Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Hulk w pełnym słońcu wygląda jak milion

b88ed73fd126df9be8ec6839464412ff.jpg&key=43547d0aa1a903c3e5fac9b67ed199ad2827ebfc8e998d98bc4591d9fe5a4828

Mario dziwne, że jeszcze Cię hunterzy nie łapali, żebyś zdjęcia do katalogu robić Daj znać jak będziesz w Kato, to mnie przeszkolisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daytona była przez samego Rolexa wypuszczana na skórzanych paskach, więc jeśli chodzi o kwestię „tylko na bransolecie” to w tym wypadku warto także poinformować producenta, że się pomylił. 
W ogóle to właśnie w kontekście Daytony Rolex daje/dawał najwięcej opcji sam z siebie - bransolety, gumy i skóry. Chyba żaden inny model nie miał aż tak szerokiej gamy w tym względzie.

 

Co do pasków pokazanych przez Mariusza - oba wyglądają dobrze i spoko nadają się do noszenia z Daytoną.

Ja czekam na to aż któryś z lepszych producentów gum wypuści coś dedykowanego do nowej referencji, czekam zwłaszcza na RubberB, choć wiem że Horus też już nad tym pracuje, i swoją przerzucę na pewno właśnie na gumę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie napisałem, że Dayton na pasku nie było prosto od producenta, ale że wg mnie ten model dobrze na skórzanych paskach nie wygląda. Zresztą, historycznie ile tych modeli Dayton na skórzanych paskach Rolex wypuścił? 16518 w żółtym złocie i ref. 16519 w białym? No i w stali chyba nigdy na pasku ten model z fabryki nie wyszedł. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. 
 

Edit: w zeszłym roku na Watch&Wonders widziałem na stoisku Rolexa Daytonę w stali na pasku, ale czy to był model z produkcji, tego nie wiem. 
 

image.thumb.jpeg.7773ac6c51a718dad9b90f3f11f2b8f3.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lynx27 napisał(-a):

Drodzy koledzy, dziś uroczyście to i Wam ślę pozdrowienia 👋  wspaniałej niedzieli👋

IMG_2294.jpeg

Dobry wieczór Ci się szykuje, skoro już dzisiaj załatwiasz pozdrowienia na dzień jutrzejszy😉 pozdro🥃🥃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ja nie napisałem, że Dayton na pasku nie było prosto od producenta, ale że wg mnie ten model dobrze na skórzanych paskach nie wygląda. Zresztą, historycznie ile tych modeli Dayton na skórzanych paskach Rolex wypuścił? 16518 w żółtym złocie i ref. 16519 w białym? No i w stali chyba nigdy na pasku ten model z fabryki nie wyszedł. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi. 
 

Edit: w zeszłym roku na Watch&Wonders widziałem na stoisku Rolexa Daytonę w stali na pasku, ale czy to był model z produkcji, tego nie wiem. 
 

image.thumb.jpeg.7773ac6c51a718dad9b90f3f11f2b8f3.jpeg

Napisałeś:

Daytony ewentualnie dobrze na gumie wyglądają. Rolexom paski raczej nie podchodzą, może za wyjątkiem DD czy nieprodukowanych już Prince i Cellini. 1908 jest na pasku, ale to elegancki model. To coś jak Pamy i bransolety: tam sytuacja jest odwrotna
 

 

Nie napisałeś, że według Ciebie.

Co do pasków to, np. preceramiczne Suby czy GMT wyglądają według mnie bardzo dobrze (ceramiczne moim zdaniem już mniej). Co więcej - na NATO też jest im do twarzy.

Co do Daytony - to ten zestaw pokazany przez Mariusza, a właściwie dwa zestawy jak dla mnie wyglądają bardzo fajnie. 
 

