Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Widzę, że „expert” pierwszy raz nawiązał kontakt z AD w ostatnich kilkunastu miesiącach.  „Teoria” o posiadaniu więcej niż jednego zegarka jako modzie ostatnich lat też ciekawa. 

Posted (edited)

Raz piszesz o Rolexie a potem AD. Najpierw zdecyduj , bo to istotne dla dalszej polemiki.

Te podmioty nie muszą mieć tej samej strategii. Nawet wśród AD nie ma spójności. 
Proszę o nieco więcej pietyzmu w odpowiedzi.

Edited by Maserati

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

W dniu 3.05.2021 o 10:40, Tom87 napisał(-a):

To jak za powiedzmy 12 miesięcy (tak mówią) wrzucę zdjęcie bobra to proszę się nie śmiać ;)

To może jakiś teaser....

Wkrótce na nadgarstkach w całej Polsce 😉 

D0B76B6C-FEED-49D1-9B8E-C7965F1F442D.jpeg

Posted (edited)
18 godzin temu, 3nity napisał(-a):

Dlaczego rolexy w EU są najtańsze w IT?
Mam na myśli chrono.

Jak juz Koledzy wspomnieli - IT kochaja Rolexy (stad ich tak duzo w IT) i podobnie jak do samochodow nie przywiazuja wiekszej wagi do szczegolow. Dla nich liczy sie sam fakt posiadania i noszenia Rolexa a czy z pelna dokumentacja, czy 5 razy polerowany i poskladany z roznych elementow, to juz malo istotne, dlatego mozna niezle sie naciąć 😎

Edited by artme

47 minut temu, desmo napisał(-a):

To może jakiś teaser....

Wkrótce na nadgarstkach w całej Polsce 😉 

D0B76B6C-FEED-49D1-9B8E-C7965F1F442D.jpeg

Fajny, przytulibym. Mam nadzieję, że jednak poczekamy mniej niż 12 miesięcy 😉

@desmo Nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia, ale mnie "bober" aż tak bardzo w kolorowych tarczach nie razi, w białej byłby to może jednak jakiś problem. No ale każdy ma jakieś tam swoje "demony" - mi do tej pory nie podobają się zbyt małe wskazówki w poprzednich referencjach subów.

Przypuszczam że większość antyfanów nie widziało zegarka na żywo a już mieli „problem”.

W wersji 41 oraz 36 podwójne indeksy dodają zegarkowi pazura i świetnie się komponują w całości.

Zresztą tak jest z większością Rolexow , siadają na łapę i nagle wszystko ma sens i jest skrojone na miarę. 

3. Mentor i coach.

Ważne, że nasz ekspert widział, przymierzał i użytkował wszystkie zegarki, i może ferować swoje niezależne wyroki/ekspertyzy na ich temat ;)

Godzinę temu, mroova napisał(-a):

@desmo Nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia, ale mnie "bober" aż tak bardzo w kolorowych tarczach nie razi, w białej byłby to może jednak jakiś problem. No ale każdy ma jakieś tam swoje "demony" - mi do tej pory nie podobają się zbyt małe wskazówki w poprzednich referencjach subów.

Bober boberem 😉 ale generalnie mieszane indeksy wyglądają słabo i imo jedynie w historycznej cali się bronią.

jest mi obojętne czy to DJ wimbledon czy OP - nie jest to moja estetyka bo powoduje bałagan na tarczy. Każdy z tych zegarków miałem na nadgarstku zanim samozwańczy „ekspert” zorientował się, że są w sejfie ...

Posted (edited)

Na całe szczęście jest taka duża paletą zegarów, ze każdy coś dla siebie znajdzie. 
Jak dla mnie, podwójne indexy to nigdy nie była moja bajka. No cóż, kolor wygrał. 
W 34 mm indexy są pojedyncze. I bardzo ładnie to wygląda. Ale jest za mały dla mnie. Nie dlatego, ze mój nadgarstek jest taki albo owaki. Tylko dla tego, ze 36 jest najbardziej uniwersalny i dobrze widzę godzinę bez okularów. 
Oczywiscie jak w każdym modelu, można sobie pogdybać. Nie trzeba być w tym expertem.  
Gdybym miała go projektować ja, to bym dała bardzo czerwony kolor tarczy. Indexy 6 i 9 czarne szafiry prostokątne i na 3 godz dodałabym datę. 
Gdybym jeszcze trochę pogdybala, to może za rok albo dwa bym się zapisała w kolejce. A najlepiej zdecydować się na jakiś model, wtedy kiedy go wycofają z produkcji. 
I wtedy żale. 
Albo się podoba albo nie. I tyle. 
Ktos mówił, ze kobiety nie mogą się szybko zdecydować. 😩🤣🤣🤣

image.jpg

Dodam tylko, ze faktycznie, łatwiej jest podjąć decyzje, jeśli można po przymierzać różne modele. Warto tez nie zapomnieć o swoich możliwościach finansowych. 

