Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem wczoraj do niemieckiego i czeskiego AD. Nie ukrywam, że do Brna mam bliżej. Jeśli da się ogarnąć zdalnie, to zobaczymy

 

I jak tu nie nosić takiego zegarka ? 😛 Ciągnie go do światła ☺️

 

 

C496A73B-7ADA-4333-8F1F-B963BF092925.jpeg

Edytowane przez a_team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, desmo napisał(-a):

Z krajów cywilizowanych polecam Niemcy i naturalnie każdy kraj gdzie możesz podeprzeć się lokalnymi rodziną/ znajomymi .

 

Niemcy akurat maja inny "problem" większość dilerów przyjmie zapis na nap DJ'a (niektórzy nawet poproszą o zaliczkę) ale to powoduje że ludzie są powpisywani w kilku miejscach.

 

a co do wysyłania R od AD w Unii to szczerze mówiąc bardzo bym się zdziwił. Pomijając wspomniane już osobiste odbieranie zegarka to większość AD (pisze tak bo to wynika z mojego doświadczenia) ma ban z góry na zapisywanie klientów nie będących obywatelami/rezydentami.

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sanik napisał(-a):

Mnie trochę przeraża, że paczkę z tak zamówionym zegarkiem, znalazłbym (lub nie) położoną pod drzwiami.

Nie zamawiasz nic przez Internet ??

 

Fakt, że nie Rolexy ale większość zegarków zamawiam przez Internet.  W większości przypadków bez przymierzania zegarka wcześniej i przychodzą kurierem czy paczkomatem. 

 

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość c7qu2ak

Dzień dobry! 
jestem nowy na forum, a na powitanie DJ 16200 :) 

8D6F9C4E-1C10-401F-8D06-1C2F72CE6B7E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sanik napisał(-a):

Mnie trochę przeraża, że paczkę z tak zamówionym zegarkiem, znalazłbym (lub nie) położoną pod drzwiami.

Jeśli zamawiasz zegarek od producenta to paczka jest do rąk własnych co powinieneś potwierdzić podpisem . Choć  randomowym domownikom też wydają 😉 Jeśli ktoś taką paczkę zostawił na recepcji czy pod drzwiami to warto dać feedback nt  takiej usługi do firmy kurierskiej  i producenta. Mnie jeden z producentów po takim feedbacku zmienił firmę kurierską.  Generalnie warto dawać feedback na temat działań usługowych, żeby przypomnieć niektórym  kto tu jest dla kogo…

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Nie zamawiasz nic przez Internet ??

 

Fakt, że nie Rolexy ale większość zegarków zamawiam przez Internet.  W większości przypadków bez przymierzania zegarka wcześniej i przychodzą kurierem czy paczkomatem. 

 

 

Oczywiście, że zamawiam, dlatego widzę co się dzieje z paczkami.

Kiedyś można było ustalić warunki dostawy, a teraz niepytany zastaję paczkę pod drzwiami, a w trakingu jest info, że ją odebrałem.

Dlatego staram się wszystko zamawiać do paczkomatu lub do punktu odbioru.

37 minut temu, desmo napisał(-a):

Jeśli zamawiasz zegarek od producenta to paczka jest do rąk własnych co powinieneś potwierdzić podpisem . Choć  randomowym domownikom też wydają 😉 Jeśli ktoś taką paczkę zostawił na recepcji czy pod drzwiami to warto dać feedback nt  takiej usługi do firmy kurierskiej  i producenta. Mnie jeden z producentów po takim feedbacku zmienił firmę kurierską.  

Od producenta chyba ostatnio nie zamawiałem zegarka, ale np. paczka z butami z Hiszpanii, była pod drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sanik napisał(-a):

Oczywiście, że zamawiam, dlatego widzę co się dzieje z paczkami.

Kiedyś można było ustalić warunki dostawy, a teraz niepytany zastaję paczkę pod drzwiami, a w trakingu jest info, że ją odebrałem.

