Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mario1971 napisał:

Patek z pewnością Tobie odpowie. Hehehe :)

Dlatego się zbieram... 

 

Ale chyba mnie lubią, bo wysłali mi kiedyś katalog oraz stertę broszurek, prosto z Genewy, za darmo, po jednym krótkim mailu ;)

 

Ale wtedy Nautilus 5711 był poniżej 90 tys zł od ręki. Może teraz się usztywnili? Masz wieści z pierwszej ręki? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, StaryWilk napisał:

Masz wieści z pierwszej ręki? ;)

Na jaki temat?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Czy ktoś z właścicieli gmt może potwierdzić, czy uwagi odnośnie rozpoznawania najlepszej podróbki pepsi od oryginału są/wydają się  prawdziwe? Szczególnie interesuje mnie dźwięk przy dokrecaniu przy starym i nowym mechaniźmie, na ile jest zbliżony /inny od fajka.

 

 

Wjątkowe niedociągnięcia. 
116610🤔

kolor wkładki bezela. 
Pieczęć ma być zielono czarna. 
O!!! I jaka gwarancja. 
Nie wspomnę o pudełku. 

I ta bransoleta. Nowy wynalazek. Elastyczna. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Markiza napisał:

Wjątkowe niedociągnięcia. 
116610🤔

kolor wkładki bezela. 
Pieczęć ma być zielono czarna. 
O!!! I jaka gwarancja. 
Nie wspomnę o pudełku. 

 

Niektórzy twierdzą, że te najnowsze podróbki są nie-do-odróżnienia od oryginału już (szczególnie z zewnątrz). Albo nie skupiają się na detalach albo ten gość rozpykal temat jak ktos kto zna się na rzeczy albo trafił na słabą podróbkę? Dlatego pytam właścicieli jak u nich pracuje mechanizm. 

9 minut temu, mario1971 napisał:

Na jaki temat?

No że teraz mniej odpowiadają na maile, bo się "usztywnili"... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, StaryWilk napisał:

No że teraz mniej odpowiadają na maile, bo się "usztywnili"... 

To jest domena największych z wielkich ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Niektórzy twierdzą, że te najnowsze podróbki są nie-do-odróżnienia od oryginału już (szczególnie z zewnątrz). Albo nie skupiają się na detalach albo ten gość rozpykal temat jak ktos kto zna się na rzeczy albo trafił na słabą podróbkę? Dlatego pytam właścicieli jak u nich pracuje mechanizm. 

Wszystko zależy o tych niektórych. 
Oglądać zdjęcia i mieć w ręce zegar, to jest tez inna historia. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mroova napisał:

@PatrykWoj jaki masz rozmiar nadgarstka ? Czy mógłbyś zrobić fotkę "sylwetkową" ? Pozdrawiam i cieszę się Twoją radochą 👍


Mam nadgarstek 15 cm 😅

Zrobie fotkę, napisz na priv jaką chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być priv, nic osobistego, chodzi mi tylko o to, jak Sub wygląda na szczupłej ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, StaryWilk napisał:

 

........ Największe rozczarowanie końcówki roku trafia do patka aquanata,  rolexa gmt od Jodiego, oraz GS gmt spring drive. Tym bardziej, że patka i GS bardzo lubię i cenię. Aż zbieram się w sobie co by maila nie napisać do producenta, z prośbą o wyjaśnienie tego fenomenu ;)

 

Odnośnie GS, to problem był widoczny tylko w tym modelu że Spring Drive. Film Hafiza oglądałem jakoś wiosną 2020, sam też mierzyłem ten zegarek i podzielam krytykę. Cyferblat jest malowany i łatwo o różne błędy. W sierpniu wyszedł kolejny model GS tyle, że już nie malowany a normalny metalowy cyferblat i tam już nie ma baboli. Mechanizm też inny, wskazówka godzinowa dużo lepiej pokrywa się z cyframi itp. 

