Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest hubex
W dniu 29.06.2020 o 19:08, mroova napisał:

Kolor wskazówki GMT i napisu czy co innego ?

Akurat w tym modelu wszystko co na tarczy jest ładniejsze - smukłe wskazówki, małe indeksy, inna wskazówka GMT. Pomijam wygląd wskazówek w obecnym modelu, które wyglądają jak oblepione grubą warstwą farby.

Ze starszym, mniejszym bratem albo z młodszym większym jak kto woli

20200701_085818.thumb.jpg.d1102f2698d73e2a56b5977ddb6fb398.jpg)

Edited by foti
Podmiana zdjęcia na wyższą rozdzielczość :)

4 godziny temu, foti napisał:

Ze starszym, mniejszym bratem albo z młodszym większym jak kto woli

No to mamy prawie taką samą trójkę od Rolexa

Jedni mają trójkę a innym tylko zdjęcia zostały :P

Zdjęcie z dzisiaj

1-1.jpg

Przy okazji "polecam allegrowicza", to jest @foti Dziękuję za miłe spotkanie, cieszę się że DJ poszedł w ręce forumowego kolegi. Teraz czas zacząć realizować nowy plan R.

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

1 minutę temu, MasterMind napisał:

Zdjęcie z dzisiaj

Pasuje do sweterka :) Świetne zdjęcie!

Zdziwiłem się, bo teoretycznie wolę Pepsi, ale na żywo Coke wypada naprawdę spoko. Trochę bardziej poważnie, ale przez to "elegancko".

ng6mnrm.png

24 minuty temu, MasterMind napisał:

Zdjęcie z dzisiaj

Przy okazji "polecam allegrowicza", to jest @foti Dziękuję za miłe spotkanie, cieszę się że DJ poszedł w ręce forumowego kolegi. Teraz czas zacząć realizować nowy plan R.

Nie musiałeś dodawać, ta bruzda na uchu jednoznacznie identyfikuje właściciela :D

1dFQTya.png

48 minut temu, nicon napisał:

Nie musiałeś dodawać, ta bruzda na uchu jednoznacznie identyfikuje właściciela :D

Spokojnie, ta  bruzda to chyba nie ostatnie moje słowo :) Lubię zmieniać w tym zegarku bezel śrubokrętem :) Aż się boję o suba bo przyszedł zielony bezel ;) a na nim żadnej rysy nie było jak kupiłem :)

A też polecam @MasterMind'a. Bardzo przyjemne spotkanie o poranku. Przyjemne i owocne :)

Godzinę temu, Smycel napisał:

No to mamy prawie taką samą trójkę od Rolexa

Taką samą chyba? GMT II, SUB 16610  i Datejust??

o ile dobrze pamiętam?

O własnie takie dwa będą mi jeszcze potrzebne :)

no i jeszcze złoty DD :) ale to już chyba odleglejsze tematy :)

20200701_170211-01-01.jpeg

Jak żona zobaczy że DJ podobny do omegi to może być skłonna przyjąć dla siebie :)

A tak ogólnie w sumie trzy różne modele a prawie takie same :)

Edited by foti

Tomek, świetna parka.

Natomiast zdecydowanie wolę Batmana na oyster ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

A czy Oyester i Jubilee między nowym Pepsi a Batmanem są wymienialne?? W sensie że jubile w Batmanie z pepsi da się zamontować bez kombinowania i odwrotnie?

Pomiędzy nowymi tak, ale pomiędzy Batmanem 126710 na jubilee a 116710 na oysterze już pewnie nie. 

Edited by memento mori

foti piękny expII ten stary z mniejsza kopertą zdecydowanie mi się bardziej podoba ;)

Pozdrawiam,

Janek

To mój pierwszy :) hihihihi

Choć ostatnio przychodzi na myśl że może powinien iść w świat. 

Na razie sentyment wygrywa ;)

16 minut temu, lukebor napisał:

Tomek, świetna parka.

Natomiast zdecydowanie wolę Batmana na oyster 😉

Niestety, tylko Batman jest mój ☹️

58 minut temu, memento mori napisał:

Pomiędzy nowymi tak, ale pomiędzy Batmanem 126710 na jubilee a 116710 na oysterze już pewnie nie. 

Tyle że nowe stalowe nie mają oystera. A jubilee w nowych GMT ma inne teleskopy i inne otwory ( szerokość i umiejscowienie) więc przełożenie oystera ze starej referencji do nowej nie jest takie oczywiste - trzeba kombinować ryzykując naprężenia. Najwięcej doświadczeń jest z prżekładaniem jubilee od DJa 36 do Batmana na ospyster.

Edited by desmo

3 godziny temu, foti napisał:

Spokojnie, ta  bruzda to chyba nie ostatnie moje słowo :) Lubię zmieniać w tym zegarku bezel śrubokrętem :) Aż się boję o suba bo przyszedł zielony.

Gdzie nabyłeś?! Po ile można teraz je kupić?!

O zielony bezel chodzi oczywiście. 

a DJ gratuluje bo piękna sztuka! Ci się trafiła najładniejsza z Forum! :) 

A ja się przekonałem ostatnio do niego i cały czas go nosze. :)

515850FD-712D-4525-A34A-BE8DD68A1F90.jpeg

Edited by szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

26 minut temu, nicon napisał:

BTW na co polujesz po DJ36, DD czy Sub/GMT? Swoją drogą dość szybko się go pozbyłeś, a niby taki graal, Tudor DD chyba dłużej wytrzymał ;).

