Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Prima Aprilis - dobry dzień na oszukiwanie siebie, że stać mnie, by sobie go zatrzymać na stałe 😜

 

Rolex Datejust ref. 16000 rocznik ~1985 ze świetną tarczą typu "Buckley"

 

 

4-1.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 @sanik wybaczcie durne poczucie humoru z rana :) Niezamierzenie lokalny patriotyzm na tym ucierpiał

 

Co do GMT LHD to zestawienie kolorystyczne jest owszem, owszem ale w wersji z koronką i datą po prawej bylo by lepsze. Co jeszcze nmie przekonuje: dreszczyk emocji ze zlozenia zapytania, pewna wartość historyczna tego zegarka (jak na konserwatywnego R to jest freak)  i sam fakt ze w koncu byla opcja na GMT od R. 

 

Co do reszty nie mam złudzeń. Tych co chcą wydać $ i złożyli zamówienia na dużo ważniejszych rynkach niż Polska są tysiące. Klient no name to drobinka w morzu planktonu.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kropka w kropkę?

Tak

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SzefSzefow napisał(-a):


Tak

Jeśli tak, to w słońcu będzie wyglądał mocno plastikowo.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli tak, to w słońcu będzie wyglądał mocno plastikowo.

No tak wyglada, na renderach jest ladnie, ale w rzeczywistosci tak sobie...
Ten zegarek, to jest po prostu po chamsku odwrócona koperta  (a raczej cały model GMT) do góry nogami ! 
W normalnym modelu, i chyba każdym zegarku, obracanie koronki do dołu odkręca ją, 
tu ponieważ jest odwrócona koperta, ruch odkręcający jest do GÓRY.
Przestawianie wskazówki godzinowej również w tym Shreku działa tak, jak w odwróconym do góry nogami modelu klasycznym.
trochę porażka 
 
 

Oj tam, oj tam... musieli grawerki odwrocic, oraz nadrukowac odwrotnie tarcze daty
To nie sa latwe rzeczy... ja tam sadze ze projektanci sie glowili nad tym z 2-3 godziny

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mateo napisał(-a):

20220401-133324-2-Copy.jpg

Taki sobie, nie ma napisu słocz😉

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KOPA76 napisał(-a):

A91CE874-7B42-448A-88F7-1F87ECE1FE7D.jpeg


Najlepsze co Rolex wypuścił imo z tych modeli. Pepsi na szczotkowanym Oyster jest genialny.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateo - chyba masz podrobke, bo napis Daytona powinien byc czerwony 🤔 - dla przykladu 😜

1706ADB7-7EC3-4C4D-85DD-F2594669647E.thumb.jpeg.948336f2576558306641e9e3f361a409.jpeg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, artme napisał(-a):

@Mateo - chyba masz podrobke, bo napis Daytona powinien byc czerwony 🤔 - dla przykladu 😜

365F82C4-A8EE-4526-998B-B5D3E25FDCA5.jpeg

Rzeczywiście... Jak się lepiej przyjrzeć to jest czerwony :D 

20220401-132915-Copy.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, PKS napisał(-a):

Ciekawa jest ta zieleń. Sprawdzałem na stronie firmowej i jest dobrze widoczna różnica między zielenią w 31, 36 i 41. Najmniejszy jest w kolorze wpadającym w zgniłą zieleń, największy ma najbardziej soczystą. Nie wiem, czy to jest tylko kwestia renderów, a tarcze w rzeczywistości są takie same, czy faktycznie te kolory zróżnicowali. Ta zieleń zdaje się być równie uniwersalna co niebieski (i trochę mniej od srebrnej i czarnej tarczy), więc spokojnie może robić za codzienny zegarek do wszystkiego. Jak dla mnie najlepsze nowości.


