Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, tbn napisał(-a):

Na damskim się nie liczy, wygląda ok. Poważnie to akurat złoty DD na pasku wygląda całkiem ładnie, nie przytłacza tak. Złoty zegarek na pasku to przecież taka klasyka. 

No widzisz, a ludzie piszą że DD na pasku to jakieś dziwactwo i profanacja🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

No widzisz, a ludzie piszą że DD na pasku to jakieś dziwactwo i profanacja🤣.

 

Przestań pytać szejków o zdanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maariusz napisał(-a):

Mhh, jak dla mnie Zenith najciekawszy z tej czworki.

 

A do mnie przemawia najbardziej Tudor - najmniej przeladowany i nie znudzi sie tak szybko. Heuer tez bylby ok, ale ta bransa... no beznadziejna jak dla mnie 🤭

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tbn napisał(-a):

 

Przestań pytać szejków o zdanie. ;)

Ha, masz tu coś szejkowego, co ostatnio (tylko na wystawie, bo mnie żona goniła) oglądałem. I, szczerze mówiąc, chętnie bym przymierzył. 

 

IMG_6248.thumb.jpeg.94f9d39c7529c32ea1fbed8d623600af.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):

@desmo - do wyboru, do koloru 😉

 

 

4a.jpg

A ja nie lubię grubasków - także tutaj dla mnie zdecydowanym faworytem jest Daytona.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona bez konkurencji. Jak wyżej, Tudor bardzo ładny ale za gruby i do tego te nity. Zenith i Autavia fajne, ale tylko fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona bezkonkurencyjna, ale z dostepnych to choruje na tego Tudora. Pomimo mniejszej czytelnosci niz wersja czarna uwazam ze jest strzalem w dziesiatke. Grubosc i tak odrobine zmniejszyli w stosunku do poprzedniego przez to ze tarcza jest wyzej, ale i tak troche ma, jednak jak na sportowy zegarek jest to (dla mnie przynajmniej) akceptowalne. Nie podobaja mi soe tylko te nity po bokach bransolety, ale mi najbardziej i tak podoba sie na bundzie (pomimo niewielkiego zwiekszenia grubosci). No i cenowo przystępny w porównaniu z pozostałymi (Daytona, Zenith).279e8afe10db2fe5f3fd587e610a0338.jpg&key=597d2f67deafafc0164c5f4a91fd7856a80a66652e7c1476412999df17b8cec0fbcbf0266ed26619eb921068b5b3779a.jpg&key=5fa7d68358d92c9ce3d4cbd57270061fb8b4f0e3776adeef1136dd1f7f35d6978879a814dafbafaf2257a312d6770274.jpg&key=e0bac821288dd84c65d72940d5ddf56064e2cbea40184a849df2c3c65a3a7fd8

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Osy123 napisał(-a):

... ale z dostepnych to choruje na tego Tudora.

Z dostepnych powiadasz... 🧐😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dostepnych powiadasz... 
... bardziej dostepnych niz Daytona. Ja licze nz to ze niedlugo przyjdzie do Kruka w Kato to moze chociaz przymierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Tudora pandę się napaliłem , czar prysł po oględzinach na żywo. Niestety po obcowaniu z Rolex , coraz mniej zegarków mnie przekonuje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chrono od Tudora nie dość że daleko od Daytony to jeszcze brzydkie jak nie wiem co. Chrono w diverze to zawsze kontrowersyjny koncept. Dodatkowo o ile eklektyzm w BB wyszedł im smacznie to tu mamy groch z kapustą. Subtarcze jak  w Heuerach , pushery z Daytony, bezel z Moonwatcha 😎, indeksy i wskazówki z divera, koronka z Black Bay….słabo

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, desmo napisał(-a):

Dodatkowo o ile eklektyzm w BB wyszedł im smacznie to tu mamy groch z kapustą. Subtarcze jak  w Heuerach , pushery z Daytony, bezel z Moonwatcha 😎, indeksy i wskazówki z divera, koronka z Black Bay….słabo

Ale jak byś nie znał wcześniej tych innych zegarków, to mógłby być?😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, facecik napisał(-a):

Ale jak byś nie znał wcześniej tych innych zegarków, to mógłby być?😉

Nie, bo jest brzydki i niespójny ( jak mam rozumieć km per hour w diverze????) …jedyne co ma fajne to mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chrono od Tudora nie dość że daleko od Daytony to jeszcze brzydkie jak nie wiem co. Chrono w diverze to zawsze kontrowersyjny koncept. Dodatkowo o ile eklektyzm w BB wyszedł im smacznie to tu mamy groch z kapustą. Subtarcze jak  w Heuerach , pushery z Daytony, bezel z Moonwatcha , indeksy i wskazówki z divera, koronka z Black Bay….słabo

Lepiej bym tego nie ujął. Jeszcze bym dodał , koperta wykończona na poziomie seiko.
Z tych powyższych pochylić się można nad Zenith , tam jest naprawdę dobrze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, desmo napisał(-a):

Nie, bo jest brzydki i niespójny ( jak mam rozumieć km per hour w diverze????) …jedyne co ma fajne to mechanizm

Chyba taki z niego diver jak z daytony. Masz rację, powinny być knoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith jest super, ale kosztuje 2x wiecej i jest niedostepny. Nigdy na Tudora nie patrzylem od tej strony. Wizualnie mi sie podobal. Co do wykonczenia koperty i reszty nie moge sie wypowiedziec bo nie widzialem na zywo. Mechanizm ma fajny, to prawda. Odnosnie reszty to moze jak przymierze to bede mial wiecej przemyslen. Zobaczymy.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor 58 jest bardzo fajny , jak ktoś ma niewielki nadgarstek, to od pozostałych klasa wyżej.
Jeśli chodzi o mechanizmy , to z chrono zdarzają się problemy. Gdzieś na grupach fb czytałem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, desmo napisał(-a):