"To skomplikowane" :D

Już w mini recenzji Tudora DD napisałem: Moim zegarkowym "świętym Graalem" był, jest i zawsze będzie Rolex Day Date (...).Ponieważ zegarek ten jest całkowicie poza moim zasięgiem, przez długi czas odkładałem na drugiego na liście marzeń - Rolexa Datejust w stali (...). W idealnym świecie posiadałbym oba te zegarki, Datejusta nosił na co dzień, a Day Date'a zakładał na specjalne okazje. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie, co wymagało ode mnie dostosowania strategii do zastanej rzeczywistości.

Nadal nie żyję w idealnym świecie, ale ostatnio narzekać nie mogę. Najpierw udało mi się kupić Tudora DD, dzięki któremu czułem się jakbym nosił DJ, później kupiłem DJ, dzięki któremu poczułem wielką ulgę i spełniłem się zegarkowo. Sęk w tym, że łącznie noszenie Tudora i DJ w stali sprawiło, że się na jakiś czas nasyciłem tym typem zegarka. Egzemplarz DJ, który mi się trafił, jest super - ale jego sprzedaż pomoże mi zrobić kolejny krok w kierunku numeru jeden na liście, czyli Day-Date'a (ew. GMT Mastera II) - mógłbym sprzedać DJ za jakiś czas, ale u mnie jest tak, że jak podejmę w głowie decyzję, to później niepotrzebnie oszczędzam zegarek "przeznaczony na sprzedaż", przestając czerpać z tego pełną przyjemność.

Podsumowując, Tudor DD był super zamiennikiem Datejusta, Datejust był super zamiennikiem Day-Date'a. Cel ostateczny to (raczej) DD, pytanie tylko jak szybko go osiągnę i czy w ogóle się porwę na wykonanie planu. Na ten moment zastanawiam się nad różnymi scenariuszami.

a) kupić Explorera 36mm i zobaczyć jak to jest. Instynkt podpowiada mi, że ten zegarek może zastąpić DJ jako stalowe 36mm na co dzień. Gdyby ten plan okazał się skuteczny, do kompletu dokupiłbym DJ Two-Tone i zamiast pary DJ+DD (na którą mnie nie stać), stworzyć parę EX1 + DJ TT. Gdyby nie wypalił, po prostu sprzedać EX1 i odkładać dalej.

b) odkładać cierpliwie, kupić GMT Mastera II i jakiś czas po tym np. dokupić np. DJ TT.

c) odkładać bardzo cierpliwie i kupić Day-Date'a, prawdopodobnie w żółtym złocie - a później to już mnie nie interesuje co dalej :P

ng6mnrm.png

W naszej pasji „spełnienie” to nie dość, że to kwestia subiektywna, to jeszcze raczej utopijna ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

20 minut temu, MasterMind napisał:

"To skomplikowane" :D

Już w mini recenzji Tudora DD napisałem: Moim zegarkowym "świętym Graalem" był, jest i zawsze będzie Rolex Day Date (...).Ponieważ zegarek ten jest całkowicie poza moim zasięgiem, przez długi czas odkładałem na drugiego na liście marzeń - Rolexa Datejust w stali (...). W idealnym świecie posiadałbym oba te zegarki, Datejusta nosił na co dzień, a Day Date'a zakładał na specjalne okazje. Nie żyjemy jednak w idealnym świecie, co wymagało ode mnie dostosowania strategii do zastanej rzeczywistości.

Nadal nie żyję w idealnym świecie, ale ostatnio narzekać nie mogę. Najpierw udało mi się kupić Tudora DD, dzięki któremu czułem się jakbym nosił DJ, później kupiłem DJ, dzięki któremu poczułem wielką ulgę i spełniłem się zegarkowo. Sęk w tym, że łącznie noszenie Tudora i DJ w stali sprawiło, że się na jakiś czas nasyciłem tym typem zegarka. Egzemplarz DJ, który mi się trafił, jest super - ale jego sprzedaż pomoże mi zrobić kolejny krok w kierunku numeru jeden na liście, czyli Day-Date'a (ew. GMT Mastera II) - mógłbym sprzedać DJ za jakiś czas, ale u mnie jest tak, że jak podejmę w głowie decyzję, to później niepotrzebnie oszczędzam zegarek "przeznaczony na sprzedaż", przestając czerpać z tego pełną przyjemność.

Podsumowując, Tudor DD był super zamiennikiem Datejusta, Datejust był super zamiennikiem Day-Date'a. Cel ostateczny to (raczej) DD, pytanie tylko jak szybko go osiągnę i czy w ogóle się porwę na wykonanie planu. Na ten moment zastanawiam się nad różnymi scenariuszami.

a) kupić Explorera 36mm i zobaczyć jak to jest. Instynkt podpowiada mi, że ten zegarek może zastąpić DJ jako stalowe 36mm na co dzień. Gdyby ten plan okazał się skuteczny, do kompletu dokupiłbym DJ Two-Tone i zamiast pary DJ+DD (na którą mnie nie stać), stworzyć parę EX1 + DJ TT. Gdyby nie wypalił, po prostu sprzedać EX1 i odkładać dalej.

b) odkładać cierpliwie, kupić GMT Mastera II i jakiś czas po tym np. dokupić np. DJ TT.

c) odkładać bardzo cierpliwie i kupić Day-Date'a, prawdopodobnie w żółtym złocie - a później to już mnie nie interesuje co dalej :P

Duża rozpiętość pomiędzy GMT master a DD...raczej duo komplementarne niż jako alternatywne? 
Patrząc na zwariowane ceny GMT szedłbym w kierunku Sub plus DJ TT. Potem jeśli ma być pasek to już tylko Patek ewentualnie Reverso.
Idąc tropem explorera też niezły kierunek . Exp+Sub + pasek i finito.

Generalnie Sub (GMT) lub exp to fajna baza bo po tym możesz ale nie musisz.

Edited by Lotus

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.