Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, rmak napisał(-a):

 

Słuszna koncepcja, tym bardziej, że mam ten sam pretekst do napicia się 😁🍻

Ja też 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971,[mention=64406]rmak[/mention],[mention=47341]szuwi[/mention] gratulacje dla dzieci zatem i milego sączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Osy123 napisał(-a):

@mario1971,[mention=64406]rmak[/mention],[mention=47341]szuwi[/mention] gratulacje dla dzieci zatem i milego sączenia. emoji6.pngemoji16.png

Dziękuję 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

@mario1971,[mention=64406]rmak[/mention],[mention=47341]szuwi[/mention] gratulacje dla dzieci zatem i milego sączenia. emoji6.pngemoji16.png

 

Dziękuję w imieniu córki, a sączenie było oczywiście miłe 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, nicon napisał(-a):

Ja tam nie potrzebuję okazji żeby dobrze bawić się z alkoholem.

Kwestia wieku - male psiaki też biegają za byle czym... 😉 Oczywiście bez urazy - kiedyś miałem podobnie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DD na prawie wakacjach, bo jednak online praca dogania człowieka.

 

 

6D046C64-2139-44F0-B256-0C293BFC859D.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cermit to bardzo porządnie wykonany zegarek. Praktycznie nie ma się do czego przyczepić. I ta osławiona już precyzja chodu. Owszem, i tej marce zdarzają się wpadki, niemniej to już czwarty użytkowany przeze mnie zegarek z koroną w logo, który potwierdza regułę doskonałe wyregulowanego werku. 5b7c31d6215512558952e386b5310f2d.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to uwielbiam Rolexy. Sa mega precyzyjne. Sa inne marki, ktore takze maja dokladne mechanizmy. Ale jednak werki Rolexa sa swietne pod tym wzgledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ex1 z 2017 r - kiedy należy zrobić przegląd? 2022? Caly czas równo +4s/d, więc się waham, czy dać do ustawienia, czy poczekać i ogarną przy serwisie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+4s/dobę, dla mnie dramat...:(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

+4s/dobę, dla mnie dramat...:(

Dramat to by był, gdyby było razb+0, a raz +8. Ale od ponad roku jest równo +4, więc ustawiony pewnie chodziłby w punkt 🙂

Waham się, czy go otwierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szuwi napisał(-a):

Dramat to by był, gdyby było razb+0, a raz +8. Ale od ponad roku jest równo +4, więc ustawiony pewnie chodziłby w punkt 🙂

Waham się, czy go otwierać

Wiesz, że żartowałem. Jest jeszcze na gwarancji? Jeśli tak, to odeślij na koniec roku z prośbą o regulację. ;)   

 

Wg Roleksa serwis robi się raz na 10 lat, jeżeli w trakcie użytkowania nie było jakiś szczególnych zdarzeń. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, ex1 z 2017 r - kiedy należy zrobić przegląd? 2022? Caly czas równo +4s/d, więc się waham, czy dać do ustawienia, czy poczekać i ogarną przy serwisie... 

 

Zapytaj tu:

 

https://kwestiaczasu.pl

 

lub tu:

 

https://www.chronostore.eu

 

i dostaniesz konkretne odpowiedzi od fachowców. Znają współczesne smary syntetyczne, znają smary Rolexa, znają też marketing firm co do interwałów serwisowych. W pierwszej kolejności zaufałbym dobrym zegarmistrzom, którzy serwisują te konktretne werki na codzień 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Wiesz, że żartowałem. Jest jeszcze na gwarancji? Jeśli tak, to odeślij na koniec roku z prośbą o regulację. ;)   

 

Wg Roleksa serwis robi się raz na 10 lat, jeżeli w trakcie użytkowania nie było jakiś szczególnych zdarzeń. 

Chyba jest na gwarancji (muszę looknąć w kwity). 

1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

 

Zapytaj tu:

 

https://kwestiaczasu.pl

 

lub tu:

 

https://www.chronostore.eu

 

i dostaniesz konkretne odpowiedzi od fachowców. Znają współczesne smary syntetyczne, znają smary Rolexa. To im bym zaufał w pierwszej kolejności 😉 

Dzięki. 

6 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja mam tak samo z GMT II - kupiony w 2017. Poczekam jeszcze rok z serwisem.