W każdym zegarku można się czegoś dopatrzyć, pytanie kto ile tych niedoskonałości widzi i akceptuje w danej klasie cenowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Undziak napisał:

 

Odnośnie GS, to problem był widoczny tylko w tym modelu że Spring Drive. Film Hafiza oglądałem jakoś wiosną 2020, sam też mierzyłem ten zegarek i podzielam krytykę. Cyferblat jest malowany i łatwo o różne błędy. W sierpniu wyszedł kolejny model GS tyle, że już nie malowany a normalny metalowy cyferblat i tam już nie ma baboli. Mechanizm też inny, wskazówka godzinowa dużo lepiej pokrywa się z cyframi itp. 

W każdym zegarku można się czegoś dopatrzyć, pytanie kto ile tych niedoskonałości widzi i akceptuje w danej klasie cenowej. 

 

Czyli problem, ze wskazówkami dotyczył wszystkich egzemplarzy z tej lini modelowej /z tym mechanizmem? 

 

Ciekawe jak powtarzalność niewycentrowanej daty wyglada w patku aquanat (i innych modelach entry level). Na tej sztuce też wydaje się, że data jest za blisko górnej krawędzi okienka. Ciekawe, czy chociaż lumę ma równomierną:

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Czyli problem, ze wskazówkami dotyczył wszystkich egzemplarzy z tej lini modelowej /z tym mechanizmem? 
 
Ciekawe jak powtarzalność niewycentrowanej daty wyglada w patku aquanat (i innych modelach entry level). Na tej sztuce też wydaje się, że data jest za blisko górnej krawędzi okienka. Ciekawe, czy chociaż lumę ma równomierną:
 
Załóż może osobny wątek na temat wykończenia zegarków z grupy premium. Ten wątek jest poświęcony marce Rolex.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mario1971 napisał:
59 minut temu, StaryWilk napisał:
 
Czyli problem, ze wskazówkami dotyczył wszystkich egzemplarzy z tej lini modelowej /z tym mechanizmem? 
 
Ciekawe jak powtarzalność niewycentrowanej daty wyglada w patku aquanat (i innych modelach entry level). Na tej sztuce też wydaje się, że data jest za blisko górnej krawędzi okienka. Ciekawe, czy chociaż lumę ma równomierną:
 

Pokaż więcej  

Załóż może osobny wątek na temat wykończenia zegarków z grupy premium. Ten wątek jest poświęcony marce Rolex.

 

Zakładalem już kilka, zawsze bardzo szybko umierał temat, wygląda na to że jest małe zainteresowanie tematem. Natomiast taka szpileczka od czasu do czasu w wątku marek topowych ożywia nieco dyskusję na jakąś chwilę i ciekawy dla mnie temat. Nie sądziłem, że Tobie również to przeszkadza. Wszak spora część filmików odnosi się bezpośrednio do tytułowego rolexa. Czasami gada się tu naprawdę o "doopie maryni", a myślę, że nie tylko kolejne wklejone zdjęcie rolexa na przegubie podnosi jakość/ wartość tego tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Zakładalem już kilka, zawsze bardzo szybko umierał temat, wygląda na to że jest małe zainteresowanie tematem. Natomiast taka szpileczka od czasu do czasu w wątku marek topowych ożywia nieco dyskusję na jakąś chwilę i ciekawy dla mnie temat. Nie sądziłem, że Tobie również to przeszkadza. Wszak spora część filmików odnosi się bezpośrednio do tytułowego rolexa. Czasami gada się tu naprawdę o "doopie maryni", a myślę, że nie tylko kolejne wklejone zdjęcie rolexa na przegubie podnosi jakość/ wartość tego tematu. 

