

 

 

1476799cc57f63fbezradna_medycyna.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie komentuje wpisów które maja naturę przytyków osobistych ale drodzy miłośnicy piszemy o zegarkach a nie użytkownikach. Wszelkie wpisy personalne budzą pewnie politowanie lub niesmak pozostałych których jest znacznie więcej

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

 

Pamiętam jak na naszym forum wszyscy posługiwali się określeniem "półwahnięcie" w odniesieniu do oscylacji balansu. Na szczęście pan prof. Zdzisław Mrugalski wyprowadził wszystkich z błędu. Na okoliczność tej dyskusji postanowiłem sięgnąć do książki pana profesora (człowiek w końcu uczy się całe życie) i przejrzeć słownik pojęć. Nie znalazłem tam słowa "totalizator" ani "subtarcza". Nie poddałem się i sięgając do języka naszych przyjaciół Amerykanów doszedłem do wniosku, że totalizator może mieć coś wspólnego ze słowem "totalize" co oznacza - zsumować, zliczyć. :) Ale co to jest ten totalizator? W żadnej przeczytanej przeze mnie książce dotyczącej zegarmistrzostwa, a opisującej stopery oraz zegarki ze stoperem, nie było nic o totalizatorach. Z pomocą przyszedł niezawodny Słownik Języka Polskiego. Totalizator to system gry w formie zakładów, których uczestnicy typują wyniki zawodów sportowych (np. piłki nożnej, wyścigów konnych) lub losowania numerów w loteriach sportowych. Jako synonim słowa totalizator słownik wskazał wyraz: "kolektura". :) Podsumowując, jeżeli upierasz się przy stosowaniu niepoprawnych pojęć w kontekście zegarków, to trudno, Twój wybór.

Dlatego ja używam pojęcia subtarcze, które są zarówno sensowne w języku polskim, jak i standardowo używane również po angielsku (subdials) i w moim przekonaniu najlepiej oddaje wszystkie możliwe wskazania zamknięte w formie okrągłego wskaźnika na tarczy zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Watchfinder pokazywał, to niestety otworzenie też już nie do końca wystarczy...

Właśnie wystarcza, rozwiewa wątpliwości.

Są takie fejki mechanizmów Rolexa, że pasują do nich części z oryginałów.

Jest jednak kilka cech w mechanizmach które producenci fejków robią niezgodnie z oryginałem.

"Partolą" te elementy umyślnie pomimo tego, że mogliby zrobić je dobrze. Dlaczego?

Ano dlatego, że sku***ny, sprzedając te lepsze jakościowo fejki oferują do nich gwarancje dwuletnie które rzeczywiście realizują.

Przy realizacji gwarancji chcą mieć pewność, że to "ich produkt" a nie egzemplarz wykonany przez innego producenta tego typu szajsu.

To fakty czy opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś szanownych Panów też ma ten problem, że nigdy nie może ustawić równo trójkąta na bezelu z tym na tarczy? Dochodzę do szewskiej pasji...d0d434149aa04922f1bf82c1a4282609.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce używa się określenia "totalizator" w kontekście wskazań stopera, więc do tego się odnosiłem. Każdy na forum chyba odróżnia wskazówkę sekundową służącą do wskazywania ciągłego pomiaru czasu przez zegarek od licznikowej wskazówki sekundowej stopera. :)

 

Ja preferuję pojęcie subtarcze a to raczyłeś także zanegować w poprzednich postach i do tego się odnoszę. Twoja propozycja jest poprawna merytorycznie ale zbyt długa ( znak czasów) i nie adresuje subtarczy z pomiarem sekundowym.

Zwykle komentarze dotyczące subtarcz pojawiają się w kontekście wizualnym i tak samo odnoszą się do tych „ stoperowych” jak i „sekundowej”.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy któryś szanownych Panów też ma ten problem, że nigdy nie może ustawić równo trójkąta na bezelu z tym na tarczy?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W oryginale powinno centrować :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polubiłem go, ma naprawdę dobre momenty ten zegarek. Ale czasami wygląda mdlo. 4982d0593cf746dfcf4b1650feb28216.jpgd76c62c4d20fff62cd01f6313eebe3b3.jpg8155651eb046d2cc103bb206f9a88772.jpg5409e956cd58de672313c7216bcec0ae.jpg61ca3a38d376e18daf44c7c27f3b52c4.jpg

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginale powinno centrować :D

powinno... co prawda z salonu nie kupiony bo nie było, ale oryginalność u Pieśkiewicza potwierdzona

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, w większości Subów nie centruje. Możesz sobie w połowie kliku zatrzymać żeby centrował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie cetruje to masz farta, kupiłeś pięknego legit Suba

 

Karol, imo to najlepsza wersja Milgaussa

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem kiedyś nad niebieskim Milgaussem ale przegrał z bardziej wyrazistym DJem41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dj36mm więc ten większy jakiś mi się spory wydaje. Ale to piękny zegarek jest. Szczególnie na jubile

 

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem rezerwę chodzi mojego skromnego OP i według mnie jest bardzo dobrze - zagarek zatrzymał się po 46 godz i 40 minutach. Przed zdjęciem przez kilka dni nie schodził z ręki.

Jeżeli chodzi o dokładność to dalej gubi poniżej 1 s na dobę.

Nowy zegarek będzie miał ciężko żeby dorównać Rolexowi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy który będzie nowy ;)

Edytowane przez Lotus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy który będzie nowy ;)

Nowy będzie nowy bo w foliach

Na pewno nie taki ja Rolex bo nie ma być taki jak Rolex ale zakupiony z pełną świadomością.

Będzie według mnie świetnym uzupełnieniem OP i będą stanowiły zgraną pare.

Jeszcze pare dni i wszystko się stanie się jasne - ale Tobie on się na pewno nie spodoba

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż go z bliska

Teraz to strach cokolwiek z bliska pokazywać a tym bardziej Daytonę  :lol:   nie wiem czy ktoś się odważy  :ph34r:  :D

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci z fejkami pewnie się już nie będą chwalić jeśli wątek prześledzą


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.