Dlatego staram się wszystko zamawiać do paczkomatu lub do punktu odbioru.

Od producenta chyba ostatnio nie zamawiałem zegarka, ale np. paczka z butami z Hiszpanii, była pod drzwiami.

Z tymi paczkami pod drzwiami to niestety zgadza się ale tak jak napisałeś punkt odbioru. Jest ich coraz więcej więc cenniejsze rzeczy warto zamawiać z odbiorem w punktach. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kornel91 napisał(-a):

Z tymi paczkami pod drzwiami to niestety zgadza się ale tak jak napisałeś punkt odbioru. Jest ich coraz więcej więc cenniejsze rzeczy warto zamawiać z odbiorem w punktach. 

Tak staram się robić, ale z tymi z zagranicy różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche chyba co niektorzy odlecieli i sami sobie przeczą... 🤔

Z jednej strony piszecie o milym traktowaniu, kawce, relacjach a z drugiej - zadzwon, napisz maila i odbierz w Żabce... 😳😳😳 Wybaczcie - ale kupowanie takich rzeczy jak skarpetek, to chyba trzeba byc zdesperowanym albo faktycznie myslec tylko o handlu, bo przyjemnosci w tym zadnej 😕

I zeby nie bylo - sam polowalem na Pama i finalnie kupilem na chrono i faktycznie - odbieralem w Inmedio pod domem 😂, ale to byl zegarek uzywany z drugiej reki a nie nowy, wiec tu raczej nie oczekujemy wartosci dodanej jaka sa kawka i usmiech pani sprzedajacej 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, artme napisał(-a):

Troche chyba co niektorzy odlecieli i sami sobie przeczą... 🤔

Z jednej strony piszecie o milym traktowaniu, kawce, relacjach a z drugiej - zadzwon, napisz maila i odbierz w Żabce... 😳😳😳 Wybaczcie - ale kupowanie takich rzeczy jak skarpetek, to chyba trzeba byc zdesperowanym albo faktycznie myslec tylko o handlu, bo przyjemnosci w tym zadnej 😕

I zeby nie bylo - sam polowalem na Pama i finalnie kupilem na chrono i faktycznie - odbieralem w Inmedio pod domem 😂, ale to byl zegarek uzywany z drugiej reki a nie nowy, wiec tu raczej nie oczekujemu wartosci dodanej jaka sa kawka i usmiech pani sprzedajacej 😎

Mariusz, ja tam zamiast kawki wolę transparentne, uczciwe zasady -  a nie PRLowskie - „ nie mamy pańskiego płaczą i co nam pan zrobi”… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

Mariusz, ja tam zamiast kawki wolę transparentne, uczciwe zasady -  a nie PRLowskie - „ nie mamy pańskiego płaczą i co nam pan zrobi”… 

Robercie - ja tez - ale kupowanie przez telefon z odbiorem w Zabce??? No prosze Cie... 😏 To juz na wakacje czy weekend lepiej sie udac jak pisano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przesyłkami to faktycznie różnie bywa. Jak dostarczali mi kurierem paczkę z Reverso (kupowany z Francji za pośrednictwem CH24), to podałem adres dostawy do firmy. Kurier podjechał, zrzucił paczuszkę u magazyniera (bez potwierdzenia) i szybko pojechał dalej. Dopiero jak zobaczyłem w apce powiadomienie, że paczkę dostarczono, zlazłem do chłopaków sprawdzić zawartość. Myślałem, że obowiązuje zasada dostawy do ręki adresata wraz z potwierdzeniem - podpisem elektronicznym odbioru, a nie zrzucenie jej byle gdzie. Trochę mnie ta sytuacja zmroziła...   

 

Od tego czasu postanowiłem sobie, że droższe zakupy robię tylko i wyłącznie z odbiorem osobistym.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, artme napisał(-a):

Robercie - ja tez - ale kupowanie przez telefon z odbiorem w Zabce??? No prosze Cie... 😏 To juz na wakacje czy weekend lepiej sie udac jak pisano...

