Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Dobrze, że zegarek cały bo bez zegarka jak bez ręki. Jak powiedział drwal po odrąbaniu sobie ręki :) jakos tak mi się skojarzyło zdjecie kolegi 

13 godzin temu, Sebak napisał:

Możesz go zmierzyć? Szczególnie l2l. Wygląda na nie większego od OP39. 

W wolnej chwili to zrobię. Mam Balla 40mm i OP zdecydowanie wydaje się większy.

Mam pytanie  do znawców tematu czy w nowym op 36 jest taki sam mechanizm co w datejust 36. Wiem ze w pierwszym w op to 3230 a w dj 3235 tylko jakie są różnice?

5 minut temu, marcin35 napisał:

Mam pytanie  do znawców tematu czy w nowym op 36 jest taki sam mechanizm co w datejust 36. Wiem ze w pierwszym w op to 3230 a w dj 3235 tylko jakie są różnice?

3235 to lustrzane odbicie werku 3230, ale z dodatkiem koła daty.

Dzięki  za odpowiedź myślałem ze są  jakieś większe  różnice  bo w nowym op jest napisane ze jest  to nowy mechanizm wprowadzony w tym roku.

20 minut temu, marcin35 napisał:

Dzięki  za odpowiedź myślałem ze są  jakieś większe  różnice  bo w nowym op jest napisane ze jest  to nowy mechanizm wprowadzony w tym roku.

Zgadza się, 3230 to zupełnie nowy werk. Jego bazą jest debiutujący w 2015 roku cal 3235. 

Pytanie czy chcesz date czy nie i jaka konfiguracja dj Cie interesuje. Dla mnie najwieksza zaleta w dj to bransoleta jubilee, ale jak znowu do niej dolozysz zlota lunete to cenowo odskoczysz od op 

Pozdrawiam,

Janek

Myślałem własnie o bransolcie jubilee w stali i żłobkowanym pieścieniu tarcza raczej  czarna lub biała zastanawiałem się również  nad indeksami rzymskimi.

No i bransoleta oyster w tych zegarkach jest różna ( polerowany środek w DJ vs satynowana cała bransoleta w OP). Także zbierając to razem to mocno inne zegarki.

EDIT: widzę że już się zdecydowałeś 😉 

Edited by desmo

To dzisiaj dostałem telefon, że zostałem wyrzucony z kolejki po Kermita. Nie przeszedłem weryfikacji??? Nie wiem co się dzieje ale zwrócą zaliczkę. Zostawili jedynie zapis na Suba. Generalnie słabo i trochę mam dosyć sytuacji z Rolexem. Kupienie w salonie graniczy z cudem... wszystko po to by pójść i przepłacić u handlarzy. Masakra 

4 godziny temu, marcin35 napisał:

Myślałem własnie o bransolcie jubilee w stali i żłobkowanym pieścieniu tarcza raczej  czarna lub biała zastanawiałem się również  nad indeksami rzymskimi.

OP nie miałem i w sumie nawet nie macałem. Natomiast, zdecydowanie mogę polecić DJ w wersji Dark Rhodium. Co prawda mój to 41 mm ale uważam iż będziesz zadowolony.

Aktualnie to mój ulubieniec , zegar fajnie się układa na nadgarstku a bransoleta jubilee jest mega wygodna .

MftfOXV.jpg

Rhodium...cóż mogę o nim powiedzieć? 

Najlepsza z możliwych wersji DJ41.

Jeżeli kiedyś się zdecyduję, to dokładnie w tej konfiguracji.

Rhodium...cóż mogę o nim powiedzieć? 
Najlepsza z możliwych wersji DJ41.
Jeżeli kiedyś się zdecyduję, to dokładnie w tej konfiguracji.

Podzielam Twoje zdanie. Rozważałem jeszcze wersje z niebieska tarcza ale jednak Rhodium tak się zakorzenił w mojej głowie iż wygrał w przedbiegach :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dark rhodium niestety nie występuje w DJ36

O proszę , nie miałem pojęcia o tym. Znów się czegoś nauczyłem dzięki forum :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właściwie to nieprecyzyjnie się wyraziłem. Występuje, ale tylko w bicolorze, w połączeniu z różowym złotem.

35 minut temu, desmo napisał:

I w tym two tone wygląda na miejscu ,  w stali, to szaro -buro -czarna plama.

A ja tu zgłoszę zdanie przeciwne - dark rhodium nie jest bury w wersji stalowej. Oczywiście, nie wyróżnia się tak jak niebieska tarcza, ale to jest jego zaletą. Jak go noszę do strojów smart casual, to nie swieci na kilometr jak niebieska tarcza - dla mnie to zaleta (co nie zmienia faktu że niebieska tarcza jest ekstra).

W dniu 23.09.2020 o 18:49, vvv napisał:

TT jeszcze spoko ale do złotego to trzeba dorosnąć. Mnie w tym tygodniu uciekł z przed nosa piękny prezydent w dodatku z mojego roku urodzenia, jedynie szkoda, że po włosku:

Uuu, super stan. Za ile był, jeśli można wiedzieć?

ng6mnrm.png

4 godziny temu, nixon111 napisał:

To dzisiaj dostałem telefon, że zostałem wyrzucony z kolejki po Kermita. Nie przeszedłem weryfikacji??? Nie wiem co się dzieje ale zwrócą zaliczkę. Zostawili jedynie zapis na Suba. Generalnie słabo i trochę mam dosyć sytuacji z Rolexem. Kupienie w salonie graniczy z cudem... wszystko po to by pójść i przepłacić u handlarzy. Masakra 

Ten wpis powinien widnieć w Wikipedii pod hasłem „hipokryzja” xD. Nic kurrrrrła nie można kupić w tym salonie, bo kupują po dwa żeby jednego flipnąć z narzutem i trzeba przepłacać u takich handlarzy.

1dFQTya.png