Też niby mogę poczekać, ale (wiem, ze to brzmi śmesznie) wkurzają mnie te 4s 🙂 Zegarek noszę codziennie i nawet jak inny wskakuje na nadgarstek, to przed końcem rezerwy Ex wraca na nadgarstek, więc nie zatrzymuje się. Czyli tygodniowo jest +28s, a miesięcznie ok +2minuty... tym samym średnio co 2 tyg zatrzymuję go na chwilę odkręcając koronkę. Problemy pierwszego świata... ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój DJ 1603, ma 49 lat, serwis miał co najmniej 3 lata temu albo wcześniej (właściciel przede mną nie robił). Sprawdzałem jakoś rok temu i miesiąc temu tak około 10 dni, cały czas robi średnio 2,1 sekundy na dobę na plus, co jak na takiego dziadka, może robić wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na gwarancji to nie wiem czy w takim przypadku autoryzowany serwis zrobi tylko regulację czy pełen serwis (co by było korzystne dla Ciebie). Jeśli tylko regulację, a nie boli Cię otwarcie zegarka to oddałbym go już teraz. Jeśli pełen serwis to warto obserwować czy nie zmienia się odchyłka i rezerwa chodu i oddać pod koniec gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na serwis, co to za różnica czy otwierany czy nie. Mój ma podobnie, od nowości +3s na dobę, wszystkie Omegi jakie miałem były dokładniejsze. ;) pewnie przed końcem gwarancji się zbiorę i tez oddam, dla zasady bo jak deklarują -2/+2 to tak ma być. W końcu to Rolex. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą nieotwierany, który robi +4s a drudzy następnego dnia po tym jak zrobi +2.1s są z nim w Kruku i składają reklamację 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, szuwi napisał(-a):

Chyba jest na gwarancji (muszę looknąć w kwity). 

Dzięki. 

Też niby mogę poczekać, ale (wiem, ze to brzmi śmesznie) wkurzają mnie te 4s 🙂 Zegarek noszę codziennie i nawet jak inny wskakuje na nadgarstek, to przed końcem rezerwy Ex wraca na nadgarstek, więc nie zatrzymuje się. Czyli tygodniowo jest +28s, a miesięcznie ok +2minuty... tym samym średnio co 2 tyg zatrzymuję go na chwilę odkręcając koronkę. Problemy pierwszego świata... ;-))

A jak go odkładasz na noc? Moje Rolki śpiąc w pozycji tarczą do góry, przyspieszają średniodobowo +1s, na boku z koronką do góry (na godzinie 3-ciej) - chodzą w punkt, a w pionie godziną 12-tą do góry tracą średniodobowo blisko 2 sekundy. W ten oto sposób w łatwy sposób i bez odkręcania koronki reguluję sobie precyzję chodu. 

 

W rotomacie wygląda to różnie, to zależy jak akurat zegarek zatrzyma się na przerwę ;) 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wiesz, że żartowałem. Jest jeszcze na gwarancji? Jeśli tak, to odeślij na koniec roku z prośbą o regulację. ;)   

 

Wg Roleksa serwis robi się raz na 10 lat, jeżeli w trakcie użytkowania nie było jakiś szczególnych zdarzeń. 

No to oddam w okolicach 2027. Mnie nie interesuje właściwie jaki odchyłki ma mój egzemplarz, raz sobie noszę GMT, raz coś innego (wszystkie praktycznie zegarki mam na chodzie, żeby móc sobie po dany sięgnąć kiedy mam ochotę). Ważne dla mnie jedynie jest aby był w miarę precyzyjny - a jeśli to jest +5 czy - 4 sekundy to nie ma dla mnie większego znaczenia. Oszalałbym sprawdzając bez przerwy odchyłki, porównując, wyrównując, testując różne pozycje na noc itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beniowski napisał(-a):

No to oddam w okolicach 2027. Mnie nie interesuje właściwie jaki odchyłki ma mój egzemplarz, raz sobie noszę GMT, raz coś innego (wszystkie praktycznie zegarki mam na chodzie, żeby móc sobie po dany sięgnąć kiedy mam ochotę). Ważne dla mnie jedynie jest aby był w miarę precyzyjny - a jeśli to jest +5 czy - 4 sekundy to nie ma dla mnie większego znaczenia. Oszalałbym sprawdzając bez przerwy odchyłki, porównując, wyrównując, testując różne pozycje na noc itp.

Ja sprawdzam odchyłki średnio raz na tydzień. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany twoim wpisem kilka tygodni temu zainstalowałem sobie nawet tę aplikację do mierzenia odchyłek, ale.... permanentnie zapominam jej używać😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.