Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek noszony prawie dzień w dzień na ręce. Odkładany na noc w różnych pozycjach, co wydać na odczytach w dwóch pierwszych wcześniej wklejanych tabelkach. Tutaj masz statystykę zbiorczą za cały ten okres. Jak widać, noszony na ręce osiąga najlepsze wyniki :)

A może zrób taki eksperyment, że przez 1 tydzień/miesiąc nie sprawdzaj chodu i odkładaj w ten sam sposób, ewentualnie zupełnie losowo, jak popadnie... Ciekaw jestem wówczas tego doskonałego chodu. :D

Takie tricki z odkładaniem w różnych pozycjach, to z każdym niemal zegarkiem można robić i osiągać "idealne" wyniki. :)

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kilka Rolexow (obecnie znowu sub) i nie zastanawialem sie nigdy jak je nosze i jak odkladam (choc najczesciej tarcza do gory). Wynik? Przestawianie raz na pol roku przy zmianie czasu i nigdy nie wyszedl poza 1 minute na plus. Z TH czy AP musialem juz kombinowac z odkladaniem.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Mój Explorer robi -0.5s/d, ale wymaga to odkładania go na koronce na noc, gdyż w niektórych pozycjach jednak wychodzi poza aktualnie gwarantowane -2/+2 (ale też i pracuje w gwarantowanych granicach COSC, do których powinien był się stosować jako model sprzed 2015 roku).

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrób taki eksperyment, że przez 1 tydzień/miesiąc nie sprawdzaj chodu i odkładaj w ten sam sposób, ewentualnie zupełnie losowo, jak popadnie... Ciekaw jestem wówczas tego doskonałego chodu. :D

Takie tricki z odkładaniem w różnych pozycjach, to z każdym niemal zegarkiem można robić i osiągać "idealne" wyniki. :)

Ok. Tak też zrobię! Jutro otworzę zupełnie nowy raport. Zegarek będę nosił przez tydzień, odkładając na noc w jednej stałej pozycji - szkłem do góry. Pierwszy wynik zanotuję dopiero po tygodniu. Oczywiście dane opublikuję w tym wątku  :)

 

Zacznę od jutra, bo dzisiaj na ręce gości Omega SMPc ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od wyników dokładności , nazistowskich produktów i długich kolejek - cytując klasyka :

W tak pięknych okolicznościach przyrody

 

bc7746bbf315bf5d116047fe65021258.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od wyników dokładności , nazistowskich produktów i długich kolejek - cytując klasyka :

W tak pięknych okolicznościach przyrody

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I to jest kozak . Najlepsza biel w biznesie.

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu pomiary, na aplikacji to zabawa, nic wspólnego z rzetelnym pomiarami nie ma.

 

By w warunkach "domowych" osiągnąć w miarę rzetelny wynik precyzji chodu potrzebny jest chronokomparator i badania

-cztery różne pozycje

-25,50,75,100% naciag sprężyny

-stała temperatura otoczenia

 

W każdej z wartości naciągu badamy zegarek w różnych pozycjach.

Obliczamy średnią że wszystkich pomiarów.

 

Test powtarzamy przez 2 tygodnie, wyliczamy średnią.

 

To i tak będzie tylko hipotetyczny wynik, "laboratoryjny" bo podczas normalnego użytkowania na chód ma wpływ tyle czynników wewnętrznych jak i zewnętrznych że to tylko wartości przybliżone.

Stąd producenci podając możliwe odchylki "zabezpieczają się" podając wynik z tolerancja od do.

Absolutne zero jest nie osiągalne, nawet zegary atomowe okresowo są korygowanie.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ty Brutusie...? :)

To nie ja tylko 8L35 nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0105

 aniolek-emotikon-ruchomy-obrazek-0097.gi
Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałbym się wyników w okolicach od +5s/d do +10s/d. :)

Za tydzień wyjdzie naga prawda ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałbym się wyników w okolicach od +5s/d do +10s/d. :)

Wynik może być 00, bo różnice się zniwelują, jak pisałem powyżej, aplikacja i pomiary przy jej pomocy to zabawa, przydatna raczej do jednorazowego dziennego pomiaru od wzorca, lub fascynacji precyzja własnego zegarka przez mało zorientowanego w kwestii zegarmistrzostwa użytkownika.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

No tu się nie zgodzę - aplikacja jest idealnym narzędziem do sprawdzania jak się zegarek spisuje w realnym życiu.
Bo co mnie to obchodzi, jakie wyniki pokaże analiza z chronokomparatorem, w stałej temperaturze i z przeliczoną statystyką, jak w rzeczywistości chód zegarka będzie zupełnie inny, bo np. nigdy nie zejdę poniżej 50% naciągu i temperatura będzie się zmieniać. Laboratoryjną analizę zostawmy dla laboratoryjnych danych - gdy mówimy o realnym chodzie, to właśnie takie głupie aplikacje są najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień wyjdzie naga prawda ;)

Sorki, miałem na myśli +5s/tydz. a nie na dzień. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Mateusz musimy ustalić czy rozmawiamy jak powinno być, czy jak jest?

