Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Trochę w tym amoku marketingowym, gogusiach w furach z wypożyczalni na insta, można zapomnieć czym jest Submariner.

20200926_092829.jpg

20200926_092823.jpg

20200926_092818.jpg

20200926_092645.jpg

20200926_092708.jpg

Cóż za zbieżność😉 - właśnie wróciłem z kiosku i taką reklamę widzę w magazynie zegarkowym.

873941D3-4E4C-42F0-A4F9-11917589A05A.jpeg

Edited by beniowski

Oczywiscie, tez z skopiowałem z reklamy na którą rzuciło mnie z NG, na którą z kolei rzuciło  mnie z artykułu naukowego o pewnym gatunku żółwia.

Chodzi o to, że to co robi Rolex dla szeroko pojętej oceanografi to jest mega i raczej się o tym nie słyszy.

(Tak samo Blancpain)

Rolex to genialny marketing i model biznesowy, wiadomo, ale jednocześnie ciężka robota wykonywana przez długie lata.

Tutaj w tym bagienku mozna tego nie zauważać, podczas skakania sobie do oczu, ale mieszkańcom otchłani koło płetwy to lata 😉

Mnie się dzisiaj tez reklama wyświetliła i chyba sam rolex zapomniał czym jest sub reklamując wersje w złocie Ew. Po prostu nie chcieli reklamować tego którego nie da się kupić ;)
40aed02ae16b6b656b12f6623197ea6e.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

W sumie to z tym niebieskim bezelem bardziej mi się podoba niż z zielonym.

Nie wiedziałem nawet o nim, krzewisz wiedzę masz plus 😁

Godzinę temu, vvv napisał:

Mnie się dzisiaj tez reklama wyświetliła i chyba sam rolex zapomniał czym jest sub reklamując wersje w złocie emoji28.png Ew. Po prostu nie chcieli reklamować tego którego nie da się kupić ;)

zwykle reklamuje się to, co „się nie sprzedaje” 😉

Edited by desmo

Chodzi o to, że to co robi Rolex dla szeroko pojętej oceanografi to jest mega i raczej się o tym nie słyszy.

Omega też sporo działa w tym kierunku.

Mnie się dzisiaj tez reklama wyświetliła i chyba sam rolex zapomniał czym jest sub reklamując wersje w złocie Ew. Po prostu nie chcieli reklamować tego którego nie da się kupić

Jesteś w błędzie, złoty sub nadaje się pod wodę równie dobrze, co stalowy i Rolex wie co reklamuje ;)

Polecam ten artkuł:
https://www.hodinkee.com/articles/bret-gilliam-rolex-man-with-the-golden-sub

8 godzin temu, pablo122 napisał:

Oczywiscie, tez z skopiowałem z reklamy na którą rzuciło mnie z NG, na którą z kolei rzuciło  mnie z artykułu naukowego o pewnym gatunku żółwia.

(Tak samo Blancpain)

Rolex to genialny marketing i model biznesowy, wiadomo, ale jednocześnie ciężka robota wykonywana przez długie lata.

Tutaj w tym bagienku mozna tego nie zauważać, podczas skakania sobie do oczu, ale mieszkańcom otchłani koło płetwy to lata 😉

Dobry post. Jak się odrzuci te negatywne emocje wokół marki to zostaje właśnie piękna historia. Ogólnie marketing Rolexa to majstersztyk, filmik poniżej daje ciekawy przekrój. Im dłużej siedzę w tym hobby, tym bardziej lubię Rolexa, bo uosabia to czego szukam w zegarkach: ponadczasowe wzornictwo, solidność wykonania i właśnie ciekawe historie. Wiadomo,że ludzkość poleciałaby w kosmos bez Moonwatcha, a Hillary i Norgay zdobyliby Everest bez Oyster Perpetual, ale tak wyszło że te zegarki stały się częścią historii. 

13 godzin temu, beniowski napisał:

Co ci się w tym szkle rysuje w Subie??

wszytko co jest w błysku. koperta, bransoleta i zapięcie, kazdy kto ma suba wie o czym mowie:)

Mega mi sie podoba YM Blue Dial ale nie kupie ze względu na rysy które pojawia sie od patrzenia.

11 minut temu, danieldanielos napisał:

wszytko co jest w błysku. koperta, bransoleta i zapięcie, kazdy kto ma suba wie o czym mowie:)

Mega mi sie podoba YM Blue Dial ale nie kupie ze względu na rysy które pojawia sie od patrzenia.

O którym konkretnie Subie z polerowaną bransoletą i zapięciem mówisz?    

43 minuty temu, mario1971 napisał:

O którym konkretnie Subie z polerowaną bransoletą i zapięciem mówisz?    

Domyślam się, że koledze może chodzić o polerowane boki koperty, bransolety i zapięcia.

dokladnie tak
Z tym już tak niestety jest, się używa - się rysuje. Ja mam w GMT-Master II dodatkowo polerowane środkowe ogniwa. Na początku zwracałem uwagę na te ryski, teraz jest ich już taka ilość, że oczy i dusza się do nich przyzwyczaiły. Gdybym miał wybów: polerowane czy szczotkowane (te środkowe), wybrałbym ponownie te błyszczące :)

W nowym samochodzie po pierwszej wizycie na myjni automatycznej zastaniemy dramat - miliony rysek... a pozniej juz tego nie widzimy 😉

W dniu 25.09.2020 o 21:33, Maserati napisał:

Jesli akceptujesz rozmiar design , zegarek rzucający się w oczy to Chronomat jest fajnym wyborem. Oczywiście nie za pieniążki z metki. Tu musi być mocno, bardzo mocno w dół, idealnie poczekać na wtórny i ściągnij skalpel. Zyskasz świetny brand i jakość Breitlinga .

Natomiat pod żadnym pozorem nie rekomenduje sprzedaży suba czy wogole wymiany suba na coś innego. To nie jest model do sprzedaży. Lepiej poczekać dozbierać lub zostać z samym subem. 
Nie sprzedawałbym suba aby kupić chronomat!

5 godzin temu, beniowski napisał:

I myślisz że inne zegarki nie będą się rysować?

czy ja gdzies napisałem ze inne zegarki nie beda sie rysować???   

stwierdziłem po prostu fakt podatności na mikro ryski polerowanych elementów. Jestem mocnym detalista co chodzi o takie kwestie.

Akurat mikroryski z polerowanych powierzchni możesz wyprowadzić sam. Wszystko co na powierzchniach satynowanych wymaga już kogoś z ręką, cierpliwością i doświadczeniem. 

51 minut temu, danieldanielos napisał:

czy ja gdzies napisałem ze inne zegarki nie beda sie rysować???   

stwierdziłem po prostu fakt podatności na mikro ryski polerowanych elementów. Jestem mocnym detalista co chodzi o takie kwestie.

W jednym z poprzednich postów napisałeś "300m ma to do siebie ze "starzeje" sie powoli co chodzi o ryski a to szklo w subie rysuje sie od patrzenia", co sugeruje że Sub się rysuje 'od patrzenia',  za to 300M o wiele mniej - moim zdaniem tak nie jest.