Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

@szuwi miesięcznie ok +2minuty - to pierwszego dnia miesiąca ustawiaj "- 1", na ostatniego będzie "+ 1". Różnicy praktycznie nie zauważysz, a i tak (gdzieś o tym czytałem) raz w m-cu trzeba automatika nakręcić na full żeby się smary / sprężyny prawidłowo zużywały (czy coś tam). Nie robiłbym sobie kłopotu, otwierał etc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A jak go odkładasz na noc? Moje Rolki śpiąc w pozycji tarczą do góry, przyspieszają średniodobowo +1s, na boku z koronką do góry (na godzinie 3-ciej) - chodzą w punkt, a w pionie godziną 12-tą do góry tracą średniodobowo blisko 2 sekundy. W ten oto sposób w łatwy sposób i bez odkręcania koronki reguluję sobie precyzję chodu. 

 

W rotomacie wygląda to różnie, to zależy jak akurat zegarek zatrzyma się na przerwę ;) 

Nie zauważyłem istotnych zmian przy różnym sposobie odkładania... albo śpi na wieszaczku, albo na pleckach 🙂

Ale też nie używam aplikacji, tylko konfrontuję z time.is 🙂

 

2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Jedni wolą nieotwierany, który robi +4s a drudzy następnego dnia po tym jak zrobi +2.1s są z nim w Kruku i składają reklamację 😛 

 

Nie planuję go sprzedawać, bo nie znalazłem nic, na co chciałbym go wymienić, więc fakt otwarcia CHYBA mi nie przeszkadza... 

1 godzinę temu, beniowski napisał(-a):

No to oddam w okolicach 2027. Mnie nie interesuje właściwie jaki odchyłki ma mój egzemplarz, raz sobie noszę GMT, raz coś innego (wszystkie praktycznie zegarki mam na chodzie, żeby móc sobie po dany sięgnąć kiedy mam ochotę). Ważne dla mnie jedynie jest aby był w miarę precyzyjny - a jeśli to jest +5 czy - 4 sekundy to nie ma dla mnie większego znaczenia. Oszalałbym sprawdzając bez przerwy odchyłki, porównując, wyrównując, testując różne pozycje na noc itp.

Ja nie sprawdzam dobowych odchyłek, ale w ciągu miesiąca robi się +2min, a to juz dużo... 

31 minut temu, mroova napisał(-a):

@szuwi miesięcznie ok +2minuty - to pierwszego dnia miesiąca ustawiaj "- 1", na ostatniego będzie "+ 1". Różnicy praktycznie nie zauważysz, a i tak (gdzieś o tym czytałem) raz w m-cu trzeba automatika nakręcić na full żeby się smary / sprężyny prawidłowo zużywały (czy coś tam). Nie robiłbym sobie kłopotu, otwierał etc.  

Mój jest często na full, więc problemu nie ma. 

Ustawianie zegarka tak, żeby się na wejściu spóźniał, jest sprzeczne z moją religią 😉

No właśnie mam wątpliwość, czy otwieranie jest "robieniem sobie kłopotu"... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonać (chociaż bardziej mi tu pasuje słowo zdemolować) swojego własnego idola. Coś pięknego! Zaraz będziemy mieli dwóch Polaków w roli ambasadorów Rolexa i Roger będzie musiał "oddać fartucha". 😜😍

 

https://www.sport.pl/tenis/7,64987,27302005,hubert-hurkacz-zdemolowal-rogera-federera-kosmiczny-mecz-polaka.html#s=BoxMMt1

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac nowy zegarek przez piersze 1-2 miesiace regularnie sprawdzalem dobowa odchylke. Teraz po kilku latach i kilku zegarkach w pudelku wogole tego nie kontroluje. Ciesze sie z posiadania i noszenia zegarka. A to czy robi +5sek czy - 4sek jest dla mnie obecnie bez znaczenia.