W drugim przypadku wszelkie certyfikacji są bez sensu, a producenci powinni do zegarka dołączać aplikację do samodzielnego pomiaru i śrubokręt do regulacji :)

 

 

Aplikacja jak pisałem do doraźnej kontroli jest ok, ale nie jest to narzędzie do badań i określania precyzji chodu w dłuższym okresie, a tym bardziej ogłaszania wyników jako wiążących przy długoterminowych pomiarach.

Pomijam już błędną interpretacja wyników, bo to już inna kwestia...

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W ogóle to nie rozumiem oburzenia na te kolejki. Skoro nowe Pepsi to minimum 20.000PLN zysku na czysto bez ryzyka w ciągu kilkunastu godzin od odebrania z salonu, to trzeba być przygłupem albo komunistą (co w sumie na jedno wychodzi) żeby uwierzyć, że wystarczy się zapisać w kolejce po te darmowe 20k i trochę poczekać. To oczywiste że przy takiej przebitce pierwszeństwo mają handlarze z grey market którzy wezmą przy okazji kilka mniej chodliwych modeli, ważni klienci którzy kupują dużo i za dużą $, oraz krewni i znajomi królika którzy znają jednego czy drugiego manago z Kruka. Nikogo nie obchodzi że przyjdzie pan pasjonat z forum co zna wszystkie referencje na pamięć i całą historię firmy od poczęcia Hansa Wilsdorfa.

 

Też bym chciał dostać stalowe Pepsi i mieć za to darmowego Speedmastera i tydzień na Sycylii, albo miesiąc wakacji w Ameryce Południowej. Ceramiczne Rolexy są dla mnie tyle warte co premium za które mogę je odsprzedać.

Dowcipnie i sama prawda ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu się nie zgodzę - aplikacja jest idealnym narzędziem do sprawdzania jak się zegarek spisuje w realnym życiu.

Bo co mnie to obchodzi, jakie wyniki pokaże analiza z chronokomparatorem, w stałej temperaturze i z przeliczoną statystyką, jak w rzeczywistości chód zegarka będzie zupełnie inny, bo np. nigdy nie zejdę poniżej 50% naciągu i temperatura będzie się zmieniać. Laboratoryjną analizę zostawmy dla laboratoryjnych danych - gdy mówimy o realnym chodzie, to właśnie takie głupie aplikacje są najlepsze.

Nic dodać, nic ująć. Napisane krótko, prosto i na temat. Bez zbędnej huraprofesury z narzędziami w tle :) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zostało tylko opanowanie działań matematycznych na poziomie dodawania i odejmowania w zakresie od 1 do 10 i można uchodzić za speca od pomiarów :)

post-109557-0-85088100-1563192889.jpeg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam o Waszych pomiarach dokładności chodu , sposobach , interpretacjach wyniku i dochodzę do wniosku , że jestem totalnym amatorem bo swojego OP pierwszego dnia każdego miesiąca ustawiam według zegara atomowego ze strony internetowej i po miesiącu sprawdzam ile przyspieszył lub spóźnił i znowu ustawiam tak samo.

Praktycznie od samego początku zegarek w ciągu tego miesiąca gubi 20-21 sekund.

Patrząc na Wasze pomiary , urządzenia i aplikacje to mój pomiar jest strasznie prymitywny ale pozwala mi powiedzieć że mój zegarek jest według mnie na idealnym chodzie.

Jestem amatorem ale szczęśliwym amatorem

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam o Waszych pomiarach dokładności chodu , sposobach , interpretacjach wyniku i dochodzę do wniosku , że jestem totalnym amatorem bo swojego OP pierwszego dnia każdego miesiąca ustawiam według zegara atomowego ze strony internetowej i po miesiącu sprawdzam ile przyspieszył lub spóźnił i znowu ustawiam tak samo.

Praktycznie od samego początku zegarek w ciągu tego miesiąca gubi 20-21 sekund.

Patrząc na Wasze pomiary , urządzenia i aplikacje to mój pomiar jest strasznie prymitywny ale pozwala mi powiedzieć że mój zegarek jest według mnie na idealnym chodzie.

Jestem amatorem ale szczęśliwym amatorem

 

I tak trzymaj :)

I nie odbieraj sobie radości jaką dają zegarki.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na tym właśnie polega ta nasza zabawa z zegarkami. Proste i skuteczne pomiary w tym wypadku uważam za najlepsze.

 

Kosmiczne technologie pomiarowe dobre są dla tych, co często latają w kosmos, a dla nas, miłośników zegarków, wystarczy prosta apka WatchCheck lub porównywanie wskazań z zegarem atomowym ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie koledzy drugi, trzeci i czwarty zegarek i noście je na przemian, nie dłużej niż kilka dni każdy i ....cieszcie się życiem a nie wzdychajcie do każdej zgubionej sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie koledzy drugi, trzeci i czwarty zegarek i noście je na przemian, nie dłużej niż kilka dni każdy i ....cieszcie się życiem a nie wzdychajcie do każdej zgubionej sekundy.

Coś w tym jest

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.