Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Jego Hulk i niech robi z nim co chce.

Dokładnie tak :)

Dodam tylko, że tenże omawiany Hulk jest już w pewnym sensie limitką, a te rządzą się na rynku wtórnym swoimi prawami ;)

Od wczoraj czekalem na to podsumowanie :lol:  i sie nie zawiodlem ;)

Ad. 5 tendencja jest odwrotna i AD po prostu przestanie w ogole informowac o jakimkolwiek numerze kolejki. Tak jest juz w innych krajach, AD decyduje uznaniowo komu sprzeda a komu nie. Tyle, ze nie pobieraja przy tym zaliczki po prostu mowia, zadzwonimy. (Juz tak dwa lata czekam na telefon w sprawie Pepsi :lol:)

Pozdrawiam,

Janek

No i co w związku z tym...? :blink:

Jak dla Ciebie produkcja kilkudziesięciu tysięcy tego samego modelu to w "pewnym sensie limitka", to nic w związku z tym. :)

Taka limitka wzmocniona ilościowo :lol:

Od wczoraj czekalem na to podsumowanie :lol: i sie nie zawiodlem ;)

Ad. 5 tendencja jest odwrotna i AD po prostu przestanie w ogole informowac o jakimkolwiek numerze kolejki. Tak jest juz w innych krajach, AD decyduje uznaniowo komu sprzeda a komu nie. Tyle, ze nie pobieraja przy tym zaliczki po prostu mowia, zadzwonimy. (Juz tak dwa lata czekam na telefon w sprawie Pepsi :lol:)

Jeśli AD nie będą informować czyli de facto nie będzie formalnej kolejki - ok to jest zawsze jakaś informacja dla wpłacających zaliczki co do kryteriów,lepiej postawić sprawę wprost niż kluczyć

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

To ja tak dla rozluźnienia tematu wrzucę moją/naszą parę. Od prawie miesiąca leżą w pudełku, bo na Home office to jakoś nawet nje mam ochoty zegarka nosić

Sent from my iPhone using Tapatalk

Widzę, że w związku pojawił się ktoś pomiędzy Wami...  :D

No cóż- ja po prostu ponad dwa lata temu zapisałem się na zegarek, o którym marzyłem. W międzyczasie kupiłem jeszcze coś innego, a teraz chciałbym coś z zupełnie innej beczki. Nawet robiłem ankietę tu na forum. Taka jest teraz sytuacja i nie widzę powodu dlaczego miałbym komuś robić prezenty.

Twoje święte prawo sprzedać jak chcesz. Podniosło się larum, jak gdybyś miał zarobić na wyzyskiwaniu dzieci, bezdomnych, chorych czy ubogich. Nawet nie próbuj się więcej komukolwiek tłumaczyć. Strata czasu na forumową podwójną moralność...

Szczerze życzę dobrej sprzedaży!  ;)

Edited by memento mori

(...)

A Hulk jest świetnym „kolejnym zegarkiem w kolekcji”.Cena jak zawsze to sprawa między kupującym i sprzedającym.

Robert, ale nie tutaj jest problem.

Jesteśmy na forum miłosników zegarów i zegarków, a nie handlarzy, którzy traktują je wyłącznie jako uwiarygadniającą ich platformę sprzedażową.

Zdecydowana większość forumowiczów (niebędących profesjonalnymi sprzedawcami) sprzedała kiedyś jakiś zegarek na naszym bazarku. Ale na Boga nie za cenę ostentacyjnie spekulacyjną. Owszem na rynku wintydży zdarzają się przypadki sprzedaży z zyskiem - ale to jest przecież zupełnie inna historia.

W przypadku Hulka mamy do czynienia z czystym spekulanctwem, podpartym dodatkowo niczym niewymuszoną argumentacją urągającą zdrowemu rozsądkowi, faktom i zwykłej przyzwoitości, typu:

- nie będę robił nikomu prezentów,

- stałem w kolejce dwa lata (Wpłata zaliczki i czekanie na zegarek nie jest równoważne ze staniem w kolejce. To ostatnie wymaga poświęcenia czasu i całkiem sporo wysiłku dla kręgosłupa i nóg)

- cena jest usprawiedliwiona, ponieważ ceną referencyjną są inne ceny spekulantów z chrono24.

Przyznaję, gdyby nie ta głupia, irytująca argumentacja, to nie zareagowałbym.

Pod rozwagę zarządu KMZiZ:

Czy nie warto jakoś tępić zapędy forumowych spekulantów?

Ich udział w forum z reguły nie niesie niczego wartościowego dla rozwoju pasji zegarkowej i dla misji forum, a jedynie przekształca je w orientalny bazar.

Btw - mam wrażenie, że od wybuchu epidemii, kiedy zostały zamknięte stacjonarne butiki, na forum uaktywniło się kilku "doradców" z niewielką liczbą postów, którzy dość natarczywie przekonują do zakupu zegarków własnie teraz. W wątku Omegi było/jest to dość dobrze widoczne.

Edited by norbie

W sumie to nie takie głupie żeby ukrócić zapędy forumowych spekulantów. Sprzedawałem tu kiedyś Tudora około 30% taniej od ceny za którą go kupiłem, a ponad połowa wiadomości to było- dam 5tys i dzisiaj odbieram.