To chrono od Tudora nie dość że daleko od Daytony to jeszcze brzydkie jak nie wiem co. Chrono w diverze to zawsze kontrowersyjny koncept. Dodatkowo o ile eklektyzm w BB wyszedł im smacznie to tu mamy groch z kapustą. Subtarcze jak  w Heuerach , pushery z Daytony, bezel z Moonwatcha 😎, indeksy i wskazówki z divera, koronka z Black Bay….słabo

Mysle, ze sie nie znasz 🤪

Troche sie czepiasz i jestem ciekaw, czy gdyby Daytona nie byla "Daytona", to bys az tak krytycznie podchodzil do np. Tudora... coz... ale tego nigdy sie nie dowiemy 😁

Pamietajmy tylko, ze Daytona nie jest tez zegarkiem idealnym i w kazdym z innych mozna dopatrzec sie "niedoskonalosci", jednak to, co dla jednych jest niedoskonaloscia dla innych moze byc czyms ciekawym i nowatorskim 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, desmo napisał(-a):

To chrono od Tudora nie dość że daleko od Daytony to jeszcze brzydkie jak nie wiem co. Chrono w diverze to zawsze kontrowersyjny koncept. Dodatkowo o ile eklektyzm w BB wyszedł im smacznie to tu mamy groch z kapustą. Subtarcze jak  w Heuerach , pushery z Daytony, bezel z Moonwatcha 😎, indeksy i wskazówki z divera, koronka z Black Bay….słabo

Pushery jak u kobiet z Afryki Równikowej ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, artme napisał(-a):

Mysle, ze sie nie znasz 🤪

Troche sie czepiasz i jestem ciekaw, czy gdyby Daytona nie byla "Daytona", to bys az tak krytycznie podchodzil do np. Tudora... coz... ale tego nigdy sie nie dowiemy 😁

Pamietajmy tylko, ze Daytona nie jest tez zegarkiem idealnym i w kazdym z innych mozna dopatrzec sie "niedoskonalosci", jednak to, co dla jednych jest niedoskonaloscia dla innych moze byc czyms ciekawym i nowatorskim 😎

Na pewno się nie znam ale nie powstrzymuje mnie to od posiadania własnego zdania. Daytona nie ma tu nic do rzeczy - mam kilka chrono które nie są Daytoną i są świetne. A  Chronodiver niezależnie od marki to ni pies ni wydra ...dodatkowo Tudor uwierzył po BB że ma złotą receptę na eklektyczny design . No to z chrono BB się grubo pomylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, artme napisał(-a):

@desmo - do wyboru, do koloru 😉

 

 

4a.jpg

Z tych zaprezentowanych zdecydowanie najciekawszy jest Zenith. Zarówno pod względem wizulanym jak i mechanizmu. 

Na drugim miejscu Heuer. 

 

Pewnie zadaje to pytanie w nieodpowiednim wątku, ale co wy tak naprawdę widzicie w Daytonie? 

Fajny zegarek, ale są lepsze. 

 

6 godzin temu, maariusz napisał(-a):

Mhh, jak dla mnie Zenith najciekawszy z tej czworki.

 

Dokładnie! 

 

2 godziny temu, desmo napisał(-a):

To chrono od Tudora nie dość że daleko od Daytony to jeszcze brzydkie jak nie wiem co. Chrono w diverze to zawsze kontrowersyjny koncept. Dodatkowo o ile eklektyzm w BB wyszedł im smacznie to tu mamy groch z kapustą. Subtarcze jak  w Heuerach , pushery z Daytony, bezel z Moonwatcha 😎, indeksy i wskazówki z divera, koronka z Black Bay….słabo

Hm... Ten zegarek nawet nie leżał obok divera. Gdzie tu obrotowy bezel, gdzie tu sekunda z lumą? 

 

To że ma zakręcaną koronkę i duże świecące indeksy jeszcze o niczym nie świadczy. 

 

Masz jednak rację. Trochę za bardzo zmiksowany jest ten zegar. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, evilym napisał(-a):

Z tych zaprezentowanych zdecydowanie najciekawszy jest Zenith. Zarówno pod względem wizulanym jak i mechanizmu. 

Na drugim miejscu Heuer. 

 

Pewnie zadaje to pytanie w nieodpowiednim wątku, ale co wy tak naprawdę widzicie w Daytonie? 

Fajny zegarek, ale są lepsze. 

Spróbuj przymierzyć wszystkie cztery prezentowane modele i chwilę je ponosić. Odpowiedź nasunie się sama. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, artme napisał(-a):

@desmo - do wyboru, do koloru 😉

 

 

4a.jpg

 

 

Oczywiście zdjęcie to nie przymiarka, ale przyszedł mi do głowy pomysł na eksperyment. Zmienić w Photoshopie w każdym z tych zegarków nazwę marki/modelu na "Sample Brand" i wrzucić ankietę na jakieś niezegarkowe forum, gdzie zagłosowałby ze 100-200 osób. Jestem ciekawy wyników. Ja bym obstawiał Tudor/Autavia > Daytona > El Primero.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, artme napisał(-a):

@desmo - do wyboru, do koloru 😉

 

 

4a.jpg

A może z Zenitha tego dać?

 

 

9D4C09F1-71D5-47DF-8BA1-D20D71792052.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.