Edited by Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Ważne, że nasz ekspert widział, przymierzał i użytkował wszystkie zegarki, i może ferować swoje niezależne wyroki/ekspertyzy na ich temat ;)

To prawda miałem je dosyć szybko na nadgarstku, zanim trafiły jeszcze do Polski. Ale nie robię z tego wielkiego hallo bo cóż to wielkiego może oznaczać🙂.
Wyscigi kto pierwszy miał co na nadgarstku zostawiam tym bardziej niedopieszczonym i aspirującym😌

3. Mentor i coach.

17 godzin temu, Maserati napisał(-a):

To prawda miałem je dosyć szybko na nadgarstku, zanim trafiły jeszcze do Polski. Ale nie robię z tego wielkiego hallo bo cóż to wielkiego może oznaczać🙂.
Wyscigi kto pierwszy miał co na nadgarstku zostawiam tym bardziej niedopieszczonym i aspirującym😌

a tak na marginesie jak tam po rozliczeniach podatkowych w USA- rolexy potaniały ?

10 minut temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

a tak na marginesie jak tam po rozliczeniach podatkowych w USA- rolexy potaniały ?

Dariusz, ostatni wpis który do mnie kierowałeś to była informacja że siedzisz i się śmiejesz. 
Za bardzo nie wiem co Tobie odpisywać na te wrzutki  i nie wiem też czy kogokolwiek te Twoje wrzutki interesują? 

8000 wpisów , 560 lajków , kilkanaście lat na forum, bo pomyśle że chcesz kosztem Lotusa poprawiać swój performance 😁

3. Mentor i coach.

Posted (edited)

Noszony obsesyjnie:

11-1.jpg

I bardziej "sesyjnie":

34-1.jpg

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Posted (edited)

Piękny dzień, w końcu wyszło słońce :)

4de24e8ce8eda550279fa625554c3aee.jpg

Edited by mario1971

Posted (edited)
2 godziny temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

Aż sobie sprawdziłem wróżone przez „samozwańczego eksperta” korekty cen - no zmianę przewidział tylko kierunek pomylił 😂

Edited by desmo

Nowy wypust GMT- MASTER jaką będzie miał bransoletę? Oyster czy Jubille, bo na stronie do wyboru albo jedna albo druga. 

14 minut temu, marcin35 napisał(-a):

Nowy wypust GMT- MASTER jaką będzie miał bransoletę? Oyster czy Jubille, bo na stronie do wyboru albo jedna albo druga. 

obie są do wyboru

tylko się zapisać nie można :)

5 godzin temu, Maserati napisał(-a):

Przede wszystkim legenda nie prognozowała zmian na 2021 tylko korektę premier z roku 2020 która miałaby nastąpić w q1 2021. I nastąpiła. Przytoczyłem również dane i źródło.

Zasadniczo drogi DESMO i użytkowniku Chlastawa, nikt nie zbudował pozycji Lotusa na forum tak mocno jak Wy. Nie byłbym legendą gdyby nie Wy. Dziękuje 😁👍

mylisz rozgłos ze sławą ..

Pytanie mam , orientuje się ktoś jaka cena w Polsce za Daytona TT ? Chodzi o cenę w salonie przy odbiorze.
Dzięki.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Biorąc cene z konfiguratora: 16800€ x 4.7zl (przelicznik € Kruka) = 78960 zl.

Biorąc cene z konfiguratora: 16800€ x 4.7zl (przelicznik € Kruka) = 78960 zl.

Zapomniałem jak to w Polsce jest , to już cena z podatkiem jak rozumiem ?
Dzięki

Zapomniałem jak to w Polsce jest , to już cena z podatkiem jak rozumiem ?
Dzięki

Tak Piotrek, to cena detaliczna, tj. z VAT, bez RETu (taki zarcik branzowy ).

Jesli wywozilbys zakupiony zegarek poza teryt. UE (zakladajac, chyba trafnie, ze nie masz w PL tzw. stalego miejsca zamieszkania), wowczas moglbys jeszcze uzyskac zwrot VAT (23%).

Tak Piotrek, to cena detaliczna, tj. z VAT, bez RETu (taki zarcik branzowy ).

Jesli wywozilbys zakupiony zegarek poza teryt. UE (zakladajac, chyba trafnie, ze nie masz w PL tzw. stalego miejsca zamieszkania), wowczas moglbys jeszcze uzyskac zwrot VAT (23%).

Dzięki
Mam zameldowanie a obecnie kolejne mieszkanie realizuje zdalnie

Pytam , bo sprzedałem Daytone kuzynowi , a nie chciał bym by był stratny za 66k złotych. Czyli będzie zadowolony

1 godzinę temu, marcin35 napisał(-a):

Tegoroczna nowość jest na oyster. 

Możesz dokupić jubilee. 

1 godzinę temu, marcin35 napisał(-a):

Tegoroczna nowość jest na oyster. 

Możesz dokupić jubilee. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...