DD też za dużo na paskach chyba Rolex nie puszczał. Pewnie z 90% jak nie więcej wychodzi na bransie i pytanie czy to ma znaczenie dla oceny czy dobrze się prezentuje na skórze, czy nie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale on ładuje z tego co widziałem czerwony pasek wszędzie i do wszystkiego mając gdzieś jak to wygląda :) I jak to w życiu bywa czasem trafi, a czasem wygląda średnio.

 

Aquanaut u niego na czerwonym RubberB wyglądał np. świetnie :) Ale z kolei ta Daytona w tej wersji w ogóle do mnie nie gada.

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/23/2024 at 2:05 PM, mario1971 said:

Co myślicie o takim zestawieniu?69561c5df35a7948135c85ef3915706b.jpg

 

On 2/23/2024 at 5:48 PM, mario1971 said:

A z jasnym obszyciem i antracytową skórą?

352d24334b49d3a0ecca471d52c9a694.jpg

 

Dobry kierunek! Nosiłbym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Smycel napisał(-a):

Napisałeś:

Daytony ewentualnie dobrze na gumie wyglądają. Rolexom paski raczej nie podchodzą, może za wyjątkiem DD czy nieprodukowanych już Prince i Cellini. 1908 jest na pasku, ale to elegancki model. To coś jak Pamy i bransolety: tam sytuacja jest odwrotna
 

 

Nie napisałeś, że według Ciebie.

Co do pasków to, np. preceramiczne Suby czy GMT wyglądają według mnie bardzo dobrze (ceramiczne moim zdaniem już mniej). Co więcej - na NATO też jest im do twarzy.

Co do Daytony - to ten zestaw pokazany przez Mariusza, a właściwie dwa zestawy jak dla mnie wyglądają bardzo fajnie. 
 

DD też za dużo na paskach chyba Rolex nie puszczał. Pewnie z 90% jak nie więcej wychodzi na bransie i pytanie czy to ma znaczenie dla oceny czy dobrze się prezentuje na skórze, czy nie?

 

To co napisałem, to jest opinia, a opinia jest wyrazem czyichś poglądów/myśli. Na tyle na ile posługuję się językiem polskim, to wg mnie jest to jasne. Natomiast nigdzie nie napisałem tego co ty sugerujesz, czyli że nie było Dayton na paskach (cytując ciebie: “Daytona była przez samego Rolexa wypuszczana na skórzanych paskach, więc jeśli chodzi o kwestię „tylko na bransolecie” to w tym wypadku warto także poinformować producenta, że się pomylił”.  Nie wiem, jak to wyrazić jaśniej.

Co do DD, to całkiem ostatnio, bo w 2013 roku, Rolex wypuścił serię tylko na paskach; to akurat wiem dobrze, bo sam takowego miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

 

Co do DD, to całkiem ostatnio, bo w 2013 roku, Rolex wypuścił serię tylko na paskach; to akurat wiem dobrze, bo sam takowego miałem. 

Dobrze, że go sprzedałeś. Nie pasował do Ciebie. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dobrze, że go sprzedałeś. Nie pasował do Ciebie. 😉

A to ciekawe. Co masz na myśli? W jakim sensie do mnie do DD nie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, beniowski napisał(-a):

A to ciekawe. Co masz na myśli? W jakim sensie do mnie do DD nie pasował?

Wizualnie. Taki GMT dużo lepiej wygląda na twoim nadgarstku. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

To co napisałem, to jest opinia, a opinia jest wyrazem czyichś poglądów/myśli. Na tyle na ile posługuję się językiem polskim, to wg mnie jest to jasne. Natomiast nigdzie nie napisałem tego co ty sugerujesz, czyli że nie było Dayton na paskach (cytując ciebie: “Daytona była przez samego Rolexa wypuszczana na skórzanych paskach, więc jeśli chodzi o kwestię „tylko na bransolecie” to w tym wypadku warto także poinformować producenta, że się pomylił”.  Nie wiem, jak to wyrazić jaśniej.

