Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest dobre zaopatrzenie choć głównie Dj nowe 36 ale tez sporo 41 oraz proste sporty jak Milgaussy, expy itp. Była duża paczka do Polski w minionym tygodniu ;)

Będę w K-cach w tygodniu i zobaczę czy coś mają ( wczoraj jeden Air K i Yacht), może jeszcze nie rozpakowali  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do polskich butków trafia mniej sportowych Rolexow niż kiedyś . Niektórzy sprzedawcy powiedzą to otwarcie , inni będą ściemniać ze taki popyt.

Natomiast te estymacje typu 2 lata , 5 lat to gra na złapanie jelenia na dwukolorowe DJs.

Moim zdaniem kolejki są spowodowane u nas handlarzami ale tylko na daytony , Suby i GMT.

Jeśli chcesz kupić niebieskiego Milgausa ,expl, jakiegokolwiek DJs to nie wierz w scieme ze jest lista. One przychodzą co kwartał minimum i leżą na półkach tak jak teraz tyle ze pewnie zejdą sprawnie. A zapisy na nie to po prostu gwarancja ze je dostaniesz przy następnej paczce od Rolexa. Średnio duże dostawy są co kwartał

 

3 lata temu jak kupowalem suba date proponowano mi zlota daytone na bransolecie za 100 tys...to byly czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad półrocznej, nieustającej pracy mojego GMT II, zanotowałem łączną odchyłkę za te 6 miesięcy na poziomie -0,7s. Omega musi się jeszcze wiele nauczyć, by mieć taką powtarzalność w swoich mechanizmach :)93cb3e35747cfa6d02f9d2a409f71db2.jpg2b83f33d650ca73f660d8e838579faf2.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Do polskich butków trafia mniej sportowych Rolexow niż kiedyś . Niektórzy sprzedawcy powiedzą to otwarcie , inni będą ściemniać ze taki popyt.

Natomiast te estymacje typu 2 lata , 5 lat to gra na złapanie jelenia na dwukolorowe DJs.

Moim zdaniem kolejki są spowodowane u nas handlarzami ale tylko na daytony , Suby i GMT.

Jeśli chcesz kupić niebieskiego Milgausa ,expl, jakiegokolwiek DJs to nie wierz w scieme ze jest lista. One przychodzą co kwartał minimum i leżą na półkach tak jak teraz tyle ze pewnie zejdą sprawnie. A zapisy na nie to po prostu gwarancja ze je dostaniesz przy następnej paczce od Rolexa. Średnio duże dostawy są co kwartał

Sprzedawca z butiku Roleksa mówił mi, że są zapisy na Datejusta Ref. 126334 w zestawieniu z niebieską tarczą, karbowaną lunetą i bransoletą jubilee. Jakiś czas temu poszedłem po rozum do głowy i obecnie szerokim łukiem omijam butik Roleksa. Wrócę, jak usłyszę dokładnie taki sam tekst jak u sprzedawcy Lange czyli - "czas sprowadzenia zegarka potrwa jeden tydzień".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale bez jaj, Lange to jednak nie Rolex.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyliczyłeś to 0,7s ???!!!

 

 

:lol:

I tak powstają miejskie legendy

 

 

W wątku Rolexa widać co innego....

Odchyłki od - 3,2 s do  +2,3 s....

 

A taką odchyłkę  po pół roku od wzorca to może mieć zegarek za 50 PLN....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No ale bez jaj, Lange to jednak nie Rolex.

Zgadza się, Lange jaj sobie nie robi i traktuje swoich klientów z szacunkiem. Na temat zegarmistrzostwa nie ma co pisać, bo Rolex i Lange to dwa różne światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange musi z szacunkiem bo ma mało rozpoznawalny brand, wysokie ceny i słabe pochodzenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wyliczyłeś to 0,7s ???!!!

Na początku stycznia ustawiłem go na zero z wzorcem czasu. Wczoraj robiłem ostatni pomiar, który w stosunku do wzorca czasu miał odchyłkę -0,7s. Tyle wyszło za ponad pół roku. bb22a2e610c2a59f8de89150b172e08b.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku Rolexa widać co innego....

Odchyłki od - 3,2 s do  +2,3 s....

 

A taką odchyłkę  po pół roku od wzorca to może mieć zegarek za 50 PLN....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak Rolex musi być dobry no są na niego kolejki :D. Tak samo jak na Patka czy podobno niektóre AP.