Czy ja wiem. Ja tam ostatnio dostałem bezpośrednio od producenta taki zestaw świąteczny kurierem do domu  w ślad  za moimi zegarkowymi zakupami jakiego nigdy w W.Kruk nie doświadczyłem. No ale gdyby W.Kruk mnie nie nauczył że nie warto być lojalnym to bym nie miał takich miłych doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę same zalety kupna na odległość, szczególnie do paczkomatu. Odbieram kiedy chcę, a co najlepsze nie muszę się bawić w smalltalk ze sprzedawcą. Do tego ekspiriens w Krakowie jest koszmarny, lokalizacja sklepu w galerii handlowej, żule koczują w zimie 10m dalej, zamykanie całego sklepu podczas odbioru żeby wszyscy wokoło nie mieli wątpliwości że zaraz ktoś wyjdzie z zegarkiem za kilkadziesiąt tys. PLN. Sprzedaż stacjonarna musi umrzeć razem z pokoleniem ludzi którzy oglądają jeszcze telewizję, dzisiaj nawet do pracy nie muszę dojeżdżać, a po odbiór zegarka mam się stawić osobiście.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dochodzić do wniosku ze trudno się pomylić jeżeli chodzi o daytone. Wiadomo ze w stali to chyba najlepszy wybór ale biorąc pod uwagę ich niedostępność myślę ze inne konfiguracje też są super. Nic tak się nie układa na nadgarstku jak daytona - słyszę to od każdego właściciela i muszę się zgodzić, trudniej o wygodniejszy zegarek...

 

Co myślicie o two-tone? Jest jeszcze szampańska i biała tarcza. Biała była moim drugim typem, widziałem na żywo i tez piękna ale czarna miała ten sport, kontrast i testosteron. 

 

IMG_1923.thumb.jpeg.4afef2242198c9c4eac98bf4e046e695.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Robercie - ja tez - ale kupowanie przez telefon z odbiorem w Zabce??? No prosze Cie... 😏 To juz na wakacje czy weekend lepiej sie udac jak pisano...

Prosty test: zegarek np. z renomowanej sieci dilerskiej gdzieś z UE. Cena? Niech będzie 10 tysięcy euro - odbiór ubezpieczonej przesyłki w Żabce😀. Ten sam model zegarka kupowany w Polsce za, powiedzmy 52 tysiące zł (różnica ok 5 tysięcy zł na korzyść zegarka z UE). Plusy zakupu zegarka w Polsce: kawa/szampan w salonie zamkniętym dla klienta na czas odbioru plus możliwość dokładych oględzin odbieranego zegarka. Plusy zakupu poza Polską: niższa cena, ale brak możliwości nieodebrania modelu w przypadku wykrycia jakichś wad (z tym, że detektywów z lupami nawet na forum mamy niezbyt wielu, ale zaliczmy to do minusów). Należy zaznaczyć, że każdy produkt z wadą można odesłać. Może ktoś bardziej biegły niech zrobi ankietę co kto wybiera.

 

Ja np. b. miło pamiętam zakupy z żoną w Tiffanym w NY i wielką pompę jaką nam zrobiono podczas odbioru biżuterii, ale gdybym mógł kupić ten produkt z dobrym rabatem np. przez znajomych z NY którzy by mi go za jakiś czas przywieźli, to wolałbym niższą cenę, bo produkt byłby taki sam. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesi napisali, że zapisać się na listę można tylko osobiście

Zaczynam dochodzić do wniosku ze trudno się pomylić jeżeli chodzi o daytone. Wiadomo ze w stali to chyba najlepszy wybór ale biorąc pod uwagę ich niedostępność myślę ze inne konfiguracje też są super. Nic tak się nie układa na nadgarstku jak daytona - słyszę to od każdego właściciela i muszę się zgodzić, trudniej o wygodniejszy zegarek...
 