Choc fakt - milo jak zegarek trzyma dokladny czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, maariusz napisał(-a):

Kupujac nowy zegarek przez piersze 1-2 miesiace regularnie sprawdzalem dobowa odchylke. Teraz po kilku latach i kilku zegarkach w pudelku wogole tego nie kontroluje. Ciesze sie z posiadania i noszenia zegarka. A to czy robi +5sek czy - 4sek jest dla mnie obecnie bez znaczenia.

Choc fakt - milo jak zegarek trzyma dokladny czas.

Z pozostałymi zegarkami mam/miałem podobnie, ale akurat Rlx mnie mierzi jak łapie codziennie +4s, bo noszę go w zasadzie codziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Koledzy, ex1 z 2017 r - kiedy należy zrobić przegląd? 2022? Caly czas równo +4s/d, więc się waham, czy dać do ustawienia, czy poczekać i ogarną przy serwisie... 

Tolerancja Rolex w nowych zegarach jest -2+2. To jest średnia w 24h, w różnych pozycjach. 
Jeśli Twój zegar ma co dziennie+4s, to wystarczy go podregulować. ( wszystko zależy od tego w jaki sposób to kontrolujesz, i w jakiej pozycji go odkładasz na noc. Są 4 podstawowe pozycji. I każda może mieć inny rezultat. Dlatego tolerancja jest poddana jako średnia tych czerech pozycji. )

Najlepiej to zrobić w autoryzowanym serwisie. I w dodatku bezpłatnie. Bo gwarancja jest dokładnie na takie przypadki. U nich tez masz bezbolesne otwieranie oraz zamykanie zegara. I oczywiście kontrole szczelności w odpowiednich urządzeniach i z fabrycznymi parametrami. 
Nowe modele są gwarantowane 5 lat. 
Doporęczone jest robić rewizje po około

10 latach. 
 

 

3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Pokonać (chociaż bardziej mi tu pasuje słowo zdemolować) swojego własnego idola. Coś pięknego! Zaraz będziemy mieli dwóch Polaków w roli ambasadorów Rolexa i Roger będzie musiał "oddać fartucha". 😜😍

 

https://www.sport.pl/tenis/7,64987,27302005,hubert-hurkacz-zdemolowal-rogera-federera-kosmiczny-mecz-polaka.html#s=BoxMMt1

 

Niesamowite!!!

👏👏👏


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sukces na kortach Wimbledon , to i zegarek na ręce w tym ważnym dniu 4c5dbd5dcf3d99f162df37a05dc1217b.jpg&key=07bce50e144be4594167d2ce2b50303c4e2a4a195ee205b4b0bfa5c5c66cdc6b

b790768b4db520e2dd950a3e69fbb72d.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, ex1 z 2017 r - kiedy należy zrobić przegląd? 2022? Caly czas równo +4s/d, więc się waham, czy dać do ustawienia, czy poczekać i ogarną przy serwisie... 
Jeżeli nosisz go non stop, to taka odchyłka może drażnić. Jeżeli rotujesz z innymi zegarkami i np. po tygodniu pozwalasz mu się zatrzymać żeby odpoczął, to ja bym nic nie robił. Na serwis za wcześnie.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi - wg mnie, jesli zegarek caly czas ma praktycznie taka sama odchylke na dobe (+4s), to bym nie ruszal. Po pierwsze uwierz - sekunda w te czy w tamte, to nie dramat a jest to tylko zegarek mechaniczny, wiec oczywiscie, ze lepiej byloby 0s, ale 4s, to tez nie az tak powinno przeszkadzac 😉 Otwarcie przez serwis tez nie uwazam za cos strasznego przy tym modelu, bo juz Sub, SeaDweller czy DeepSea to inna bajka (wysoka wodoszczelnosc i tu ufalbym bardziej fabryce niz zegarmistrzowi). Ale jesli chcesz, zebym Cie odwiodl o tego planu, to prosze - a co, jesli Ci wyreguluja i bedzie robic 1s/2s ale na minusie?? Ja bym wolal bezapelacyjnie 4 czy nawet 5 ale na plusie 😎 To co - jaka decyzja? 😜

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):
17 godzin temu, szuwi napisał(-a):
Koledzy, ex1 z 2017 r - kiedy należy zrobić przegląd? 2022? Caly czas równo +4s/d, więc się waham, czy dać do ustawienia, czy poczekać i ogarną przy serwisie... 