Na nie zadobre zegarki kolejek nie ma i można sobie je iść i kupić

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja to widzę tak Rolex musi być dobry no są na niego kolejki :D. Tak samo jak na Patka czy podobno niektóre AP.

Na nie zadobre zegarki kolejek nie ma i można sobie je iść i kupić

Myślę, że każdy właściciel Lange zdaje sobie sprawę z wysokiej jakości zegarmistrzostwa niemieckiego producenta i kolejki lub ich brak nie mają tu nic do rzeczy. Ja widzę to tak, że skreślam każdego producenta, który ustami sprzedawcy mówi: „Zegarek dostanie pan może za 5 lat”. W zbiorowej głupocie nie zamierzam uczestniczyć.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Mariusz, mówisz że wszyscy co czekają to oszołomy?

 

Co do niemieckiego zegarmistrzostwa, Lange w tym momencie nie mam, tylko GO, a konotacje nazistowskie w Lange ci nie przeszkadzają?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Ale Mariusz, mówisz że wszyscy co czekają to oszołomy?

 

Co do niemieckiego zegarmistrzostwa, Lange w tym momencie nie mam, tylko GO, a konotacje nazistowskie w Lange ci nie przeszkadzają?

 

post-105307-0-73396300-1563148964.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Mario, zegarek krecil sie w rotomacie pol roku czy normalnie nosiles i na noc odstawiales normalnie na plasko na stoliku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jakiś czas temu poszedłem po rozum do głowy i obecnie szerokim łukiem omijam butik Roleksa. Wrócę, jak usłyszę dokładnie taki sam tekst jak u sprzedawcy Lange czyli - "czas sprowadzenia zegarka potrwa jeden tydzień".

Rozumiem, ze jestes konsekwentny w swoim postanowieniu i butik PP omijasz rownie szerokim lukiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario, zegarek krecil sie w rotomacie pol roku czy normalnie nosiles i na noc odstawiales normalnie na plasko na stoliku?

Zegarek noszony prawie dzień w dzień na ręce. Odkładany na noc w różnych pozycjach, co wydać na odczytach w dwóch pierwszych wcześniej wklejanych tabelkach. Tutaj masz statystykę zbiorczą za cały ten okres. Jak widać, noszony na ręce osiąga najlepsze wyniki :)6d66723feb9ed0935000698a88ab1b27.jpg

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale Mariusz, mówisz że wszyscy co czekają to oszołomy?

 

Co do niemieckiego zegarmistrzostwa, Lange w tym momencie nie mam, tylko GO, a konotacje nazistowskie w Lange ci nie przeszkadzają?

 

Używam trochę produktów niemieckich firm, od przyborów do golenia (brzytwy Wackera są świetne) poprzez ubrania, sprzęt audio (zestawy głośnikowe Audio Physic, polecam) a kończąc na samochodzie, więc nie, nazistowskie konotacje mi nie przeszkadzają. Zwłaszcza w obecnych czasach, w których Niemcy są bardzo pokojowym narodem.

 

Rozumiem, ze jestes konsekwentny w swoim postanowieniu i butik PP omijasz rownie szerokim lukiem?

 

Dlaczego miałbym omijać? Patek nie kazał mi czekać dłużej niż 2 tygodnie na zegarek, który chciałem kupić, co pozwoliło bez przeszkód zrealizować zakup w normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu jak kupowalem suba date proponowano mi zlota daytone na bransolecie za 100 tys...to byly czasy...

 

to wszyscy wiemy, że na złote takiego szału nie ma, jak na stolowe i są w podobnych cenach co 3 lata temu (uwzględniając regularne podwyżki i inflację) (116505/508/509 do wyrwania za ~125 tyś zł w UE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym omijać? Patek nie kazał mi czekać dłużej niż 2 tygodnie na zegarek, który chciałem kupić, co pozwoliło bez przeszkód zrealizować zakup w normalnej cenie.