Nie przeszkadza, jak porównujemy i punktujemy wykonanie/wykończenie Rolexa do innych marek. Jak zaczynamy pisać li tylko o pozostałych, pomijając clou tego wątku, to jest już nie na temat...;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał:

Nie przeszkadza, jak porównujemy i punktujemy wykonanie/wykończenie Rolexa do innych marek. Jak zaczynamy pisać li tylko o pozostałych, pomijając clou tego wątku, to jest już nie na temat...;)

 

Zgodzę się, ale byly co najmniej 4 takie opcje:

1. Ciągnac kulturalnie rozpoczęta dyskusję, jako jeden logiczny ciąg myślowy, nieco zbaczając z "kursu rolexa";

2. Zakładać nowy temat / wskrzeszac stary "o jakości", który prawdopodobnie znowu szybko umrze;

3. Przenosić dyskusje na wątki różnych marek i wklejac pojedyncze filmiki i pytania wyrwane z całego kontekstu;

4. Zrobić ping ponga również nie na temat: zwrócenie uwagi - > próba wyjaśnienia intencji - > polemika - > dalsza polemika... 

 

Ja wybrałem opcję nr 1, wg mojej oceny mało szkodliwą, a Ty? ;)

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ja wybrałem opcję nr 1, wg mojej oceny mało szkodliwą, a Ty?
A wrzucaj sobie co chcesz. Byle ciekawie było...i na temat 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, StaryWilk napisał:

 

Zgodzę się, ale byly co najmniej 4 takie opcje:

1. Ciągnac kulturalnie rozpoczęta dyskusję, jako jeden logiczny ciąg myślowy, nieco zbaczając z "kursu rolexa";

2. Zakładać nowy temat / wskrzeszac stary "o jakości", który prawdopodobnie znowu szybko umrze;

3. Przenosić dyskusje na wątki różnych marek i wklejac pojedyncze filmiki i pytania wyrwane z całego kontekstu;

4. Zrobić ping ponga również nie na temat: zwrócenie uwagi - > próba wyjaśnienia intencji - > polemika - > dalsza polemika... 

 

Ja wybrałem opcję nr 1, wg mojej oceny mało szkodliwą, a Ty? ;)

Przyznam, że oglądam niektóre zamieszczone przez Ciebie filmy, nawet próbowałem wrócić do jakiegoś dotyczącego Patka , nie udało mi się bo najwyraźniej wbrew logice nie był umieszczony w wątku PP. Myślę że po to mamy wątki tematyczne żeby panował tu jaki taki porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo, dzięki za cenną uwagę.

 

Mario, postaram się trzymać poziom ;)

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, StaryWilk napisał:

 

Czyli problem, ze wskazówkami dotyczył wszystkich egzemplarzy z tej lini modelowej /z tym mechanizmem? 

 

 

 

Raczej pojedynczych egzemplarzy bo już kiedyś wstawiano ten filmik chyba w wątku GS i ja potem wstawiałem zdjęcia tego samego modelu sprzed rebrandingu - SBGE001 - z idealnie ustawionymi wskazówkami.

Niby prawda że w każdym zegarku, czy to GS, czy Rolex czy Patek coś się znajdzie i niby nie patrzymy na swoje zegarki przez lupę ale ja jeśli płacę za coś tak pospolitego równowartość samochodu czyli jednak wyjątkową cenę jak za taki produkt  to oczekuję wyjątkowej jakości. Inaczej musiałbym przyznać że głównym powodem zakupu była marka a nie faktyczna relacja ceny do jakości ( co oczywiście często ma miejsce ale nikt się otwarcie do takich pobudek nie przyznaje ), dlatego m.in. tak mnie bolą zrypane boki wskazówki GMT w ExII bo wiem że da się to zrobić lepiej w mniejszym budżecie ale ktoś olał jakość i założył że Rolexa i tak kupią, żeby nie wiem jak był skopany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bugs napisał:

Raczej pojedynczych egzemplarzy bo już kiedyś wstawiano ten filmik chyba w wątku GS i ja potem wstawiałem zdjęcia tego samego modelu sprzed rebrandingu - SBGE001 - z idealnie ustawionymi wskazówkami.