Co myślicie o two-tone? Jest jeszcze szampańska i biała tarcza. Biała była moim drugim typem, widziałem na żywo i tez piękna ale czarna miała ten sport, kontrast i testosteron. 
 
IMG_1923.thumb.jpeg.4afef2242198c9c4eac98bf4e046e695.jpeg

To zależy Każdy ma inny gust, sle two tone do mnie nie gadają, no może datejust. Jeśli Ci się podoba, to bierz, nie patrz na innych. Ja pewnie wolałbym full stal, albo złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, a_team said:

Czesi napisali, że zapisać się na listę można tylko osobiście emoji846.png


To zależy emoji16.png Każdy ma inny gust, sle two tone do mnie nie gadają, no może datejust. Jeśli Ci się podoba, to bierz, nie patrz na innych. Ja pewnie wolałbym full stal, albo złoto emoji846.png

Już od dawna jest moja. Widziałeś na żywo? 

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie daytony to myslicie, ze rolex cos planuje na 60lecie


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, vvv napisał(-a):

Tak w temacie daytony to myslicie, ze rolex cos planuje na 60lecie

Podwyżkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, vvv said:

Tak w temacie daytony to myslicie, ze rolex cos planuje na 60lecie

41mm

Z kategorii two tone to jeszcze GMT rootbeer jest fajny i explorer 36mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, KrysH napisał(-a):

41mm

Z kategorii two tone to jeszcze GMT rootbeer jest fajny i explorer 36mm. 

Rootbeer jest fajny, byłem nawet zapisany na ten model. Ostatecznie przepisałem się na Pepsi i nie żałuję decyzji. A 3 ceramiczne GMT to byłoby już lekkie zboczenie. 😅


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, vvv napisał(-a):

Tak w temacie daytony to myslicie, ze rolex cos planuje na 60lecie

W tym roku różne są rocznice, więc podejrzeń trochę jest, w tym powiększenie daytony.

Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

 

Prosty test: zegarek np. z renomowanej sieci dilerskiej gdzieś z UE. Cena? Niech będzie 10 tysięcy euro - odbiór ubezpieczonej przesyłki w Żabce😀. Ten sam model zegarka kupowany w Polsce za, powiedzmy 52 tysiące zł (różnica ok 5 tysięcy zł na korzyść zegarka z UE). Plusy zakupu zegarka w Polsce: kawa/szampan w salonie zamkniętym dla klienta na czas odbioru plus możliwość dokładych oględzin odbieranego zegarka. Plusy zakupu poza Polską: niższa cena, ale brak możliwości nieodebrania modelu w przypadku wykrycia jakichś wad (z tym, że detektywów z lupami nawet na forum mamy niezbyt wielu, ale zaliczmy to do minusów). Należy zaznaczyć, że każdy produkt z wadą można odesłać. Może ktoś bardziej biegły niech zrobi ankietę co kto wybiera.

 

Ja np. b. miło pamiętam zakupy z żoną w Tiffanym w NY i wielką pompę jaką nam zrobiono podczas odbioru biżuterii, ale gdybym mógł kupić ten produkt z dobrym rabatem np. przez znajomych z NY którzy by mi go za jakiś czas przywieźli, to wolałbym niższą cenę, bo produkt byłby taki sam. 

Gdzie w Polsce dają szampana przy zakupie? 

W Warszawie widziałem w Butiku Omegi, ale w Kruku to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sanik napisał(-a):

W tym roku różne są rocznice, więc podejrzeń trochę jest, w tym powiększenie daytony.

Gdzie w Polsce dają szampana przy zakupie? 

W Warszawie widziałem w Butiku Omegi, ale w Kruku to nie.

Ja piszę o tym utraconym customer experience i zakładam że jak wydasz niemałe pieniądze to się sklep na szampana może szarpnąć. Chyba 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.