 

Nie no - prosze Cie... Ja rowniez moge wejsc do salonu R i kupic pelno fajnych zegarkow, jednak zarowno w R modele profi jak i w PP modele sportowe sa nie do dostania i jedni i drudzy traktuja klienta tak samo, wiec to, ze akurat Twoj model udalo Ci sie dostac nie zmienia faktu, iz praktyki obu firm sa podobne. Rozumiem jednak, ze nie jest istotnie traktowanie innych, tylko czy akurat Twoje marzenie sie udalo spelnic - inni klienci nie sa juz dla Ciebie istotni?  :unsure: Cos mi sie wydaje, ze dobrze wiesz o co chodzi, tylko probujesz na sile zmienic rzeczywistosc wylacznie przez pryzmat swoich doswiadczen a cala reszta jakby nie istniala... Nie masz cisnienia na Nautilusa? - ok, jednak nie widze zadnej roznicy w braku mozliwosci kupna Nautilusa czu Aquanauta a Pepsi czy Daytony  B)

 

I powtorze raz jeszcze to, co kiedys zostalo tu juz powiedziane - ja rowniez mam nadzieje, ze takie traktowanie i praktyki kiedys odbija im sie czkawka. Bo gdyby zrobili tak, ze faktycznie tylko wybrane osoby spelniajace ich jasno okreslone kryteria moga sobie pozwolic na model X czy Y i na rynku wtornym nie mozna byloby ich kupic (moze nazwiska przypisane do numeru seryjnego czy inne medoty), to ok. Jednak blokada sama w sobie rowniez dla milosnikow czy wiernych klientow - dla mnie wielkie nieporozumienie i niesmaczne...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie no - prosze Cie... Ja rowniez moge wejsc do salonu R i kupic pelno fajnych zegarkow, jednak zarowno w R modele profi jak i w PP modele sportowe sa nie do dostania i jedni i drudzy traktuja klienta tak samo, wiec to, ze akurat Twoj model udalo Ci sie dostac nie zmienia faktu, iz praktyki obu firm sa podobne. Rozumiem jednak, ze nie jest istotnie traktowanie innych, tylko czy akurat Twoje marzenie sie udalo spelnic - inni klienci nie sa juz dla Ciebie istotni?  :unsure: Cos mi sie wydaje, ze dobrze wiesz o co chodzi, tylko probujesz na sile zmienic rzeczywistosc wylacznie przez pryzmat swoich doswiadczen a cala reszta jakby nie istniala... Nie masz cisnienia na Nautilusa - ok, jednak nie widze zadnej roznicy w braku mozliwosci kupna Nautilusa czu Aquanauta a Pepsi czy Daytony  B)

Doskonale wiem o czym piszesz, ale przecież zapytałeś o mój punkt widzenia. Mam omijać Patka, bo komuś nie udało się kupić Nautilusa w cenie katalogowej? Patek Philippe to jedna z moich ulubionych firm zegarkowych, a brak dostępności Nautilusa nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Równie dużo radości da mi noszenie Royal Oak Ref. 15500. Poza tym, widzę różnicę pomiędzy Patkiem, a Roleksem, bo pierwszy z wymienionych producentów rocznie wytwarza około 50000 zegarków, a drugi ponad 800000.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie chcesz - zobaczymy, gdy faktycznie bedziesz chcial kupic kultowy i jeden z bardziej rozpoznawalnych modeli w stali (i trzymajmy sie faktow - Aquanauta rowniez nie kupisz) i sie okaze, ze d...a - niestety wg PP nie jestes godzien nawet, aby sie moc zapisac  :) zostanmy w takim razie przy stwierdzeniu, ze tylko Rolex jest be.

 

ps

ze swojego zas punktu widzenia rowniez nie mam nic do Rolexa jak Ty do Patka - poszedlem, kulturalnie sie zapisalem (a ze modele nowe, wiec trzeba tylko troche poczekac co dla mnie jest zrozumiale B)  ) i cyk - bez problemu zakupilem   :) Ty nie masz i nie miales nawet takiej mozliwosci w PP.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek noszony prawie dzień w dzień na ręce. Odkładany na noc w różnych pozycjach, co wydać na odczytach w dwóch pierwszych wcześniej wklejanych tabelkach. Tutaj masz statystykę zbiorczą za cały ten okres. Jak widać, noszony na ręce osiąga najlepsze wyniki :)

:) 

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak sobie chcesz - zobaczymy, gdy faktycznie bedziesz chcial kupic kultowy i jeden z bardziej rozpoznawalnych modeli w stali (i trzymajmy sie faktow - Aquanauta rowniez nie kupisz) i sie okaze, ze d...a - niestety wg PP nie jestes godzien nawet, aby sie moc zapisac  :) zostanmy w takim razie przy stwierdzeniu, ze tylko Rolex jest be.

 

Jak będę chciał kupić "kultowy i jeden z bardziej rozpoznawalnych modeli w stali" to sięgnę po Royal Oak, ewentualnie po Overseas. Na Patku i Roleksie świat się nie kończy. Cały ten hype jest dla mnie niezrozumiały. Jakby zabrakło w salonach dobrych zegarków.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.