Niby prawda że w każdym zegarku, czy to GS, czy Rolex czy Patek coś się znajdzie i niby nie patrzymy na swoje zegarki przez lupę ale ja jeśli płacę za coś tak pospolitego równowartość samochodu czyli jednak wyjątkową cenę jak za taki produkt  to oczekuję wyjątkowej jakości. Inaczej musiałbym przyznać że głównym powodem zakupu była marka a nie faktyczna relacja ceny do jakości ( co oczywiście często ma miejsce ale nikt się otwarcie do takich pobudek nie przyznaje ), dlatego m.in. tak mnie bolą zrypane boki wskazówki GMT w ExII bo wiem że da się to zrobić lepiej w mniejszym budżecie ale ktoś olał jakość i założył że Rolexa i tak kupią, żeby nie wiem jak był skopany.


40% kupuje Rolexa bo jest bardzo łatwo zbywalny  kolejne 40% bo jest to symbol statusu a 18% ponieważ podoba im się konkretny model. W tych 18% jest grupa która zwraca uwagę na detale pod makro, jest to z pewnością stosunkowo niewielka populacja.  Tak więc dla nabywców Rolexa, jakość komponentów nie ma dużego znaczenia. Rolex jako olbrzymia korporacja i producent masowy nie wychodzi ponad standard rynkowy jeśli chodzi o dbałość o detale produktu gotowego.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Maserati napisał:


40% kupuje Rolexa bo jest bardzo łatwo zbywalny  kolejne 40% bo jest to symbol statusu a 18% ponieważ podoba im się konkretny model. W tych 18% jest grupa która zwraca uwagę na detale pod makro, jest to z pewnością stosunkowo niewielka populacja.  Tak więc dla nabywców Rolexa, jakość komponentów nie ma dużego znaczenia. Rolex jako olbrzymia korporacja i producent masowy nie wychodzi ponad standard rynkowy jeśli chodzi o dbałość o detale produktu gotowego.

a te pozostałe 2% ? skąd takie badania z precyzyjnym podziałem procentowym ? masz może źródło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StaryWilk napisał:

 

Zgodzę się, ale byly co najmniej 4 takie opcje:

1. Ciągnac kulturalnie rozpoczęta dyskusję, jako jeden logiczny ciąg myślowy, nieco zbaczając z "kursu rolexa";

2. Zakładać nowy temat / wskrzeszac stary "o jakości", który prawdopodobnie znowu szybko umrze;

3. Przenosić dyskusje na wątki różnych marek i wklejac pojedyncze filmiki i pytania wyrwane z całego kontekstu;

4. Zrobić ping ponga również nie na temat: zwrócenie uwagi - > próba wyjaśnienia intencji - > polemika - > dalsza polemika... 

 

Ja wybrałem opcję nr 1, wg mojej oceny mało szkodliwą, a Ty? ;)

Opcja nr3. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Maserati napisał:


Tak więc dla nabywców Rolexa, jakość komponentów nie ma dużego znaczenia. 

Mocno wywrotowa wypowiedź. Na jakiej podstawie wysunąłeś swój wniosek? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dariusz chlastawa napisał:

a te pozostałe 2% ? skąd takie badania z precyzyjnym podziałem procentowym ? masz może źródło ?


Kiedyś czytałem że 60% nabywców Rolexa kupuje go ze względu na to że dany model mu się podoba oraz/ lub że może go szybko spieniężyć a pozostałe 40% nabywców kupuje go jako symbol statusu/celebracji osiągnięcia. W tej chwili nie namierze źródła (raczej artykułu) ale postaram się do tego wrócić.

2% zostawiłem jako błąd próbki statystycznej, nie wierze w 100%🙂
 

p.s

Rozbicie 60% na 40+18 jest autorskie. Wg mnie dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją kiedy nabywcy posiadają po kilka/kilkanaście Rolexow co jest spowodowane pewną lokatą kapitału. Jeszcze do końca lat 90 tych każdy miał jednego Rolexa.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Maserati napisał:

 Rolex jako olbrzymia korporacja i producent masowy nie wychodzi ponad standard rynkowy jeśli chodzi o dbałość o detale produktu gotowego.

Kolejne stwierdzenie wzięte z sufitu ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał:

Kolejne stwierdzenie wzięte z sufitu ;)

Od kiedy sufit to synonim d..y? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.