Pokaż więcej  

Jeżeli nosisz go non stop, to taka odchyłka może drażnić. Jeżeli rotujesz z innymi zegarkami i np. po tygodniu pozwalasz mu się zatrzymać żeby odpoczął, to ja bym nic nie robił. Na serwis za wcześnie.

W zasadzie non stop - jak zakładam inny, to zazwyczaj na jeden dzień, a w tym czasie ex idzie "z rezerwy" i potem znowu zakładam exa. W zasadzie nie zatrzymuje się. 

2 minuty temu, artme napisał(-a):

@szuwi - wg mnie, jesli zegarek caly czas ma praktycznie taka sama odchylke na dobe (+4s), to bym nie ruszal. Po pierwsze uwierz - sekunda w te czy w tamte, to nie dramat a jest to tylko zegarek mechaniczny, wiec oczywiscie, ze lepiej byloby 0s, ale 4s, to tez nie az tak powinno przeszkadzac 😉 Otwarcie przez serwis tez nie uwazam za cos strasznego przy tym modelu, bo juz Sub, SeaDweller czy DeepSea to inna bajka (wysoka wodoszczelnosc i tu ufalbym bardziej fabryce niz zegarmistrzowi). Ale jesli chcesz, zebym Cie odwiodl o tego planu, to prosze - a co, jesli Ci wyreguluja i bedzie robic 1s/2s ale na minusie?? Ja bym wolal bezapelacyjnie 4 czy nawet 5 ale na plusie 😎 To co - jaka decyzja? 😜

Wolałbym -1s niż +4s. I tak zawsze jestem przed czasem 🙂

Looknę w papiery i pewnie pójdę go podregulować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szuwi napisał(-a):

Wolałbym -1s niż +4s. I tak zawsze jestem przed czasem 🙂 

No to mnie zaskoczyles - ja nie cierpie jak sie zegarek pozni - ale ok - rozumiem 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, nicon napisał(-a):

A gdzie ten Sub, Seadweller czy DS trafi na serwis jak nie do zwyczajnego RSC? Trzeba go zawieźć do Genewy, bo tylko tam potrafią zrobić test szczelności?

Testy robia wszedzie, a osobiscie bardziej ufam temu jak testowali w fabryce, niz pozniej w "zwyczajnym" serwisie.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2021 o 19:21, szuwi napisał(-a):

... albo śpi na wieszaczku, albo na pleckach 🙂

 

No to w pierwszej kolejności sprawdź chód przy noclegu na koronce i na 9h.

Zazwyczaj to są wolniejsze pozycje, niż poziome. 


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, gustaw6666 napisał(-a):

No to w pierwszej kolejności sprawdź chód przy noclegu na koronce i na 9h.

Zazwyczaj to są wolniejsze pozycje, niż poziome. 

Sprawdzę - dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najstarszych dealerow sie bawi 😉

IMG-20210708-WA0005.jpg

IMG-20210708-WA0006.jpg

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze też dają radę. + 1-2s na dobę
2656465b0a0857c5d98862dbeefa9eac.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowie Wasze, w gardło moje! :)

6c7379f5edc5060d8c47f9a7293bf2c9.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Zdrowie Wasze, w gardło moje! :)6c7379f5edc5060d8c47f9a7293bf2c9.jpg

Podziękował. Na zdrowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk w Krakowskiej miał dostawę subow two tone, 4 osoby wyjda szczesliwe


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.