Co do DD, to całkiem ostatnio, bo w 2013 roku, Rolex wypuścił serię tylko na paskach; to akurat wiem dobrze, bo sam takowego miałem. 


Serdecznie dziękuję za takie piękne wyjaśnienie znaczenia słowa opinia - jestem pod wrażeniem no i chylę czoło przed zasobem wiedzy. A to, że mnie oświeciłeś i rozwinąłeś znajomość polszczyzny to wręcz nadmiar dobrej woli. 
Jestem pod wrażeniem jak płynnie i logicznie posługujesz się polszczyzną - mi tego najwyraźniej brakuje.

To tylko wyjaśnij mi co sugerowałem według Ciebie moim wpisem? 
Z przyjemnością jeszcze czegoś się od Ciebie nauczę.

Swoją drogą skoro 2013 to całkiem ostatnio (co jak zakładam jest najwyraźniej jakimś argumentem, którego wagi niestety nie dostrzegam, ale ufam, że po raz kolejny znajdziesz cierpliwość, żeby mnie poduczyć), o czym wiesz dobrze bo sam takowego miałeś, to wypuszczenie Daytony na pasku w 2011 to chyba również całkiem ostatnio?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tylko powiem jedno, mozna oczywiście dorabiać różne teorie do swojej opinii, ale 2013, jakkolwiek byśmy nie zaklinali rzeczywistość,  to nie jest całkiem ostatnio :)

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio

1. «w ostatnich czasach, niedawno»
2. «ostatnim razem»
 
Słownik języka polskiego PWN.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Kurzy napisał(-a):

ostatnio

1. «w ostatnich czasach, niedawno»
2. «ostatnim razem»
 
Słownik języka polskiego PWN.
 

 

więc wychodzi na to, że rok 2013 to ani w ostatnich czasach ani ostatnim razem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Smycel napisał(-a):


Serdecznie dziękuję za takie piękne wyjaśnienie znaczenia słowa opinia - jestem pod wrażeniem no i chylę czoło przed zasobem wiedzy. A to, że mnie oświeciłeś i rozwinąłeś znajomość polszczyzny to wręcz nadmiar dobrej woli. 
Jestem pod wrażeniem jak płynnie i logicznie posługujesz się polszczyzną - mi tego najwyraźniej brakuje.

To tylko wyjaśnij mi co sugerowałem według Ciebie moim wpisem? 
Z przyjemnością jeszcze czegoś się od Ciebie nauczę.

Swoją drogą skoro 2013 to całkiem ostatnio (co jak zakładam jest najwyraźniej jakimś argumentem, którego wagi niestety nie dostrzegam, ale ufam, że po raz kolejny znajdziesz cierpliwość, żeby mnie poduczyć), o czym wiesz dobrze bo sam takowego miałeś, to wypuszczenie Daytony na pasku w 2011 to chyba również całkiem ostatnio?

 

Chodziło mi o to, że wg mnie Daytona dobrze pasku nie wygląda, a nie że Rolex takowych wersji nie wypuszczał z fabryki - tak nie napisałem, bo przecież wymieniłem dwie referencje w złocie, które na paskach były wypuszczone prosto z fabryki, a potem jeszcze dołożyłem zdjęcie stalowej. Tak więc nie mam pretensji do producenta, że wypuszczał Daytony także na pasku. Co do reszty Twojej wypowiedzi, pominę ją milczeniem.

9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Wizualnie. Taki GMT dużo lepiej wygląda na twoim nadgarstku. 

Mnie ten GMT czasami wydaje się dość duży, ale muszę przyznać, że to zegarek który najwygodniej układa się na nadgarstku ze wszystkich jakie miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Chodziło mi o to, że wg mnie Daytona dobrze pasku nie wygląda, 

Według mnie Daytona na pasku wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z netu.

IMG_0884.jpeg

IMG_0885.jpeg

IMG_0886.jpeg

IMG_0887.jpeg

IMG_0888.jpeg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.