Rzeczywiście widać różnice w odcieniach na stronie, 41 bardziej nasycony, 36 mniej, 31 z odcieniem żółtego. Tarcza pewnie będzie zmieniała mocno kolor. Na filmiku wrzucanym tutaj 31 jest głęboko ciemny, bo najsłabiej oświetlony. Myśle, że to będzie świetny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z zamawianiem dodatkowej bransolety? Jak np. mam DJ na jubilee, to mogę po jakimś czasie oficjalnie dokupić oyster, czy to w Roleksie tak nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, PKS napisał(-a):

Jak to jest z zamawianiem dodatkowej bransolety? Jak np. mam DJ na jubilee, to mogę po jakimś czasie oficjalnie dokupić oyster, czy to w Roleksie tak nie działa?

U nas nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, PKS napisał(-a):

Jak to jest z zamawianiem dodatkowej bransolety? Jak np. mam DJ na jubilee, to mogę po jakimś czasie oficjalnie dokupić oyster, czy to w Roleksie tak nie działa?

 

Raczej zapomnij


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Pepsi bym odkupił.

Jest opcja wymiany na Daytone …. Wciaz sie zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KOPA76 napisał(-a):

Jest opcja wymiany na Daytone …. Wciaz sie zastanawiam.

Nie mam Daytony...😭


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sanik napisał(-a):

U nas nie działa.

 

13 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Raczej zapomnij

 

Czyli jedna decyzja na całe życie :) To już nawet nie pytam, czy można zmienić bezel na karbowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PKS napisał(-a):

 

 

Czyli jedna decyzja na całe życie :) To już nawet nie pytam, czy można zmienić bezel na karbowany...

Może w innych państwach, u nas dana referencja nie podlega modyfikacjom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, PKS napisał(-a):

 

 

Czyli jedna decyzja na całe życie :) To już nawet nie pytam, czy można zmienić bezel na karbowany...

 

powiedzmy ze sa pewne mozliwosci 😉


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, PKS napisał(-a):

 

 

Czyli jedna decyzja na całe życie :) To już nawet nie pytam, czy można zmienić bezel na karbowany...

Czy tylko ja widzę absurdalność tej sytuacji, żeby nie można było za własne pieniądze (niemałe) dokupić sobie czego się chce do własnego zegarka (kupionego za jeszcze niemniejsze pieniądze). To tak jakby właściciel BMW czy Mercedesa nie mógł dokupić i zmienić felg (?). Polityka Rolexa jest co najmniej chora, to że klienci jeszcze się nie zbuntowali to zakrawa o jakąś zbiorową obsesję. Na szczęście jest wtórny rynek, CH24, miejsca gdzie bez problemu można kupić i bransoletę i bezel - pokazując środkowy palec tym, którzy w salonie powiedzieli Ci, że nie wolno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, th napisał(-a):

Czy tylko ja widzę absurdalność tej sytuacji, żeby nie można było za własne pieniądze (niemałe) dokupić sobie czego się chce do własnego zegarka (kupionego za jeszcze niemniejsze pieniądze). To tak jakby właściciel BMW czy Mercedesa nie mógł dokupić i zmienić felg (?). Polityka Rolexa jest co najmniej chora, to że klienci jeszcze się nie zbuntowali to zakrawa o jakąś zbiorową obsesję. Na szczęście jest wtórny rynek, CH24, miejsca gdzie bez problemu można kupić i bransoletę i bezel - pokazując środkowy palec tym, którzy w salonie powiedzieli Ci, że nie wolno. 

 

Nie chcesz, to buntuj sie, nie kupuj, nie zamawiaj zegarkow Rolexa. Badz wierny swoim gloszonym idealom.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, th napisał(-a):

Czy tylko ja widzę absurdalność tej sytuacji, żeby nie można było za własne pieniądze (niemałe) dokupić sobie czego się chce do własnego zegarka (kupionego za jeszcze niemniejsze pieniądze). To tak jakby właściciel BMW czy Mercedesa nie mógł dokupić i zmienić felg (?). Polityka Rolexa jest co najmniej chora, to że klienci jeszcze się nie zbuntowali to zakrawa o jakąś zbiorową obsesję. Na szczęście jest wtórny rynek, CH24, miejsca gdzie bez problemu można kupić i bransoletę i bezel - pokazując środkowy palec tym, którzy w salonie powiedzieli Ci, że nie wolno. 

Rolex nie chce, aby na rynku wtórnym były części do jego produktów, z których można lepić różne frankeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.