Tylko, że jakoś wtedy nie przyszło mi do głowy nikogo obrażać.

I rzeczywiście mam coraz mniejsze wrażenie, że to miejsce dla miłośników, chyba że wyładowywania swoich frustracji.

:lol: już teraz piana na ustach, komuniści zawsze mieli zapędy dyktować co za ile i może jeszcze komu

Guest tbn

W sumie to nie takie głupie żeby ukrócić zapędy forumowych spekulantów. Sprzedawałem tu kiedyś Tudora około 30% taniej od ceny za którą go kupiłem, a ponad połowa wiadomości to było- dam 5tys i dzisiaj odbieram.

Tylko, że jakoś wtedy nie przyszło mi do głowy nikogo obrażać.

I rzeczywiście mam coraz mniejsze wrażenie, że to miejsce dla miłośników, chyba że wyładowywania swoich frustracji.

To norma jak coś wrzucisz tutaj na bazar i oczekujesz mniej więcej rynkowej ceny. Za Pama, którego sprzedałem na zachodzie za 15k, tutaj dostawałem oferty od 7,5 do 11K. Najlepiej jakbyś tego hulka wystawił -20% od metki. ;) 

Robert, ale nie tutaj jest problem.

Jesteśmy na forum miłosników zegarów i zegarków

Norbert, wiem ale to otwarte forum więc znajdziesz tu cały przekrój zachowań.

Ważne jaki Ty masz kodeks i z kim się zadajesz. Mnie nie bulwersuje cena której ktoś oczekuje a ktoś inny płaci i że informacja przepływa też przez forum. Przynajmniej nie mam złudzeń. Wkurza mnie natomiast gdy dzieje się to kosztem lojalny klientów bo tu od AD oczekiwałbym przestrzegania fair play biznesowego i pielęgnowania trwałych relacji.

A poza tym gdzieś tu czytałem, że „inteligencji” lepiej w JLC niż w Rolexie ;-)

Edited by desmo

Może coś wrzucę nie na temat do tego forum ekonomistów i proroków ;)

No, teraz dorzuciłeś do kotła i musisz już tylko czekać na ekspercką sentencję.

A jak będziesz chciał go kiedyś sprzedać, to wiesz...w ludzkiej cenie  :lol:  :lol:  :lol:

A jak będziesz chciał go kiedyś sprzedać, to wiesz...w ludzkiej cenie :lol::lol::lol:

Skoro ludzie kupują to jest ludzka, albo inaczej - przyjazna ludziom :D

Żeby było nie na temat to jeszcze takie dorzucę

37-C921-E0-3-A38-4-F49-B438-42-CB1883-E2

Edited by Krystian

Czy jest jakaś opcją,żeby w temacie rolexa widoczne były tylko podsumowania Lotusa?

zdecydowanie oszczędzają czas i są w ostatnim czasie najbardziej merytoryczne:)

Edited by wieloryb

Może coś wrzucę nie na temat do tego forum ekonomistów i proroków ;)

Krystian, super to Pepsi!

Jest w tym modelu dziwna sprzeczność, której nie jestem w stanie rozkminić.

Czasem to jest mój nr 1 jeżeli chodzi o Rolexy a innym razem nie rozumiem jego fenomenu. Na szczęście częściej występuje u mnie ta pierwsza opcja ;)

Na żywo nie widziałem więc liczę, że po takim spotkaniu zostanie już tylko jedno odczucie.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Ja tam nic nie mam do spekulacji, sam bym sprzedawał Rolexy z aktualnej kolekcji gdybym się mógł do nich dorwać w cenie retail, mnie natomiast razi inna rzecz. Podczas gdy "normalni" klienci czekają na Daytonę po kilka lat, znajomy grey dealer z Krakowa chwalił się że tylko w zeszłym roku że odebrał już dwie. Znane są sytuacje że ktoś gdzieś zna kogoś kto zna kogoś i nagle z 70 miejsca odbiera przed tym z 30, to typowe dla polskiego chlewa że liczą się znajomości. Mam tylko nadzieję że gdyby sytuacja z wirusem się utrzymała i g***o wleci w wentylator, to Kruk zwróci się o pomoc nie do wszystkich klientów, tylko do swoich kolegów cwaniaczków którzy z pewnością się odwdzięczą za dobre traktowanie w czasie prosperity.

I to jest najlepsze podsumowanie tego co tak naprawdę jest syfem jeżeli chodzi o kupienie Rolexa.

Każdy orze jak może 

Co zrobisz  :lol:  :D

Kolega od Hulka- sprzeda .... super

Kolega od Hulka- nie sprzeda... znaczy za drogo

Po temacie.

Wszystko zależy od intencji. Jeśli za premium z Rolexa kolega kupi na przykład używane Reverso a za resztę podróż marzeń do Afryki lub Australii albo choć kilka książek i prenumeratę „ zeszytów literackich” to wtedy jest OK a sponsor tych atrakcji nie jest „jeleniem” tylko „mecenasem”. Ale jeśli kolega chciałby za górkę kupić ...audi w gazie ...no to jest już... grzech

W biznesie nie ma intencji- cyfra a nie wolontariat i emocje.

A sprzedaz to biznes.